Jump to content

FreeNas un citi.....

Recommended Posts

Sagribējās uztaisīt no datora NASu.Patreiz ir uzlikts FreeNAS bet tā īsti nepatīk.Varbūt ir kas labāks?Freeware.

Ko iegūsi?

Vai ir jēga, tagad ir lēti gatavie izstrādājumi ar mazu patēriņu, klusi, mazi.

Pirms 12 minūtēm , jema teica:

tagad ir lēti gatavie izstrādājumi ar mazu patēriņu, klusi, mazi.

Kuri tie būtu? Pat bez diska zem 100€ neko daudz neatradīsi.

Jauni jau nē! Šad tad reklāmās pārdot par normāliem cipariem! Ja jau vāksi, par velti arī nebūs!

Pirms 2 minūtēm , ZaKacē teica:

Jā, tos Synology kam baroklis tūliņ izbeigsies? Tos iesaki pirkt?

Man ir viena gada pieredze ar Synology un tā ir laba. Pastāsti, lūdzu, detalizētāk par savu slikto pieredzi.

• Kādas šausmas! 1

- Openmediavault, ja gribi pliku NAS bez GUI. Šis man bija gadus piecus - strādā bez problēmām, viegls konfigurācijā, +/- pamatlietas pieejamas ar gataviem pluginiem.
- Linux + softi, ja gribi izmantot, piemēram, arī kā medija centru. Šobrīd izmantoju šo, jo gribēju to PC izmantot arī ar Kodi, lai skatītos filmas uz TV.

Edited by martinno

Nu tam FreeNAS jau arī nav GUI bet nokonfigurējot tīklu tiek klāt pie webiskā interfeisa.Tam Openmediavault tā nav?

NASam jau parasti nav monitora, kam tur GUI, bet glītāks vai mazāk menedžmenta interfeiss ir katram

jau 5+ gadus lietoju Synology, viss strādā bez liekas ņemšanās, daudzie papildus moduļi nodrosina visadas papildus funkcionalitātes, savstarpēji labi savietojoties, kluss un ekonomisks, neliels

jau vairākus gadus lietoju unraid(unraid.net) - jā, nebūs freeware, bet nemaksā kosmosu. var uzlikt mēnesi trial un pamēģināt, ja nu iepatīkas..

tur gan šobrīd jau ir vairāk kā pliks NAS - ir arī Docker atbalsts + KVM virtualizācija. lielais plus ir atsaucīgs useru forums.

Pirms 42 minūtēm , DjUbuntu teica:

betonu atkal izlaida ? 

Sen jau džeku izlaida. Vispār, ja savāktos attieksmē, rakstītu ar vienu niku un arī labojies, tad vispār būtu normāls iespaids. 

VebKamera

Es no visiem vislabāk sapratos ar openmediavault. Viš ir mazprasīgs pret resursiem (Ir Rasberry versija), laba pluginu pakete - visādi virtualizācijas varianti (neesmu mēģinājis), Plexis, WEB serveris (esmu mēģinājis, griežas vairākās vietās), par torrentiem un failserveriem nerunāsim - tur viss tip top. Stabils.

Bez GUI, pamatkonfigurācija iespējama no komandrindas, slēdzas klāt pie WEB lapas, no kuras var ērti nokonfigurēt gan dzelžus gan lietotājus.

Veči, es saprotu ja vajag kādam speciālam mērķim, var pisties un taisīt, bet ikdienai puika prasa 85, atdos par 45, ko vajag izgudrot, uzrakstiet  lūdz ????

Man pašam ir Synologic 216 un Qnap 431, nevaru iedomāties brīdi ka mān kāds PC jāliek?

https://www.ss.com/msg/lv/electronics/computers/hubs-switch-routers/edcno.html

• Kādas šausmas! 1
_dunduks_

Pastāstiet man, nezinītim synology un qnap lietās, vai tad tur nav parasts hdd, kuru vajadzības gadījumā var plug-and-play pie cita kompja un visi faili ir pieejami?

Edited by _dunduks_
Ronalds

Ja tev ir parastais PC ar win, es paskatīšos kā bojātu ext failu sistēmu uz viņa nolasīsi. 

