Jump to content

Palīdzēt izvēlēties rūteri ar 5Ghz wifi un gigabitu priekš mājas lietošanas


henken
 Share

Recommended Posts

Labdien, novēlu visiem priecīgus svētkus!

 

Šobrīd izmantoju Tele2 mobilo internetu, jo iepriekš bija daudz braukšanas un bija nepieciešamība pēc tā. Tagad gribu pāriet uz Baltcom optisko internetu, jo Tele2 ar ātrumu 10Mbit ir par trako un līdz ar ko vajag arī iegādāties rūteri.

2 istabu dzīvoklis, Baltcom savā mājaslapā garantē mūsu mājā ātrumu līdz 300Mbit.

Par ierīcēm, plānots datoru pieslēgt caur vadu (vajag gigabitu) un caur Wi-Fi līdz 6 ierīcēm ieskaitot IPTV uz SmartTV.

 

No sākuma bija doma izvēlēties no šiem (plānotais budžets līdz 50-60 eiro):

1) D-Link Dir-825AC/1G kuru reklamē Baltcom. Tur ir pat torrent klients. Bet tikai 64MB RAM.

2) Tp-Link Archer C6 AC1200. Noreklamēts kā ar MU-MIMO, bet viņam nav USB, bet arī nav skaidrs vai vispār vajag to USB vai nē. Jo kādreiz mēģināju pieslēgt USB zibatmiņu pie veca Tp-link rūtera un arī tagad pie Huawei 4G rūtera, nekas tur nestrādā, nerunājot jau par pārnesamo HDD.

3) Tp-Link Archer C1200. Tas it kā jaudīgāks nekā Archer C6, bet bez MU-MIMO un tikai ar 3 ārējam antēnam

4) Nopirkt SS-kā kaut kādu, piemēram, Tp-Link Wdr4300 pa 20 eiro. Bet vai ir jēga pirkt bez garantijas jau gandrīz 5 gadu veco modeli?

 

Palasot forumus, pamanīju, ka daži rekomendē tieši MikroTik un ieteic izvairīties no visiem g-Link rūteriem. Bet kad apskatījos, kādi varianti ir no MikroTik, tad jautājumus palika vēl vairāk.

Cik saprotu MikroTikam nav daudz modeļi kur ir vismaz 2 gigabit ethernet porti un 2.4/5ghz wi-fi. No tā, ko atrodu ir MikroTik hAP ac². Bet mani uztrauc ka tur nav ārējo antenu. Vai tiešam ar iebūvētam antenām signāls caur sienam iet labāk nekā ar ārējiem antenām? Kāpēc tad lielākai daļai no rūteriem liek tas ārējas antenas un pat līdz 8 gabaliem?

 

Būšu pateicīgs par jūsu ieteikumiem rūtera izvēlē.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja no Mikrotik, tad minētais HAP Ac2 it kā budžetā ierakstās, bet nu tas jau kādu laiku nav pieejams, nav ne jausmas, kad būs, piegādes visu laiku tiek pārceltas. pašam ar to konkrēto nav pieredze, cik nu redzu forumos, tad Mikrotik uz ARM iekārtām ar Wifi ir problēmas..

 

te drīzāk jautājums par vajadzībām:

- kam ir nepieciešami tie 5Ghz? un kāpēc līdz ne iptv un smarttv nelikt arī pie vada, jeb nav iespējams? ja kas, minētie abi normāli darbojas arī pa 2.4Ghz Wifi.

- ārējās antenas nav nekāds rādītājs, vismaz ne 2istabu dzīvoklim. jo, lai normāli strādātu bezvads, abām iesaistītajām iekārtām ir jābūt līdzvērtīgām - ko dod rūteris ir lielām un stiprām antenām, ja otrai iekārtai tādu nav, un līdz ar to tāpat normāls savienojums nesanāk.. tā kā dzīvokļa ietvaros nekādas ārējas antenas nav vajadzīgas.

