Jump to content

Lūdzu iesakiet skaļruņus un pastiprinātāju


energys
 Share

Recommended Posts

pirms 22 stundām , raiviic teica:

Nu jau gan jautājums no vecbiedra.

jautājums loģisks - vīni dalās sausajos (vienīgie lietojamie), pussausajos, pussaldajos un saldajos.

Tādu skābo nava. Ja nu vienīgi kāds mājās tādu sūdu uzraudzē :D

Padomju laika brīnumus lietojis neesmu. Kad sāku lietot alko, topā bija samagons un klavierspirts (royal). Ar sūda vinčikiem neviens neniekojās.

Link to comment
Share on other sites

ivo, pa lielam var piekrist. Vienīgi papildinājums, ka arī saldie ir "nedaudz" dzerami. Piem, labs portvīns :)

Link to comment
Share on other sites

Ja jau spams, tad

es tos vīnus ne visai jēdzu, man labākais ir kāds paštaisītais/mājas aveņu vai tml.

Pirms neilga laiku biju arī Slovēnijā, viņu vīna ielejā sanāca pabūt. Aizveda tur uz kaut kādu vīna darītavu. Visādus deva degustēt, it kā labus un tml. Man ne visai. Tad aizbraucām pie viena no tiem vadātājiem uz mājām. Tas arī pats gatavo no savām vīnogām (no kurām daļu atdod tam kooperatīvam). Ielēja tipa svaigo vīnu no sava brūvējuma, man tas bija visgaršīgākais. Saimnieks gan pirmā brīdī gandrīz vai apvainojās, kad es viņam to pateicu ... pēc tam saprata un bija priecīgs.

Link to comment
Share on other sites

Laikam brīnumi tomēr nenotiek. Tie resnie Magnāti mērās šādi -

 

Magnat%20Transpuls%201500%20frekv.1200.p

Link to comment
Share on other sites

Es gan netērētu tūkstošus skaņas tehnikai. Principā mūsdienās (tā saucamajiem "audiofīliem") tiek piedāvāts "Trends" kur skaņas frekvences rādītājos pārsniedz to ko cilvēka auss spēj uztvert. Palsot audiofīlu forumus mati ceļās stāvus no absurda! Sākot jau no vienvirziena vadiem (Vadi ar virzienu) Un beidzot ar visādām līknēm, kuras izšķirt spēj tikai vaļi... 

 

Aizej uz veikalu "Tava skaņa" un džeki tev ieteiks adekvātu un profesionālu risinājumu, nevis kautkādus kārtējos murgus sagrābstītus no sapņiem. Labai skaņai nav obligāti vajadzīgas milzīgas tumbas un 3 joslas, ja kāds ar šo iesāk tekstu, tad skaidrs uz ko virzās saruna!

  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Veltīju vakaru, palasījos pa Yamaha tumbām. Te citi ieteica tas, citi nolika, bet pagaidam, kamēr neesmu vēl nekur bijis paklausīties, tad vismaz Yamaha lai ir atskaites punkts. Jo daudz maz demokrātiska cena...

Tātad, šobrīd skatos uz 2 modeļiem:

ns-f350bl nedaudz mazāks izmērs, mazāka jauda, nedaudz lētāka frekvences 35HZ līdz 45kHz

ns-777  nedaudz lielaka, dārgāka, lielaka jauda, frekvences 30Hz līdz 35Hz. Šī nedaudz baida, vai dēļ tās kājas netraucēs izvietojumam.

Par 777 rakstīts, ka labas augšas, vidi, bet švaki ar basiem un iesaka papildus domāt par subi. Tad jau sanāk, ka, ja ar 30Hz ir pašvaki, tad  350 ar 35Hz būs vēl švakāk, bet teorētiski vajadzētu būt vēl tīrākām augšām un vidiem? It kā jau nedzird tik augstas skaņas, bet pieļauju, ka kaut kā tā ultraskaņa tomēr mūsu ķermeni ietekmē.

1) Ja kāds ir klausījies, tad kuras būtu labāk meklēt un paklausīties? Vai vienkārši no parametriem viedoklis?

