Jump to content

sadomāju vecos viasata šķīvjus izmantot...


kellerman
 Share

Recommended Posts

kellerman

Uzsūtīju vienu regulējamu multifīda stiprinājumu vienam šķīvim, 10portu daiseks nāk un pārītis galvas, un jēdzīgs satmetrs (nezinu cik nākotnē noderēs, bet nu hobija pēc paņēmu) Gan jau vēl kaut ko vajadzēs, bet tad jau skatīsies... Pagaidām kārtoju vadus un skrūvēju šķīvjus mazliet zemāk, tā, lai ir kautcik jēdzīga regulēšana un ir ērti visu sakārtot.

 

Kad atnāks, gribu salikt pamatā - uz viena šķīvja 4w, 0.8w, 4.8e, 13e, 19e.

Uz otra šķīvja 9e, 16e, 23e, 28e. Mož kaut ko pēc tam pieķert klāt vai pamainit. Tas tā pēc pētījumiem - ko kur rāda, 36e un krievi uz augšu īpaši neinteresē.

 

Ņēmu talkā līmeņrādi, kompasu, pieskrūvēju pie sienas kronšteinu, nolīmeņoju un sanāca uzregulēt uz vienu satelītu pat skatoties enigmas signālu caur wifi telefonā. Tīri neko, kā uztēmēju, tā uzreiz arī signāls parādījās, vajadzēja tikai vispirms uztūnēt uz vēlāmā satelīta.

 

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , kellerman teica:

Kad atnāks, gribu salikt pamatā - uz viena šķīvja 4w, 0.8w, 4.8e, 13e, 19e.

Šādā gadījumā centrālā LNB būs 4.9E. Noķersi/noregulēsi šo satelītu. Un vairāk šķīvi neaiztiec. Tālāk vienkārši pieliec pārējās LNB.

Pirms 10 minūtēm , kellerman teica:

Uz otra šķīvja 9e, 16e, 23e, 28e.

Stipri šaubos vai izdosies šādā konfigurācijā dabūt 9E un 16E kopā ar 23E un 28E. Attālumi starp pirmajiem diviem un otrajiem diviem ir pārāk lieli.


9E un 16E parasti liek kopā ar 4w, 0.8w, 4.8e, 13e, 19e (cik nu šķīvis atļauj).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Vēl konkrētus mērķus neesmu nospraudis, tāpēc potenciālās konfigurācijas te tagad variē. Tātad uzliku 110cm bļodu, tur arī jāsaliek 4w, 0.8w, 4.8e, 13e, 19e + (9e un 16e).

Izskatās ka multifīdam jānopērk garāks vītņstienis un jātaisa stiprinājumi.

Otrai 80cm bļodai uzsūtīju multifīdu priekš 4 galvām. Būs jāizdomā ko tur uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

Tad jau tev tagad ir saimniecība 3 sat bļodas ?

Jo tās kas ir attēlā 80cm un 90cm  bļodas

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Mazākā ir 80, otru šodien noņēmu un pieskrūvēju normālā pieejamā vietā, samērīju 110. Kuru izmēru tur ņem vērā, ja godīgi nezinu. Abas samērīju ņemot bļodas garumu, nevis platumu.

Mazajam šķīvim būs gatavs stiprinājums, kad atnāks (bija salauzts un samaģels).

Lielajam šķīvim ir vītņstienis caur galvenās galvas turēkli, bet to vajadzēs pagarināt, nopirkt skavas un metāla stiprinājumus. Jāskatās pa skrūvju veikaliem varbūt var kaut ko salasīt.

 

pic.multifeed.php?name%5B0%5D=4.8e&name%

 

pic.multifeed.php?name%5B0%5D=28.2e&name

Vēl iebāzt 16e un būtu visi 10 porti izmantoti.

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Tiem 36E+28.2E+23.5E blakus vēl var uzkarināt arī 31.5+42E+45E. Būsi ciemā pirmais čalis, kam tik daudz satelīti :D

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Uz 80 cm bļodas 42E un 45E  būs ar lietus rezervi ? Gadījumā neprasās lielāku antenu

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Aha! Pamazām :D Tad gan droši vien vajadzēs mazās lnb, nu 45e jau ielīstu.