- kāpēc ir vēlme slēgt kaut ko pa USB pie rūtera?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , henken teica:

Cik saprotu MikroTikam nav daudz modeļi kur ir vismaz 2 gigabit ethernet porti

Ir, iebrūzē šeit, tur ir diezgan plašs modeļu klāsts - eurodk.lv/lv/products/mikrotik-hap

Pirms 52 minūtēm , henken teica:

Bet mani uztrauc ka tur nav ārējo antenu.

 

Nav obligāti vajadzīgs rūteris ar 8 antenām, uz kurām var žāvēt zeķes. Tas ir sava veida mārketings. Katrā ziņā dzīvoklī pilnīgi pietiek.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man ir tas archers ar 3 antenām c7 modelis-biku dārgāks.neko sliktu nevaru teikt..24/7 jau 3 mēnešus..nekādu gļuku nav.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 54 minūtēm , uldise teica:

tad Mikrotik uz ARM iekārtām ar Wifi ir problēmas..

Nav novērotas nekādas problēmas. Lietoju - http://router.lv/product/435/lv/ -jau no tā ieviešanas laika.

Zona bez ārējām antenām gandrīz vai labāka nekā TPLink ar zeķu žāvētājiem!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Stepselis teica:

Nav novērotas nekādas problēmas. Lietoju - http://router.lv/product/435/lv/ -jau no tā ieviešanas laika.

tas priecē, kā jau rakstiju pašam neviena Mikrotik ARM iekārta nav.

palasot Mikrotik forumu, laikam ir scenāriji, kur ir bēdas..

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, henken teica:

Jo kādreiz mēģināju pieslēgt USB zibatmiņu pie veca Tp-link rūtera un arī tagad pie Huawei 4G rūtera, nekas tur nestrādā, nerunājot jau par pārnesamo HDD.

Man pie Asus RT-AC58U ir pieslēgts HDD. Lasīšana ~38 MB/s, rakstīšana 24-29 MB/s. Ja mājās nav NAS, kā video/audio krātuvi var izmantot.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , henken teica:

Wi-Fi līdz 6 ierīcēm ieskaitot IPTV uz SmartTV.

aha.. kad sapņo aizver acis.. tā jau Baltcom ļaus tev laist caur wifi.. :D droši vien, ka teorijā viss ir iespējams, bet praktikā nebūs viss tik vienkārši jo IPTV dekoders saņem savu individuālu IP adresi

 

man pašam ir Baltcom nets.. viens no tevis pieminētajiem rūteriem tplink C1200, dators pie vada.. pārējais viss wifi (ieskaitot tv, mobilos telefonus...)

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

2018.12.31. , 17:30, uldise teica:

Ja no Mikrotik, tad minētais HAP Ac2 it kā budžetā ierakstās, bet nu tas jau kādu laiku nav pieejams, nav ne jausmas, kad būs, piegādes visu laiku tiek pārceltas. pašam ar to konkrēto nav pieredze, cik nu redzu forumos, tad Mikrotik uz ARM iekārtām ar Wifi ir problēmas..

Jā, arī skatījos uz viņu, izskatās labs, bet nekur viņu nav. Kaut kādā LV saitē atradu, ka būs noliktavā tikai 15.03.2019. Bet vienkārši HAP AC ir virs 100 eiro. Kaut kā liekas par daudz priekš mājas rūtera. AC Lite nav Gigabit portu.

 

2018.12.31. , 17:30, uldise teica:

- kam ir nepieciešami tie 5Ghz? un kāpēc līdz ne iptv un smarttv nelikt arī pie vada, jeb nav iespējams? ja kas, minētie abi normāli darbojas arī pa 2.4Ghz Wifi.

Tagad visi telefoni, planšeti, portatīvie strādā ar 5Ghz, piemēram šobrīd man apkārt ir 12 Wi-FI ar 2.4Ghz un visi kanāli ir aizņemti, bet ar 5Ghz tikai 1.

