Jump to content

Kvalitatīvas stereo sistēmas iegāde


Artis Artis
 Share

Recommended Posts

Sveiki forumieši!  Esmu stereo sistēmas meklējumos, pagaidām gan taustos tumsā. Šobrīd tēmēju uz šādām skandām Klipsch RP-280F. Par pastiprinātāju vēl īsti nav skaidrības, bet tas varētu būt kāds Denon, Marantz vai Nad, iespējams, pat pagaidām lietots. Kādas Jūsu atsauksmes par šīm skandām, rekomendācijas vai ieteikumi, varbūt kādas citas, pastiprinātājs, utt. Telpa, kurā paredzēts uzstādīt ir 25 m2. Vai 2 joslu tumbas nebūs apdalītas ar zemām frekvencēm vai vidiem? Telpas platības dēļ vēlos, lai nebūtu nepieciešams sabūfers basiem. Gribētu uzklausīt tiešām zinošu cilvēku viedokļus.

Labots - Artis Artis
Gramatikas kļūda
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tas izskatās pēc topoša gatera budžetnieka varianta. Mans piedāvājums būtu ņemt pāri vai četrpaku ar kef reference 5 un reference 4c centru, vai arī Verity Audio Lohengrin IIS komplektu. Šim papildus vajadzētu Luxman L-509X pastiprinātāju un Nagra HD DAC/MPS DAC. Bet tam dac prasās adekvāti kvalitatīvs barošanas bloks. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Prasītos papildus informācija :) pirms ieejam 2019.

 

- Kādu mūziku klausies ?

- kas ir mūzikas avots: youtube, deezer vai cd ?

- kas ir skaņas karte: tv headphone out, laptop onboar karte, cd atskaņotājs u. C. ?

- ko vēlies no jaunās sistēmas, skanējuma ? Kas ir tava reference, ko esi dzirdējis un tevi apmierināja ?

- ko šobrīd lieto(sistēmu), kas apmierina, kas nē ?

- kāds ir budžets un uz kādām pozīcijām paredzēts dalīt ?

 

Ja nebaidies no lietotas tehnikas, tad boot biedrs var piedāvāt nopietnas un par labu cenu grīdas skandas: gan 2-joslu, gan 2.5-joslu, gan 3 joslu, kas ir magnat quantum 5xx un 9xx sērija un Monitor audio rs sērija.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Klipšu pluss- augta jutība...98db ja atceros. Ar basu imho viss ok tur...man tik augšas biku stgadinaja s90 pīkstuļus...bet tas tā subjektīvi...pastūzi mega jaudīgu nevajag, bet imho ksut kādu budžetnieku tādām tumbām es neieteiktu..

Link to comment
Share on other sites

Artis Artis

Pamatā klausos rock, reizēm klasisko mūzikuun jazz, draudzene visādus chillout - tā, ka žanri visādi. Pieredzes ar labām stereo sistēmām praktiski nav. Zinu tikai to cik pretīgi skan RRR un visādi Pioneer u.c. lētais gals. Mašīnā ausis priecē Bang&olufsen un mājā virtuvē tīri labi skan arī Harman Kardon Onyx 2 bluetooth skanda, bet tas tā...

Jaunās sistēmas skanējumā vēlos skaidras augšas, vidus un pietiekamu zemo frekvenci (nevajag logus rībināt un negribu apgreidot ar nekādiem subwooferiem). Grūti noformulēt, bet gribu tīru, dabīgu un detalizētu skanējumu. Budžets uz kādiem  max 1500 eur ar visu stiprekli.

Mūzikas avoti Spotify, tas pats youtube caur MBP vai sifonu, retāk CD ar no stacionārā CD aparāta.

Labots - Artis Artis
Link to comment
Share on other sites

Artis Artis
Pirms 25 minūtēm , masitis teica:

Kak tut vsjo zapušenno

Kaut ko šādu:) 

https://www.sonylatvija.com/electronics/audio-systems/t/hi-fi-systems

Bet, kādā kvalitātē veidotu mūziku klausies, tā arī skanēs tava sistēma

Turpini........ Nespēju uztvert tavu domu lidojumu!

