Jump to content

Lūdzu iesakiet skaļruņus un pastiprinātāju


energys
 Share

Recommended Posts

pirms 16 stundām , Kaspars12 teica:

Sorry, bet no malas izskaties pēc tīņa, kurš ieciklējies uz savu datortumbu jaudu(tavā gadījumā joslām)

šī problēma, manuprāt, piemīt visiem... tiklīdz esi aptuveni izdomājis, ko tev vajag un vaicā pēc konkrēta ieteikuma, grūti pieņemt kaut ko kas diezgan pamatīgi atšķiras no tevis iedomātā...

pirms 16 stundām , energys teica:

Palasiet paši, kas ir šajā forumā sarakstīts. Cik dažādi viedokļi.

...uz trim latviešiem, piecas partijas... bet tieši tāpēc mēs esam homo sapiens, nevis simplex machina, kas var viegli izvēlēties to, kas pēc cipariem labāks... mums ir katram savi kritēriji un viedoklis...

pirms 16 stundām , energys teica:

Es neieciklējos ne uz jaudu, ne uz joslām...

Savu budžetu aptuveni zinu un skatīšos, vai vajag par maksimumu ieguldīt, vai varbūt tomēr mazāk.

:good:

tikai paturi prātā šo: 

pirms 16 stundām , Kaspars12 teica:

labas plaukta skandas atbilstošā telpā skan līdzvērtīgi tāda paša budžeta grīdas skandām, kur būs ietaupīts gan uz filtra gan uz skaļruņiem. Jo ir atšķirība vai tu summu dali uz 2 skaļruņiem vai 4-5, nerunājot par filtra izmaksām uz 2.5-3 joslām pret 2 joslu

protams, 3 joslu grīdinieces izskatās iespaidīgāk... un tas ir arguments, vismaz man... ja Tev piedzīvotāja (-as, -s, -i) neiebilst vai pat atbalsta lielu skandu iegādi, tad kāpēc ne... man būtu grūti kādu pārliecināt sadzīvot ar LSR6332 :crazy_pilot:bet primāri tomēr jāvērtē pēc tā ko dzirdi un patīk, vai nē...

pirms 16 stundām , energys teica:

Vienīgās bažas, ka veikalā var skanēt tā, bet mājās pavisam savādāk...

tāpēc klausies savu materiālu, ko Tu labi pārzini... tās skandas, kas to spēs vislabāk (patīkamāk Tev) atskaņot veikalā, to spēs arī mājās, lai arī sajuta būs citādāka nekā veikalā, jo telpa nosaka ļoti daudz ko...

Link to comment
Share on other sites

Šodien pēc vairāku skandu un pastiprinātaju salīdzināšanas, sapratu, ka man ir japalielina budžet, ja vēlos nopirkt to, kas man patīk vislabāk :) To arī izdarīju un iegādajos Focal Aria 926 + NAD C375BEE.

Pagaidam mājās paspēju tikai pieslēgt, bet ir jau pārāk vēls, lai skaļāk patestētu :)

 

Paldies visiem par padomiem!

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

energys

Negribas jaunu tēmu taisīt, tāpēc uzprasīšu tepat.

 

Nezinu, vai uz vecumu nāk marasms :), vai vienkārši tāpēc, ka tagad ir labāka stereosistēma, bet sāk iepatikties visādi tādi muzikāli, es teiktu džezveidīgi skaņdarbi. Kur var labi izbaudīt dažādus dzīvus instrumentus. Tā kā tādu neesmu līdz šim klausījies, tad grūti saprast, kādā virzienā (kādus izpildītājus) meklēt. Varat ieteikt kādus izpildītājus vai konkrētus albumus, ko paklausīties?

Link to comment
Share on other sites

energys

Neesmu

 

Link to comment
Share on other sites

braucot auto klausos radio, parasti "xo fm" vai "baltcom". pēdējā gan pēdējā laikā dominē depresīvi raidījumi, agrāk bija daudz super mūzikas. Bieži atrodas viss kas interesants, ko ar Shazam atrodu.

 

iespējams, šis nav efektīvākais veids, bet tā man sanāk.

 

dzīvojot Liepājā šie radio gan būs jāklausās internetā....