2) Varbūt uzreiz neiespringt uz tumbu apakšējiem Hz, bet skatīt augšas, citus datus un nākotnē piepirkt subi?

3) Kas no citiem ražotajiem šajā cenu kategorijā (ok, teiksim līdz 500 EUR) būtu labāks? Protams, saprotu, ka ieteiksiet paklausīties pašam :)

4) Skatījos arī plaukta sistēmas. Man vienīgais variants ir, ja atrodu tādas, kas nepārsniedz augstumā 35cm. Tam saprotu, ka jauda būs mazaka (daudzām tikai 30W) un uzreiz jāņem subis, jo apakšas galīgi nebūs. Ko no tādam ieteiktu + kādu subi?

 

Jo vairak lasa, jo vairāk pašam jautājumu un neskaidrību :)

 

P.P.S. Šodien ar paziņām parunājos par paratūru. Visiem pamatā viedoklis, ka nav vajadzīgas lielās tumbas un pastūzis. Pietiek ar plastmasas kinozālēm un dažādiem pārnēsājamiem skaļruņiem. Protams, troksni taisa, sprādzienus no filmām Tev riņķī rada, bet es domāju, ka mūzikai tas nav piemērotakais :( Ieteica man visādus samsungus, logitechus utt.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Re kur tā tīri neko samsunglogitechs. Varbūt tiešām pie vienas braukšanas uz galvaspilsētu ir vērts uzmest ausi. Es laikam, ka labāk pirktu šitādu, nekā tunbas pa 500 Eur + yamahas resīversu. Protams, ka ar audio "purismu" tam nav nekāda sakara. Bet Yamahas tunbām arī nav.

 

https://www.realaudio.eu/lv/veikals/bose-acoustimass-10-series-v-audio-sistema

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , energys teica:

Veltīju vakaru, palasījos pa Yamaha tumbām. Te citi ieteica tas, citi nolika, bet pagaidam, kamēr neesmu vēl nekur bijis paklausīties, tad vismaz Yamaha lai ir atskaites punkts. Jo daudz maz demokrātiska cena...

Tātad, šobrīd skatos uz 2 modeļiem:

ns-f350bl nedaudz mazāks izmērs, mazāka jauda, nedaudz lētāka frekvences 35HZ līdz 45kHz

ns-777  nedaudz lielaka, dārgāka, lielaka jauda, frekvences 30Hz līdz 35Hz. Šī nedaudz baida, vai dēļ tās kājas netraucēs izvietojumam.

Par 777 rakstīts, ka labas augšas, vidi, bet švaki ar basiem un iesaka papildus domāt par subi. Tad jau sanāk, ka, ja ar 30Hz ir pašvaki, tad  350 ar 35Hz būs vēl švakāk, bet teorētiski vajadzētu būt vēl tīrākām augšām un vidiem? It kā jau nedzird tik augstas skaņas, bet pieļauju, ka kaut kā tā ultraskaņa tomēr mūsu ķermeni ietekmē.

1) Ja kāds ir klausījies, tad kuras būtu labāk meklēt un paklausīties? Vai vienkārši no parametriem viedoklis?

2) Varbūt uzreiz neiespringt uz tumbu apakšējiem Hz, bet skatīt augšas, citus datus un nākotnē piepirkt subi?

3) Kas no citiem ražotajiem šajā cenu kategorijā (ok, teiksim līdz 500 EUR) būtu labāks? Protams, saprotu, ka ieteiksiet paklausīties pašam :)

4) Skatījos arī plaukta sistēmas. Man vienīgais variants ir, ja atrodu tādas, kas nepārsniedz augstumā 35cm. Tam saprotu, ka jauda būs mazaka (daudzām tikai 30W) un uzreiz jāņem subis, jo apakšas galīgi nebūs. Ko no tādam ieteiktu + kādu subi?

