Jump to content

Velo turēšana dzīvoklī


Kazarms
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Pēdējā laikā ir sasāpējis jautājums par to, kā turēt velo dzīvoklī. Situācija ir sekojoša. Ir ne tā mazākā izmēra MTB ričuks, ar ko braucu bez maz katru dienu, izņemot tagad, kad ir tā sāls putra un ledus uz ielas. Dzīvoju tipiskajā mazģimeņu 5 stāvu projektā kā pagaidu miteklī un Velo reāli tajā mazajā koridorī traucē, visu laiku sanāk nodauzīties uz stūres vai pedāļiem. Istabā to turēt dēļ "tīrības" nav variants un uz balkona arī ne. 
Meklēju internetos visu ko, bet lielākā daļa ideju ir plašākiem mitekļiem domāts, tāpēc nolēmu uzjautāt, varbūt kāds no pieredzes, kā paši tur, var ieteikt variantu kā pakārt/nolikt velo reāli šauros apstākļos. 

Link to comment
Share on other sites

Pie griestiem. A stūri nevar tā ātri un ērti pa 90°, paralēli ritenim sagriezt. 


Pirms 6 minūtēm , Kazarms teica:

isu laiku sanāk nodauzīties uz stūres vai pedāļiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Zināma sāpe. Man vasarā dzīvoklī ir 3 šosejnieki. Esmu daudz meklējis, domājis, bet neko prātīgu neesmu atradis. Tā arī tie stāv uz balkona un koridorī/istabā...

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Kazarms teica:

Velo reāli tajā mazajā koridorī traucē, visu laiku sanāk nodauzīties uz stūres vai pedāļiem. Istabā to turēt dēļ "tīrības" nav variants

tā ir. es liku riteņus istabā - pabīdīju skapi uz priekšu lai niša aiz durvīm izveidojas.

bet vienalga nav variants, tagad glabājas garāžā.

Link to comment
Share on other sites

Vinča - balkons

Mazais juras konteiners pagalmā, gan vel kads kaimiņš pievienotos, bet nu atslegas signalziacijas u..c 

Pagrabs - atkal drošības pasākumi

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , ggg97 teica:

A stūri nevar tā ātri un ērti pa 90°, paralēli ritenim sagriezt. 

Sagriezt var, ērti gan tas nav katru reizi ar seškanti skrūvēt vaļā skrūves un grozīt stūri. 

 

Pirms 34 minūtēm , septic teica:

aizved uz apkopi un pavasarī izņem ārā.

Šis nav variants. Velo apkopju pats un arī tagad kādu reizi nedēļā mēdzu izbraukt, dienās kad nav putra bet smuks sniedziņš.

 

Par griestiem arī es domāju. Tas izskatās visreālāk, tiesa griesti zemi, būs jāpamērās... 


Pirms 12 minūtēm , Usins teica:

Pagrabs - atkal drošības pasākumi

 

Pagraba (pieejama) ēkai nav, Jūras konteineru sētā likt nav reāli. 

Link to comment
Share on other sites

Tad tādā gadijumā manurāt biedra @septic variants ir visslabākais, bet protams tas arī nebūs par velti. 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Man stāv pie sienas ar aptuveni šādiem

 

https://cenuklubs.lv/default/velo-sienas-turetajs-lidz-25kg-720063.html

 

Tikai viens gan - ja ir amortizatoru dakša, tad jākarina aiz aizmugures rata. Dzirdēts ka pēc laika amis sākot sulot, ja iekārts aiz priekšas. 

 

Vēl ir tādi aiz pedāļa karināmi turētāji, kas vairāk taupa telpu. 

 

https://www.ebay.com/itm/Bike-Rack-Pedal-Hook-Wall-Mount-Bracket-Cycle-Hanger-Wheel-Holder-Garage-Storage-/151716485896

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , staylez teica:

Sakop riteni un glabā iekš VeloSocks

Man ar tāda doma bija, aizņēmos no paziņas un pamēģināju. Jā, protams, tīrs un forši, tas tiesa, bet tas neizslēdz to, ka velo glabāt istabā ir tabu un koridorī viņš aizņem vietu. Un kā teicu, apkope visu ziemu nav variants, jo ar to velo reāli brauc un traucē viņš arī vasarā, ne tikai ziemā.Īpaši manai dāmai... 

Pirms 33 minūtēm , Žaks Noriss teica:

Vēl ir tādi aiz pedāļa karināmi turētāji, kas vairāk taupa telpu. 

 

Paldies par šo ideju! Tas varūtu būt ļoti tuvu tam, ko meklēju, jo ja viņu uzkrautu griestu augstumā, tad pat uzskriet virsū ar galvu laikam nevarētu.  

Un paldies par to kāršanu atmuguriski, ja amortizatoru dakša. Nebija ienācis prātā. Šitādus aiz rata karamos varētu garāžā iebakstīt, lai mazāk vietas aizņem citi ričuki, kurus brauc ļoti reti. 


Tikai kā nez pedāļiem šitāda slodze patiks? 

