Jump to content

Kvalitatīvas stereo sistēmas iegāde


Artis Artis
 Share

Recommended Posts

Interesanti, kā tu spēsi pierādīt visas tās gudrības kas rakstītas tumbai otrā pusē, un cik patiesībai atbilst 30 gadu vecas tumbas parametri kādi tie teorētiski bija jaunai

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nekas nav jāpierāda! Ieslēdz, paklausies - ja patīk kā skan ņem ciet. 

Tumbu skanējums ir diezgan subjektīva lieta.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars, tad sagatavo savus 3,4 sabalansētos komplektus un pasauc autoru


Nevajag plātīties ar zināšanām teorijā

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Spotify un youtube ir nejēgā pārkompresēta skaņa ar lieliem zudumiem. Un liela daļa mp3 ir vel katastrofālāki par youtube skaņu. Skaņas sistēma ne pa 1000e, 50000e vai 1000000e nepadarīs to klausāmāku, ja orģinālais avots ir mēsls. Sifons, sipads, makšits arī to visu neuzlabo ar savām nedataisītajām austiņu izejām pie kā pat kauns normālas ausis pieslēgt klausīties.

 

Novelšu šo tavu apgalvojumu par Spotify Premium ar aktivizēdu HD streamu, bez bluetoothiem un Chromecastiem, un mobile devaisiem uc bottleneckiem uz vecgada alkoholu... Spotify Premium streams ir pietiekami labas kvalitātes 320Kbps strīms, vismaz, krietni labākas kvalitātes par FLACu, kas tiek laists uz dārgām austiņām caur BlueTooth.... Protams, nesaku, kas tas ir ļoti augstas, bet ikdienas cilvēkam pietiekami labs, lai saprastu savas dzirdes robežu un nepaņemtu skaņas sistēmu virs savām ausīm

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , m121 teica:

krietni labākas kvalitātes par FLACu, kas tiek laists uz dārgām austiņām caur BlueTooth.

Meistarībā nesačakarējies?

Link to comment
Share on other sites

Artis Artis

Bija savā laikā RRR S300 un Pioneer VSX-921, kā zaļummballes variants bija ok, ko uzlikt uz terases un nesatraukties vai salīs vai apgāzīsies, bet šobrīd meklēju ko nopietnāku. Bija arī kaut kāds pārītis ar labām 80’s Technics SB C350 plauktiniecēm, augšas un vidi bija krietni virs RRR, bet basi pilnīga nulle. Neesmu no Rīgas, bet interesē vietas Rīgā, kur var aiziet un pakonsultēties kā arī paklausīties kādus stereo komplektus. Neesmu nekāds melomāns, bet negribu nopirkt arī tā saucamo “malku”. Runājot par skaņas avotu,  plānoju atskaņot to pašu spotify repertuāru ar no tā izrietošo kvalitāti, bet kas zin, ko tuvakā tālākā nākotnē slēgšu klāt, tapēc šobrīd ir svarīgi jau startā visu nesalaist dibenā izvēloties skandas un pastiprinātāju.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un cik daudziem mobīlajiem devaisiem ir adekvāta analogā skaņas izeja ar kaut cik normālu dac/amp? 0.

Tas nozīmē, ka ir vismaz audioquest dragonfly jāslēdz klāt pie vienīgā uzb porta, kam klāt jāliek kāds normāls portatīvais āmplis un rezultātā kabata ir uzpampusi gluži kā Kalvītis pie bezmaksas buferes.. 

 

Atnāci tad uz pareizo vietu, lai audiorasti nodemonstrētu kur audionūbiem spraust visus dimanta štekerus un pāvesta iesvētītoa kosmosa tehnoloģijās veidotus zelta vadus.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka tās pio resīvers ir craps  defaultā - tur tak primitīvs b klases amps uz 4 tranzistoriem ..miera strāva 9mA .uz tranzistoru ...tas tak ir psc...tur 100mA vajag normāli - ....nemz nerunājot par mazo barokļa filtru uz 7 kanāliem - tur vajag 10x vairāk nevis 10 000 uf. jauda  - labi ja 45W ja visus kanālus darbina.

 

bet mobilo var izmantot tikai fona klausīšanai lidmašīnā piem. nevis normālai mūzikas baudīšanai...

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Ir man klipschi, tiesa drusku labāki par 280, un skan ļoti labi, pilnīgi nesalīdzināmi ar S90, kā rakstīja Oscars. Arī salīdzinājumā ar Ronalda pieminētajām ss'a Infinity betām klipschiem manuprāt skatuve ir labāka …  nu jā vajadzētu klausīties, bet Rīgā laikam neviena parastā bode klipschus vairs netirgo … tikai internetā ...

