Jump to content

Kādus datu nesējus atceramies?


Delphin
 Share

Recommended Posts

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Ar ko lentas labākas?tāpat jātin un jāmeklē

Lentai varēja tikt klāt un tas nozīmēja, ka precīzi bija iespējams palaist mūziku no pirmās takts. Starp gabaliem varēja ielīmēt rakordu un uz tā uzrakstīt vajadzīgo informāciju. Jātin bija, bet atbildīgās vietās izmantoja mazās spoles ar tikai vienu gabalu uz tās. Kasetē fig sapratīsi, kur atrodies un kura fonogramma skanēs. Jā, var ar austiņām pakontrolēt, bet ja nezini kā jāskan. Iedod tev spoli ar vienu skaņdarbu,  uzrakstu uz rakorda un točna zini, kas un kad skanēs.

 

pirms 2 stundām , WildGun teica:

troksnis ap -80dB

Nu kautkā neticās, ka tik mazus trokšņus izdevās dabūt. Nē, varbūt ar kautkādiem skaņas ulučšizaizeriem vai trokšņu slāpētajiem, bet tie visi čakarēja skaņu. Man savulaik Melodijas skaņu inženieris Kaksis kā iemācija, ka galvenais nav dzīties pēc 20kHz, bet vajag panākt frekvenču diapzonu līdz 16kHz, toties pa nullēm. Krievu gosts pieļāva, ka kaugšas un apakšas maģī var būt līdz -6dB. Var jau fanot par kasetēm, bet studijas ieraksts uz 38 ātruma un platā ceļa vienmēr skanēs labāk.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 1 stundas , snukurins teica:

90to sākumā disenes uz kasetēm griezām.

oiyepta, man te pacjuksteeja, ka tev esot bijis pasjam savs vieteejs radio!!! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , laikamTak teica:

oiyepta, man te pacjuksteeja, ka tev esot bijis pasjam savs vieteejs radio!!! 

Tīri intereses pēc, kur?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

Kā kur?gaisā

Atslābsti, neesmu no elektroniskiem sakariem ;)

Link to comment
Share on other sites

Slokas unīti "Liedags" bija. Un tā nebija kaut kāda viena vienīga reize. Samērā regulāri bija un bez nekāda blata pirkām. Mūzikas učuks ieteica ņemt tieši Denon, kad tās parādījās, tās esot vislabākās.

Labots - ggg97
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ap 85 gadu, tiešām bija brīvā pārdošanā, bet nu tā cena bija astronomiska, 150 skaitījās ļoti laba alga!

Link to comment
Share on other sites

Toties komunālo maksājumu, var teikt, praktiski nebija. Mēneša biļete sabtransā, nedodiet man samelot, ap 1-2 rubļiem.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Taisnība, 80-to gadu sākumā Denon Jēkabpils "kultūrpreču" veikalā bija pat tad, kad nebija MK-60. Laikam tāpēc, ka maksāja 9 rubļi (nezin kāpēc prātā ir 9). Vēl bija kaut kādas sarkanas, vai tik ne AGFA, bet varbūt kļūdos. Tās bija sūdīgas, neviens neņēma. Uz tiem Denon gan arī pārsvarā tikai skatījās.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Es taja laikā nevarēju atļauties mātei nočiept 10 rubļus-pamanītu un sodītu :) ,bet bija skolā iespējas

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , ggg97 teica:

Mēneša biļete sabtransā, nedodiet man samelot, ap 1-2 rubļiem.

Uz tramvaju un trolejbusu, studentiem bija 1.20

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , snukurins teica:

Man muterīte kopā ar veco pelnīja ap 500-600Rbļ

Bija vecajā padomijā jomas, kurās, ja kārtīgi rukāja, varēja kaut ko arī nopelnīt. Bet citādi, jā, alga caurmērā ap 100 rubļiem, tikai izdevumu konfigs pavisam citādāks, kā tagad.

Link to comment
Share on other sites

Delphin

Ieskatam tās apspriestās 80'o vidū dabonamās kasetes (Agfa, Maxell, Denon). Un jā, Agfa bija zelts pret krievu galviņu drāzējām, bet lielākais draņķis no pieejamā importa.