 

Jo vairak lasa, jo vairāk pašam jautājumu un neskaidrību :)

 

P.P.S. Šodien ar paziņām parunājos par paratūru. Visiem pamatā viedoklis, ka nav vajadzīgas lielās tumbas un pastūzis. Pietiek ar plastmasas kinozālēm un dažādiem pārnēsājamiem skaļruņiem. Protams, troksni taisa, sprādzienus no filmām Tev riņķī rada, bet es domāju, ka mūzikai tas nav piemērotakais :( Ieteica man visādus samsungus, logitechus utt.

 

 

 

 

Katrs jau izvēlas pēc savas "auss" Tehniski - man nav skaidrs priekš kam nepieciešama augšu frekvence vairāk par 20 kHz, nu labi 25 kHz (kurus auss tik un tā nedzird) Turklāt tām kuras norādīji ar apakšējo frekvenču diapazonu diezko labi nav + vel subi pirkt. Yahhh... 
Gaumes lieta, es skatītos uz šiem varienatiem.


Dārgāks: Hz 25-25000 Radiotehnika S-400 M -> http://www.radiotehnika.lv/products/lv/66/520/sort/1/filter/0_0_0_0/S-400-M-Gloss.html 

Lētāks: Hz 35-25000 Radiotehnika Rigonda S FS 5.3 -> http://www.radiotehnika.lv/products/lv/66/285/sort/1/filter/0_0_0_0/Rigonda-S-FS-5.3.html 
Resīveri šo: -> http://www.radiotehnika.lv/products/lv/104/529/sort/1/filter/0_0_0_0/YAMAHA-R-N303D.html

Pirmais varianta komplekts ar S-400 M Gloss  = 1082 €

Otrais varianta komplekts ar Rigonda S FS 5.3 = 642 €

 

Ja vajag vēl advancētāku resīveri, tad samaini uz šo -> http://www.radiotehnika.lv/products/lv/104/533/sort/1/filter/0_0_0_0/YAMAHA-R-N-402D.html 

Tas summai pieliks klāt vien 90 € :)

 

Abos variantos nenošausi greizi. Jauda pietiks pat kārtīgai mājas vai āra bellītei! :) Domāju ar skaņas kvalitāti būsi vairāk kā apmierināts. 

Labots - cosmolv
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
pirms 9 stundām , energys teica:

frekvences 30Hz līdz 35Hz. Par 777 rakstīts, ka labas augšas, vidi, bet švaki ar basiem un iesaka papildus domāt par subi. Tad jau sanāk, ka, ja ar 30Hz.

 

Beidz ākstīties, pavisam nopietni! Neskaties lietas, no kurām nav līdz galam saprašanas. Tu tos produktus paklausies nevis pēti brošūras. Datortumbām frekvenču līkni arī norāda no 20Hz, arī tici ? Ja ražotājs nenorāda pie "Frequency Response" linearitāti pie +- 3dB, tad tiem cipariem vispār nevar ticēt vai jāskatās caur stikla prizmu, jo tie 30Hz var būt labākajā gadījumā pie - 10dB. Labām skandām būs norādīta frek. līkne pie +- 3dB un vēl zemais gals pie -6dB, daļa arī dārgu ražotāju gan nenorāda, Bet to smuki dara B&W. Tās yamaha skan tā kā tās maksā, pa 600 euro pāris skandu, vēl grīdas un 3 joslu var tikai nosapņot ar acīm vaļā :D Tas ir lētāk kā rrr rigonda, kas ir malka.

 

Otra svarīga lieta, ka grīdas tumbām vajag subi, mīts! Labām grīdas skandām subi NEVAJAG ikdienas mūzikas klausīšanai, jo tādas spēlē savus 30-35 Hz, kas mūzikai ir  vairāk kā jauki. Ja vajag subi, vai nu skandas ir bēdīgas, vai amp nevar "iekačāt". Ok, filmām, ja izmanto 5.1 resi, vajadzētu subi, ja ir efektu celiņš filmai, bet mūzikai garām, jo to ieintegrēt korekti kopējā skanējumā nav lēti. Arī subis, kas var noslēlēt korekti tos 20-30-35Hz maksās vairāk kā pāris tādas yamaha skandas. Sīkāk par subju ieintegrēšanu var Rudewolf pastāstīt.