Labots - Dils
Link to comment
Share on other sites

protas, ka labāk par rrr, es  klausījos kaut kādā salonā sen atpakaļ - manai gaumei augšas bija par "asu" , tie titāna vai kādi tur tie tvīteri viņām bija...bass bija labs - gan plauktiniecēm gan grīdas tumbām. Šķiet toreiz tika pieslēgts arī marantz stipreklis un kaut kas dārgāks - Electrocompaniet škiet. Jau pieminētā labā jutība - ar mazu jaudu jau bagi skaļi skan.

Link to comment
Share on other sites

Ja tu varētu aprakstīt ko tu gribi saklausīt, tad kāds, iespējams, varētu arī palīdzēt

Cēsu ielā 33

Ģertrūdes iela 38

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Artis Artis teica:

Zinu tikai to cik pretīgi skan RRR un visādi Pioneer u.c. lētais gals.

pretīgi tiešām skan psrs laika ražojumi... mūslaiku ražojumi skan krietni mazpretīgāk, jo, piemēram, pīkstuļi jau ir buržuju vifa vai scanspeak ražojums, kas rrr skandas ieceļ pilnīgi jaunā kvalitātē, salīdzinot ar S90...

cita lieta, ka par rrr prasīto naudu var atrast arī citus buržuju ražojoumus, kas būs līdzvērtīgi (ne tādi paši, bet ar salīdzināmu "skaņas kvalitāti")...

rrr ir nostaļģija tiem, kam prasās to "klasisko, dūcīgo basu", jo šajā ziņā nekas nav mainījies...

iespējams, ka slavenie giganti vai gold flagmaņi ir pieņemami par to cenu, bet neesmu klausījies... spekulēju... taču, diemžēl, jāatzīst, ka no top līmeņa skandām gribētos akurātāku konstrukciju...

07.JPG

 

pirms 13 stundām , Artis Artis teica:

Ok, bet vinilu es pagaidām neplānoju, ar tiem CD ir tā ka ir, kas tad vēl atliek?

tas pats spotifys vien paliek... es daru tā: lietoju spotify premium, līdz ar to "sirdsapziņa tīra" un, ja kas nejēdzīgi iepatīkas, sameklēju attiecīgo materiālu flac-ā kādā no "internetveikaliem"...

 

pirms 13 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Spotify un youtube ir nejēgā pārkompresēta skaņa ar lieliem zudumiem.

šprotify ir tā: 160 kbps bezmaksas un 320 kbps premium... 320 kbps ir 99% gadījumos piklnīgi pietiekami, lai fonā ko klausītos... un, būsim godīgi, cik bieži sanāk klausīties ideālos apstākļos - klusā telpā, pašam paralēli nedarot ko citu...

vienīgi spotify ir jāiebaksta ar rociņu pašam settingos High quality streaming un jāizslēdz funkcija Normalize volume, kas ir domāta, lai visa mūzika skanētu vienlīdz sūdīgi...

320 kbps turklāt ir org vorbis ne mp3, kas ir maķenīt "labāks" kompresijas formāts... lai gan spotifys to noteikti savulaik izvēlējās, jo bezmaksas, atšķirībā no mp3...

es nesaku, ka pareizi taisīts flac nav labāks par to strīmu, noteikti ir, kaut vai teorētiski... taču atšķirības nav kā diena pret nakti... 160 kbps gan, protams, ir nebaudāms...

Link to comment
Share on other sites

? loģiski - bet pionieri jau tā nevar - izcepsies un fons būs liels.

Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu, ka uz kvalitatīvām tumbām viss skan labi! 

Un man nav īsti skaidrs kā uz 2 joslu akustikas vidi var labi skanēt. Kas viņus spēlē? Basu skaļruņi???

Jā, elektroniskā bumsi bumsi var labi arī bez vidiem skanēt. Bet kā parādās vokāls, tā čau.... 

 

Mans viedoklis labai mūzikai. Grīdas akustika ar pietiekamu tilpumu. (Jā, plaukta var pat ļoti labi augšas un vidus spēlēt, bet basiem tad vajag sabu. Un tur ir problēma kā to visu salāgot)

Un tumbām jābūt smagām, nu nevar panākt lai viegls plastmasas korpuss nerezonē. 3 Joslas - vidi ir svarīgi!  

Un man personīgi nepatīk tumbas ar fāzu inventoru. Cik esmu klausījies, nav paticis. Jā, ar fāzu inventoru bass ir "stiprāks" bet tiek kropļots. Slēgtā kaste skan labāk. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

slēgtai kastei vajag tilpumu lielāku - ir grīdinieces kurām nāk "tamponi" līdzi ar ko aizbāzt portu.


klipschiem bija tās plauktinieces dažu labu grīdiņieču izmērā/

Link to comment
Share on other sites

Visu laiku tiek tendēts uz kaut kādu teroru, kādam izgāzt logus, ieriebt kaimiņiem, utt

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , osscar teica:

slēgtai kastei vajag tilpumu lielāku

Protams!

