Jump to content

sadomāju vecos viasata šķīvjus izmantot...


kellerman
 Share

Recommended Posts

Pirms 44 minūtēm , Ronalds teica:

Uz 36E jau ir

Blakus var pielikt otru LNB uz 28.2E. Ja vien tā 36E nav uz kāda mazā šķīvja.

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , base7 teica:

Ja vien tā 36E nav uz kāda mazā šķīvja.

 Visticamāk ka 36E ir uz tādas pašas 80 cm bļodas

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , base7 teica:

kā arī 12734, H (kur tas RTR Moldova).

šitais man uzrodas vakaros normālos apstakļos!Jeb nu kā te  teic  bleck ipašoLNB jaliek jo ar sat  finderu 1,5m kabeli rāda bet aiz 10m nevēlla,bet  tas tā!

 

 

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Ir VIP medus ;) 

Ir iekš šo vismaz decembrī vēl bija! Rakstīts  tur nav ,bet eiropas paka laikam  bija vai janem pa 100rubliem!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Amosu šodien neuzliku, pieliku 9e. 9e ielien parastā lnb starp 13e un 4.8e. Amosu rīt, mazo lnb vajadzēs.
Kādu tad bļodu vajag lai uk staru uztvertu?
Pieregulēju uz tiem vājajiem transponderiem, labāk pa kādiem 10% palika.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nu eiropas beam pietiks ar tiem pašiem 80 cm ja centrālā lnb ir 28,2  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kā ir vai ar WEBos4 LG televizoru var noķert vācu kanālus, RTL. šķiet ka vēl ir pieejami bezmanksas?

Pa taisno pieslēdzu šķivi atradu tikai krievus, ukraiņus CTC tnt uc drazu.

Kur atrast kā pareizi sakonfigurēt LG webos4 vidē priekš RTL pro7

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , gromix teica:

Nu eiropas beam pietiks ar tiem pašiem 80 cm ja centrālā lnb ir 28,2

Signāls pietiekams arī tad, ja centrālā  LNB ir 36E. Pārbaudīts. 

1 stundu atpakaļ, kellerman teica:

Kādu tad bļodu vajag lai uk staru uztvertu?

UK staru diez vai kādam LV ir izdevies uzķert. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , base7 teica:

 

UK staru diez vai kādam LV ir izdevies uzķert. 

RimaNTSS Vaitad nebij kautkad pasen uzkeris

Labots - Alex30
Link to comment
Share on other sites

uz astra 19,2e

 

12188 H 27500 3/4

Te ir RTL

Labots - Alex30
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Alex30 teica:

RimaNTSS Vaitad nebij kautkad pasen uzkeris

Viņš arī tagad skatās uk staru ar savu 4,6 metru antenu 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Esmu ar 110cm antenu uzregulējis 4w, 0.8w, 4.8e, 9e, 13e, 19.2e ar 4.8 centrā.

4w un 19.2e izmantoju vienu no vecu vecajām Samsung (pus)šaurajām lnb (citu pagaidām nebija). Pārējās ir svaigas standarta izmēra. Kas zina cik tās vecās lnb ir labas, tāpat man tagad ir jāsūta jauna porcija, zinu cik un kādas man viņas tagad vajag.

 

19.2e antenas galā signāls 45-60%, bet visus kanālus rāda, vājāku transponderu nav. Varbūt pāris % robežās var vēl pieregulēt. Droši vien jāliek jauna svaiga galva, gan jau signāls uzlabosies.

4w laikam vēl mazliet maisās ar 0.8w. Noskenējās ap 100 kanāliem, signāls 28%-60%, bet rāda pat full HD uz 28%. Droši vien jāuzliek 0.8w un 4w šaurās galvas un 4w vispār jauna galva kā tāda.

Pārējām lnb signāls OK!

pic.multifeed.php?name%5B0%5D=4.8e&name%

Tāpat 4w galva ķer arī 5w kanālus, tur arī čupa noskenējās. Lai vai kā, tur vajag jaunu šauro galvu, mazliet labāk varēs ierūmēt un droši vien arī būs labāks rezultāts.

16e nevarēju ierūmēt, bet 9e starp 13 un 4.8 knapi iegāja. Nu štrunts ar to 16e, varbūt pielikt kaut ko galā blakus 4w/5w? Jo viens ports brīvs, pēdējais aizies uz otru antenu. (8portu switchs man tagad stāv)
 

Tad nu būšu ticis pie 80cm antenas regulēšanas. Bet tur gaidīsim siltāku laiku.