 

Link to comment
Share on other sites

masitis

Mūzikai ko minēji tēmas sākumā tavai sistēmai nepieciešams sabvūfers lai klausītos skaļi, ekvalaizers, lai klausītos istabas robežās un akustikai jābūt pareizi izvietotai attiecībā pret klausīšanās vietu. Var palīdzēt austiņas. 

Kādu mūziku klausījies audio salonā? 

Ja uzskati ka pietrūkst basu, tad no studijas kļūdām sabvūfers un ekvalaizers glābj. Tie ir tie paši tembru regulatori. 

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

energys

Kādēļ domā, ka man par maz basu un vajag subi? Man neprasās. Tagad tieši klausos Pink Floyd konci un liekas, ka basi ir ar atliektiem galiem. Bet, ja jau iesaki runāt par ekvalaizeriem un subiem, tad vari kādus konkrētus modeļus nosaukt, ko man vajadzētu pie šīs sistemas? Kurus labi varēs integrēt 15m2? :)

Un nekādi nespeju uztvert domu par tām austiņām... nopirku pastiprinātaju ar tumbām, lai klausītos austiņas? :)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 4 minūtēm , energys teica:

Un nekādi nespeju uztvert domu par tām austiņām.

tad neņem šos pamuļķus vērā ...., nekādas austiņas nevar konkurēt ar ar normālām tumbām ..., un visādi ekvalaizeri un subi var tikai kompensēt sūdīgas tumbas , ja labas tumbas , tad neko vairāk nevajag

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 21 stundām , energys teica:

Varat ieteikt kādus izpildītājus vai konkrētus albumus, ko paklausīties?

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , alusbundza teica:

te viens vecs gabals ....

 

OO jā, pa roku pa retam paskan, labs triecamais.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

masitis

Tādas domas rodas izlasot par gaumes maiņu pēc audio sistēmas iegādes un pēkšņo novecošanu

Link to comment
Share on other sites

energys

Alusbundza, Ozijs un Metālika, tā jau klasika.

 

M@R$$, šo būš jāpaklausās kaut kad agrāk. Tagad kaimiņus nebūtu labi tracināt :)

 

masitis, nav jau pilnīga gaumes maiņa. To ko klausījos iepriekš, arī turpināšu klausīties. Vienkārsi papildus ir iepatikusies arī tāda mūzika, ko iepriekš nesapratu :)

Link to comment
Share on other sites

masitis

Varbūt džezs labāk skan caur jaunajām akustikām nekā smagie

Link to comment
Share on other sites

energys

Tā saucamie smagie arī skan labi. Es to izskaidroju ar to, ka mūzikas centram nebija tāda detalizāta, kvalitatīva skaņa. Tagad pilnīgi bauda klausīties.

Link to comment
Share on other sites

masitis
pirms 13 stundām , alusbundza teica:

tad neņem šos pamuļķus vērā ...., nekādas austiņas nevar konkurēt ar ar normālām tumbām ..., un visādi ekvalaizeri un subi var tikai kompensēt sūdīgas tumbas , ja labas tumbas , tad neko vairāk nevajag

Cik tas ir labas tumbas? Summa? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , masitis teica:

Cik tas ir labas tumbas? Summa? 

1+1=2. Stereo gadījumā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Athlons
(labots)
pirms 19 stundām , energys teica:

Bet, ja jau iesaki runāt par ekvalaizeriem un subiem, tad vari kādus konkrētus modeļus nosaukt, ko man vajadzētu pie šīs sistemas? Kurus labi varēs integrēt 15m2?

Tev nevajag ne subi, ne eq... pēc gada, kad būsi pieradis pie esošā skanējuma un nekas vairs nepārsteigs, varēsi domāt par par papildinājumu vai apgreidu... ar eq vieglāk ir visu salaist dikaļā, ne kā uzlabot, it sevišķi, ja nezin ko dara un, pie tam, dara "uz ausi"...

lai saregulētu eq-uci pareizi, nepieciešams mērmikrofons ar attiecīgu mērījumu attēlotāju (PC + softs, vai specializēta iekārta)... mājas lietotājam, gandrīz vai, izdevīgāk lietot kādu specializēto eq softu... Rudewolf varbūt var palīdzēt... es tā arī neesmu izmantojis viņa piedāvājumu saregulēt savu sistēmu... tāpat liekas pārāk laba... :mrgreen2:

pirms 5 stundām , masitis teica:

Cik tas ir labas tumbas? Summa? 