Tomēr - labāk gan neturpini, ceru saņemt atbildes no zinošiem cilvēkiem, nevis viedokļus par cirka izrādes apskaņošanu.

Labots - Artis Artis
Link to comment
Share on other sites

Ja skaņas avoti ir spotify, youtube un citi šāda veida skaņas avoti, tad manis piedāvātie ir pašā laikā. To ko nesačakarē studijā skaņu režisors to izdarīs strīmotāji un citi bezvadu avoti. Ir skaņu sistēmas kas parāda kļūdas kuras radušās jau studijā. Tapēc rada visādus testa diskus kur pacentušies visi, skaņas etalons kas tiek pienācīgi atskaņots uz jebkuras pienācīgi ražotas sistēmas. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Jā šitāda klaunu sistēma, vēl piedevām ar dzeses ventilatoriem ir īsts melomāna sapnis...

Link to comment
Share on other sites

Kā aparatūras regulācijas, atskaņošanas un ieraksta etalons tiek lietotas frekvences no 20-20000Hz

Ja tumbas atskaņo gan 30, 60, 300, 1000, 3000, 15000, 18000Hz, tad uzskatīt tās par mēsliem? 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Artis Artis

Ok, bet vinilu es pagaidām neplānoju, ar tiem CD ir tā ka ir, kas tad vēl atliek?

Tomēr ticu, ka arī Spotify ir iespējams klausīties sakarīgā kvalitātē ar sakarīgu akustiku. Ja nē, tad varam topiku slēgt.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Spotify un youtube ir nejēgā pārkompresēta skaņa ar lieliem zudumiem. Un liela daļa mp3 ir vel katastrofālāki par youtube skaņu. Skaņas sistēma ne pa 1000e, 50000e vai 1000000e nepadarīs to klausāmāku, ja orģinālais avots ir mēsls. Sifons, sipads, makšits arī to visu neuzlabo ar savām nedataisītajām austiņu izejām pie kā pat kauns normālas ausis pieslēgt klausīties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , masitis teica:

Kā aparatūras regulācijas, atskaņošanas un ieraksta etalons tiek lietotas frekvences no 20-20000Hz

Ja tumbas atskaņo gan 30, 60, 300, 1000, 3000, 15000, 18000Hz, tad uzskatīt tās par mēsliem? 

Kā tad tā piramīda spēj stskaņot ? Kur specenē ir atskanojamo f diapazons ? Kur thd un trokšņi? Kapēcvšāda info nav norādīta?Kropļojumi tur noteikti 10+%...un jauda norādīto 2000w vietā 200...dzerstinu aparāts...kā var tādu uztvert nopietni?

Link to comment
Share on other sites

Artis Artis

Runājot par lietu - atbilst šīs Klipsch prasītai summai, vai ir kaut kas sakarīgaks budžetā ap 1200 eur? Kāds būtu atbilstošs pastiprinātājs? 

Neiebilstu arī pret lietotām skandām un pastiprinātāju, bet ,protams, par atbilstošu ciparu. Gluži vintage gan negribētos, lai vai cik labas.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Spotify un youtube ir nejēgā pārkompresēta skaņa ar lieliem zudumiem. Un liela daļa mp3 ir vel katastrofālāki par youtube skaņu. Skaņas sistēma ne pa 1000e, 50000e vai 1000000e nepadarīs to klausāmāku, ja orģinālais avots ir mēsls. Sifons, sipads, makšits arī to visu neuzlabo ar savām nedataisītajām austiņu izejām pie kā pat kauns normālas ausis pieslēgt klausīties.

 

Tad sanāk katru reizi jāsauc mūziķi uz mājām lai dzīvajā spēlē?

Link to comment
Share on other sites

Es ņemtu kādu marantz pm7005 tam ir dac, ab amps, mazs thd.