Plāns pagaidām šāds

pic.multifeed.php?name%5B0%5D=28.2e&name

 

Vajag nopirkt 3 parastās, šoreiz šaurās un vienu cirkulāro lnb priekš 36e. Tad visur būs svaigas lnb. Vai 4 ja izdomāšu ierūmēt 31.5.

Šāda tipa taču vajadzētu varēt sarūmēt? Domāju, ka ar šādām 0.8w un 4w blakus noteikti, par 31.5 ierūmēšanu īsti nezinu.

10a933f7a447b984f8ed65d336170b02.jpg

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Tu aiz 10 portu disecq gribi likt kaskādē vēl 8 portu disecq ? Vai pareizi sapratu? 

https://avers.lv/lv/universalais-idlb-twinl20-twin-konvertors ar šāda tipa lnb nu tiešām izdotos bet gan jau ar konkrēto lnb arī izdotos

Lnb skew arī iestādīji attiecīgajam sputņikam 

Labots - gromix
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Nē, man tur tomēr ir 8 portu 1.1 switchs, zem kura domāju likt 4 portu 1.0 switchu.

Lnb skew, protams, piegriezu, tāpat kā visu pārējo līdz iegūstu max signālu. Ja ir pie 95% signāls, tad meklēju švakāku transponderi.

 

Pieļauju ka 19.2 vajag jaunu lnb un 0.8 un 4w uzlikt šaurākas lnb manā gadījumā. Vajadzētu būt ok, signālam tak pamatā jābūt spēcīgam no 4w?

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4w signāls ir diezgan labs ( ap 72%). Izņemot visvājākos divus transponderus:

12410,H (ap 55%) un

12364, H (klau, tev vispār ir signāls šim?). Man personīgi nav.

 

4W galva ķer arī 5W ( kaut kādi franču kanāli laikam bija).

 

Tālāk par 4W diez vai ko var vēl noķert. 30W pārāk tālu.

 

Tā konkrētā šaurā LNB man ir bijusi uz 31.5E/9E/13E. It kā sūdzību nav.

 

19.2E viens no vājākajiem transponderiem ir tas krievu 11612, H. Bet tur jāskatās, lai atrastu zelta vidusceļu. Kā pielāgot pēc maksimuma šo, tā atkal probēmas ar vāciešu HD MDR un to, kur MTV.de. 

Nu jā, man uz šo Astru arī vecumvecā LNB.

P.S. Visi signāli stiprumu ņemti pēc VU+ aparāta skalas.

 

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Nē, man nav signāla tam transponderim, vai nu vecā lnb nedod tik labu signālu vai arī 0.8w lnb traucē.
Pagaidām uz 10722V knapi lockojās satelīts.
Spēcīgākais ir uz 12518H, 11624H 55%
11140H piemēram ir 36%

Astrai es pamēģināšu šodien uzlikt svaigu galvu, redzēs cik tad stipru signālu varēs dabūt.
Ar tiem 50% itkā rāda, bet vai vējainā laikā utt.. tāpat rādīs?
Būs +- skaidrība par tiem diviem, tad likšu otru antenu.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , kellerman teica:

Pagaidām uz 10722V knapi lockojās satelīts.

Tas transponders nemaz nav domāts Eiropai, bet gan Tuvajiem austrumiem (konkrēti izraēla izmanto). Brīnums, kā vispār ir signāls (varbūt man arī ir, jāpārbauda :D).

 

Pirms 53 minūtēm , kellerman teica:

11140H piemēram ir 36%

Kaut kā pamaz. Es gan nezinu, kāds uztvērējs. Un cik precīzi uzrāda tos signāla līmeņus.

 

Pirms 55 minūtēm , kellerman teica:

Ar tiem 50% itkā rāda, bet vai vējainā laikā utt.. tāpat rādīs?

Arī pamaz. Sevišķi ja būs nokrišņi (lietus, piemēram). Bet kā jau teicu, tas signāla stiprums atkarīgs no konkrētā uztvērēja. Viens rāda 50%, savukārt cits 70%.


