Jump to content

Bankas izvēle


Stasss
 Share

Recommended Posts

Tad nu tā - ņemot vērā SEB bankas alkatību, un pakāpenisku pakalpojumu piegriešanu visādā ziņā, skatos uz migrāciju uz citu banku.

Skatos, ka daža laba vēl joprojām ir proklientiskāka, un piedāvā gan maksājumus bez komisijas maksām, lētāku ikmēneša apkalpošanu utt.

Jo SEBs, godīgi sakot jau ahujel arī:

  • ikmēneša konta uzturēšana - 2 Eur,
  • par katru maksājumu, nenoteikta izmēra komisijas maksa,
  • par katru info sms, maksā,
  • par kāposta izņemšanu skaidrā, maksā...utt.

 

Internetbankas apps, akmens laikmeta ( salīdzinot, ko biedrs @CAP minēja blakus topikā par Citadeli).

 

Kādas bankas lietojam, cik plēš par apkalpošanu, kādi bonusi, utt?

Link to comment
Share on other sites

Swed (un arī SEB). SWED iekšējie maksājumi ibankā bezmaksas. Info apā bez maksas. Naudas izņemšana līdz, laikam 600€ mēnesī SWED un SEB bankomātos bez maksas.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Swed, kādi 20 gadi jau, nav bijis problēmu. Bankomātā ir mēneša limits, vai 5 vai 6 sotaki...par to man vienu eur ir noņēmuši, bet citādi viss ok. Par pārskaitījumiem uz citām bankām atskaita 0.36 centi ,bet tā kopumā oki, mainīt kaut ko citu domas nav bijušas.Smart-id arī ''neklepo''.

Vienu reizi,kādi gadi 7-8 atpakaļ bankomāts aprija kartiņu. Zvans viņiem un dabūju jaunu vietā bezmaksas.

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Stasss teica:

par kāposta izņemšanu skaidrā, maksā

Līdz 600 eiro mēnesī nekas nav jāmaksā. Ja no kredītkartes skaidru naudu bankomātā ņem, tad gan ir maksa, bezkaunīga.

Link to comment
Share on other sites

Ir Swed un arī Citadele (kaut kad sen haltūras darbavieta to gribēja, tā arī palika). Ar Swed nekādu problēmu nav bijis, par visām darbībām nāk sms, reiz  kad vajadzēja internetbodē pirkt vienu lietu par 1600eur (ir dienas limits kartei), paziņoju un jau pēc īsa brīža meitene zvana - pērc, šodienai limits noņemts

Link to comment
Share on other sites

SEBā, ja pavairāk darbību, izdevīgāk sapiķot 4.00 par mēnesi un visu darīt "bez maksas".
Droši vien kāposta izņemšana ir domāta pie meitenēm klātienē.

Link to comment
Share on other sites

Bija lietošanā SEBs, SWEDs un Citadele.

CITADELE

  • Citadeles apps bija visprogresīvākais - varēja maksāt ar telefonu(ja androids un ir nfc, āboļiem bija kaut kāds stikers jālīme), tas tāds patīkams bonus, nauda pārskaitās ļoti ātri SEB - > citadele (par velti), Citadele -> SEB (kaut kādas kapeikas par katru tranzakciju, kas īsti nepatika), cik saprotu sweds jau savedis kārtībā zibmaksājumus, bet pirms ~pusgada no seba vai citadeles uz swedu vajadzēja gaidīt pāris dienas.
  • Par maksām īsti neatceros, bet liekas ka bija <1e mēnesi (ņemt vērā ka tas bija ar kaut kādu jauniešu/studentu piedāvājumu).
  • Naudas izņemšana arī nepateikšu kādi limiti, jo skaidrā naudu gandrīz vai nelietoju.
  • Ja pareizi atminos, tad smart-id vietā izmanto kaut kādu iekšēju analogu (mobilescan)

SEBS

  • Lietoju sebu visilgāk, aplikācija ir OK, ļoti ērti lietot mobīlos maksājumus starp draugiem/radiem
  • Mēneša maksa <1e (ņemt vērā ka tas bija ar kaut kādu jauniešu/studentu piedāvājumu).
  • Par katru īsziņu ka kontā ieripojis pesso 0.13 centi