 

Datus vispār neietektu skatīties, ja ar tiem neesi uz TU! Visbiežāk korektākie dati ir cena šādos segmentos un/vai klausīšanās.

 

Es nezinu cik Rudewolf prasa par saviem blasteriem, kas ir wow ja pacel, bet atdot 600 euro par tam yamahām ir traki, pa to naudu noteikti mēs varētu sarunāt vienas manas RS8, kas ir ar kārtu pārākas par yamaha un citiem veikala brīnumiem, ko atradīsi uz 600 euro. Vai citas skandas, ja gribi to pašu yamaha performanci tikai lētāk vai ko vēl labāku par RS8, bet atdot 600 euro par rrr analogu ir traki :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Labots - Kaspars12
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

cosmolv tu esi tās radiotehnikas klausījies blakus kādam rietumu produktam ? Es jā un nekad, nekad veikala cenu par tām nemaksātu, es nezinu uz kādiem kristāliem jāsēž, lai ko tādu izdarītu. Ja tu esi RRR patriots, cits stāsts. Ja budžets ir mazs, prasības nelielas, tad pa ss cenu, kas šiem produktiem ir parasti vairs tikai 1/4 vai 2/4 no jauna cenas vēl var, bet ne pa veikala cenu.

 

Par s400 atdot 1k euro ir :hunter:sīkāk lasi šeit biedra pieredzi: 

 

 

jozhix piedāvājums arī nav sliktākais, bet galīgi nepiekrītu tam, ka studijas monitoi ir kas īpašs, ka šiem izvietojums ir svarīgāk par labām HiFi skandām, jebkurai akustikai izvietojums ir svarīgs. Monitori gan esot paredzēti klausīties tuvā distancē "near field", kas autora gadījumā galīgi neizpildās. Lai gan, ja grib studijas monitorus, tad Rudewolf piedāvātie Genelec 8050A būs labāks price/performance deal.

 

 

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Autoram es tomēr ieteiktu paskatīties ko lietotu! Audio tehnika pa lielam nenolietojās! Un budžetā līdz 1k eur var pat ļoti labu sistēmu savākt. Vienkārši ss.com jāpamonitorē. Jo ir tāda nianse, ka lietotas tumbas neko daudz cenā nezaudē līdz ar vecumu! Ja nepatiks - pārdosi bez lieliem zaudējumiem. Ja vizuālais ok, skan oki  pa lielam nav tur kam bojāties. 

Bet jaunas gan zaudē. Nopirksi pa 1k, nepatiks, pārdosi pa 500.... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Var tikai piekrist tam, ka RudeWolf piedāvājums varētu bū ok. Ar vienu piegājienu gan akustikas, gan pastiprinātājs. Tik arī tas jāpaklausās, jo ne tuvu visiem cilvēkiem patīk studijas monitoru skaņa. Daudziem pietrūkst dažādu izskaistinošu kropļojumu, kas piedod "dzīvīgumu", kamēr monitoru skaņa šķiet "garlaicīga" :)

No RRR ražojumiem turies pa gabalu. Yamaha vari paklausīties, bet visus tos murgojumus par hertziem neņem galvā. Tam tev pagaidām nepietiek zināšanu. Var paskatīties uz kādiem KEF. LS50 varētu būt ok izvēle. Iekš ss kā reizi vienas, šķiet, pārdod.

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Nu viegli jau ir tiem, kas Rīgā vai ap to. Var operatīvi sarunāt, aiziet paklausīties pirms pirkt.

Tā kā man ir tālu jābrauc, tad no sākuma ievācu max info caur netu. Pēc tam meklēs, kur ko var pakausīties un uz ko pievērst uzmanību.

ss.lv neko tādu ievērojamu neatradu. Un parasti visi tirgotaji ir Rīgā.

 

Iepriekš rakstījāt, ka nav ko pievērst uzmanību cipariem, ja nesaprot un ka daudzi ražotaji nekorekti šo info norāda. Tad varētu būt, ka viens no šiem ražotājiem ir Magnat, ja viņiem lielakai daļai apakšas sākas ap 20 Hz.