Amosam nočekot vajag:

11140 H

11175 H

12364 H

12410 H

12518 H

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Reizēm satmetrs parāda ap 70%, bet kaste patiesībā ap 50%. Lai gan pārsvarā satmetra un kastes procenti parasti sakrīt.

Kad amosam uzķeru kādu transponderi, tad arī parāda tos 60-70%, bet baigi jānotrāpa, tur pāris mm uz augšu/leju un signāls pazūd. Un kastē tik daudz % nav, labi... tas man vēl jāparegulē.

 

Uzliku astrai jauno galvu (bildē vēl ir vecā), varēja piedzīt 45% švakāko transponderi līdz 52%.

Un amoss man nav uzlikts tik augstu kā bildē, tur vēl regulēju. (bet varbūt 0.8w ir mazliet pa augstu, jāpamēģina palaist mazliet zemāk)

Vienu brīdi biju to pašu veco galvu uzlicis uz 80cm šķīvja centra un astrai 19.2e bija ap 70% signāls.

ayWgVSZ.jpg

 

h9s:

10722V 40%

10758V 40%

10806V 45%

10842V 41%

10972V 5w 55% (no 5w ķerās diezgan daudz kas, šis nez kāpēc bija 4w sarakstā)

11140H 40%

11175H 40%

11222H 42%

11258H 40%

11304H 15%

11389H 40%

11426H 46%

11624H 60%

12364H 0%

12410H 32%

12517H/12518H 55%

satmetrs droši vien varētu rādīt vairāk; ja neierakstīju transponderi, tad signāla nav

 

Labots - kellerman
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man kolekcijā stāv šāda pati antena un ta ir 90 cm ja mēra horizontāli 

Uz 0,8W un 4,0W prasās šaurās lnb 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es ar saku, ja tā ir 90cm antena, tad 0.8W un 4W vajag obligāti šauras galvas. Tāpēc, iespējams signāls tik zems visiem transiem.Uznāks lietus un prieki beigušies.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Nu tā ir 110cm. Pamēģināšu pagaidām noņemt 0.8w un pieregulēt 4w vienu pašu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Nezinu, nevaru dabūt lielāku signālu uz 4w. Teorētiski man pārāk baigi viņu arī nevajag... Ko jūs skataties pa 4w? Mož i 4w ir zemāk un man tur koka galotne sāk maisīt, fig zin. Uzliku satfinder android programmu, tur baigi labi caur kameru parāda, kur aptuveni atrodas pavadoņi, rīt pačekošu kokus.

Tomēr uzliekot citu galvu uz 4w, dabūju arī signālu uz 12364H 40%. 5w franču signāls pieauga līdz 70%. Rādīt rāda arī ar tiem 40%. Citiem transponderiem signāls pieauga par kādi 5-10%

Stiprākais 10972V (no 4w) ir uz 66%

Arī ar vienu pašu 4w galvu pamocījos, bet baigi stiprāku signālu nevarēju dabūt. Satmetrs tikko kā dabū signālu, tā uzreiz ir 66% (tā tas ir piemēram ar 10758v, bet kastē 40%).

Tāpat visus kanālus no ejošajiem transponderiem rāda.

 

Vīri, kāpēc ir tā, ka 19.2e 1080p kanāls uz 40% signāla sāk brukt nost (tagad gan man astra pieregulēta), bet 4w rāda 1080p pat pie 28%?

Un vēl - kā labāk, pieķert 23.5e blakus 19.2e vai likt uz 80cm antenas 23.5+28.5+36e?

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Iespējams ka uz 19,2 hd kanālam ir svakāks transponders 

Uz 80 cm antenas būtu labāk 

Pa šīm brīvdienām mēģināšu uztaisīt tadu pašu setupu uz attiecīgās antenas un salīdzināšu savus rezultātus

Labots - gromix
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , kellerman teica:

Vīri, kāpēc ir tā, ka 19.2e 1080p kanāls uz 40% signāla sāk brukt nost (tagad gan man astra pieregulēta), bet 4w rāda 1080p pat pie 28%?

kaads Fec ir 5/6 vai 7/8 tam kursh uz 40% bruk nost

Link to comment
Share on other sites

kellerman
kaads Fec ir 5/6 vai 7/8 tam kursh uz 40% bruk nost

Nu brūk nost uz 40%, tas bija mans aptuvenais minējums, jo kad nebiju pieregulējis astras lnb, tad pie 38% kautkāds hd kanāls raustijās. Par fec nezinu, konkrēti nevaru pateikt.