DSTr jau atbildēja, bet... depends...

manā gadījumā - 3200$... bet skandas, ko varētu nosaukt par labām, lētāk par 200€ gablā, parasti, nemaksā... ļoti labas jau sākās ap 800...1000€... taču to, vai tā skanda ir laba, ļoti laba, vai izcila, lielā mērā nosaka pielietojums (telpa, apstākļi), kur tās tiek lietotas... var dārgu un, objektīvi, labu skandu ielikt vietā, kur tā izpildās nožēlojami... un otrādi - viduvēja skanda var lieliski izpildīties piemērotā situācijā...

pirms 18 stundām , alusbundza teica:

nekādas austiņas nevar konkurēt ar ar normālām tumbām

var, bet tas ir cits stāsts... un arī - ne lēts... :)

 

 

2019.03.3. , 21:02, energys teica:

Varat ieteikt kādus izpildītājus vai konkrētus albumus, ko paklausīties?

pats maz klausos ko tādu, bet zinātāji, kam es uzticos (mūziķi) iesaka: http://downbeat.com

Tur var pasmelties zināšanas par to, kuri mākslinieki tiek visaugstāk novērtēti u. tml. pēc tam, attiecīgi, sameklēt šprotify vai citur...

Labots - Athlons
Link to comment
Share on other sites

masitis

Es uzticos sev, nevis mērmikrofonam. EQ nekas nav akmenī cirsts, katram māksliniekam ir savas nianses, tapēc regulācija ir individuāla. Agrīnie Genesis neskan kā pēdējo gadu. Basu pietrūkst

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

kevins
pirms 20 stundām , masitis teica:

Basu pietrūkst 

tur jau ir taa probleema, ka ieraksti meedz buut dazhaadi - pat ne tik daudz runa par kvalitatiivaaks vai mazaak kvalitatiivs, bet katra studija straadaa ar saviem aparaatiem un savu "rokrakstu". tepat latvijaa dazhiem labiem shlaageristiem piem 2 vienaadas dziesmas , peec liimenja bass ir vienaads, bet vienaa bass ir ( dzird, taatad leens papluudis ) , otraa gandriiz nedzird. celjot augshaa EQ vai basa liimeni, rodas sajuuta ka bass ir par daudz, bet uz ausiim kaa leenu basu vinju taapat nedzird.

 

pirms 20 stundām , masitis teica:

Es uzticos sev

sheit tu vienkārši nonaaci pretrunaas un pieraadiiji, ka sev nevari uzticeeties .

 

2019.03.4. , 07:40, masitis teica:

studijas kļūdām

studijaa kljuudas nemeedz buut. kaa ir plaanots ( katrai studijai buus savs rokraksts ) , taa arii tiek ierakstiits. un taa ir tikai tava probleema, ka tu to nesaproti vai nedzirdi. ja studijas ierakstaa nevar atshkjirt kontrabasu no bungas , tad eq vai subwoofers to toch neglaabs.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 20 stundām , masitis teica:

nekas nav akmenī cirsts, katram māksliniekam ir savas nianses, tapēc regulācija ir individuāla.

Ne jau pēc basa vai augšām kādam ierakstam ir jāregulē, bet - ja gribi tiešām atbilstošu skanējumu konkrētā telpā ar konkrētu, pareizu tumbu  izvietojumu, tad mērmikrofons+softs+pelēkais troksnis (ja zini kas tas ir). Tad arī sabīdīsi pareizu līkni.

 

Link to comment
Share on other sites

masitis

Nu, pieņemsim ka pēc taviem ieskatiem es neko nesajēdzu, bet kapēc man ticēt ka studijā kāds ir izdarījis visu pareizi. Kapēc cilvēks izveido studiju, ieraksta grupu, miksē, ņemās un gala rezultātā ne grupai ne man kā klausītājam tas nepatīk. Ir konkrēts piemērs atskaņots radio. Studijā ir studijas un širpotreba akustika. Bungu breki un balss pazūd, toties ģitāras izceltas. Un viss skan kā miskaste un bardaks. Nemākam, nesanāk, laika nav vai par to naudiņu kas samaksāta neko labāku nevar vēlēties. 