SWEDS

  • Tika izveidots ISIC dēļ, kurš tā arī netiek izmantots
  • Šad tad var nopirkt OCTU par lētāku ciparu kā citos kantoros
  • Aplikācija, es teiktu, ka nav tik intuitīva kā sebam, itkā vairāk fīču, varbūt vienkārši neesmu pieradis
  • Paskatījos, ka par pēdējo tranzakciju sweds -> seb komisija 0.36e
  • Atskaite par katru darījumu, kas kur un kāpēc(bezmazvai)
  • Neesmu pārliecināts, bet pirms kāda laika bija ilgi jāgaida pārskatījumi, bet liekas ka tagad ir sataisījuši toš pašus zibmaksājumus kā sebam un citadelei

Tagad izmantoju tikai sebu, nezinu vai pieraduma dēļ, vai tāpēc ka visi ienākumi iet uz sebu.
 

Labots - __Igors
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Stasss teica:

2 Eur,

https://www.seb.lv/ikdienas-pakalpojumi/klienta-komplekti/pamata-komplekts#iespejas

 

tak ir iekļauta gan maksājumu karte (kas citās bankās atsevišķi vien ir 1-2 eur)

iekļauti jebkura veida 10 maksājumi (bet šis SEB ir nonsenss.. pat par iekšbankas maksājumiem rauj piķi) :D

cik tad tu tās skaidras naudas ņem nost, ka tev rauj nost piķi vēl papildus, jebšu ņem nost no nedraudzīgiem ATM?

par app.. neko nezinu, kolēģe gan lieto.. sūdzējusies nav.. 

 

bet, ja man jāiesaka banka, tad noteikti Citadele..

Ja ņemsi X-Smart (tā pati standarta debeta norēķinu karte - VISA), tad arī maksājumi būs iekļauti.. un tas viss pa 1,20

https://www.xkarte.lv/lv/x-smart

 

kas attiecas uz app.. jau minēju.. ir viss.. pilnīga un totāla bankas konta kontrole. + noteikti MobileScan pieslēdz..

 

tobiš.. pa 1,20 vari ierakstīties visā, ko vēlējies..  ak jā.. par ienākošo maksājumu sms nekādu naudu nost neplēš.. + app ir pieejami visi paziņojumi..

 

ak jā aizmirsu pieminēt.. pieejami arī Zibmaksājumi no Citadeles uz/no SEB/Swedbank.. 

 

Labots - CAP
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

riebeklis2012

mīnus swed ir lielais klientu skaits, kā rezultātā regulāri bankomātos (ko es izmantoju visbiežāk un acīmredzot arī citi) skaidras naudas izņemšana nav iespējama

galerijā centrs attiecīgi var izmantot seb automātu, taču ir vietas, kur sweds atrodas atsevišķi

Labots - riebeklis2012
Link to comment
Share on other sites

kāpēc automātiski domā, ka brauc iepirkties var taču pa ceļam iegriezties, lai atm izņemtu naudu, ne iepirkties..

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

iekļauti jebkura veida 10 maksājumi (bet šis SEB ir nonsenss.. pat par iekšbankas maksājumiem rauj piķi)

Ar to ir gaužām par maz. Un jā, ja pārsniedz 10, tad arī par iekšbankas maksājumiem slauc nost.

 

Pašlaik izskatās ka tieši Citadeles xkarte ir labākais risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stasss teica:

gaužām par maz

vidējam letiņam pa lielam pietiekami, ja vien bērniem/sievai nepiķo ik pa dienai :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , CAP teica:

var taču pa ceļam iegriezties, lai atm izņemtu naudu, ne iepirkties..

Un kāda x-sa pēc tas būtu jādara bieži ?  Neatceros, kad pēdējo reizi izmantoju skaidru naudu, vienīgi makā pastāvīgi atrodas 50 - 100 eur (ja nu kas). Protams, cita runa ir, ja brauc kaut kur ārpus LV, sevišķi uz kādu exotisku valsti.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

nezinu.. tas jau jāprasa tam, kas ņem ārā bieži :D es pats mēnesī vispār izņemu max 20 eur..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , raiviic teica:

Un kāda x-sa pēc tas būtu jādara bieži ? 

