Jump to content

DNS ieraksti


Jurkins
 Share

Recommended Posts

Labs rīts visiem!

Bez ievadiem ķeršos vērsim pie ragiem. Ir domēni:

xxx.eu

xxx.co.uk

xxx.se

xxx.dk

xxx.de

un vēl daži. Weblapa ir uztaisīta uz webflow (nezinu, kas tas ir un pagaidām necenšos iedziļināties) un ir "piesieta" xxx.eu. Bija jāuztaisa trīs DNS ieraksti tipa:

@           A                111.112.113.114

@           A                111.112.228.126

www     CName     proxy-ssl.webflow.com

Šos man iedeva "izstrādātāja" un viss notiek. Vai ir kāda iespēja piem. xxx.co.uk  DNS ierakstos pateikt, ka šim jāpāradresējas uz xxx.eu?

Ierakstot augstāk minētos arī citiem nekas nenotiek. Ļoti maz ko saprotu no šīm lietām, bet "čuju", ka tas ir loģiski. Vecajā versijā hostinga vadības panelī bija "iereģistrēts" dom;ēns www.co.uk un šim pielikts forward uz www.eu. Tātad, vai es varu kaut ko darīt DNS ierakstos vai tomēr būs jākomunicē ar "izstrādātāju"?

 

Paldies par atbildēm.

 

p.s. lūdzu, netērējiet savu laiku ar padomiem tipa... viss jādara profesionāļiem u.t.t. Es jums pilnīgi piekrītu, bet reālā dzīve ir tāda kā ir. Priekā!?

Link to comment
Share on other sites

y0,

  

DNS ieraksti nenodrošina pāradresāciju. Pāradresācija notiek, ja DNS ieraksti ir pagriezti uz kaut kādu webserveri, kurš saprot ko un kā ir jāpāradresē. 

tavā gadījumā visu var izdarīt webflow (laikam) 

 

https://university.webflow.com/article/connecting-a-custom-domain 

Labots - DjUbuntu
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Jurkins teica:

lūdzu, netērējiet savu laiku ar padomiem tipa... viss jādara profesionāļiem u.t.t. Es jums pilnīgi piekrītu, bet reālā dzīve ir tāda kā ir. Priekā!?

Nu nenoturējies, ja?


Pirms 1 minūtes , DjUbuntu teica:

DNS ieraksti nenodrošina pāradresāciju

Paldies! Šo man arī vajadzēja zināt. Kā jau rakstīju, "čujs" teica, bet tam blēdim ne vienmēr var ticēt.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā padomi netika prasīti, tad tikai iemetīšu atslēgas vārdus :)

Google pagerank and redirect type
SEO redirect
Redirect flags

Link to comment
Share on other sites

Nē, nu kā padomi netika prasīti. Tikai preventīvi lūdzu neatkārtot foruma defaulto? padomu.

Patiesībā jau es pats te lamājos, bet nu īstenība ir tāda kāda ir. Ne jau es tos sūdus esmu sataisījis ?.

Izrādās pie domēnu reģistrētāja pastāv iespēja "redirect" uz citu domēnu. Pirms kādas pusotras stundas izdarīju manipulācijas. Pagaidām vēl nekā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Uncoder teica:

Iemācies lietot nslookup.

Paldies. Tagad gaidu padomu iemācīties assemblerā uzkodēt savu neimserveri.?

Link to comment
Share on other sites

@Jurkins

 

Es laikam palieku vecs, jo kaitina teksts "Iebāz man pārtiku mutē, pakustini žokli, lai sakošļājas un vēl tā lai nekas nenopil".

 

Šo esmu pamanījis jaunatnē, kurai visam ir jābūt viegli ātri pieejamam, BET nedod dievs ir jāizlasa tehniskā informācija, tam laika vispār nav.

 

Lai ko Tu tur taisi, ja reāli nav pieredzes un zināšanu UN nav, kas apmāca, tad visa dzīve izskatās vienkārša it sevišķi sākumā ar domu, "kas tad tur ir".