Ir izpildītāji kurus  labāk klausos austiņās nevis tumbās. 

Viss ko esmu lietojis ar EQ ir pacelta līkne no 31-250Hz un pārējos parametrus nekad nav vajadzējis mainīt. 

Nu skan testa mūzika labāk kā viss pārējais

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Hmm, pelēkais....

Raiviicim, acīmredzot, ir pieejama pelēko trokšņu bibliotēka. Pa pelēkajam uz katru vienāda skaļuma līkni....

Link to comment
Share on other sites

masitis

To līkni kāds jau studijā ir izveidojis, un.... 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 23 stundām , masitis teica:

Es uzticos sev, nevis mērmikrofonam.

Tas nav pārāk gudri. Cilvēks ar acīm klausās tik pat, ja ne vairāk, kā ar ausīm. Ar mērmikrofonu piedzen līdz plakanam un tad var izvirtuļoties ar basa tiltošanām, lai garšotu foršāk. Savādāk bakstīšanās pa tumsu sanāk.

 

pirms 2 stundām , raiviic teica:

mērmikrofons+softs+pelēkais troksnis (ja zini kas tas ir). Tad arī sabīdīsi pareizu līkni.

A kāpēc ne svīpi un averedžings?

Link to comment
Share on other sites

masitis

Pa virsu tam visam cilvēciskais faktors. Mikrofons, softs un kas tur vēl pats ar visiem angļu skrūvgriežņiem nepiedzima

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Cilvēciskais faktors ir basa pacēlumā. Trenēti klausītāji parasti dod priekšroku ap 4dB mazāk apakšai, nekā parastie cilvēki. Visādi savādāk - ir demonstrēta .86 korelācija starp skandu mērījumiem un cilvēku preferenci.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Pārsvarā audio inženieri. Tas ir no Harman Kardon pētījumiem.

Link to comment
Share on other sites

masitis

Nezinu ko viņi tur klausās. Es ieklausos veselajā saprātā ( ensemb), piemēram. 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Izskatās, ka tie classicsoundcompany.ru spēlē uz nostaļģotāju jūtām. Savulaik ap 70iem-80iem bija tas bums, ka skandā vajag pēc iespējas vairāk skaļruņus un sākās četru tvīteru dizaini. Un tad cilvēki iemācījās mērīt comb filteringu...

Link to comment
Share on other sites

Athlons
pirms 4 stundām , masitis teica:

( ensemb), piemēram

noskatījos to viņa filmiņu par eq...

tā jau it kā gudrs vīriņš (vismaz fiziku un signālapstrādes teoriju pietiekami labi cērt...) taču, attiecībā uz mūzikas klausīšanos, nevajadzētu jaukt divas lietas - tā, kā tam jāskan un to, kā tev gribētos, lai skan...

pie ieraksta un māsterēšanas, mākslinieki un skaņu inženieri cenšas panākt, lai ieraksts skanētu: a) vai nu iespējami tuvāk patiesībai, vai b) tā kā viņiem liekas, kā vajag skanēt...

pie atskaņošanas, savukārt, czistēmai vajadzētu būt perfektai, lineārai, lai ieraksts skanētu tieši tā, kā ierakstot un māstrējot iecerēts... realitātē ir mazliet citādi...

sitēma nekad nebūs perfekta, bet tas ir tas uz ko vajadzētu tiekties... pēc sajūtām piegriežot basus vai augšas, neko, parasti, neizdodas piekompensēt... to drīzāk būtu jāuzskata par sev vēlama rezultāta radīšanu (apmēram, kā DJ-i remiksē citu mākslinieku garadarbus)...

man, piemēram, ir interesanti dzirdēt "konservos" to pašu, ko klātienē... lai gan tas nav tik viegli realizējams arī pilnīgi ar audiosistēmu nesaistītu lietu dēļ...

ja kādam gribās dzirdēt mūziku ar savu "nokrāsu", tad lūgtum, tas nav aizliegts - baudi cik tīk un priecājies... taču to nevajadzētu pasniegt kā pareizu tā vai cita skaņdarba klausīšanos...