Izvairītos no d klases ..bet ta tikainmana parlieciba un manas ausis.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, osscar teica:

Kā tad tā piramīda spēj stskaņot ? Kur specenē ir atskanojamo f diapazons ? Kur thd un trokšņi? Kapēcvšāda info nav norādīta?Kropļojumi tur noteikti 10+%...un jauda norādīto 2000w vietā 200...dzerstinu aparāts...kā var tādu uztvert nopietni?

Ja avots ir minētie, tad jo lielāks mēsls, jo labāk notušē mēsla avotu

Link to comment
Share on other sites

Artis Artis
Pirms 4 minūtēm , osscar teica:

Es ņemtu kādu marantz pm7005 tam ir dac, ab amps, mazs thd.

 

Izskatās labs tas Marantz, tikai viņš maksā 2/3 no mana budžeta. Vai jāsadala prioritātes tā, kā jau sākumā domāju - ņemt jaunas, labas skandas un lietotu pastiprinātāju, vai šajā gadījumā - otrādāk?

Kādus tad mūzikas avotus lieto citi šajā digitālajā laikmetā? Nedomāju, ka tas spotify vai deezer ir tik ļoti slikti, ko? Apgaismojat mani, tiešām nezinu, tāpēc esmu seit un jautāju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , osscar teica:

Es ņemtu kādu marantz pm7005 tam ir dac, ab amps, mazs thd.

 

 

Izvairītos no d klases ..bet ta tikainmana parlieciba un manas ausis.

 

Ausis ir tikai uztveres orgāns, jāmeklē dziļāk galvā

Link to comment
Share on other sites

Hvz ja tumbas maksā 1k tad pirkt youtubes limena ampu ...nav jegas...tapat labs dac bus 300..amps 500..ja neperk lietotu...


Madsti gudriniek? Kur ta sony sūūda specenē ir frekvenču josla? Ko izvairies? 

Link to comment
Share on other sites

Digitālajā laikmetā vislabāk skanēs kaut vai mobilais telefons un labas austiņas. Formāti : wave, flac un mp3(320kbps) 

Link to comment
Share on other sites

Ejj troļļo citur..cik ir izejas līmenis tel? Un kādi tur ir trokšņi? Un 20 centu dac Normālai skaņai neviens telefonu neizmanto.


Autors vēl var ss.lv pačekot..šadvtad kas labs parādās lietots no ampuem.patreiz uz ātro neko labu neredzu..

Link to comment
Share on other sites

Es runāju par autora minētajiem RRR mēsliem


Grūti jau ir ieteikt citiem kaut ko kas nemaksā tūkstošus kā baudāmu skaņas avotu

Link to comment
Share on other sites

Ieteikt pirkt kaut ko lietotu arī nav sevišķi gudri. Tie visi kolekcionāru tirgotie it kā restaurētie, pārbaudītie, noregulētie neiztur kritiku. Tehnika sakrauta kaudzē, bet prasa baigo naudu. Visi tie kasešnieki, lentinieki, pastiprinātāji un tumbas tiek uztverti kā kulta objekti, kas mūsdienās vairs nerulē.

Link to comment
Share on other sites

Vecajos bija vismaz daļā normāli dzelži...tagad viss uz ekonomiju ekoloģiju orientēts...nevis labu skaņu. Ja man jāizvelas starp budžeta resīveru kurš piebāxts ar visunun aprīkots ar ventilatoru..es ņemtu sakoptu rrr 101.

Ok var jaunu ampu daudz maz sakarīgubpa 250 ..300 nopirkt..pio ak sēriju piem. Bet dac vajadzes ja gribes ko labakunpar pc integreto...

Link to comment
Share on other sites

Un ja nu cilvēks paklausa un nopērk to visu dzelžu kaudzi un paliek neapmierināts, tad atliek Totem beaks


Mūzika tiek radīta melomāniem, nevis audiofiliem

Link to comment
Share on other sites

Ja godīgi nav jau nemaz tik slikts tas spotify,es gan pārsvarā klausos uz austiņām un izmantoju spotify premium kur var ieslēgt it kā hd strīmu,bet nu cik manas ausis uztver tad neko tur baigi sliktu nesaklausa un skan labi arī uz vintage aparātiem.