Man jāpieliek mazais šķīvis pie sienas, jāizdomā lnb stiprinājumi lielajam un jāsāk regulēt.

Tagad tiku jau pie

s-l300.jpgsanāca mazliet iemēģināt ar, štelle laba

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , gromix teica:

Uz 80 cm bļodas 42E un 45E  būs ar lietus rezervi ? Gadījumā neprasās lielāku antenu

Aha, lietus rezerves nebūs. Ok, ja mazliet pamirdzinās vai būs migla, tad vēl rādīs daudz maz stabili, bet kā sāks vairāk līt, tā viss.

 

@kellermanlai būtu ne tikai ciemā pirmais čalis, bet arī visā novadā, tad vajag vēl trešo antenu uz 75E+85E+90E:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , base7 teica:

ellermanlai būtu ne tikai ciemā pirmais čalis, bet arī visā novadā, tad vajag vēl trešo antenu uz 75E+85E+90E:yahoo:

Jā ja man arī reiz bija 4 Sķivji 14 LNB "viens pat 2M  uz 75E+85E'zemos herco uz 80 '+90E" tiklīdz 2008g.radās internets, no tā laika 5 LNB, bet nu tikai  36°E un pilno virzemes TV    viss !

 

 

1 stundu atpakaļ, kellerman teica:

sanāca mazliet iemēģināt ar, štelle laba

Man a tāds kopš 17 gada...Nesūdzos tik javaktē slēdzi lai nejauši neieslēdzas, galapunktā aķis sauss!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Man reiz bija uz balkona 19 antenas līdz upgreidojos uz torodiālajām antenām bet saimniecībā vēl joprojām stāv daudz 80cm bļodas un 6gab 110cm bļodas kā ari 120 cm bļoda

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, gromix teica:

Man reiz bija uz balkona 19 antenas līdz upgreidojos uz torodiālajām antenām bet saimniecībā vēl joprojām stāv daudz 80cm bļodas un 6gab 110cm bļodas kā ari 120 cm bļoda

Man arī blodas kada ap 30 bijušas!Bija tā laižam caur kādam ciemam skatos pie museriem noslieta sat.anten,un tā daudzas vietas kadas 7 savacis !Un daudzas adotas...Jo kā likums  kāds  grib sat ,bet apstājas pie šķivja..tā ar notirgoju par sakarīgu cenu!Kāda 3 pats pircis...Vienu pat 2007 paņēmu līzingā uz 6 mēnešiem "2M"...maksāj ap 200ls.Kanekā alumīnījs ar visu pagriezien kronšteinu kura vieta varēj likt motoru! Pat  tagat garaža kadas 3 80cm  un  uz vienu māju satav 120cm...

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Man ar ir plānots tuvākā nākotnē kkur dabūt uz kādiem 2m bļodu priekš c banda 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , gromix teica:

Man ar ir plānots tuvākā nākotnē kkur dabūt uz kādiem 2m bļodu priekš c banda 

Man bija 2m....pec 5 gadiem,laikam 13 gada notirgoju,turpat pa 100ls...Parvacaoties nebij izdevigi vazat....gribētaju bija!!! :)   Ko lai sak  uz tālajiem krieviem  lietus laikā  signāls pazuda tikai pie nenormālakā negaisa un trakām lietavām...!Un kurs tas  bija laikam 80°Expres kuram 1 pa nakti  zuda signals un no rīta ap9 uzradās ..to pavadoni laikam likvidēj"Nē skatos  vēl sat.sarakstā ir"  šis ķipa tur augša meta astoņieku !