Ja iepērkas tirgū vai pie saimnieka.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , raiviic teica:

Neatceros, kad pēdējo reizi izmantoju skaidru naudu

Es gan atceros - kaut vai vakar biju vienā privātā pasākumā, tur dalības maksa. Tad bērnam skolai pusdienām nauda jāiedod. Tad tirgū kartupeļi jānopērk. utt.

Daudz kur vajag skaidru naudu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ivo teica:

Daudz kur

tevis minētais nav daudz :) bet tiesa.. katram ir individuālas vajadzības utt.. viens var vispār neizņemt, cits visu algu izņem.. 

Link to comment
Share on other sites

SEB līdz šim lielākais mīnuss bija komisijas maksa arī bankas ietvaros.  SWED tādā ziņā daudz patīkamāka, ja grib kačāt statistiku un skaitīt naudu šurpu - turpu.

Kāreiz šodien izņēmu skaidruci no SEB un šīs tēmas iespaidā skatos - paņemta komisijas maksa.. Nav gan daudz, bet tik un tā liekas neOK.

 

SMS vairs nav aktuāli ne SEB, ne SWED - abām var uzlikt bezmaksas notifikācijas telefona app.

Par citām iestādēm viedoklis nav.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 10 stundām , Kaspars12 teica:

vai ss lielveikalā :D

Tur pietiek ar pārskaitījuma izdruku, lai saņemtu sūtijumu pa (autobusu)pastu.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Ja bankas gribēs nežēlīgi slaukt, es principā pārvākšos uz ārvalstu finanšu instrumentiem. Maksimums - paturēšu LV pliku bankas kontu bez jebkādas kartes. Tā sakot - lai ir kur bez problēmām ieskaitīt naudu un pēc tam pārpūst to uz normālākiem kontiem.

 

Pašlaik lietoju N26 un neesmu vīlies. Pārskaitījumi bez maksas, karte (bezkontakta) darbojas normāli, manām vajadzībām ir o.k. Patīk tas, ka zem sava konta var taisīt virtuālos kontus, kas no kartes pa tiešo nav pieejami - tipa krāt naudiņu "ceļojumam" "divritenim" vai dajebkam citam. Tāda kā krāšanas/drošības sistēma. Pārskaitīšana starp virtuālajiem kontiem ir sekundes laikā, caur telefona aplikāciju. Ļoti interesants risinājums.

 

Vēl ir slavenais Revolut, ko vēl neesmu ievērtējis. Katru brīdi arvien vairāk domāju - a nafig es Swedenei maksāju tos ikmēneša eiro par karti?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kas vēl jums SEB nepatīk? ?

Strādāju uzņēmumā, kas principā apkalpo tikai SEB klientus, tāpēc vienmēr "prieks" redzēt, ka banka tos zaudē :D

Link to comment
Share on other sites

jūs esat to koda kalkulātoru lietojuši? man pašam nav, bet esmu stāvējis blakus un mēģinājis iestāstīt kā viņš jālieto.. 

pirmkārt jau izmērs, par ko jau bija raksts delfos, otrs - nespēju iedomāties kā to normāli spēj pensijas vecuma cilvēks palietot, kad Tev manuāli jāpārvada padsmit cipari datorā. kā var nenokļudīties to darot..

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 13 minūtēm , ieleja teica:

bet tas viņu kodu kalkulators ..... ir tizlības kalngals

Man savukārt tas škiet foršs, pietiekami maziņš, lai varētu ielikt kredītkaršu maciņā. Vienīgi cena baigi kož. Maitu lijas Swedbank par to prasa 25 eur.

 

Pirms 4 minūtēm , uldise teica:

jūs esat to koda kalkulātoru lietojuši?

Esmu gan un pastāvīgi. Pagaidām maniem pirkstiem un redzei ļoti piemērots instruments.

Pensijas vecuma cilvēkiem iesaku ņemt iepriekšējā modeļa kalkulatoru ar reljefa pogu dizainu (digipas 260)

 

digipass_260.PNG

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , _dunduks_ teica:

Man savukārt tas škiet foršs, pietiekami maziņš, lai varētu ielikt kredītkaršu maciņā. Vienīgi cena baigi kož. Maitu lijas Swedbank par to prasa 25 eur.