Link to comment
Share on other sites

Man pietika ar pāris reizēm, kurās augšas peldēja, pārslēdzot uz nākamo dziesmu uz brīdi skaņa palika skaļāka un kaut kas vēl man nepatika, neatceros, man to nevajag. Ja formāts ir sačakarēts, tad pārkompresēts uz augstāku bitreitu nekas neuzlabojas

Link to comment
Share on other sites

Tikko speciāli salīdzināju manis paša noripoto dziesmu ar spotify piedāvāto variantu-atšķirība ir diezgan liela ne par labu spotify,bet ja reizē neklausies un nav ar ko uzreiz salīdzināt tad nemaz tik traki nav :D


Kā fonā palaist un it sevišķi kaut kādus jaunos tuc-tuc spotify ir tieši laikā

Link to comment
Share on other sites

Vecās labās 90 nieces. Bet vecās nevis tos plastmasas mēslus ko 90to gadu sākumā ražoja un Brigs. Šito komplektu būs grūti pārsist pat tādam brendam kā olufsen. Par klipsh neiet runa. Jūtība laba, skaņas kvalitāte ne visai. Protams - diezgan atkarīgs ko klāt slēgsi, taču labi sačipots bet nesajāts Brigs arī no telefona uzveidos klausāmu skanējumu

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Vēl labi skan 2000gadu sākumā bija labas Radiotehnikas S-400+ vecais labais ukucis. man pašam šitāds komplekts reizēm priecē kaimiņu ausis?Tiesa gan ukucim esmu nomainījis gala pakāpes tranzistorus uz 2T818,819GM un pilnībā barošanas bloku pārveidojis

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Autoram ieteiktu ņemt to 1500€ budžetu un braukt uz Kurzemes prospektu 3, garajā ēkā atrast uzrakstu Radiotehnika un iet paklausīties kā skan produkcija, viņi arī Yamaha pārstāvji. 

Ar skaņu tāpat kā ar sievu, nevienam, pirms precēt, padomu neprasa. 

Un atceramies, stereo skaņai jābūt pareizi novietotai attiecībā pret klausītāju

Labots - masitis
Link to comment
Share on other sites

Saimniekam laikam nekā nepietrūkst, bet vienalga neapmierināts un pārējiem sejas arī apgarotākas nekļuva. Zilajā kreklā korišam dārgā gala vinila atskaņotāji, bet vienalga neskan. 

Link to comment
Share on other sites

Pa 1.5k ieteikt rrr... Nu.... :(

Nē, nav viņiem sliktas tumbas, bet ir dzirdētas krietni labākas.

Un no lietotām tumbām nebūtu jābaidās. Es meklētu 3 joslu grīdas akustiku.

 

Te vajag aizbraukt uz kādu veikalu un dzīvē paklausīties. Piemēram lielais elkors pie vefa. 

Vēl var ss.com paķemēt. 

Kā variants

https://www.ss.com/msg/lv/electronics/audio-video-dvd-sat/audio/loudspeakers/bclmjl.html

Bet skaidrs ka jāklausās.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

masitis jau JBL un Sony plastmasas *ēslu fanboy :D Cilvēks, kurš ir dzirdējis normālu HiFi sistēmu, nevajag pat neko ekstra dārgu, vairāk plastmasas *ūdus pa kosmusu negribēs dzirdēt.

 

To arī masits tev novēlu šajā 2019. gadā, paklausīties normālu HiFi, lai nav jārunā muļķības par plastmasas kastēm un par Hz, no kuriem saprašanas kā izskatās nav vispār!

 

Kā vienmēr visiem, kas grib lēgt HiFi no 0 iekšā, neieteiktu tērēt visu maksimumu. Pirmo jāpaklausās dažādi varianti, tos klausoties varbūt atradīsi savu robežu, vidusceļu, pie kuras, saproti, ka ieguvums pret iztērēto naudu tevi vairs neuzrunā.