Galvenais sistēmās ir dati, tātad ko tā tava sistēma satur un kā Tu nodrošini drošību, nevis kā Tu viņu palaid.

 

Attiecīgi sabakstot lietas "pašam", kādam vari ielikt riktīgu kloķi un pats sev savārīt sūdus, jo kādam būs jāatbild par rezultātu.

Tas paralēli sabojā reputāciju labiem freelanceriem, jo 99% biznesu, ar ko esmu strādāji, ir šādā veidā uzrāvušies, ka nepieredzējis šariks, "pa lēto sataisīs".

 

Ja mācies kā to darīt, tad vismaz izlasi WIKI par DNS, tad par webserver redirect un tad jau jautājumi un atbildes pašas radīsies.

Tas, ka nāc šeit ar "Kā man to izdarīt", un tas ko gribi NAV nekas grūts vai specifiks un info pieejama pārpārēm, liecina par nevēlēšanos pašam meklēt informāciju.

 

Tie kas iesaka "Meklē speciālistu" visiem sūdiem ir jau izgājuši cauri un tā arī ir, ka labāk ir samaksāt kaut 100e par pakalpojumu, kur rezultāts būs ok, nekā bezmaz vai pašam metināt bez pieredzes gāzes trubas dzīvoklī un cerēt, ka neuzies gaisā.

 

Labots - kazarma
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nē, nu piedodiet, es aizmirsu, ka šeit var tikai apspriest kādu televizoru ar kādu fīču krutāk skatīties un vēl kādā pozā guļot uz dīvāna, no cik collu telefona zombēties vai audi ar gāzi un lauku atejas apspriest.

Es tiešām nezinu vai vēl precīzāk var noformulēt jautājumu, kuru uzdevu. Uzdevu tāpēc, lai, iespējams,  ietaupītu savu laiku rakdamies pa vikipēdijām. Es pats neko neveidoju un netaisos ar to pelnīt naudu. Sūdus sataisīju ne es. Protams, turpināju rakties un atradu šo to. Bet nezinu, kas notiek tajā webflow galā, pasarg dievs, vēl tur ielīst.

Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

ko esmu pamanījis vecajos marazmātiķos, tad cilvēks var piepļūtīt uzrakstīt puslapu, kurnot par dzīvi, jaunatni un zāli, kura bija zaļāka, bet nespēt iedot padomu vispār

precīzi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@ieleja

Padomi tika doti vairāki, kā jau rakstīju un tagad īsāk : "Nav laika iedziļināties, pat izlasīt, kas rakstīts".

 

@Jurkins

Precīzi aprakstīji savu problēmas sakni: 

 

Pirms 5 minūtēm , Jurkins teica:

Uzdevu tāpēc, lai, iespējams,  ietaupītu savu laiku rakdamies pa vikipēdijām.

 

Tā kā vēlies ietaupīt savu laiku uz citu rēķina, tad kāpēc gan citi vēlētos tērētu laiku risinot tavas problēmas?

Tev nav precīzi norādīts jautājums, tev ir izteikta velme un bez dziļas detalizācijas no tavas puses, tev neviens precīzu atbildi nesniegs un pat nevar sniegt.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
Pirms 9 minūtēm , kazarma teica:
Pirms 17 minūtēm , Jurkins teica:

Uzdevu tāpēc, lai, iespējams,  ietaupītu savu laiku rakdamies pa vikipēdijām.

 

Nu ja pašam sava laika žēl, tad maksā par cita laiku, lai tev skaļi priekšā izlasītu vikipēdijā aprakstītās lietas. Vai mājās arī mēģini ietaupīt savu laiku uz karotes un dakšiņas cilāšanu un pieprasi, lai kāds cits to dara tavā vietā un iebāž vēl tev mutē? Ceru ka vismaz neprasi, lai sakožļā tavā vietā.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Tipisks sviests.

Šis ir IT forums, tātad vietas kur cilvēkiem apspriest un palīdzēt risināt ar IT saistītas problēmas (konkrētā tāda ir 100%).