Skatos, ka no Magnat vairakās vietā ir pieejamas šīs tumbas:

shadow 207

quantum 727

signature 1105   šis jau pārak dārgs pasākums izskatās.

Ko par šīm var teikt, būs labāk par Yamaha?

 

Un kas ir šie te Dali? Heco par ražojumiem?

 

P.S. Galīgi tādus studijas monitorus arī negribētu, Ka nav pārak sterili un būs grūti perfekti noietot..

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

https://www.ss.com/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/bhlgep.html - šitās taviem 15m2 būs ar atliektiem galiem, imho. Un, atšķirībā no visādiem magnātiem, arī reāli tīri skanēs. Un lētajām yamahām arī, imho. Par atlikušajiem 900Eur iegādājies kādu pieklājīgu pastiprinātāju, un būs laime. Es, godīgi, ņemtu atsevišķi kādu vintāžas stereo, tipa Marantz PM7200/8000, un klāt tīkla pleijeri, kuršs māk apieties ar visām tām smalkajām tēchnoloģijām, kuras vēlies.  Bet es jau esmu vecs stagnāts, un neko no modernajiem verķiem nesaprotu :)

Labots - Huan Kaktus
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Magnat es klausījies neesmu. Dali ir ok, bet nedaudz pārcenoti. Tā vietā drīzāk ieteiktu Dynavoice DF-6 vai DF-8, kas ir tas pats Dali, tikai vecie modeļi zem cita zīmola.

 

Pirms 39 minūtēm , energys teica:

P.S. Galīgi tādus studijas monitorus arī negribētu, Ka nav pārak sterili un būs grūti perfekti noietot..

 

Novietojums visas tumbas ietekmēs puslīdz vienādi. Labi studijas monitori neskan sterili, piem. tajā Genelec skaļruņi ir tādi paši kā augstā gala hi-fi tumbām (Seas), plus liets alumīnija korpuss ar pareizi akustiski noformētu ģeometriju.

 

@Huan Kaktus ieteiktie KEF LS50 ir tīri laba izvēle, tās man bija pirmās nopietnās skandas. Skan ļoti labi, tikai jāņem vērā, ka par basu rūpējas drusku virs 4" vūferītis. Šamiem arī patīk labi pastiprinātāji, mans Sony TA-730ES jaudas ziņā bija labs, bet ar glaunākiem aparātiem skanēja vēl labāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 4 minūtēm , RudeWolf teica:

par basu rūpējas drusku virs 4" vūferītis

DIskotēkas ar tām, protams, rīkot nevarēs un iekšu trīci iegūt arī  :) Bet manai gaumei klausīties kvalitatīvu skaņu gana komfortā skaļumā ir gluži  labi :)

Link to comment
Share on other sites

Uzrakstīju, bet pārdomāju. Ja Kaspars var piedāvāt tev savas RS8 par patīkamu cenu, tad nav slikti. Mans RRR ieteiktais variants bija tikai ieteikums, kas nav slikts. Nevajag jau pārspīlēt. 

 

Atslābsti un ieelpo pozitīvāk. 
  ;)

Labots - cosmolv
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@cosmolv sorry, bet ja cilvēks, kurš "katru dienu studijā pie tādām sēž" spēj ieteikt RRR izstrādājumus kā kaut ko klausāmu, tad jājautā, ko viņš tajā studijā dara? :)Normālas kvalitātes skandas arī dzīvoklī, bez visiem "betona klučiem" un "biezām metāla plāksnēm" skan jūtami labāk par RRR un līdzīgu malku. Pēc tam jau cilvēks var bik pielabot istabas akustiku, stūros varbūt kādu basu slāpētāju ieliekot, uz sienām, ja nepietiek mīksto mēbeļu, kādu akustisko paneli piekarot. Bet nevajag atklātas muļķības stāstīt par RRR dievišķo skaņu.

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

@Huan Kaktus  ...