(Nē, neiespējami tas nav, bet vai to mājas useris spēs izdarīt.... )

• Atbalstu 1
Pirms 24 minūtēm , Perdel-forte teica:
Pirms 27 minūtēm , MIGs teica:

ir QNAP modeļi, kam ir modificēta EXT4 failsistēma.

modifikācija saucās RAID? ?

nu baigā "modifikācija"...

Arī viena diska gadījumā ?

Viņi paši definē, ka ir custom ext4 blablabla. Es tak, teicu, ka nezinu vai var ar klasisko Linuxi nolasīt.

Ps. no testētajiem man vislabāk patika openmediavault. Freenas liekas labs, ja ir baigais dzelzis un vajag drīzāk SAN nevis NAS.

Nas4Free un citi nepavilka.

Ps. Entry level hardware dzelži visbiežāk ir nīkulīgi, ar zemiem failu pārsūtīšanas ātrumiem, Normāli sākas no vismaz 4-6+. Pašam saimniecībā ir arī 8 disku Qnap (modeli neatminos)  - tur ir kaut kāds vārgs celerons, ar laikam 2gb vai 4gb ram. Strādā ok. Maksāja ne-maz. Kopumā ir ok. Interfeiss, gan ir baigais blāķis un palēns.

Beton, beidz sprēgāt !

Pirms 1 minūtes , Perdel-forte teica:

Kāda jēga no viena diska NAS bez backupa?

Stulbais stulbeni, es neesmu qnap inženieris. Prasi viņiem kāpēc viņi tā liek arī vienam diskam. Ir cilvēki, kas qnapu izmanto, kā boksi nesvarīgiem datiem kur raids NAV nepieciešams. Piemēram krāmēt torrentus u.c. drazu.

Pirms 3 minūtēm , Perdel-forte teica:

KO tad tu biji sakonfigurējis? Es uzliku uz kaukāda uzlodētā AMD ar1,8Gb RAM, ZFS.

Ko man vajadzēja, to sakonfigurēju uz visiem.

Iepazīsties ar ZFS un izproti, kā pietūnēt pašu ZFS, un kāpēc viņi rekomendē ECC un vismaz 8GB ram. Nē, tas nav obligāti, bet saproti kāpēc viņi rekomendē un kā tūnēt ZFS.

Pirms 5 minūtēm , Perdel-forte teica:

Tas tā īsti neiet kopā. Maksāja daudz, WebGUI lēns, kopsummā OK. 

Man pārāk bieži to WEB vidi nevajag lietot. Tā kā šo pieciešu. Reizi pusgadā atveru un samierinos.

Pirms 6 minūtēm , Perdel-forte teica:

Nu un kā tu pārmētā datus starp RAID masīviem? Midnight commander taču nav. Kopē caur sambu uz wrkstn?

Tas ir pie nosacījuma, ka uz šī dzelža ir vairāki RAID masīvi.

Un vai Tu neko citu bez MC nemāki izmantot ?

Pirms 2 minūtēm , Perdel-forte teica:

Nu varbūt izpaudīsi to slepeno informāciju? Kas ir tā mc alternatīva? 

Definē konkrētas vajadzības !

CP, SCP, RSYNC, SMB

Lieto ko gribi, kā gribi, kad gribi un pēc vajadzības.

Var arī Bash skriptus uzrakstīt konkrētām darbībām.

Es protams arī mēdzu lietot MC, bet ne visur to vajag, jo tas tomēr ir salīdzinoši baigais blāķis. Un ir epizodes, kad MC failu kopēšanu veic lēnāk, kā "tīras" shell komandas, bet nu protams, ka Tu par šo atkal sāksi sprēgāt un bārstīt gudrības.

VebKamera

Synology ir iespējams lietot parasto ext4 failsistēmu, kā arī spoguļRAIDu. Diski lasās uz parasta linukša, ja vien nav kriptēti folderi.

MWSnap170.thumb.jpg.c5c6c4ed59bea753a9bed1406b69b827.jpgEsmu redzējis, ka sekmīgi un ilgus gadus lieto nelielos kantoros. Kas attiecas uz barošanu - IMHO dajebkuram kompim vai serverim tas var nobrukt. Man tādu gadījumu nav bijis. Patīk, ka startējoties serverim, viņš diskus iegriež pa vienam :)

Synology ir atstrādāts labs bekaps, kas konfigurējams un man, piem., bekapojas uz vecu kompi ar openmediavault. Parasts rsync inkrementāls bekaps, kas, piem. reizi nedēļā nomet failus. Tas arī lieliski pasargā no kriptovīrusiem. Paranoiķi var bekapot caur internetu uz attālināto serveri ar tiesībām tikai pievienot, bet ne dzēst failus.

