Jump to content

TV strīmu salīdzinājums


Racer
 Share

Recommended Posts

Uj, kur Tev tam visam laiks analizēt. Ok, esmu parasts useris, kam nav pat saprašanas par to visu. Un salīdzinot tās visas bildes, goda vārds, nesaprotu, par ko iet runa. Iespējams, tā pat kā 90% šīs valsts iedzīvotāju.. Esmu it kā tehnoloģiju cilvēks, bet man pilnīgi pajebac, vai tas LTV rāda HD, vai SD..(sorry ja kādu aizvainoju).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Racer teica:

subjektīvi

 

Pirms 11 minūtēm , Stasss teica:

Uj

tas laikam galvenais atslēgvārds :D

 

bet jā.. arī pēc mana subjektīvā viedokļa.. Baltcom bilde bija labāka par tlc viennozīmīgi.. vtv tik ļoti neesmu iedziļinājies un šaubos vai 99% cilvēku maz pamanītu kādu atšķirību.. jo kas tad galu galā vtv skatās? penši.. nu tā pa lielam..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 15 minūtēm , Racer teica:

vislabāk izskatījās Baltcoma T standarta mpeg2 strīms

Tam jau pēc definīcijas ir jābūt labākam, tur taču pavisam cits kodēšanas princips.

 

Link to comment
Share on other sites

Interesē, kāds labums no tiem bitreitu grafiem?

 

Baltcom DVB-T ir labāks, to es secināju jau apskatot to vienu kadru, kuru es pat speciāli nemeklēju, bet paņēmu uz dullo. Interesanti, ka tur ir redzama atšķirības krāsu toņos-gaišumā, tam tā itkā nevajadzētu būt, ja vien nav pielikti papildus filtri vai sačakarēti kodēšanas parametri.

 

Šeit ir ērta programma ar bezmaksas versiju, video kvalitātes mērīšanai:

http://www.compression.ru/video/quality_measure/vqmt_download.html

Ar to tu varētu, piemēram, salīdzināt tavus mpeg2 pārkodējumus uz h264 ar, piemēram, vtv.

 

Vēl ir jautājums vai kvalitātes atšķirība starp to mpeg2 un pārējiem ir redzama normāli skatoties uz tv nevis uz monitora.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Stasss teica:

Uj, kur Tev tam visam laiks analizēt. Ok, esmu parasts useris, kam nav pat saprašanas par to visu. Un salīdzinot tās visas bildes, goda vārds, nesaprotu, par ko iet runa.

Neiedziļinies, es ar daudz ko nesaprotu, katram savas vājības. ;) Laika ziņā - kādu stundu prasīja, jo to pasākumu pārzinu, man vienkāršāk. Vienkārši domāju, ka ir vērts pacensties kaut ko pamainīt, faktiski uzlabot arī sabiedriskā kārtā, lai iegūtu lielāku atdevi pie tiem pašiem tehniskajiem resursiem. Šo to jau esmu panācis un pie tam bez kašķiem, bet tur vajag labu argumentāciju, ar pļāpām nepietiek.

 

P.S. Zemledus makšķerēšana nepatīk - labāk virs, attiecīgi šis ir kā hobijs ziemā. Paskaidroju - man nav ne privāta, ne ar darbu saistīta ieinteresētība. :)

 

pirms 9 stundām , Stepselis teica:

Tam jau pēc definīcijas ir jābūt labākam, tur taču pavisam cits kodēšanas princips.

 

Ne gluži. Vecāka tehnoloģija, bet ar lielāku bitreitu. Principi līdzīgi. Vari salīdzināt no tā mpeg2 uztaisītos H264 ar pašu mpeg2 strīmu. Žēl, ka nevar tagad Viasat strīmu redzēt, jo kamēr jamie laida pa vecam ar mpeg2, bilde bij jūtami labāka, lai gan bitreits bij tikai ~30% lielāks par H264 VTV. Man bij gan satelīts, gan VTV, tāpēc riktīgi grieza acīs starpība un vispār par šo aizdomājos.
 

pirms 9 stundām , camel teica:

Interesē, kāds labums no tiem bitreitu grafiem?

Tikai informatīvs, ka 1) ir variable; 2) ka plūsma ir līdzīga.

 

pirms 9 stundām , camel teica:

Šeit ir ērta programma ar bezmaksas versiju, video kvalitātes mērīšanai:

http://www.compression.ru/video/quality_measure/vqmt_download.html

Ar to tu varētu, piemēram, salīdzināt tavus mpeg2 pārkodējumus uz h264 ar, piemēram, vtv.