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Velo skaisti var sakopt, nopērkot kādu puķu smidzinātāju, ar 2.. 3L tilpumu pilnīgi pietiek dubļu lieluma noskalošanai. Te runāju par tiem, kur uzkačā spiedienu. 

Labots - Žaks Noriss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 15 minūtēm , Klusu teica:

Aiz pedāļa es nekārtu

 

Nu kas tad nu, kas tad šamam notiks? Ka Tu močī virsū ar visu savu svaru uz pedāļa tad nekas, bet kā viņam sāniski kādi 10 kg jānotur tā katastrofa?

Nekāda problēma tur nebūs - nav tur kam salūzt. Gultņi tak neizmauksies no tādas nieka slodzes.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nu, tas ir kvalitātes jautājums. Man velo daudz un dažādi ir krituši uz nebēdu, pedālis nevienam saliekts nav.

A topika autoram tas ir vietas jautājums, man domāt - tādēļ var pieciest dažas neērtības.

 

Velo novietošana vispār ir nenormāli  nepateicīgs darbs - man ir vesela garāža, bet visus 4 ģimenes velo salikt normāli, tā lai netraucē un negāžas uz kājām ir teju neiespējamā misija. Aizņem neadekvāti daudz vietas, ja labi sakārto, nevar ērti paņemt, sīkie nevar nocelt, utt. Starp citu, tas e-baya variants man patika tīri labi - var šamo taisīt pats un vēl mazliet uzlabot - garākas tās siles, noslēgtus galus, augstākus bortus, lai vieglāk trāpīt vietā un mazāks risks, ka notenterēs pa galu uz leju.

Link to comment
Share on other sites

@Žaks Noriss variants velo mazgāžanai noteikti tiks ietestēts. Izklausās, ka varētu strādāt, lai ik pāris nedēļas nebūtu jāved uz moiku kopā ar mašīnu mazgāt.

 

Salikt velo normāli arī garāžā ir problēma. Laukos garāžā man stāv 3 gab sakārti aiz ratiem pie griestiem (mašīnu garāžā iekšā nebrauc, jo viņa tur pat tukšā garāžā normāli neder) un par cik reti lieto, ir ok. A dzīvoklī vajag lai ir ērti un ātri paņemams un nemaisās pa kājām.

Atnācu mājās un pacēlu riteni līdz griestiem un sapratu, ka būs jātaisa modifikācija par tēmu, ar pedāļa karināmo. Siles noteikti vajag garākas un ar iespēju jēdzīgi iztīrīt un tam kareklītim vajag kkādu fiksatoru, lai tajā vienā procentā gadījumu pedālis neizmūk ārā un ričuks nenomaucas uz zemes un neizšķaida kko, kas nu tur būs gadījies nolikt.

 

@kaads variants būtu kā smuks dekors ar nebraucamu velo viesistabā pie sienas ne parastam dubļainam ričukam. Negribas, lai smiltis birst uz galvas, kad sēžu dīvānā. 


Un jā, visādi fiksīši jau izskatās arī kaut necik vizuāli labi. MTB ar dubļusargiem un slēgšanas ķēdi un lukturiem ir ne visai simpātiska paskata....

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

es tikai varu teikt ....., ka dzīvojam kā nabagi .............................., latviešiem ir savas privātmājas, un riteņus tur var sakraut šķūnītī kaudzēm ................

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , alusbundza teica:

ka dzīvojam kā nabagi .............................., latviešiem ir savas privātmājas,

veljoprojām pie 30+ gadu vecas pagātnes, kad латвиетис dzīvokli dabūt nevarēja, tapēc bija jāceļ māja?

Link to comment
Share on other sites

Kā jau minēju, šis ir pagaidu miteklis uz gadiem 5, kamēr tiks līdz mājai. Tas tāds sīkums, ka ja nevienam no vecākiem vai vecvecākiem savas mājas nav, mantot to nav iespējams un tātad māja ir jānopelna. Tādēļ ir kompromisa variants ar nelielu dzīvoklīti. PunkC. Šeit diskusija par velo glabāšanu ne mājas esamību.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Kazarms teica:

variants būtu kā smuks dekors ar nebraucamu velo viesistabā pie sienas ne parastam dubļainam ričukam. Negribas, lai smiltis birst uz galvas, kad sēžu dīvānā.

 

Viss kas nobirs, varēsi pēc tam izslaucīt . 

image.png.310d2547cca36314b374e827f0d20e18.png

 

pirms 16 stundām , Kazarms teica:

Salikt velo normāli arī garāžā ir problēma. Laukos garāžā man stāv 3 gab sakārti aiz ratiem pie griestiem (mašīnu garāžā iekšā nebrauc, jo viņa tur pat tukšā garāžā normāli neder) un par cik reti lieto,

Sīkajiem zemāk liekam, stiprākiem augstāk karam

image.png.6e2e5c6a1ea3bf63a3adfdc72fb1a93a.png

 

oriģinālais aiz pedāļa stiprinājums, dizainisks, bet padārgs

image.png.befb1f4e8c5b5205cbc7a8dc9c8905bd.png

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...