 

agfa_maxell_denon.thumb.jpg.af4c9284264f4ce8c245bae1b32edd4e.jpg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Vēl bija SONY

Link to comment
Share on other sites

Toties tagad tomēr ir labāk. Par trīs importa kasešu cenu tolaik, nomainot tikai paplašinājumu no rub. uz €, var nopirkt djošāko 240GB ssdešku.  ?

Link to comment
Share on other sites

Delphin
Pirms 10 minūtēm , jema teica:

Vēl bija SONY

Piesējies... ?

Jā, bija, bet cik atceros, tad Sony varēja atļauties tikai buržuji, cenas gan nepateikšu.

 

sony_ef90.thumb.jpg.69374d1902141990ddd615b8a6e6d013.jpg

Link to comment
Share on other sites

Long John

Neievēroju, vai šajā tēmā mikrokasetes kāds arī pieminēja?

Man arīdzan tāds brīnums kaučkur plauktā mētājas..:)

 

     

olympus-pearlcorder-s922.jpg

Link to comment
Share on other sites

Principā viens no vecākajiem un drošākajiem datu nesējiem ir DNS.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 37 minūtēm , Zoom teica:

vecākajiem un drošākajiem datu nesējiem ir DNS

 

Kamon, ultraviolētais, radiācija, спирт, водка, сигареты...

Link to comment
Share on other sites

WildGun
pirms 21 stundām , Didzis teica:

Melodijas skaņu inženieris Kaksis kā iemācija, ka galvenais nav dzīties pēc 20kHz, bet vajag panākt frekvenču diapzonu līdz 16kHz, toties pa nullēm.

Nu, šī lieta ir saprotama. Pietiek atcerēties FM diapazona joslas platumu. Bet tas jau neliedza radiomīļotājiem tiekties pēc kaut kā labāka.

Starp citu, lielāko daļu savu ierakstu ņēmu no Kakša, kurš Tevis pieminētā inženiera brālis. Kā tu neņemsi, ja inženieris bija bračkam izkārtojis norakstītu Studer ( vai Telefunken, īsti vairs neatceros) "deku", kur varēja uzlikt 1.5 kilometra spoli no tās pašas Melodijas un griezt uz 38 bez bēdu. Ar plato galvu. Tiesa gan, ķeskas bija pārtaisītas no nulles. Tā nu mēs abi sacentāmies, kuram mazāk THD, kuram lineārāk, kuram platāk u.t.t. Jo bijām kolēģi, sāns pie sāna, Valmieras stikla šķiedrā.... Un par to skaņu runājot - kaut ko tie skaņu inženieri mācēja un saprata, jo skaņa bija AHŪNA. To visu nevar norakstīt uz 38, plato galvu, galiem uz EL34 un biku pārtaisītām Melodijas tumbām ( 6gd1 samainīts  pret 8gd1). Es jums saku - AHŪNA !!!

Link to comment
Share on other sites

WildGun, izskatās, ka pasaule ir riebīgi maza. Es ar Aldi savulaik kopā mācijos. Par to, ka skaņu inženieri kautko mācēja, es pilnībā piekrītu. Tas pats skaņuinženieris Kaksis nokritizāeja gan Dolby, gan citus trokšņu slāpētājus, jo var dzirdēt, kā tie darbojas Tai laikā visi šitie ulučšizaizeri kāreiz bija topā un man, kā jaunam gurķim, tas likās jocīgi. Mums tak vajadzēja 20Hz-20kHz, Dolby, dinamisko priekšmagnetizāciju, u.t.t. Tai pašā laikā vecais Studer magnetofons, bez visiem navorotiem, skanēja labāk. Tagad sen to esmu sapratis un neciešu nekādus uzlabotājus ne skaņā, ne televīzijas bildē. Ja ir kvalitatīva skaņa vai bilde, tad tur nav ko ''uzlabot''.

Link to comment
Share on other sites

2019.03.15. , 21:09, Didzis teica:

Modernās dejas, citas prasības pret kvalitāti un tie momentāli pārgāja uz CD.