 Tu saproti ko tā programma salīdzina? īsti jēgas nav. Kādreiz esmu ņēmies ar salīdzināšanu, tad nu varēja DVD mpeg2 pēc quantize skatīties un kaut ko saprast, bet šai gadījumā diezgan bezjēdzīgi. Ar AVisynth diezgan sen darbojos un ir jau mēģināts un forumos diskutēts, tiesa ne šeit, bet krievu.

 

pirms 9 stundām , camel teica:

Vēl ir jautājums vai kvalitātes atšķirība starp to mpeg2 un pārējiem ir redzama normāli skatoties uz tv nevis uz monitora.

Jautājums cik liels un kāds TV, kā arī kādi attēla uzlabošanas algoritmi ir pašā TV ieslēgti. Uz sava redzu, bet nu jāatzīst, ka man ir piekasīga acs un tiešām iespējams, ka lielākajai daļai ir po, jo starpību neredz, bet tik un tā vajag iekustināt pasākumu, lai tur kāds par q pieseko, kaut nākotnes vārdā. :) 

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana

Loģiski, ka labāk būtu ja iekustina to ko tu gribi lai iekustina, bet mani baida, ka tam sekos pakalpojuma sadārzinājums un mēs nabagi tik locīsim.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Raivis Mana teica:

bet mani baida, ka tam sekos pakalpojuma sadārzinājums un mēs nabagi tik locīsim.

Tad jau labāk locīt par reāliem uzlabojumiem, ja tādi tiks panākti, nevis, kā tagad, pieliek ciparu dēļ resursiem, bet pakalpojuma kvalitāte tiešām, nemainīga, un paziņojuma teksts katru reizi copy paste, ka kvalitāte nemitīgi tiek uzlabota.

Link to comment
Share on other sites

Nu kāds tur sadārdzinājums, encoderis jāpārkonfigurē. 

Link to comment
Share on other sites

sounDDesign
Pirms 9 minūtēm , Tuubijs teica:

Ltc gadījumā - 5 euro.

... no katra klienta !

                          ... reizi mēnesī !

Link to comment
Share on other sites

Varbūt LVRTC raidītajiem FTA kanāliem tāda kvalitāte ir dēļ LTC 3Mbps bitreita SD kanāliem? Lai parastais lietotājs arī nesāktu pamanīt atšķirību un uzdot nevajadzīgus jautājumus...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Te kādreiz biedrs Didzis teica, ka LVRTC strādā savā jomā augsti kvalificēti kadri. Jocīgi sanāk, ka viņi gadiem tā vienkārši nepamana, kā ir sakonfigurēts FTA kanālu enkoders. Kādreiz jau LTC forumā cilvēki prasīja, kāpēc VTV FTA kanāliem ir labāka kvalitāte kā tiem pašiem iekš LTC ITV. Pareizi sakonfigurējot enkoderu, tad jau atšķirība būtu vēl lielāka.

Tā, protams, sazvērestības teorija... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , boto teica:

kāpēc VTV FTA kanāliem ir labāka kvalitāte kā tiem pašiem iekš LTC ITV.

Tā ir? ITV ir kaut kas cits kā Shortcut? 

Link to comment
Share on other sites

Nu kā es saprotu (man pašam nav) ir LTC interaktīvā un interneta TV. Jautājums vai tur q ir starpība? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , boto teica:

Te kādreiz biedrs Didzis teica, ka LVRTC strādā savā jomā augsti kvalificēti kadri

Kadri jau kvalificēti, bet tas tomēr ir vālsts kantoris un iniciatīvu tajos nemīl. Vārdu sakot, kautkā strādā, zvaigžņu kastes dekodē un labāk neko neaiztikt. Nepateikšu precīzi, kā ar TV encoderi, bet kad jautāju, kapēc DAB+ radio tik mazs bitraits un skaņa principā tad nevar būt laba, tad atbilde bija kāreiz par defaltajiem iestatījumiem. Domāju, ka ar TV ir tieši tāpat. Var jau saprast, kautko pamainīsi, kāds televizors vai dekoder pārstās rādīt, da kam to vajag.                