Cilvēks atnāca, diezgan korekti aprakstija savu problēmu un jautāja vai to var/nevar realizēt. Kaut kur pirmajos postos pat parādijās atbilde, bet kas pa sviestu panesās pec tam?

Paliek iespaids, ka bez IT izglītības diploma šeit jautāt neko nemaz nedrīkst, jeb ja jautā parasts cilvēks tad jau pie posta ievietošanas vienkārši frīlanceru sarakstu un izcenojumus moška?

Tiem kam te nav laika lasīt un atbildēt sanāca sadrukāt garāk par pārējiem, bet ne atbildēt.

Topic'a autoram ir jānopērk audi ar sačakarētu gāzi un jāizlasa vikipēdija, lai pajautātu vai tur sapratis visu pareizi, kaut jautājums bija pietiekami konkrēts un konkrēta atbilde arī izmeltu jautājumu?

Autoram man precīza ieteikuma nav, bet ja netiec galā ar DNS, tad vienkārši raksti hostinga suportam, lai izveido redirect'us no/uz ko Tev tur vajag. Parasti tik elementāru lietu suports ir pa brīvu.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , kazarma teica:

Tā kā vēlies ietaupīt savu laiku uz citu rēķina, tad kāpēc gan citi vēlētos tērētu laiku risinot tavas problēmas?

Jūs varat atļauties tērēt savu dārgo un rakstīt cits pat nebūt ne īsus tekstus par neko. Jums to kāds lūdz? Nē!

Es neprasu ne no viena risināt manas problēmas. Varbūt kāds vienkārši zina atbildi uz manu jautājumu. Tad atbildēt prasa daudz īsāku laiku kā sacerēt pēc iespējas asprātīgāku vēstījumu.

Ai, labi, pļutiet tālāk savu pļūtījumu. Lai jums jauka novakare.

Link to comment
Share on other sites

@Delphin

Malacis arī iedziļinies lietās un tava atbilde: "Jautā supportam" tātad tiem, kas no tā saprot un var to izdarīt, autoram ļoti palīdzēja un ir tāda pati kā visi citi ieteikumi - "Atrod kādu, kas no tām lietām kaut ko saprot, lai tev to nokārto".

Labots - kazarma
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kā lai to izskaidro tev saprotami.. Viņš maksā par hostingu vai platformu. Platformas/hostinga kompānija algo supportu cilvēkus. Supportcilvēki dažreiz kaut ko saprot un atbild uz nejēgu jautājumiem vai pārsūta tos citiem kam ir saglabājušās ar kārtu lielākas intelekta paliekas no atbildēšanas uz stulbiem jautājumiem. Līdz ar to viņam jāvēršas pie supporta, lai tie izdara to ko viņš grib panākt vai arī lai soli pa solim to izskaidro, jo viņš par supporta pakalpojumiem itkā jau ir samaksājis.

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

@ieleja

Tas bija pats pirmais variants. Bet, atvainojos par izteicienu, "dizainere-izstrādātāja" ir ... Man bija divi varianti - līst pašam tai webflow vai mēģināt redirektēt. Izvēlējos, laikam nepareizo. Izskatās, ka nāksies līst iekšā. Tagad pārējie domēni pingojas uz proxy-ssl.webflow.com, bet pārlūkā lai gan "pārslēdzas" uz htttps (vecajai lapai nebija), bet paliek uz .dk vai .se kur nu kurš.

Bet .co.uk pingojas uz .eu. Tikai tāpat nekas nenotiek. Nu buršos palēnām, vismaz kaut ko jaunu iemācīšos?.

Link to comment
Share on other sites

da te 99% personālsastāva pielikt papildus domēnu kontrolpanelī un iebakstīt pareizus A[AAA] ieraxtus ir augstākā pilotāža uz ko smadzenītes ir spējīgas un par ko jāprasa 50 EUR/h 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, nepaskaidroju līdz galam apstākļus. Man defaultā nav pieejas webflow kontrolpanelim. Un vislabāk būtu, ja tā arī paliktu. Tāpēc sāku no otra gala. Ja rīt nekas nesanāks, tad redzēs, vai līdīšu "zem tanka" vai kaut kā izkruķīšos. Paldies visiem, kuri atbildēja par lietu.