Vēl no kriptovīrusiem var lieliski paglābties pareizi lietojot Cloud Station Drive.

Ronalds

Pret kriptovīrusiem lieliski palīdz snapshooti vai shadow copies iekš win serveriem!

Linuxam priekš snapšutiem lietoju btrfs - strādā lieliski! Vēl palīdz ja tiek sačakrēts vai izdzēsts fails.

• Patīk 1
Anonīms Alkoholiķis

Vel labāk pret kriptovīrusiem palīdz interneta atvienošana, elektrības kabeļa atvienošana un vispār elektrības pieslēguma likvidācija.

• Kādas šausmas! 1
pirms 3 stundām , Perdel-forte teica:

lai nepaliek bez datiem kad nobrūk Synology baroklis

Ko tu tur muldi, standarta barošanas bloks!

VebKamera
1 stundu atpakaļ, jema teica:

standarta barošanas bloks!

Starp citu, es arī padomāju - man abiem Synology ir normāls un pavisam parasts ārējais baroklis. Varbūt kaut kādiem RackMount ir iebūvētie/sarežģītie, bet manējiem IMHO var likt klāt dajebko, kas grūž ārā pareizos parametrus.

Paldies visiem.

Uzlikās un nokonfigurējās NAS4Free,tagad gan šamais saucas XigmaNAS.

Izskatās ka šitais ir sakarīgāks par to FreeNAS.

Būs jāizmēģina vēl arī kāds cits variants kad būs laiks.

Edited by snukurins

pirms 1 stundas , Uncoder teica:

Kā ar storage veidiem? ZFS provēji vai parasto geom/mdadm?

Uzliku ZFS.Ko tas man dod pagaidām neesmu izpētījis.Pirmo reizi ar ko tādu darbojos.Vienreiz gan biju uzlicis FreeNAS bet neko diži dziļi tad neiebraucu.

Ir kāds labāks veids kā ,,izlogoties,, no NAS šāres par šo?  ,,Net use * /DELETE,,  lai atkal prasa lietotājvārdu un  paroli

Edited by snukurins

Tas jau ir zināms,pārāk ,,garlaicīgi,,.Gribas-čiks vai čiks,čiks un viss

Neiebraucu, kas pa čik-čirik spāņu tango. Ja negribu mapot uz vindas, iestati failmenedžerī (TC piemēram) pareizo pāsīti un tiksi klāt vienmēr bez mapošanas.

Ne.Man tikai pagaidām testējot vajag lai katru reizi nevajag taisīt logoff,citādi netieku klāt cita usera mapēm.Stulbais Windows sharings nejēdz otreiz uzprasīt loginu.Atradu ka var arī run>cmd>Net use * /DELETE>y.Bet nu vienalga pārāk gari.

Disku nemapoju,eju run>\\IP.

Vispār tas Windows sharings kā bija murgs XP laikos tā arī tāds ir palicis.

Vismaz šim Free4NAS var normāli nokonfigurēt SMB protokolu.FreeNAS tādu iespēju neatradu.Neatradu arī neko kas liecinātu par to kādu versiju viņš izmanto,bet nu stipra aizdoma ka SMB1 un tāpēc no W10 puses klāt netiku.

Varētu protams eneiblot SMB1 uz W10 bet apnika jakarēties ar to FreeNAS..

Edited by snukurins
Pirms 4 minūtēm , Uncoder teica:

SNAPSHOTI!

Par šito nav vēl īstas pārliecības,lasīju ka tāds ir bet nav bijis laika iedziļināties kas un kā.

Pirms 5 minūtēm , Uncoder teica:

A priekš kam katru testēt? Iemācies uztaisīt jūzerus un šāres 1reiz. 2reiz vairs nevajag.

Nu tur jau tā lieta ka pirmoreiz ko tādu taustu,tāpēc arī eksperimentēju.Viss jau itkā ir kā vajag.