Televizors atrodas otrajā istabā, un vilkt vadus līdz tam negribas.

 

2018.12.31. , 17:30, uldise teica:

- kāpēc ir vēlme slēgt kaut ko pa USB pie rūtera?

Man ir pārnesamais HDD un būtu labi, ja kaut ko lejupielādē datorā uzreiz uz diska, un tas uzreiz būtu pieejams pie TV caur lokālo tiklu. Kā jau teica boto, var izmantot kā video/audio krātuvi tiklā.

 

Vēl skatījos, ka pēc atsauksmem Xiaomi Mi Router 3G ir labs. Vienīgais, Latvijā to nav, tikai parastais 3, ar 100mbit.

 

2018.12.31. , 21:46, CAP teica:

man pašam ir Baltcom nets.. viens no tevis pieminētajiem rūteriem tplink C1200, dators pie vada.. pārējais viss wifi (ieskaitot tv, mobilos telefonus...)

Un kādas ir atsauksmes par to tplink C1200? Vai esi apmierināts ar viņu?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

un tu, beton, nepiedāvāsi savus pakalpojumus? vai arī tu iesmērēsi kkādu hlamu un tad pieteiksies viņu salabot? :D

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Bet, ja tev nerada uzticību morāli un fiziski novecojuši rūteri bez ārējām antēnām un ir liels fetišs uz augstas veiktspējas zeķu žāvētājiem ar grūti izrunājamiem nosaukumiem. Tad uz sitiena ir pieejami MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN ar veselām 4!!!11!!11oneone antēnām, 4kodolu procesoru, 1GB ram un pat 10GBit tīkla atbalstu (ja izmanto pareizo SFP+ dibenpuļķi). Vienīgā problēma, ka ir par kripatu ārpus budžeta.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kur es teicu, ka pats tirgoju? Un kur es teicu, ka tie ir lietoti? Pa cik? Pa standarta cenu - kas ir par kripatu ārpus viņa budžeta. http://router.lv/product/469/lv/

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , henken teica:

Man ir pārnesamais HDD un būtu labi, ja kaut ko lejupielādē datorā uzreiz uz diska, un tas uzreiz būtu pieejams pie TV caur lokālo tiklu. Kā jau teica boto, var izmantot kā video/audio krātuvi tiklā.

vot šo es gan neieteiktu - kā jau te biedri augstāk rakstija, ātrums būs pilnīgi nekāds.

ja jau būs kāds dators pie gigabit, kapēc minēto pa USB nevar pieslēgt tur?

 

pirms 11 stundām , henken teica:

Tagad visi telefoni, planšeti, portatīvie strādā ar 5Ghz, piemēram šobrīd man apkārt ir 12 Wi-FI ar 2.4Ghz un visi kanāli ir aizņemti, bet ar 5Ghz tikai 1.

Televizors atrodas otrajā istabā, un vilkt vadus līdz tam negribas.

ok, ja ir tik pilns ēters, tad lai iet 5Ghz, Tevis minētais HAP AC ir labs, viņam ir 3x3 MIMO. vismaz Mikrotik Gigabit+5Ghz, nu jā, budžets jāpalielina tad..

ar IPTv un bezvadu tiešām jāuzmanās - kā jau te iepriekš rakstija, iespējams tas ir, vienīgi atkal vajag tādū rūteri, kas to prot izdarīt, plus vēl iespējams TV galā vēl vienu iekārtu....

ja ir zināms, ka tā būs Baltcom IPTv, varbūt var pie viņiem uzreiz uzprasīt, kādas ir prasības pēc tīkla vadiem viņu iekārtai, lai pēc tam mazāk pārsteigumu..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , uldise teica:

kādas ir prasības pēc tīkla vadiem viņu iekārtai,

pēc savas pieredzes...

 

ir ienākošais no sadales skapja dzīvoklī.. tālāk varianti ir vairāki..