Link to comment
Share on other sites

Nu, ja ir pieejas tikai DNS panelim, bet ne hostinga panelim, un, ja pašā DNS panelī nav jau paredzēta "fīča" redirect, tad var DNS panelī iebakstīt kādas sava hostinga, kam pašam ir piekļuves, IP un tad taisīt redirektu uz xxx.eu no turienes. Bet, ja pašam nav pat nekāda hostinga, tad nu švaki...

Link to comment
Share on other sites

@marrtins, tur jau tā lieta, ka DNS panelī (europeregistry.com mūsu gadījumā) ir "fīča" redirect. Un man visur ir salikts redirekts uz .eu. Pings uz visiem šiem .no, .dk, .de u.t.t. pingojas uz proxy-ssl.webflow.com, kas attiecīgi ir .eu domēnam CName ierakstā. Bet pārlūkā lapa nepāriet uz .eu. Laikam tomēr būs jāmēģina iestāstīt tai ... "būtnei", ka vai nu jāiedod man pieeja webflow panelim (mļaķ, to es nemaz negribu, bet tā ir mana problēma?) vai, lai tiek galā paši.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja, tā jau arī ir ... DNS panelī ir trīs izvēles iespējas - viņu neimserveri (tas man ir xxx.eu domēnam, kur viss strādā), kāds cits neimserveris un redirekts. Visiem citiem domēniem ir redirekts uz xxx.eu.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Redirekts europeregistry tev salikts uz www.xxx.eu vai xxx.eu?

Link to comment
Share on other sites

Ā, pag, uz visiem tiem papildu domēniem atveras pareizā lapa vai nekas neatveras?

Link to comment
Share on other sites

Johaidī, @marrtins, bez Taviem jautājumiem neienāca prātā... ja es ierakstu www.xxx.no, tad neatveras, bet, ja bez www, tad atveras. Hmm, ja uztaisīšu redirektu uz www.xxx.eu, tad visam vajadzētu notikt.

Mja, tikai labi būtu, ja vērtos vaļā abos gadījumos.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:

Mja, tikai labi būtu, ja vērtos vaļā abos gadījumos.

Šādam mērķim man savulaik iekš NIC bija divi identiski ieraksti, tikai viens ar un otrs bez www.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , kazarma teica:

@Jurkins

 

Es laikam palieku vecs, jo kaitina teksts...

 

Tev tiešam nav žēl tā pa di rstā laika klabinot šo pilnīgi bezjēdzīgo "palagu"?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Veči, ko Jūs lamājaties, bija jautājums, bija atbildes, nu pārsrtīdiet nepareizās, Jūs jautājuma ī'pašnieku kaunā dzenat! Kam tad forums domāts, tikai Betonam?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , ggg97 teica:

Šādam mērķim man savulaik iekš NIC bija divi identiski ieraksti, tikai viens ar un otrs bez www

ja par nic.lv, tad shobrīd var iztikt ar šādiem diviem ierakstiem: xx.lv un *.xx.lv. uz otro reaģēs jebkuri subdomaini. un tad web servera galā(vismaz apache) var uzlikt kā pirmo neeksistējošu subdomainu, lai uz jebkuru neeksistējošu ir arī kontrolēta apstrāde.

Link to comment
Share on other sites

Labais tonis laikam būtu paziņot par rezultātiem. Izrādās, ka pareizi vien bija izmantot "redirect" fīču pie domēnu turētāja. Lai gan zinu, ka citreiz samērā ilgi jāgaida, lai viss notiktos, samulsināja mani tas, ka bez www gāja jau vakar vakarā, bet ar www vēl šodien ap pusdienlaiku negāja. Kamēr štukoju, kur ir problēma, aizgāja arī ar www. Paldies visiem, kas deva padomus.

