Jump to content

TV strīmu salīdzinājums


Racer
 Share

Recommended Posts

Labvakar, gribu izveikt nelielu salīdzinājumu strīmu kvalitātei. Tā kā vizuāli redzu, ka Virszemes apraidē signāls ir krietni draņķīgāks kā, piemēram, Viasat, tad būtu vērts ierakstīt strīmu no dažādiem avotiem vienā laikā. Rīt 22.00 LTV1 būs raidījums "Sporta studija". Lūgums pieteikties biedrus, kas varētu ierakstīt no 21:59 līdz 22:05. Tas būs gana salīdzinājumam. Man nav iespēju ierakstīt no Viasata, VTV, utt. Ierakstu varētu nomest uz failiem.lv un es savāktu, salīdzinātu un izdarītu secinājumus. Doma ir bīdīt VTV q uzlabošanu, bet tam vajag reālus piemērus. Ja kādam ir iespēja ierakstīt no Baltcom, vai kādas citas digitālās/interaktīvās TV, tas ar ļoti noderētu. Gaidu uz jūsu atsaucību. ;)  

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Es no Shortcuta un IPTV kreisa strīma, bet ar labu q. Gribētos Viasat un VTV. 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Ts derēs. Vēl vajadzētu kādu, kas no Viasata ierakstītu. 

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, ar kādu tehniku ierakstat samplu kaut vai LTC iTV (Helio)? Tai kastai HDMI un tad vēl iekšējie izšķirtspējas iestatījumi. Vai runa ir tikai par VTV kvalitāti?

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Te ir jānošķir interneta un interaktīvā TV. Interneta, tb Shortcut caur datoru. 


Pirms 3 minūtēm , ggg97 teica:

Vai runa ir tikai par VTV kvalitāti?

Runa ir par to, ka VTV ir kaut kas šreijā ar encodera uzstādījumiem. Vismaz man tā šķiet. Attiecīgi gribu uzlabot to lietu, pārrunājot ar LVRTC speciālistiem. Tāpēc arī vajag piemērus. :) Sporta studiju izvēlējos, jo tur dažu minūšu laikā ir gan statiska bilde - vadītāji studijā, gan dinamiska - sporta reportāžas.

Link to comment
Share on other sites

Uū, ir kāds, kurš varētu Viasata strīmu ierakstīt, plz?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 18 stundām , Racer teica:

no IPTV kreisa strīma, bet ar labu q

slikts puika

 

pirms 2 stundām , Racer teica:

kurš varētu Viasata strīmu ierakstīt

optimists

Link to comment
Share on other sites

Tiešām nav kādam Viasat ar dekoderi, kam ieraksta funkcija? Nu lab, man bij kādreiz izklaides pēc ar medu, bet pieļauju, kādam no biedriem ir tīrais. 

 

Ja negribās publiski postēt, var man uz PM. Apsolu, ka avotu neizpaudīšu. :)

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 9 minūtēm , Racer teica:

pieļauju, kādam no biedriem ir tīrais.

runā kā alkašs vai ekvadoras koksa lietotājs

Link to comment
Share on other sites

Tak tie viašrota orģinālie lūžņi rakstot kodēto signālu un skatīties var tikai uz tā  paša uztvērēja ja karte iekšā. Vārdu sakot, problēmas failu ārā dabūt. Vienīgais variants ir rakstit HDMI signālu,  kurš iet uz TV. Man tāds rakstītājs ir, bet nav viašrota un nevienam paziņam arī tuvumā nav.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

kādreiz jau tīmeklī varēj atrast resīver, kamā viašrots darbojās. a tagad skuju ziepes. sjon pameklēju un atradu tikai betona piesmietu tīkla printeri, kam IP adreses vietā bij uzraksts "nedapistenis"...........................

Link to comment
Share on other sites

Bēdīgi no vienas puses, no otras - kādas prasības, tāds piedāvājums. Labam SD signālam nav ne vainas arī uz 4k TV. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Kā tu vispār plānoji salīdzināt kvalitāti, uz aci?

Ar google var atrast speciāli tam paredzētus tūļus.

https://github.com/Rolinh/VQMT

https://github.com/kornelski/dssim

Vai tev ir kāds cits.

Bet principā tev vajag kvalitatīvu izejas video, kuru tu salīdzini ar atšķirīgi kompresētiem no ētera.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ieleja teica:

nespēj atšķirt 4K natīvu attēlu no apskeilota

 

Filmaam jau tik daudz kas tiek ar atteelu dariits, ka pixelju skaits tur vairs nav galvenais. Arii asuma dziljums filmaas parasti atshkjiras no zinjaam studinaa vai sporta paarraideem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , camel teica:

Kā tu vispār plānoji salīdzināt kvalitāti, uz aci?

Jā, pagaidām tūļus nevajag. Kad salikšu visu kopā, iedošu rezumē.