1) ienākošais vads pie rūtera, tālāk no rūtera (ports bridge režīmā priekš IPTV ) vads uz IPTV dekoderi..

2) ienākošais vads pie HUB.. no HUB vads uz rūteri.. vads uz IPTV dekoderi..

 

protams, ka pie attiecīgās "maģijas" noteikti ir iespējams palaist "pa gaisu" līdz IPTV dekoderim, bet tajā galā pie dekodera tāpat vajadzēs vēl kādu iekārtu (rūteri).

 

Es izvēlējos nečakarēties un vispār atteicos no TV :D Bet, ja vajadzēs tv, tad noteikti labāk izvēlēšos shortcut app.. tv saņem wifi un nekādu vadu..

 

Jebkurā gadījumā visas konfigurācijas izriet no paša samaitātības pakāpes un vēlmēm/iespējām :D iekārtu daudzuma/attālumiem

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Dindālz teica:

Tev pilnīgi pietiku ar GL-MT300N-V2

Nu, ieteikt kaut ko, ko pie mums netirgo neliekas diez ko prātīgi. 

 

2018.12.31. , 17:06, henken teica:

2 istabu dzīvoklis

Jebkurš no iepriekš pieminētajiem rūteriem noklās tev visu dzīvokli perfekti.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dindālz teica:

Laikam tā ir tikai ilūzija.

Tu tiešām esi tik jocīgs, vai arī pārspīlē, lai saglabātu savu tēlu? Links uz uzticamu LV veikalu, nevis Amazon...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Dindālz teica:

LV veikali uzticami tirgo tikai toto-linkus.

MikroTik, Cisco, Ubiquiti, D-Link u.t.t. netirgo? 

 

Pirms 3 minūtēm , Dindālz teica:

Tu varbūt arī pateiksi ka LG ir mēsls? Jo LG vairs LV netirgo kopš... nez, vasaras.

Tavs domu lidojums ir ?

Link to comment
Share on other sites

Tad nevajag apgalvot, ka pie mums tikai TP-Link tirgo.. Tas lieciena par tavu izpratni par dzīvi - ne pozitīvi.

Link to comment
Share on other sites

Nu tad sāc iztirzāt, kāpēc kas ir mēsls.

Mētāties ar plikiem apgalvojumiem ir muļķīgi

Es tieši otrādi - no nosauktajiem vienu - D-link varētu ierindot sūdu kategorijā (mana personīgā pieredze)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , CAP teica:

Bet, ja vajadzēs tv, tad noteikti labāk izvēlēšos shortcut app.. tv saņem wifi un nekādu vadu..

Kā ar stabilitāti pa gaisu tam Shortcut? 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

2018.12.31. , 17:06, henken teica:

3) Tp-Link Archer C1200. Tas it kā jaudīgāks nekā Archer C6, bet bez MU-MIMO un tikai ar 3 ārējam antēnam

https://www.digitalcitizen.life/review-tp-link-archer-c1200?page=1

Priekš savas cenas normāls rūteris. USB strādā, ātrumi ir normāli. Gan jau tiksi arī pats galā ar uzstādīšanu.

 

  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dindālz teica:

Un tas ka daudzstāvenēs būtu sūdīgi ar traucējumiem ir mīts. Pats esmu konfigurējis 9stāveņu rajonā wr841v9. Nekādu problēmu. A ja neprot to

darīt, tad kāda starpība kuru aparātu neprot, ĀCē pa 300€, vai wr340.

Ja neproti un iekārtas atbalsta 5 GHz, tad lieto to un bēdu nezini...


Pirms 1 minūtes , Dindālz teica:

Un tad var lēnā garā pa vakariem bakstīties meklēt kapēc nomira.

To tu vari darīt, nevienam lietotājis vulgaris gar to nav nekādas intereses.


Pirms 2 minūtēm , Dindālz teica:

Es teicu totolink! Lasīt iemāciet.