 

Esmu gan un pastāvīgi. Pagaidām maniem pirkstiem un redzei ļoti piemērots instruments.

Pensijas vecuma cilvēkiem iesaku ņemt iepriekšējā modeļa kalkulatoru ar reljefa pogu dizainu (digipas 260)

 

digipass_260.PNG

Šos banka vairs neizsniedz. Ir pieejami tikai tie plānie!

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Man lūdzu digipass 280 un vēlams jau integrētu maksājumukartē. nevis tos pàrbarotos kuiļus ko tagad dod.

 

DP280-front.png

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
Pirms 2 minūtēm , CAP teica:

nu nez.. ērtāk apps :D

To pašu arī nikolajs domā (bank of nikolaj vadītājs)..

 

 

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

haha..

es pirms kāda laika pasūtīju iekš luminor (nordea) kalkulatoru (starpcitu par brīvu) tā arī nekad neizmantoju :D tikai nezinu, kur esmu jamo nobāzis...

Link to comment
Share on other sites

Es kodu kalkulatoru nelietoju, bet vai tas ir patiesība, ko viens raksta?
 

Citēt

Līdzi deva instrukciju - ko un kā darīt. Sekoju norādēm, ielogojos bankā ar kalkulatora pinkodu, bet kad vajadzēja apstiprināt maksājumu, kalkulators nobloķējās. Netā apskatījos - kuras filiāles sestdienā strādā, ielecu mašīnā un aizrāvu uz Molu.
Izrādījās, ka pirms maksājuma apstiprināšanas ar otro kodu, kalkulators ir jāizslēdz, jeb jāgaida, kamēr tas pats izslēdzas, tad atkal jāvada sākuma pinkods, poga 2 un tad kods, kuru piedāvā banka. Tāda krāsaina instrukcija uz bieza krītpapīra, bet par to nav ne vārda. Tas ir līdzīgi, kā instrukcijā skaidro 1., tad 2. soli, bet tad uzreiz 4. vai 5. soli. Kur 3. solis?
Nu, labi - instrukcija brāķis, jo kārtējais pārgudrais tirliņš kaut ko salaidis grīstē, jo nemāk vienkāršā valodā pārējiem paskaidrot kas un kā. Tādas situācijas gadās ik pa laikam, bet šeit Swedbanka par kalkulatora atbloķēšanu (aizņēma kādas 10 sekundes) vēl noplēsa 2 eur. Nemaksāsi - netiksi savā neta bankā un nevarēsi veikt maksājumus. Labs bizness - domāju, ka daudziem sākumā kalkulatori bloķēsies, jo cilvēki taču seko instrukcijām, kura izrādījusies brāķis.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Aigars teica:

bet vai tas ir patiesība, ko viens raksta?

Nez, man nav bijušas aizķeršanās ar kodu kalkulatoru. Instrukciju nelasīju (saburzīju un iemetu miskastē), jo pietika ar to, ko bankas darbiniece izstāstīja, nodemonstrēja, kad to kodu kalkulatoru izsniedza.

Link to comment
Share on other sites

Bet vai tas par kalkulatora izslēgšanu ir patiesība? Man tā liekas dīvaina prasība.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Gan jau ir dažādi kalkulatori. Man ir SEB plānais, tas, kas biedra ieleja komentārā. Nav tas jāizslēdz, piespied bultiņu «atpakaļ» un vari vadīt ciparus atkal. Tiesa, pats kalkulators ļoti ātri izslēdzas pats, kamēr maksājuma lapu aizpildi, tas paspēj izslēgties, jāieslēdz pa jaunu nākamā koda ģenerēšanai. Man ar kodu kartēm patika labāk, ar kalkulatoru lielāka noņemšanās sanāk, spaidi podziņas kā idiots...

Link to comment
Share on other sites

Nav (vismaz swedbank)

Bieži vien kalkulators nepaspēj izslēgties, nospiežu pogu 2,ievadu kodu un saņemu apstiprinājuma kodu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...