 

Vispār ar 4w palika labāk, tagad sapratu, kā uz antenas malām samazinās signāls. Un sapratu arī, ka visi 4w transponderi nemaz te nerādīs.

Man tikai īsti nav medus priekš 4w.

 

Uz 12364h tagad ir paknapi, bet rādošs signāls.

d919e36fd533235e16d83a9a84083808.jpg

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kellerman




Pa šīm brīvdienām mēģināšu uztaisīt tadu pašu setupu uz attiecīgās antenas un salīdzināšu savus rezultātus

Par signāla stiprumiem uz attiecīgiem transponderiem varu padalīties.

Tagad uzliku 80cm antenu un uzregulēju uz fikso uz 28.2e. Caur 1.1 switcha 8. portu kaskādē uz 4 portu 1.0 switchu. Viss iet.
Kanāli kādi 300 atradās, tajā skaitā MTV transponderis ar švaku signālu, varbūt sanāks kaut ko piegulēt.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , kellerman teica:

Ko jūs skataties pa 4w?

Es pirms daudziem gadiem uzliku speciāli lai redzētu Ukraiņu mūzikas kanālus "M1" un "M2" (tolaik internetā bija daudzi videoklipi, kur bija šo kanālu logo). Viens no viņiem tajā laikā

saucās "M2 Estrade" un rādīja 90/00 gadu mūziku. Savukārt "M1" piedāvāja visjaunākos videoklipus, kas citos kanālos vēl nebija nonākuši.

Atdzīšos, tik daudz laika pavadījis pieregulējot to Amosa LNB (kaut vai atceroties to nelaimīgo transponderu, uz kura pirms vairākiem gadiem, bija Inter grupa), nebiju ņēmies ne ar vienu satelītpozīciju :yahoo:

Starp citu, šogad pēc Ukrainas prezidenta vēlēšanām, liela daļa UA kanālu tiks aizkodēti. Redzēs, kas uz tā 4W paliks FTA.

 

pirms 13 stundām , kellerman teica:

Tomēr uzliekot citu galvu uz 4w, dabūju arī signālu uz 12364H 40%

Paveicies. Man tā arī nav izdevies dabūt signālu, lai arī kā mēģināju dažādas galviņas. Beigās uzliku Inverto Black, bet tā pat pa nullēm. Atliek vienīgi pašu antenu piekoriģēt....

 

pirms 13 stundām , kellerman teica:

Stiprākais 10972V (no 4w) ir uz 66% 

Pārbaudīju. Man 73%.

 

pirms 13 stundām , kellerman teica:

Un vēl - kā labāk, pieķert 23.5e blakus 19.2e vai likt uz 80cm antenas 23.5+28.5+36e?

Kā jau teica, otrais variants būtu labāks.

 

pirms 14 stundām , kellerman teica:

Vīri, kāpēc ir tā, ka 19.2e 1080p kanāls uz 40% signāla sāk brukt nost (tagad gan man astra pieregulēta), bet 4w rāda 1080p pat pie 28%? 

Atkarīgs no FEC un (?) plūsmas ātruma. Piemēram, ja ar FEC 2/3 vēl rāda, tad ar 7/8 nerādīs. Vēl no pieredzes. Neķēra vienu transponderu uz 9E satelīta (nebija signāla). Pēkšņi vienu dienu signāls parādijās un diezgan labs. Izrādijās, plūsmas ātrums bija no 27500 bija pacelts uz 30000. Nekas cits netika mainīts. Iespējams (nē, nu varbūt arī kļūdos, 100% neapgalvoju, ka man taisnība), problēma bija tajā plūsmas ātrumā.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kellerman
pirms 2 stundām , base7 teica:

Pārbaudīju. Man 73%.