Nav nozīmes, ko tu teici - tirgo citus arī, tavs fails no tā nemazinās.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Racer teica:

stabilitāti

tur tak bitreits nekāds.. jebkurš rūteris spēs apmierināt :)

Link to comment
Share on other sites

Vnk ignorē slimnieku betonu :D 

btv ir kāds ar WDR3600 rūteri? Tipa 2.4GHz iet labi, 5GHz tīklu vispār neraida. Baigi par to neiespringu, bet topika nosaukums un betons....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Gestapo teica:

btv ir kāds ar WDR3600 rūteri? Tipa 2.4GHz iet labi, 5GHz tīklu vispār neraida

Ir ~5gadi. 5GHz un vads iet nevainojami. Bet pēc 4 gadu nevainojamas darbības 2,4GHz pa retam pazūd. Sāku lēnītēm, nesteidzoties skatīties jauna rutera virzienā.

 

P.s.  kāreiz vakar paspēlējos ar reģioniem, no tā mainās 5GHz pieejamās frekvences, ar stok firmvāri. Un vienā brīdī mans ac usb puļķis vairs 5GHz neredzēja, ar telefonu aizmirsu pārbaudīt. Atliku atpakaļ Latviju (ES) un atkal aizgāja. Vienvārdsakot, līdz galam vēl neizspēlējos.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Man ir wdr3600, bija saakumaa kkaadi gljuki ar origjinaalo firmwari (zuda 5GHz tiikls, paliidzeeja tikai restarts), liidz uzliku ddwrt.

Link to comment
Share on other sites

Es ar tipa parotaļājos, pat DD-WRT biju uzlicis, tāpat klusums, uzliku atpakaļ defu. Paskatīšu ko maina reģioni. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Gestapo teica:

WDR3600

man bija diezgan ilgu laiku, nesen tik nomainīju uz C1200.. a kāda problēma? 

 

tiku izmantojis gan origīnālo EU firmwari.. gan RU.. paliku beigās pie EU.. darbojās abas frekvences labi. bija doma pamēģināt dd-wrt, bet pārdomāju :D kāpēc aiztikt, ja viss darbojas.

 

reģioni pa lielam neko nemainīs.. tik pieejamās frekvences..

 

https://www.tp-link.com/baltic/download/TL-WDR3600.html#Firmware

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Džeki, ar problēma. Sēžu jau 15 gadi škiet, (nu  moš mazāk, nezinu) uz TPLinkiem, nu nav bijis nekādu izslavēto problēmu. Viss bija strādājis kā jāstrādā, bet ar kādu laiku sākās problēma, ka nets sāk aizkerties. Frekvences? Vai TPLinks mirst? Dzīvokļu māja, dafiga rūteru apkārt..

Link to comment
Share on other sites

Nu frekvences vari pārbaudīt kaut tūlīt - uzinstalē smartfona wifi analyzer un paskaties kas iet uz tavu frekvenci virsū!

Link to comment
Share on other sites

Bļin, nu zb. Kāpēc šajā forumā nevar pievienot vienkārši foto no telefona? Ronalds?

Es stulbs?


Vai to nevar dēļ foruma dzinēja vai kā tur viņu nesauc?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Laikam tups, te viss strādā

.nomedia

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Stasss teica:

Es stulbs?

Vēl var būt roku liekuma rādiuss. Bet tie parasti ir komplektā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , e = d teica:

Vēl var būt roku liekuma rādiuss. Bet tie parasti ir komplektā.

Bļin, iespējams. Pamācību studijā, kā tiko uzņemtu bildi, bez mākoņu palīdzības iemest te?

Link to comment
Share on other sites

Nu es esmu debīls, ka pēdējo bildi nevaru pievienot te? Vai arī mans androīds ir sviestā sagājis?

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

mans androīds ir sviestā sagājis?

Brauzerim atļauja piekļūt krātuvei iraid?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...