Jump to content

Bankas izvēle


Stasss
 Share

Recommended Posts

laikamTak
Pirms 28 minūtēm , vvv teica:

spaidi podziņas kā idiots...

vai tad tev ar podziņtelefonu nav tā pat?

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Tieši tāpēc pareizā izvēle ir SmartID vai Mobile Scan (Swedam un Citadelei attiecīgi) daudz ātrāk un galvenais ērtāk, kā ņemties ar kodu karti. Smīdina tie, kuri žēlojas, ka vecie cilvēki tās mazās podziņas un ciparus slikti saredz. Tā ir taisnība, bet lai saskatītu sīkos kodu kartes ciparus un vēl savadītu datorā - tas taču ir vēl grūtāk vecam, slikti redzošam, ar neveikliem pirkstiem.   Pats par redzi īpaši nesūdzos (tfu, tfu), bet ņemoties ar kodu karti gan brilles vai lupu meklēju :devil:.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , laikamTak teica:

vai tad tev ar podziņtelefonu nav tā pat?

Nu tu salīdzināji. :D Telefona podziņas spaidu no laba prāta, bet kodu kalkulators ir piespiedu lieta.

Link to comment
Share on other sites

Te ņirdz par visi!

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

vēl savadītu datorā - tas taču ir vēl grūtāk vecam, slikti redzošam, ar neveikliem pirkstiem. 

Kaut kas neiet kopā. Datorā ar neveiklajiem pirkstiem jāvada jebkurā gadījumā, toties nav jāgramstās gar kautkādu jēlu kalkulatoru. Da lab, savai mučai 82+ 28+ uzliku uz viena UK neuzlauzta glāstāmplāceņa smart id un šī priecīga, ka tagad tikai klienta numurs un  2 pinkodi jāatceras.

Link to comment
Share on other sites

man, piem., izmantojot mobile scan nekas nekur manuāli nav jāvada.. :D

 

ieeju internetbankā.. man parādās t.s. QR attēls.. atveru app, noskenēju.. autorizēju (ar pirkstu nospiedumu vai PIN) un tālāk nospiežu aplīti "nosūtīt". datorā viss notiek automātiski..

Link to comment
Share on other sites

Kopš mana mamma kļuvusi par redzes invalīdi, regulāri nākas izbaudīt cik ļoti nedraudzīgas, nepiemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ir daudzas, precīzāk, lielākā daļa no sadzīves elektronikas ierīcēm. Arī kodu kalkulatori. Šeit apskatītie tādiem cilvēkiem kā viņa, ir galīgi garām. Tieši tāpat, kā glaudāmie telefoni. Jaunā sistēma šādus cilvēkus izmet mēslainē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , constrig teica:

Kuras bankas ibankai ir shaada fiicha?

BlueOrange. Pie tam šai bankai konts ar kredītkarti ir bez maksas (+ aplikācija vai kalkulators), internetbanka gan nav pati ērtākā.

Link to comment
Share on other sites

Citadalei

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , M_J teica:

Tieši tāpat, kā glaudāmie telefoni.

Androīdiem ir iespēja invertot krāsas, palielināt fontu, androīdi nāk ar milzīgiem ekrāniem, lai var saskatīt. Ar tām visām fīčām ir par īsu?

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tieši tā, lai ņem 60' tv ar androīdu un izmanto to par kodu kalkulātoru.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , usver teica:

Androīdiem ir iespēja invertot krāsas, palielināt fontu, androīdi nāk ar milzīgiem ekrāniem, lai var saskatīt. Ar tām visām fīčām ir par īsu?

Jā ir par īsu! Noderīgi, bet nepietiekami. Es saprotu, ka šitās lietas slikti pielec, kamēr ar tām nesanāk saskarties tieši un personīgi. Tajā skaitā telefonu konstruktoriem. Ja redzes pavājināšanās nāk komplektā ar pavājinātu kustību koordināciju un pirkstu jutīgumu, tad problēma ir ne tikai bilžu izmērā, bet arī iebakstīt vajadzīgajā ekrāna vietā ar vajadzīgo spēku, vilkt ar pirkstu pa ekrānu un tādā garā - visi šitie tačskrīnu smalkumi. Nu nesanāk un viss! Nospiežot taustiņu uz datora klaviatūras tu ar pirkstiem jūti reakciju. Pabakstot uz glaudāmā ekrāna tu nejūti neko. Savukārt redze ir tāda, ka vajadzīgas vairākas sekundes, lai nofokusētu skatienu uz vajadzīgo vietu un pēc izmaiņām secinātu, vai tas pieskāriens ir bijis pareizs vai nepareizs. Sanāk kā no Zemes vadīt kādu "Lunohodu", kad signāla šurpu/turpu ceļš ir vairākas sekundes un par savas darbības rezultātiem uzzini tikai pēc noteikta laika. Diez kas nav 80+ gados mācīties vadīt "Lunohodus".

Link to comment
Share on other sites

Varbūt varētu pats palīdzēt mammai ar pārskaitījumiem no sava konta, sliktākā gadījumā no viņas, lai nebūtu stress vecam cilvēkam no tehnoloģijām.