 

Atkal pārspīlē! ;) Neviens nevienā brīdī nestāsta, ka no RRR nāk "dievišķa" skaņa! Tas takā pirmām kārtām. (Dievišķu skaņu mēs katrs dzirdēsim, kad no šīs dzīves atvadīsimies! :) Šaubos vai to var piedāvāt da jebkāda akustika...)

Otrkārt - ir varianti, Lai domā pats pircējs. A ko mēs te darām? Izteicu variantu un šķiet ne sliktu. Kur pronblēma? Nu un ka sēžu studijā pie monitoriem - kāda starpība kur es sēžu? Da kaut uz sūdu kaudzes sēdētu - tev kas? Tas ir svarīgi? Te kautkas pēc statusiem iedalīts? Nezinu, piemēram man ir pie kājas, kaut tu prezidents būtu! Tāds pats cilvēks vien esi ar visām savām vājībām un trūkumiem. Kas, te visiem jāiesaka viens un tas pats? Ir kautkādi "TABU" ? Vai paši sev uz pieres kautkādas medeļas sakarinājāt? ;) 

 

Varēju arī ieteikt "MarkAudio-SOTA Cesti T" par 2000 € (tā teikt "lai pazīmētos un izceltos") vai "Dynaudio Xeo 30" par trīs ar pus taukšķiem - un? 

Pēctam varētu stāstīt cik izcilas augšas un izteikti basi, vidi dzīvi utt... Pietrūka vēl eksotiski vadi par 150 eirām (par pāri) ar kuriem to visu tehniku savienot. :) 

 

Es jau ne neesmu tas, kurš būs bara cilvēks un līdīs pēcpusē kautkādām pašpasludinātām autoritātēm šeit. :) Galvenais ir uzbraukt, vai ne? 

Tāpat kā reiz kādā foruma sadaļā šeit man pārmeta par to ka pretestība nevar Nosēsties rādītājos vai pacelties. Analoģiski par šo, galvenais ir Kliegt un spirināties par savu taisnību. Kā vabolei, kura apgāzusies uz muguras un nespēj piecelties kājās, tāpat arī šeit daži subjekti uzskata sevi par svarīgāko būtni visumā un sit ar galvu sienu - neredzot, ka blakus ir atvērtas durvis! Ko filozofēt... 

 

Nu izdomā kautko citu! Gaaaarlaicīgi un vienādi - nekā jauna. Viena un tā pati taktika. :) 

Labi, lūk vēl variants, izejot no vēlmēm, ko tad mūsu meklētājam vajag. 


Citēju Autoru: 
"(stereo, trīskanālu) + pastiprinātaju (ar radio un varbūt arī citām fīčām, tai skaitā interneta radio). Plānots izmantot, lai atskaņotu skaņu no TV un portatīvā (caur ārejo Creative sound blaster karti). Perspektīvā varbūt pirkšu arī CD pleijeri. Pamatā skatāmies filmas, koncertus. No mūzikas patīk dažādi stili gan roks, gan deju mūzika. Piemēram, Metallica, Iron Maiden, Queen, Rammstein, Depeche Mode, Armin van Buuren, Prodigy, Chemical brothers, Tiesto utt. Klausos gan CD, gan mp3 ripus, gan šo to flac. Uz šā brīža mūzikas centru nekādu atšķirību nespēju sajust" 

 

Un tagad padomājiet kādas ir prasības - jūs ko? Studijas monitorus? Priekš kam? 

Resīveris var būt tas pats, šis: http://www.radiotehnika.lv/products/lv/104/533/sort/1/filter/0_0_0_0/YAMAHA-R-N-402D.html
Akustika: DALI SPEKTOR 6 http://www.avex.lv/audio-video/akustiskas-sistemas/gridas-tipa-skalruni/dali-spektor-6-gridas-tipa-akustiska-sistema-walnut-vinyl-cena-par-gab

 

Bet ja grib dzirdēt manu viedokli, ko es ņemtu, tad akustika būtu Yamaha NS-8390, vai kādu "vintāžu" Pioneer S-922 
Neesmu resīveru fanāts, tādēļ izvēlētos tīru pastiprinātāju bez iebūvētiem Radio utt.. Atstātu šamās pie sava vecā 10 kilogramīgā Pioneer A-701R  

Ko te streso un taisa sacensības? Kautkā muļķīgi un kam tas īsti te vajadzīgs? šāda ņemšanās arī nepalīdz tam kurš izvēlās. ;) 

Takā tādi gaiļi, skolas klasesvakarā, veceņu priekšā. Šajā sadaļā pagidām dāmas nemanu. (Atvainojos protams) ...varbūt te daži zilīši savākušies un lec viens gar otru. Kas to zin. Nu dīvaini...