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pieļauju, ka viņiem pofig - defaultā konfigurācija uzlikta. Tad jau redzēs - neesmu politiķis lai solītu, bet lēnā garā pabakstīšu. Jā, man ir pieeja pie cilvēkiem caur cilvēkiem, bet neko nedaru kamēr pašam nav skaidrs. Galīgi nav laika, bet noteikti sadarīšos - man ir atbildība kaut to biedru priekšā, kas ar strīmiem padalījās. :)

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Didzis teica:

Kadri jau kvalificēti

optimisms - glāze puspilna nevis pustukša,

.. tikpat kvalificēti kā tie, kas atbildīgi par replay briesmīgo kvalitāti

 

Link to comment
Share on other sites

Kā reiz gadījums no vakrdienas kaimiņiene atnāk tv bild nav skaņa ir ( runa iet par vtv un crt tv ) tv tads maziņs ko varētu katlumāja atpūtas telpā ielikt lai kaimiņiene nepaliktu bez tv līdz rītdienai jo brauksim pirkt jaunu tv tādēļ aizstiepu monitoru 22" un caur hdmi vadu pieslēdzu dekoderi šamējā starā kas pa bildi es pie sevim nu moins tad jau jūs vel 4k nav redzējusi ?

Rezumē tiem kam ir crt tv un zvaigžņu kastes galīgi pohpar attēlu kvalitāti galvenais ka ģīmjus redz ?

 

@Racer žel ka nogulēju to pasākumu☹ man te paziņām apkārt ir daudziem org viasats nebūtu bijis prob

 sarunāt ierakstu 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , gromix teica:

man te paziņām apkārt ir daudziem org viasats nebūtu bijis prob 

Kā tad Tu domā viašrotu ierakstīt un pēc tam failu nosūtīt? Neesmu viašrota fans un nesekoju viņu uztvērēju tipiem, bet, kā teica zinošs cilvēks, flešku aparātā neiespraudīsi un strīmu neierakstīsi. Man bijs doma rakstīt HDMI signālu, bet nav tuvumā neviena, kuram būtu viašrots. Lai gan rakstot HDMI eksperiments nebūs tīrs. Dažādiem uztvērējiem bilde atšķiras. Vismaz medus tecināmajiem aparātiem tā bija. Par viašrota orģinaļajiem nezinu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Kā tad Tu domā viašrotu ierakstīt un pēc tam failu nosūtīt? Neesmu viašrota fans un nesekoju viņu uztvērēju tipiem, bet, kā teica zinošs cilvēks, flešku aparātā neiespraudīsi un strīmu neierakstīsi. 

Nu ja godīgi neesmu saskāries ar ex viasrota rakstīšanas iespējām bet mājās kkur jamētājās dekoderim ar visu aizvesturisku karti jo bez kartes tas mēsls neiet būs japamēģina ierakstīt kāds fta kanāls

Link to comment
Share on other sites

Ar aizvēsturisko karti un dekodei neko vairs ierakstīt nevar. Nē, protams dažus brīvos kanālus varēs, bet ne viašrotu. Vari i netērēt laiku.

Link to comment
Share on other sites

Rezumē ir nekāds - aplauzos. Diemžēl tas, ka vienīgais sakarīgais salīdzinājums, kur bilde ir labāka (pie tam ar subjektīvi) ir pārkompresētais no Baltcom mpeg2. Attiecīgi tas nav arguments. 

Doma par šādu eksperimentu parādījās pirms laba laika, kad pats skatījos LTV caur VIASAT mpeg2 un VTV, atšķirība bij pamatīga uz aci. Kamēr nobriedu, viss pamainījās un kā saprotu, no Viasat vairs nav reālu iespēju dabūt strīmu. :( Vēlreiz liels paldies visiem, kas padalījās ar strīmiem un  atvainojos, ka nesanāca.

 

P.S. Ja nu kādam nejauši kaut kā parādās iespēja ierakstīt no Viasata, padodied ziņu PM.

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Racer teica:

Rezumē ir nekāds

 

tak iepriekš tu jau rakstiji savus secinājumus:

2019.01.23. , 22:52, Racer teica:

vizuāli (subjektīvi) vislabāk izskatījās Baltcoma T standarta mpeg2 strīms. Apskatījos - pārsvarā kvalitāte pārējiem ir samērojama.

 

Ko tad tur vēl rezumēt, ja uz aci redzams, ka vtv bilde ir sliktāka

Man personīgi uzkrītoša likās atškirība bilžu kontrastā (vai kas tas ir), kas manuprāt lieki sačakarē bildi.

Link to comment
Share on other sites

Tas viss tā ir, bet problēma ir iekš tā, ka tas nav arguments LVRTC - dažādi kodeki un bitreiti. 

Link to comment
Share on other sites

Varbūt ir variants paņemt orģinālu un nokodēt ar pareiziem parametriem . Tad salīdzinā to pašut ar ierakstu no ētera, kurš būs ar LVRTC setingiem. Fails būs ar vienu lielumu un tādu pašu bitraitu. Vārdu sakot, iegrūst ģīmi, ka var labaķ, nekā viņiem sanaķ.