 

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , kaads teica:

Varbūt varētu pats palīdzēt mammai ar pārskaitījumiem no sava konta, sliktākā gadījumā no viņas, lai nebūtu stress vecam cilvēkam no tehnoloģijām.

Tieši to jau arī daru. BET! Neuzskatu ka tas ir pareizi. Tas ierobežo viņas rīcībspēju. Ar galvu un loģisko domāšanu viņai viss ir kārtībā. Tas ir pazemojoši atņemt cilvēkam iespēju brīvi un neatkarīgi (tā ir viņas nauda, nevis mana, un varbūt viņa gribētu veikt darījumus, par kuriem man nekas nav jāzina) rīkoties ar savām finansēm tāpēc, ka viņam ir veselības traucējumi, kas ierobežo iespējas darboties ar tā saucamajām "modernajām tehnoloģijām".

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Iemēģināju to sasodīto swedbankas pogkalkulātoru - pat bez redzes problēmām ir sarežģīti saskatīt un saprast kādu kodu tas sūds man liek ievadīt swedbankā.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Destructo

Izmantoju Luminoru (RIKO).

 

Plusi:

 

Kaudze ar bankomātiem pēc DnB un Nordea apvienošanās

1% katra mēneša beigās no konta atlikuma - šis ir galvenais iemesls kāpēc migrēju, principā pie ideāliem apstākļiem banka gadā atgriež 6000 EUR

Bezlimita RIKO konti bez papildus maksas

Bezmaksas kartes ģimenei

SMS bez maksas

 

Mīnusi:

 

Pizģec kāds bardaks centrālajā ofisā

Banka virzās uz online banking modeli, domāju agrāk vai vēlāk mazās pārstāvniecības tiks slēgtas

 

 

Link to comment
Share on other sites

Luminors Nordea un DNB der tikai bagātiem cilvēkiem :D

 

pašam šobrīd vēl ir palicis Nordea konts un karte, pagaidām tik dēļ 3. pensiju līmeņa, bet arī to plānoju pārcelt...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
Citēt
- Kodu kalkulators Digipass 270 piekļuvei RIKO* kontam EUR 18,00
- Kodu kalkulators Digipass 270 piekļuvei NDEA** kontam Bez maksas

 

https://www.luminor.lv/lv/privatpersonam/cenradis/elektroniskie-kanali/elektronisko-kanalu-izmantosana#elektronisko-kanalu-izmantosana

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
2019.01.22. , 10:27, xp teica:

Šos banka vairs neizsniedz. Ir pieejami tikai tie plānie!

Nezinu, bet šodien darba kolēģe no swdbakas dabūja veco. Un tieši jauno/plāno nemaz nepiedāvāja.

 

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Destructo teica:

principā pie ideāliem apstākļiem banka gadā atgriež 6000 EUR

 

Ū..... Es pat nerēķināšu cik piķa ir iesaldēts uz konta.... ;) 

Link to comment
Share on other sites

Destructo
Pirms 22 minūtēm , Ronalds teica:

pie ideāliem apstākļiem

 

Roni, es teicu pie IDEĀLIEM apstākļiem :D Neizdari secinājumus, man gadā atgriezīs 6.72 Eiro :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Destructo teica:

principā pie ideāliem apstākļiem banka gadā atgriež 6000 EUR

Pie šitik ideāliem apstākļiem pat x10 nav no svara. Atkal sapņotāji..

Link to comment
Share on other sites

50000€ kontā, 6000€ gadā (var izņemt 500€ katru mēnesi). Pārāk labi, lai būtu taisnība.

Labots - Klusu
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Klusu teica:

Pārāk labi, lai būtu taisnība.

Sasapņojies 1% gadā!

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Te kaut kas ir pazudis tulkojumā, vai kāds lej čugunu.

Lai iegūtu 6000 eur gadā, tad jau atlikumam 600k eur. Pie tādiem apgrozāmiem līdzekļiem, ir labāki vaidi, kā ieguldīt.

Bet 12,xx% gadā pie pašreizējās naudas cenas ir pārāk lieli makaroni.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Banka dod 1% mēnesī???? Tas jau ir ļoti daudz! Es arī gribu! (bet nu kaut kā neticās....)

Link to comment
Share on other sites

neviena banka nedod :D Citadelei ir 1% gadā.. pie tam arī ar max limitu.. 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Destructo

Jūs man te prātu iznesāt :D 

 

Karoč, tikšu līdz mājām, ieskenēšu noteikumus.

 

Tik liels jeblāns, lai dēļ 1.1% GPL mainītu kontus es neesmu, bet tagad Jūs mani te esat sastresinājuši.

 

 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 7 minūtēm , Destructo teica:

bet tagad Jūs mani te esat sastresinājuši.

6000 eur pa kāju?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Destructo teica:

 

Tik liels jeblāns, lai dēļ 1.1% GPL mainītu kontus es neesmu, bet tagad Jūs mani te esat sastresinājuši.

 

 

 

fixed that for you 

 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...