Labots - cosmolv
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , cosmolv teica:

(Dievišķu skaņu mēs katrs dzirdēsim, kad no šīs dzīves atvadīsimies! :) Šaubos vai to var piedāvāt da jebkāda akustika...)

Beidzot kāds atjēdzies! :)   RRR ar ir tā

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , cosmolv teica:

Citēju Autoru: 

Vēlāk autors rakstīja, ka tomēr iekš auto skanot labāk (nav gan zināms, kas tur tieši ir).

Sakarā ar ieteikumu par KEF, tieši šo gribēju citēt, t.i. to mūziku, ko plānots atskaņot. Tur jau tad pat atbilstošāki būs RRR. 

pirms 8 stundām , Huan Kaktus teica:

šitās taviem 15m2 būs ar atliektiem galiem, imho

 

Labots - ju
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Runājot par Dali, tas ir dāņu ražotājs, labs brends, bet kā Rudewolf teica, tad padārgs, ja jāpērk jaunas. Magnātam Quantum sērija jau tāda premium klase, labas, bet nav lētas, kas šajā sērijā aizstiepjas pat līdz saviem 6k euro par pāri. Pašam lietošanā ir magnat quantum 907, iepriekšējais "laidiens", skan tā, ka neko pielikt, ne ko atņemt, vismaz ne esošajā budžetā zem HiFi klausīšanās paradumiem. Drīzāk pie telpas būtu jāpiestrādā vai labāka amp/DAC. Bet tādas jaunas maksāja diezgan labi virs 2k, respektīvi tas manā gadījuma noteikti nav "ķēdes" vājākais posms, par kura uzlabošanu jādomā, ir citas lietas ko varētu uzlabot.

 

Autor, nav jēgas tev te kopēt tos skandu modeļus, turklāt nav skaidrs kā tu tos meklē, vienā linkā pāris pa 800 euro, otrā pa 2k, pilnīga neloģika. Brauc un klausies, tavā vietā vispār aizbrauktu uz veikalu un aizsietu acis vai cepuri uz tām uzlaistu, lai nodemonstrē skandas 3-4 dažādos budžetos un  pasaki, kuras bija ok. Pēc tam uzzinot cenas varēsi jau sagrupēt vai A dzirdēji to 2x dārgāku pienesumu par B utt.

 

Tikai atceries par telpas izmēriem, plaukta skandas, kas tur neskanēs tik iespaidīgi, mājās var izrādīties atliektiem galiem. Par ko joprojām esmu pārliecināts, ka tev labas grīdas skandas ir overkill tajā istabā, it sevišķi, ka 16kvm ir tukša istaba, tā kā sekcija ir pa visu sienu, noteikti dīvāni, tad reālā telpa ir ar kārtu mazāka. Man uz 26kvmm grīdas skandas ir overkill, to potenciālu izmantojot ir kā koncertā ar visām no tā izrietošajām sekām(kaimiņi) :D