Link to comment
Share on other sites

Jā. Vispār jau nav ko slēpt? woodensoul.eu/lv/de/dk/se/co.uk/no.

Personīgi man vecā lapa patika labāk. Es pat baidos iedomāties ?, kas sāksies, kad vajadzēs visās attiecīgajās valodās, kā bija senāk.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Just now, ieleja teica:

kāda doma ir uzturēt tos dažādos domēnus?

?jautājums ne pie manis. Bet, ja jautā man, tad nesaprotu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Jurkins teica:

Jā.

Ā, skaidrs. Tad viņi paši taisa http redirektu. Respektīvi aizdzen HTTP pieprasījumu uz savu serveri, kurš tad skatās, kas prasīts, un redirektē.

Link to comment
Share on other sites

Ak redz, kā tas strādā. Nu re, uzzināju vēl kaut ko jaunu klāt savām knapajām zināšanām par to visu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ieleja teica:

ja attiecīgi sakonfigurēts tas Webflow

Nu diemžēl šis ir no sērijas "nezinātniskā fantastika" ?. Šo Tu esi palaidis garām.

Link to comment
Share on other sites

Kā minēja "izstrādātāja" ... "tagad viss korekti redirektējas"?. Gan netieku pats klāt, gan nemāku. Lai gan, droši vien, kāds laiciņš dejām ar tamburīnu un tiktu galā. Bet izstāstīt toč neizstāstītu. Visticamāk, ka "izstrādātāja" turpinās savu melno ? darbu, un man vēl priekšā daudz interesantu brīžu. Būs jāpalasa tas "webflow university"... darba laikā?. Jo brīvajā ir interesantākas lietas ko darīt.

 

p.s.

Patiesībā jau negribu būt ļauns un saprotu, ka par meistaru nepiedzimst, kaut kā ir jāmācās. Bet vai kā pirmo (tā patiešām ir, jo pati atzinās, ka "ejot šitam cauri pirmo reizi") darbu vajadzēja uzņemties šo? Nezinu, tas tā subjektīvi un nepareizi varbūt, bet šādi webflow samaitā cilvēkus - apmēram tā... iemācījos Pitagora teorēmu, nu esmu matemātiķis.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

DNS vulgaris neveic pāradresāciju no viena domēna uz citu, bet tikai pasaka pārlūkam IP adresi, uz kuru konektēties.

Ja nosacīto pāradresāciju teiksim no .co.uk uz .eu veic ar CNAME ierakstu DNSā, tad pārlūkā paliek .co.uk adrese un tas konektējas uz IP adresi, kas norādīta .eu domēnam.
Un, ja uz tās IP adreses webserverim (piemēram, webflow) sēž vairāki domēni un viņš nav nokonfigurēts, ko viņam darīt ar nezināmu .co.uk. domēnu, nekas tur nestrādās.
Lai šāda CNAME "pāradresācija" strādātu, tikpat gala serveris (webflow) ir jānokonfigurē, lai tas pareizi apkalpotu vajadzīgos domēnus.

Europeregistry gadījumā pāradresācija notiek kombinēti ar viņu DNS un viņu kaut kādu specializēto webserveri. Pieprasot DNSā  .co.uk IP adresi, pārlūkam iebaro paša Europeregistry webservera IP. Pārlūks konektējas uz to un tad viņu serveris pāradresē http pieprasījumu uz .eu serveri. Attiecīgi arī pārlūkā adrese nomainās uz .eu.

Zināmā mērā tas pat ir labi, jo nenotiek SEO fragmentācija pa n-tajiem domēniem. nav čakars ar n-tajiem SSLsertifikātiem. 

Es ieteiktu arī konsolidēt www un bez-www. Respektīvi visus ar un bez www domēnus pāradresēt uz vienu vienīgu. Ar vai bez www, domājiet paši. Es liktu bez.

Par mīnusiem grūti teikt, bet ļoti iespējams, ka kaut kādi ne-http protokoli vai porti (ftp, mail) nestrādās ar šāda veida pāradresāciju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...