 

Pirms 2 minūtēm , osscar teica:

- ir grīdinieces kurām nāk "tamponi" līdzi ar ko aizbāzt portu

Hmm.... Takš normālai tumbai visam tā kā jābūt saskaņotam. Vai nu tilpums un konstrukcija optimizēta uz fāzu inventoru vai uz slēgtu kasti. 

Link to comment
Share on other sites

Artis Artis

Kas ar DAC ciparu/analogajiem pārveidotājiem? Lai tam pašam Spotify būtu sakarīga kvalitāte. Vai skatities stiprekli ar DAC vai labāk to iegādāt atsevišķi? 

Pagaidām sāku izlobīt, ka jāskatās uz kādām 3 joslu skandām, manis izskatītajiem Klipšiem ir 2 joslas.

jā, manuprāt, arī skandu tilpumam un svaram ir milzīga nozīme. Tiem Klipšiem 30 kg.

Labots - Artis Artis
Link to comment
Share on other sites

kā kungs vēlas ...ja kompis būs sugnāla avots - var ņemt pliku ampu un tad dacu piepirkt ja būs vajadzība...

Link to comment
Share on other sites

ja stacionāras dators - var vienkārši labāku skaņu karti ielikt..


ārējam dacam parasti ir vairāk pieslēgšanas iespējas - piem var CD aparātu ar pieslēgt vai tv vai jebko citu   ar optiku/coax + compi via usb etc..


katrs atrod to variantu kas pašam labāk /ērtāk

Link to comment
Share on other sites

Artis Artis

Kā jau rakstīju, tad skaņas avots visbiežāk būs tas pats MBP vai ipads. Laikam jau DAC šajā gadījumā obligāts, ne?

Cik tai cenai atbilstošs tas pats MARANTZ PM7005 ko iepriekš kāds ieteica?

Link to comment
Share on other sites

neesmu iedziļinājies par ābolu saderību ar dac - makbokam gan jau nebūs problēmu ar ārējo dac...par ipadu nezinu.

Nav jau nekāds kosmoss tas marantz - bet viss ir  godīgi norādīts, watti, un dzelži ir ok. nevis ši mūsdienu mārketinga , atvainojos hynja.


dacs arī izskatās ok šim , ir  asinhronais USB , etc.

Link to comment
Share on other sites

nu jau kādu laiku var neiespringt uz papildus sakaņas karti vai DAC... jau gadus 8 atpakaļ mana pc gigabyte mātenei bija (joprojām ir) onboard skaņas karte ar neiespējami labiem parametriem... spotify-am pilnīgi pietiekami...

un lai arī tagadējos ipados, viedfōnos u. tml. iekārtās tie iebūvētie DACi ir lēti, tehnoloģiskais progress nav stāvējis uz vietas un analogā skaņas izeja ir vairāk nekā kvalitatīva, it sevišķi ja to izmanto pie augstōmīgas ieejas (pastiprinātājs u. tml.) ne "ausīm"...

iesākumā neiespringsti uz DAC, labas akustiskās sistēmas ar pieklājīgu pastiprinātāju iesākumam pietiks ar uzviju... iespējams pēc gada, diviem gribēsi "augt", tad var ņemt usb DAC un mēģināt saklausīt ko jaunu zināmos skaņdarbos...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Ronalds teica:

Un man nav īsti skaidrs kā uz 2 joslu akustikas vidi var labi skanēt. Kas viņus spēlē? Basu skaļruņi???

 3 Joslas - vidi ir svarīgi!

Nav tik viennozīmīgi ar tām 3 joslām, jo lielas problēmas sagādā šo vairāku skaļarunu salāgošana savā starpā un 3 joslu tuNbām ir 2 šādas problēmu vietas joslā, bet 2 joslu tikai 1...

Un frekvenču josla skaļaruņiem parasti ir krietni platāka, kā tiek izmantots, tā kā satraukumam ka zināmu firmu skaļaruņi kaut ko nespēs atskaņot nav pamata .

Link to comment
Share on other sites

nu tad var kādu pioneer a 30  ko līdzīgu bez dac paskatīt ...maksā 2-3x lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Ronalds teica:

Es uzskatu, ka uz kvalitatīvām tumbām viss skan labi! 

jā!... ? ja vien nav "sūds"... tad var ļoti kvalitatīvi dzirdēt "sūdu"... ?

Pirms 53 minūtēm , Ronalds teica:

Un man nav īsti skaidrs kā uz 2 joslu akustikas vidi var labi skanēt. Kas viņus spēlē? Basu skaļruņi???

vispār parasti pīkstulis, bet jā, trīsjoslu skanda vidos būs labāka, ja korekti uztaisīta...