Labots - Kaspars12
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Ja veikalā ir neērti,  vai šie nav pretimnākoši, iepērc kādus dzērienus/graužamos un varam sarunāt pieredzes iegūšanas ciemošanos. Kā reize ir 3 dažādu cenu kategoriju plaukta skandas un 3 dažādu cenu kategoriju grīdas skandas. Ir arī 4 dažādi pastiprinātāji, turklāt ja tu paņem līdzi savu skaņas karti, kas man kādreiz arī bija, varam uztaisīt testu pret SACD vai citu DAC, lai saprastu, ka varbūt DAC arī ir vājš posms vai tieši otrādi ir ok un nav jāparedz budžets tā nomaiņai. Turklāt ir arī nesildītu Van Den Hul rca vadu pāris ap 60 euro cenu, varbūt dzirdēsi nesildīta vada pienesumu :D Visas variācijas paklausoties domāju būs skaidrs kā skan puslīdz labas plaukta skandas, kā skan grīdas skandas, tāpat sapratīsi, ka 2x dārgāks nemaz nav 2x labāks, arī ne 1/2 labāks. HiFi ir vienkārši, katrs nākošais solis maksā ģeometriskā progresijā uz augšu, bet pieaugums ģeometriskā progresijā uz leju. Jautājums kurā solī tavas vēlmes ir vairāk kā apmierinātas ? 

Labots - Kaspars12
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ir interese, tad teorētiski, varu pievest arī RRR H-125 uz testu, tīri salīdzināšanai - kā RRR skan salīdzinājumā ar labāku tehniku, lai nav jāpaļaujās tikai uz citu viedokli.

Link to comment
Share on other sites

Kapsars12, Igors, paldies par piedāvājumiem! Ja neizdosies veikalos paklausīties un atrast to, kas patīk manām ausīm un maciņam, tad labprāt izmantošu Jūsu piedāvājumu.

 

Link to comment
Share on other sites

p.s. par radiotehniku, bija rigondas grīdas skandas, pirktas ap 2004.g., kad nomainīju uz jaunām monitor audio bronze bx2, paklausījos abas uz viena un ta paša yamaha ax397, laidu flac no labas skaņu kartes - rigondām soundstage bija "plašāks", bet detalizācija švakāka.

garāžai un dārza ballītei tās rigondas ļoti pat ok :)

Link to comment
Share on other sites

Intereses pēc paskatījos, ko tad Liepājas veikalos var nopirkt. Aizdomas apstiprinājās - neko prātīgu :)

RD elektroniks neko prātīgu uz vietas netur. Var iegādāties tikai dažas kinozāles, mežonīgi lielās sony plastmasas tumbas un tos koferus, jeb tumbas uz riteņiem.

Agrāk Šautrā JBL, Pioneer bija, tagad tikai mazās JBL rumbiņas un kinozāles.

 

Laikam nav pieprasījuma. Un tiem, kuriem tas interesē, pērk Rīgā vai ārzemēs.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau arī tā, ka Rīgā mestu pakaļ. Bet nu - tas vairāk ir maksātspējas jautājums, kā nekā pēc CSB datiem, 2018. gada jūnijā 127 tūkst. cilvēki jeb 14 % strādājošo saņēma bruto algu virs 1’500 EUR.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 11 stundām , cosmolv teica:

, ka no RRR nāk "dievišķa" skaņa!

tā, kā man ir rrr s400m tumbas un harman/kardon pm655 pastūzis, tad korekti varu apgalvot, ka šāda sistēma labi iederas mājas ballītēs, un disko mūzikas atskaņošanai uz pilnu klapi, 

klasiskā mūzika ir garām, tāpēc ikdienā lietoju plaukta tumbas + subs + resīvers, kaut gan pēdējā laikā maz iznāk muzonu klausīties, parasti radio skan ... ziņas - radio 1

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@alusbundza jā, mājas ballītēm, uz pilnu klapi kad jau uz krūts ieņemts, tad RRR izstrādājumi ir gana labi :) . Tur  konkurents varētu būt Cerwin Vega vienīgi. Dire Straits skan labi gandrīz uz katra sūda, tā ka tas nu galīgi nav rādītājs :D

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 3 minūtēm , Huan Kaktus teica:

. Dire Straits skan labi gandrīz uz katra sūda, tā ka tas nu galīgi nav rādītājs :D

tad jau iznāk, ka mūziķi sūdīgi, jo labi neskan uz sūda tumbām ............

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@alusbundza nē, stils tāds. Mazi džeza sastāvi arī labi skan uz katra draņķa :) Tāpēc audiofīliem ļoti patīk demonstrēt to skanējumu caur lampu vientaktu un platjoslas Philips skaļruņiem :D

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...