Link to comment
Share on other sites

Es jau to izdarīju ar mpeg2 strīmu, pārkodējot uz mpeg4 (skat augstāk), bet pie oriģināla netieku. Klau, ja nevar ierakstīt, tad varbūt vismaz var redzēt viasatam ar kādu bitretu ir strīms? 

Link to comment
Share on other sites

kaspisrik
2019.02.2. , 15:51, Racer teica:

Klau, ja nevar ierakstīt, tad varbūt vismaz var redzēt viasatam ar kādu bitretu ir strīms?

 

Viasatam bitraits ir ļoti mainīgs. 

Šeit būs daži  3 minūšu ieraksti no LRT Lituanica kanāla, kurš šobrīd vienīgais iet nekodētā veidā uz Viasata 11938 V frekvences Mpeg-4 kvalitātē.

 

https://failiem.lv/u/tpm66t2p              Bitrate viewer nezin kāpēc uzrāda, ka šī faila ilgums ir vairāk nekaa 4 minūtes līdz ar to uzrādot mazāku vidējo bitraitu, nekā ir patiesībā. Uz VLC aplūkojot ieraksta statistiku var redzēt, ka vidējam bitraitam jābūt tuvu 3 Mbit ( video ilgums ar to, ko uzrāda Bitrate viewer nesakrita lielākajai daļai   Mpeg-4 formātam veikto ierakstu).

 

https://failiem.lv/u/4xnqb2cd                 Šis ieraksts tika veikts apmēram 7 minūtes vēlāk . Šajā gadījumā Bitrate viewer uzrādīja precīzu video ieraksta ilgumu ar vidējo ieraksta   bitraitu apmeeram 1.5 Mbit, kas ir praktiski uz pusi mazāks nekā iepriekšējam ierakstam.

 

https://failiem.lv/u/nbw5gw7m              Šis ieraksts tika veikts pa vidu iepriekšējiem 2 ierakstiem  no šī paša kanāla kopijas ar nosaukumu LTV World uz  12380 H frekvences Mpeg-2 formātā. Video bitraits visiem veiktajiem ierakstiem no šīs frekvences bija praktiski identisks 3,4 Mbit. Video ieraksta ilguma atšķirība uz Bitrate viewer ar reālo ieraksta ilgumu  netika  novērota.

 

Ieraksti tika veikti uz Openbox S3 Mini HD dekodera. Starp citu šim uztvērējam ir funkcija, kura ļauj apskatīt ar kādu bitraitu tiek translēti kanāli, pat tad, ja tie ir kodēti. Cik var spriest no novērotā, tad arī uz citiem kanāliem bitraita  atšķirība  ir tik pat liela, kā pirmajos divos ierakstos, vienīgi sporta  kanāliem mazāku bitraitu par 2.2 Mbit nemanīju ( pārsvarā turas virs 3.2 Mbit). Vēl uzmanību piesaistīja fakts, ka uz 3 tikai  Baltijas Viasata tirgum paredzētajām,     frekvencēm ( 11727 H, 11785 V, 11938V) Audio bitraits pilnīgi visiem kanāliem ir apmēram 100 Kb/s, bet uz skandināvu tirgum paredzētajām frekvencēm kanālu Audio bitraits ir sākot no apmēram 190 Kb/s, dažu kanālu Audio bitraits sasniedz apmēram 560 Kb/s.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , kaspisrik teica:

uztvērējam ir funkcija, kura ļauj apskatīt ar kādu bitraitu tiek translēti kanāli, pat tad, ja tie ir kodēti.

Vai Tu lūdzu nevarētu paskatīties, kāds bitreits ir LNT, TV3 un TV6 HD kanāliem?

Link to comment
Share on other sites

kaspisrik

No dotajiem kanāliem HD  ir tikai TV3 HD. Bitraits ļoti mainīgs no 4-8 Mbit, pārsvarā 5-6 Mbit. LNT un TV6 SD kanāliem pārsvarā 1.7-2.5 Mbit, īslaicīgi var gan samazināties līdz 1.0-1.2 Mbit, gan palielināties līdz 2.9-3.2 Mbit. Starp HD kanāliem lielākais un stabilākais bitraits ir TV PLAY SPORTS  kanāliem 7-8.5 Mbit,  pārējiem  HD kanāliem tāpat kā TV3 HD no 4-8 Mbit.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...