Pirms 54 minūtēm , Ronalds teica:

Un man personīgi nepatīk tumbas ar fāzu inventoru. Cik esmu klausījies, nav paticis.

nu... neesi visus ražojumus dzirdējis... ar pārliecību apgalvoju... :prankster:

Link to comment
Share on other sites

dac + kav var piem tv pieslēgt caur optiku lai uzlabotu plāno tv skaņu....


nezinu vai mbk ir digital in/out

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 21 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Mans piedāvājums būtu ņemt pāri vai četrpaku ar kef reference 5 un reference 4c centru, vai arī Verity Audio Lohengrin IIS komplektu. Šim papildus vajadzētu Luxman L-509X pastiprinātāju un Nagra HD DAC/MPS DAC.

 

Link to comment
Share on other sites

Pie reizes, vai ir kaut kas kam pievērst uzmanību, ja ir vēlme pēc sistēmas, kura vislabāk skan tieši klusi? Varbūt jāskatās uz pretestību, vai varbūt ir kaut kādi speciāli modeļi?

Link to comment
Share on other sites

klusumā svarīga ir cilvēka dzirdes īpatnība - parasti prasās vairāk basa un biku vairāk augšu. Vecajiem ampiem bija "loudness" poga. Vēl var piemeklēt pastūzi ar  mazu DF..  Protams, ne visas skandas mīl nelielu skaļumu - imho tur tādas "vieglas" prasās..tās pašas references s90 - klusu skan - nu nekā...?

Vēl parastiem ampiem tieši mazā skaļumā ir lielākie kropļojumi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Artis Artis
pirms 1 stundas , ju teica:

Man jau šķiet, ka šajā gadījumā nav ko sarežģīt

jāņem šāds - https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/r-n602/index.html , normāls stereo resis, kam arī Spotify atbalsts iebūvēts.

Tad kaut vai tos pašus Klipsch klāt, un esmu par 99% pārliecināts, ka tēmas autors būs pilnībā apmierināts.

šķiet pat apsverams risinājums. Tiem Klipsch man viss patīk, izņemot to, ka ir 2 joslas. Kādi būtu varianti labām 3 joslu tumbām līdz 1000 eur? kas ar šīm Yamaha NS-F700?

Link to comment
Share on other sites

Klipsch vietā silti iesaku ņemt kādu Dynavoice DF-6 vai DF-8. Pilnvērtīga trīsjosla ar Dali skaļruņiem drusku mazāk ekskluzīvā sborkā. Klipscham ir samērā venēriskas augšas.

 

Stiprināšanai... SS-ā neizskatās nekas pārāk dižs, moš var šo https://www.ss.com/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/amplifiers/eiebo.html Ja diskmašīnu nevajag, tad varēsi cenu nosist. Varbūt, ka neslikts variants būs tas Yamaha kombains, ko biedri augstāk iesaka.

Link to comment
Share on other sites

Tai telpai DF-8 tad jau, kā nekā basu vajagot (kuram nevajag :) ) Klipsch jā, tur īpatnējs skanējums uz augšām, bet ir liela daļa, kam patīk. 

Ja kas, arī ar to NAD ir kā ir, arī tomēr ir savas īpatnības, es pat teiktu, ka izteiktas, it sevišķi tai paaudzei.

Link to comment
Share on other sites

nu taa objektiivi zemais bass tur nav ne vienai ne otrai. un arii no 2x8'' iisti neko vairaak nemaz nevar gribeet. varbuut telpa pashu zemaako galu izvilks...

http://nuke.nonsoloaudiofili.com/DynavoiceDefinitionDF8/tabid/275/Default.aspx

https://www.hi-fi.ru/magazine/audio/referensnyy-uroven-akusticheskie-sistemy-klipsch-rp-280f/

Labots - kevins
Link to comment
Share on other sites

Es baigi no tādas astoņcollīgās trīsjoslas subbasu līdz 20Hz nesagaidu. Lai tipa ir 35Hz un būs ok vairumam.

 

Drīzāk šaubītos par to, kā tas metāla Klipsch vūferis uzvedās pie 1750Hz krosa. Vai breikaps ir nodušīts lejā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , Artis Artis teica:

Pamatā klausos rock, reizēm klasisko mūzikuun jazz, 

 

Paklausies klipsch sixes  https://www.amazon.com/Klipsch-Sixes-Powered-Monitor-Walnut/dp/B01MZYT1RF

Man ljoti patika kaa uz vinjaam skan roks un jazz. Skanja, protams, ne taada kaa jaabuut monitoriem (neitraala), bet izteikts klaatbuutnes efekts. Paklausiities vareeja tai pashaa lielajaa elkoraa, vinju slepenajaa telpaa :d

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...