 

Tā nu gluži nebij gan. Konkursos lika lentas ar mazajām spolēm, kur katrā spolē attiecīgais gabals. Pie tam uz fināliem bij krutākie gabali. :D Bij vismaz 3 maģi - 2 atskaņošanai, viens pārtīšanai. ņemot vērā specifiku, diezgan ilgi kā pārejas variants tika izmantoti MD, dažādi bij iemesli, bet viens no tiem bij tas, ka varēja ierakstīt no lentām. CD parādījās izmantošanā krietni vēlāk. Atceros, ka tika pa baisu naudu nopirkts CD atskaņotājs, ar kuru varēja atskaņošanas ātrumu mainīt (acīmredzot caur buferi, hvz kā). Vairākus gadus visos lielākajos konkursos un arī čempī mūziku lika mans kolektīva čoms (bik vecāks) Aigars Umblejs, tāpēc ar labi atceros. ;) 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , VebKamera teica:

Kamon, ultraviolētais, radiācija, спирт, водка, сигареты...

 

Latvijas Rādio tie lenšu magnetafoni bij mūsdienu ledusskapju izmērā, darba laikā rokas pulksteni vajadzēja atstāt citā telpā, savādāk samagnetizējās un var sviest ārā. Diktafoni bija kā mūsdienu Ryanair rokas bagāžas čemodāni vienīgi svēra 3x vairāk ap 20kg, darbojās uz nevāju skaitu milzīga izmēra mucveida baterijām, kas iztukšojās pāris interviju laikā. Bija mīļotā spēle – tipo gorodki/ķegļi tik koka nūjiņu vietā vecās baterijas.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , abi teica:

Latvijas Rādio tie lenšu magnetafoni bij mūsdienu ledusskapju izmērā, darba laikā rokas pulksteni vajadzēja atstāt citā telpā, savādāk samagnetizējās un var sviest ārā.

Tiešām ?... un ko tad varēja atskaņot no tām magnētiskajām lentām tāda magnētiskā lauka apstākļos?

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Racer teica:

CD parādījās izmantošanā krietni vēlāk

CD modernajās dejās parādijās līdz ar disku rakstītājiem, bet stāsts par to, ka dejotāji neizmantoja kasetes. Skaņa vienmēr bija līmenī, bet tautas dejās pofig kā skan, ka tik lēkāt var. Tautasdejās kasetes dračija līdz brīdim, kad kasešu magnetofoni apsprāga kā suga.


pirms 8 stundām , abi teica:

darba laikā rokas pulksteni vajadzēja atstāt citā telpā, savādāk samagnetizējās un var sviest ārā

Tā vis nebija. Magnetofoni nekādu šausmīgi magnētisko lauku neradija. Cita lieta, bija speciāls elektromagnēts ar kuru dzēsa lentas atmagnetizējot. Vot tas monstrs gan varējā pulksteni piebeigt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Didzis teica:

bet tautas dejās pofig kā skan,

Tas fakts, šitie bija kaut kādi mazohisti. Pie tam, bija sajūta, ka no kaut kādām galīgi nojātām kasetēm tika tie pavadījumi tiražēti tālāk. Bija sajūta, ka viņiem ka tik ritms pie kā lekt.

 

Pirms 36 minūtēm , Didzis teica:

Tautasdejās kasetes dračija līdz brīdim, kad kasešu magnetofoni apsprāga kā suga.

Zini, īsit ja ne apsprāga, es vēl nesen bērnam skolā vienā koncertā dzirdēju, kur kaut kādu "zelta fondu", droši vien no kādas nojātas kasetes pārdzītu, atskaņoja no USB atmiņas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , ju teica:

bija sajūta, ka no kaut kādām galīgi nojātām kasetēm tika tie pavadījumi tiražēti tālāk

Deju kolektīvu vadītāji viens no otra pārrakstīja pavadījumus. Ķipa no jau nojātas kasetes ar ķēķa dubultkasešnieku taisīja kopiju. Paši saprotiet, kas tur galā varēja iznākt. Galvenais,  vadītāji apvainojās, kad atteicos to sūdu koncertā atskaņot. Visa tā rezultātā man uz visu mūžu radās riebums pret kasešniekiem kā sugu.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

@abi, mēs par dezoksiribonukleīnskābi, Tu par lenšu magnetofoniem.