Link to comment
Share on other sites

Paskatijos šet ieliktos ts (vtv, Baltcom strīmi no DVB-C ar AVC un DVB-T ar MPEG2)

Te viens kadrs salīdzināšanai:


vtv.png.2f01809a668aa03d267c75f3afdd5163.png
 

1425503810_baltcomdv-t.png.3f00312e9fbf66526a1c1f1b6482bea6.png

 

367319403_baltcomdv-c.png.a8dc499db124993614c0722380ead828.png

 

Baltcom dvb-c kadrā monitorā var redzēt vairāk teksta, abos pārējos monitors ir izplūdis balts.

Attiecīgo png failu izmēri 516kb, 519kb, 607kb - varbūt arī kautko izsaka.

 

Labots - camel
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , camel teica:

Te viens kadrs salīdzināšanai:

Vienu kadru salīdzināt ir bezjēdzīgi! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc ka skatoties video viens kadrs tiek ļoti īsu mirkli parādīts. Un viens kadrs, pats par sevi neko nenozīmē! 

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana

Tā pa manam jau liekas ka tas videjais kadrs ir tā kā labāks, bet no otras puses, vaitad tomēr to kadru neietekmē antenas signāls, stiprums, dekoders vai kabeļtelevīzijas kabeļa kautkādi parametri?! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Raivis Mana teica:

vaitad tomēr to kadru neietekmē antenas signāls, stiprums,

Nē! Digitālais signāls! Ja signāla stiprums pietiek - rāda, ja signāla līmenis par mazu - nerāda! Raustās, kubiki! 

Ja rāda, tad bildes kvalitāte vienāda! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Raivis Mana teica:

vaitad tomēr to kadru neietekmē antenas signāls, stiprums, dekoders vai kabeļtelevīzijas kabeļa kautkādi parametri

Nē, bet bitreits un enkodera settingi gan jūtami ietekmē.

 

Pirms 56 minūtēm , jozhix teica:

Jo varbuut naakamajaa kadraa citaa striimaa buus vairaak teksta?

Pirms gudri runā, uztaisi sekvences no kāda pāris sekundes gara video. Kustībā viss izskatīsies perfekti, stopkadros - no 10 kādi 2 - 3 varbūt būs labā asumā (atkarīgs arī, kas kadrā notiek).

Link to comment
Share on other sites

Man te vienā projektā pieprasa priekš internetā rādīšanas HD, lai gan visu laiku pietika ar SD. Pareizi pārrenderējot SD uz HD un galvenais pierakstot, ka tas ir HD, klients apmierināts. Bilde esot ievērojami labāka, lai gan principā nekāda uzlabojuma nav. Vienīgi Youtube varbūt mazāk sačakarē bildi. Vārdu sakot, es apsolūti nebrībos, ka cilvēki nespēj atšķirt HD no 4K. Vēl sestdien labs paziņa gribēja patestēt projektoru. Tad nu viņš sameklējis Youtube  materiālus, ko grib redzēt un stāsta cik forša bilde, bet es viņam rādu, vai tad tu neredzi mākonīti ap asām detalām, neredzi kā bilde nav plūdena, bet raustās, u.t.t. Uzliku orģinālo video ar 24Mbps, šis saka, jā forši, bet tas Youtube arī nebija slikts.Vārdu sakot,vidusmēra skatītājs , rupji izsakoties ņi hu ja neredz!

Labots - Didzis
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
Citēt

vidusmēra skatītājs , rupji izsakoties ņi hu ja neredz

es par to nemaz nekaunos.

 

Nesaprotu, ko ņemties ar visādiem tur attēlu formātiem, mpeg4iem un vēl visādiem brīnumiem, ja beigu beigās, pēc gada vai trijiem, tāpat nonāksim pie tā HD! Tad kapēc uzreiz nepariet uz to...

Link to comment
Share on other sites

Pie HD jau diezgan sen ir nonākts. Problēma tajā, ka gala lietotājs to nevar dabīt un pat parastu SD ar normālu kvalitāti neredz. Pie vainas faktiski visu Latvijas televīzijas izplatītāju mantkārība un līkās rokas konfigurējot aparatūru. Tieši pret to jau Racer cīnās un pareizi dara.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana

Pag! Cik saprotu, tad iznāk ka LTV savu sagatavoto materiālu iedod HD kvalitātē piemēram Lattelecom a šis man pa gaisu atsūta kautkādu hujovu?!

Link to comment
Share on other sites

Nav tur nekāds HD. Šovakar beidzot pieķeršos papētīt tos strīmus.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Raivis Mana teica:

iznāk ka LTV savu sagatavoto materiālu iedod HD

Filmē  uz HD, bet beigās, to ko laiž ēterā, nodzen uz SD. Tālāk  enkoderos sapis to bildi pavisam

Link to comment
Share on other sites

Nedomāju ka Lattelekoma biznesa plānā ietilpst HD vai normāla SD rādīšana tautai. Sevišķi to kanālu kas bezmaksas. Un  Viašrots to pašu fufeli dzen  un vēl naudu paprasa. Kas ir normāls SD ? Vācijas FTA sat  kanāli , pat Polijas neatpaliek.  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...