Bakstot to galvu uz mazu brīdi var dabūt tieši ap 73%, bet viena mazākā kustība un vairs vispār nav signāla :D

 

Tagad izskatās kaut kā tā. Tikko uzlikta otrā antena, zemu, bet uz to pusi šķēršļu nav. Gan jau kādu galvu vēl pieregulēšu. Karājās vads uz 16e, varbūt kādreiz... Bet tagad kamēr siltāks laiks jāpieliek galva uz 23.5 un 36. Ir viena veca cirkulārā, bet laikam jānopērk jauna. :D

RyM1NHh.jpg

 

RTNPaK9.jpg

 

ajxsexR.jpg

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Skatos otro bildi. Tas stienītis, kas tura visas galvas gadījumā nav par tālu novietots? T.i. Izborēti caurumi pārāk tālu no centrālās galvas turētāja? Man ir līdzīga konstrukcija, bet izurbti caurumi tieši caur centrālo turētāju. Sanāk tas stienītis tieši zem centrālās galvas un liekot uz viņa visas pārējās galvas, viņas visas sanāk vienā līnijā uz abām pusēm.

Tajā bildē izskatās, visas galvas mazliet izbīdītas uz priekšu attiecībā pret centrālo galvu.

 

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Stieni gan laikam uzliku nedaudz par tālu, bet tas tāpat netraucē visu salikt pa vietām. Bildē grūti saprast, bet ja domā lnb vienā līnijā pret centrālo lnb, tad tā apmēram arī ir, ja nu vienīgi 13e ir mazliet uz aizmuguri, lai varētu to iebāzt blakus 9e un būtu ok signāls.
Un varbūt 19.2e ir mazliet izbīdīts uz priekšu, bet tur kaut kā varēja notrāpīt labāku signālu.
Ideālā variantā visām lnb jābūt vienā līnijā pret centrālo vai ne? To es vēl varu pakoriģēt.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nevajadzētu aizmirst jēdzienu fokuss.

Principā galvām būtu jāstāv tādā kā lokā, kurš +/- sakrīt ar šķīvja izliekumu.

Tas manā skatījumā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , zariini teica:

Principā galvām būtu jāstāv tādā kā lokā, kurš +/- sakrīt ar šķīvja izliekumu.

Iespējams. Nestrīdos. Taču stāstu no savas pieredzes. Pašos pirmsākumos, pirmajai antenai (Yotas) biju izborējis tos caurumus (līdzīgi kā tajā bildē) kaut kā parāk tālu un izlaižot cauri stienīti, visas galvas sanāca mazliet izvirzītas uz priekšu. Signāls bija, bet pamazs. Tad ar viena biedra palīdzību tikai uzurbts mazliet tuvāk (apm 2cm+/- sanāca) un tad izlaižot stienīti, visas galvas bija daudz maz vienādā līnijā (vismaz uz aci skatoties). Signāla stiprums uzreiz ievērojami pieauga.

Te gan savādāki LNB stiprinājumi.

Savukārt otrai antenai uzreiz izurbu cauri centrālajam stiprinājumam. Man gan nav T90 antenas, kur uz aci uzreiz redzams, ka visas galvas izkārtotas ielokā.

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Es mēģinot tuvāk ielokā piebāzt galvu arī uzreiz sajutu signāla zudumus...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , base7 teica:

Principā galvām būtu jāstāv tādā kā lokā, kurš +/- sakrīt ar šķīvja izliekumu.

Tieši tā,tālab muciņas var uzlikt  divos veitdos,tas ar i +/-

Labots - oto oto
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Uztūnēju uz 23.5e, mazliet grūti gāja, mērāmais aparāts negribēja lockot, pagaidām dabūju, signāls vidējs uz 45-50%, stabils.

Izskatās, ka veci transponderu dati bija tajā satkastē, pieliku lnb vajadzīgajā vietā un uzgāju signālu tunerī.

 

28.5e bez problēmām varēja piedzīt signālu uz eiropas staru.

 

Mazs jautājums, kad likšu 36e, kā viņu ar satmetru piedzīt? Īsti vēl nesaprotu par tām L un R polarizācijām. Un iekš enigmas konfigurācijā būs jāuzliek ka lnb ir cirkulārā?

 

45e blakus 36e uz 80cm ir +- iespējams?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , kellerman teica:

Īsti vēl nesaprotu par tām L un R polarizācijām.

ja ieriicee vai uztveereejaa nav paredzeeti L; R, tad droshi var lietot H; V parametros

 

pirms 9 stundām , kellerman teica:

Un iekš enigmas konfigurācijā būs jāuzliek ka lnb ir cirkulārā?

jaaizveelas "user defined"

un agsheejaa diapazona starpfrekvence jaapamaina uz 10750

bet slieksnis uz 11600

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...