 

@Zoom, tetak nupat bija info, ka arī no mamuta kaut ko ir izdevies izvilkt - jautājums vai ir cerība pārskatāmā laikā ieraudzīt dzīvu mamutēnu :)

Link to comment
Share on other sites

Legacy Sat

Neticēsiet, bet šodien iegāju veikalā Rīgā un vienkārši nopirku divas jaunas kasetes iepakojumā. ? Cenu var redzēt foto. Kur atrodas veikals - tas, protams, ir labs jautājums.... Vairāk to kasešu tur gan nav un, visticamāk, arī nebūs, bet fakts paliek fakts!

kasetes.jpg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Interesanti gan, kas tas par veikalu.

Pirms gadiem 25 bija tīri labas kasetes.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Savulaik bija arī JAZ Drive, pats ar šiem diskiem tolaik nesaskāros, bet atceros, ka uzplauka un noplauka, vel īsākā laika posmā, nekā ZIP, un kā runā tie kas lietojuši šos diskus - tie nebijuši diez ko uzticami. Pārbaudīt nevaru, jo man uzradās tikai paši diski, iekārtas nav.

 

jaz_disk_1gb.thumb.jpg.ef9922048ef504e559a84a5fcbd9b399.jpg

Link to comment
Share on other sites

2019.03.18. , 14:29, Legacy Sat teica:

Kur atrodas veikals - tas, protams, ir labs jautājums....

Hopen cenu uzlīmes ir citādākas. Šādas varētu būt Otrajai Elpai? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Legacy Sat

Jā, tās kasetes ir no Otrās elpas - tikai laimīga sagadīšanās, nekas vairāk, jo parasti jaunas lietas tur nemēdz būt.

Rīgas centrā ir trīs Otrās elpas veikali, kuros, šad tad, kāds ienes arī kasetes. Pārsvarā tās ir krietni spēlētas - krievu šansons, Ziemassvētku un Līgo svētku ieraksti, dažādi poļu pirātu 90. gadu ražojumi. Lentas kvalitāte, protams, ir zema. Ja kāds vēlas atcerēties to ierakstīšanas procesu, var mēģināt rakstīt kaut ko pa virsu. Šim nolūkam Ziemassvētku kasetes laikam ir vispiemērotākās, jo faktiski nav lietotas, tikai nostāvējušas plauktā. Man reiz patrāpījās 1995. gada angļu valodas kurss no 8. kasetēm... Kāds nebija ticis tālāk par pirmo - septiņas kasetes joprojām bija neatplēstas, celofāna iepakojumā. Protams, ja nu kāds grib ar tām "paspēlēties" pa īstam, sludinājumos var sameklēt daudz labākas kasetes. Otrās elpas veikali ir lētākais variants. Ja tos regulāri "apbraukā" ar divriteni, kaut ko atrast var. Nostalģijai ir liels spēks.

Link to comment
Share on other sites

Rudiger

Anekdote par tēmu 

Сын: «Что такое кассета с фильмами для взрослых?»
Я: «Э-э-э... Ну, когда два человека любят друг друга, они...»
Сын: «Пап, я знаю, что такое фильмы для взрослых. Что такое кассета?»

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Legacy Sat teica:

Rīgas centrā ir trīs Otrās elpas veikali, kuros, šad tad, kāds ienes arī kasetes.

Starp citu, vhs kasetes, ja kāds tādas atnes, viņi tirgošanā neliek, met uzreiz ārā. Vismaz pirms pāris gadiem tā darīja. Tās kas ar ierakstiem. Jaunu tukšu iepakojumā varbūt arī nemestu ārā, pieļauju ?

 

pirms 4 stundām , Legacy Sat teica:

1995. gada angļu valodas kurss

Paldies, atgādināji, ka man kaut kur ir 70ajos BBC izdotas spāņu valodas mācību kasetes, kuras jau gadus trīs kā gribu aiznest @Racer saciparot :king2:

 

Vēl baigā lieta ir 89. vai 90. izdota latviešu valodas krievvalodīgajiem dubultā plate, ierunājuši S. Glāzupa un Dz. Kolāts.

Link to comment
Share on other sites

Ja kāds grib kaut no VHS ciparot un caur mani, tad drīzumā, jo maijā metīšu mieru līdz ziemai. Bij tedaži mēneši miers, gribētājus sūtīju pie ķipa konkurentiem, bet nekā. :D Tikko dabeidzu 53 kasetes, kaut kā nav iekšā - baigo laiku paņem un tas ir hobijs, nevis pamatdarbs. Nē nu lieka nauda nekad nav bijusi... :)  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...