 

Līdz labam HiFi setam jāizaug, lai nav apdedzināšanas pret iztērēto naudu. Vienmēr arī jāsaprot, ka sistēma ir tik laba, cik labs ir vājākais posms - skandas, pastiprinštājs, atskaņojamais materiāls, iekārta, kas to atskaņo, telpa(skandu novietojums telpā) un vadi(neejot galejībās).

 

Pēc tam, jau, ka ir kāda skaidrība kā kas skan un cik maksā, vari uzmest PM. Varēsim noorganizēt paklausīties kādus 3-4 pārus dažādu cenu kategoriju skandu vienlaicīgi, saprotot jau objektīvi kā kas skan, telpa man ir 26,6kvm. Ja kaut kas iepatiksies, sarunāsim  arī par cenu, kas nebūs ne tuvu veikala cenai.

 

 

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Secība tev dzelžaina, un tirgonis varens, no sākuma paklausies kaut kur un tad nāc pie manis. 

Attiecīgam skaņas formātam piedāvāju attiecīgu atskaņotāju. Mūsdienīgi, stilīgi, plastmasīgi

Labots - masitis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Ronalds teica:

Piemēram lielais elkors pie vefa.

Ja nekļūdos, tur iespēja paklausīties vairs nav īsti pieejama. Tā izdalītā telpa ir nolikvidēta, ja tik nav vēl kāda slepenā.

Šajā budžetā, šķiet, @kevins kaut ko varētu uzbūvēt, kā arī paliktu nauda kādam lietotam pastiprinātājam.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Jēga nāk pie manis pirms tam, ja man nav ne rrr, ne sony boombox, ne Klipsch. 

 

Nevienam neko nespiežu, netirgoju neko arī no bagāžnieka. No manis kādi 10-12 biedri ir nopirkuši sistēmas, gan kā pirmās, gan kā upgrade, neviens neko nav sūdzējies vai vedis atpakaļ. Domāju, ka daļa no tiem ir auguši un jau lieto vēl ko labāku. 

 

Var pirkt jaunu lada, kia, dacia un var pirkt lietoto audi, bmw, mercedes utt. Vienmēr pērkot lietotu tu par to pašu budžetu iegūsi klasi augstāku tehniku. Jā, tā nebūs jauna, būs kāda švīka, kāda buktīte, nebūs pilna soma bukletu, bet ne skanējumu ietekmējoši defekti. Jāatcerās arī, ka skandas nav auto motors, kur defekts var "izlīst", ja tās darbojas, tad darbosies vēl vismaz savus gadus 10 vai vairāk ja nepārgriezīs jaunajā gadā vai mazais neiedurs pīkstuli vai kaķis sietu nesaplēsīs :D Arī pie downgrade vai upgrade nekādu izmaiņu, jo lietotai labai audio tehnikai cena nemainās, ir modeļi, kur cena pieaug. Ko es stāstu, visi lieli un gudri :D

 

#2019 #rukruk

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Nu.... Ja nav kādu specifisku prasību, nez vai būs ekonomiski pamatoti pie Kevina vērsties. ;)

Runājot par skaņas avotu, vairāk kā 90% cilvēku nespēj CD no laba mp3 atšķirt! Pameklējat - ir veikti aklie testi uz kvalitatīvas aparatūras! 

Par pastūžiem - mūsdienās pat D klasei kropļi ir minimāli - vai aklā testā varēs atšķirt 300 eur pastūzi no 1300 eur ir liels jautājums.

 

Es savā laikā pa ~200 Ls paņēmu lietotas grīdas tumbas 3 joslu. Pa manam skan tuvu ideālam. Vismaz man patīk 

Kaimiņs iekš http://www.nocenotanoliktava.lv/ atrada lietotas bang-olufsen tumbas no 80tajiem gadiem - skan vienkārši ideāli.

Tā kā nevajag lielu naudu lai pie labas skaņas tiktu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...