2019.03.5. , 13:56, masitis teica:

Agrīnie Genesis neskan kā pēdējo gadu. Basu pietrūkst

2019.03.6. , 12:30, masitis teica:

kapēc man ticēt ka studijā kāds ir izdarījis visu pareizi

2019.03.6. , 12:30, masitis teica:

Viss ko esmu lietojis ar EQ ir pacelta līkne no 31-250Hz un pārējos parametrus nekad nav vajadzējis mainīt

Agrīno Genesis laikā bija citi priekštati, kā tam jāskan... studijās visu dara, ja ne pareizi (kas ir staipāms jēdziens), tad ar konkrētu domu...

attiecībā uz basa pacelšanu, visticamāk, ka aparatūra nespēj kvalitatīvi (nejaukt ar kvantitatīvi) atskaņot zemo reģistru... turklāt Tev patīk "basīgāka" skaņa... simple as that...

2019.03.6. , 12:30, masitis teica:

Kapēc cilvēks izveido studiju, ieraksta grupu, miksē, ņemās un gala rezultātā ne grupai ne man kā klausītājam tas nepatīk. Ir konkrēts piemērs atskaņots radio. Studijā ir studijas un širpotreba akustika. Bungu breki un balss pazūd, toties ģitāras izceltas. Un viss skan kā miskaste un bardaks. Nemākam, nesanāk, laika nav vai par to naudiņu kas samaksāta neko labāku nevar vēlēties.

diemžēl ne visi spējīgi ierakstīties labās studijās un algojot labus skaņu inženierus un producentus... tas it sevišķi raksturīgu mūsdienu "širpotreba" mūzikai, kur vajag ātrāk, vairāk un vienkārši skaļāk... bet tas ir atsevišķs stāsts...

turklāt žanru robežas un klausītāju gaume laika gaitā mainās un māsterējot tas tiek ņemts vērā un attiecīgs skanējums panākts... kaut vai tas, ka lielākā daļa klausās mūziku uz ne tās labākās aparatūras un, pie tam, visi kloķīši pagriezti uz 11-tiem... rezultātā māsterētais "sūds" sāk skanēt nedaudz līdzīgi tam, kā iecerērts... bet jāsaprot, ka sajātam materiālam, kaut ko piešpricējot, labāks tas nekļūs... vinīgi, varbūt, paciešamāks...

Link to comment
Share on other sites

masitis

Lieta sekojoša: A-ha 2017 Mtv koncis, man pietiek visa un bez sabvufera, tāpat ir ar audio testa diskiem, kuros pārsvarā ir džezs, soul, klasiskā un atsevišķi instrumenti. 

Iron maiden labāk klausos austiņās, tapēc topika autora pēkšņā interese par džezu un vecuma atpazīšana radīja domas par EQ un sabvuferi. 

Par Genesis un pārējo to laiku mūzikas ierakstīšanu studijā arī skaidrs, labāk izvēlos austiņās. Protams klausīšanās akustikas zonā viss atrisinās ar pogu loudness, bet tad kaimiņi nav informēti. 

Link to comment
Share on other sites

energys

Kas vainas šim? Man skan labi :) https://www.youtube.com/watch?v=p32b5nNq1zw

 

masitis, Tu esi mani pārpratis. Es nevienā vietā neteicu, ka man slikti skan tas, ko agrāk klausījos un ka to vairs neklausos. Jā, varu piekrist, ka slikti skan kaut kādi veci mp3, kuri senāk taisīti uz 128kb/s. 

Es saku par to, ka mani nekad nav aizrāvusi tāda džezveidīgā mūzika. Bet, tagad paklausoties uz šo sistēmu, tā mani sāk uzrunāt :) 

Salīdzinājumā, darbā man ir divi normāli mūzikas centri (salīdzinoši veci, bet tumbas no koka, nevis plastmasas) un šeit uzslēdzot kaut vai to pašu xo staciju un dzirdot dziesmu, ko esmu klausījies mājās, mani tā neuzrunā. Nu jā, skan, bet lai jau skan fonā. Drīzāk pārslēdzos uz swh un džezveidīgos atstāju mājām. Jo nav tas fīlings.

 

P.S. Un vecumu es tik tā pieminēju, jo tikko pārkāpu zīmīgam vecumam, kuru parasti nesvin :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...