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Kā tur ir ar attālumu no galvas līdz šķīvja centram. T.i. multifīda stieni nevajag ieliekt, lai saglabātu vienādu attālumu visām lnb?
Vienkārši ja es paņemu skavu ar stieni (lnb iestiprināšanai), tad nevaru regulēt galvas lenķi pa horizontāli(pašu skavu). Pa labi pa kreisi, uz augšu leju, protams, var.
Līdz ar to katra galva būs mazliet tālāk no šķīvja centra, ja nebūs ieliekuma. Ceru sapratāt manu jautājumu - kā tur ir?

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pašu multifīda  stieni nevajag ieliekt tad tev lnb turētāja stienis ir kvadrāta veida vai apaļs un neaizmirsti arī par lnb skewu jo katram satelitam vinš atšķiras

Labots - gromix
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ja  grib nēz  cik  galvas tad jau jaņem tas aplamais šķīvis ,tik C band  galviņam iekšējā plaksnīte japarliek pa 90°

 

 

 

Pirms 23 minūtēm , gromix teica:

Pašu multifīda  stieni nevajag ieliekt 

Ir gatavi liektie atiecīgam šķivja tipam un diametram ,bet tas vis ir liekas naudas izsviešana!Parastu  vitņu stieni un orgēnālos kronšteinus" saucamās  mucinas".... un vis notiek!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , oto oto teica:

tas aplamais šķīvis

T90 (toroidal) šķīvim ir spēks :good:

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

@base7 pilnībā piekrītu Kādreiz man uz T90 torodiālās bij setups no 28,2E līdz 30W bet uz malējām lnb signāls bija nepārāk labs 

Tagad man ir uz pirmās T90 torodiālās antenas 30W lidz 10E uz otras T90 13E līdz 53E uz trešās T90 55E līdz 90E

Plus vēl 2 150cm prime focus antenas uz akuatoriem priekš C banda 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , oto oto teica:

tas aplamais šķīvis ,tik C band  galviņam iekšējā plaksnīte japarliek pa 90°

Nejaukt cirkulāro ku band lnb kura ir domāta priekš 36E uztveršanas ar C band lnb C band lnb ir pavisam cits frekvenču diapazons 

Link to comment
Share on other sites

kellerman

LNB turētāja stieni domāju izmantot tādu pat vītņstieni, kam galā pieskrūvēta skava.
Par vienas galviņas regulēšanu man viss skaidrs. Par multifīdu arī +- skaidrs.

labi, pielieku bildi kāda tā doma ir. A apakšgalā vel 100% nezinu kā sastiprināt, tos īstos savienojumus īsti nevar nekur atrast.8c749ebe3525d95e71aeb916f0255e41.jpg

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vari palasīt tēmu satelītu sķīvju fotogalerija tur ir ieteikumi multifīdu izgatavošanai

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , gromix teica:

Nejaukt cirkulāro ku band lnb kura ir domāta priekš 36E uztveršanas ar C band lnb C band lnb ir pavisam cits frekvenču diapazons 

Zinu zinu par kuru tu runā "par zemo frekvenču LNB",bet tai arī ir ieks apsarotāja tadi  pati patrekna plaksnīte!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , kellerman teica:

labi, pielieku bildi kāda tā doma ir. A apakšgalā vel 100% nezinu kā sastiprināt, tos īstos savienojumus īsti nevar nekur atrast.

Bildē ir santehnikas purķis,vis labi un ideāli ja nevaig LNB cieši blakus vienai otrai!

kur tad  tu dzīvo ka jūsu pusē nav tas speciālās muciņas!?Mūsu Ģerevņā nav  problēmu dabūt,bet padārgi it sevišķi kuri no nerūšējošā materiāla!!! Man personīgi ir kaudzīte ar paštaisītiem un otra čupiņa ar pirktiem,ja kadam jastelē tad pie cenas oblegāti klāt!

LNB2.jpg

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , gromix teica:

Man ar ir plānots tuvākā nākotnē kkur dabūt uz kādiem 2m bļodu priekš c banda 

Ko tu īsti  gribi  no tā C band un 2m blodas izspiest,Ja tu  gribi Yamal 90° šitos man nesanāc dabū!C band  tad man personīgi  tas nesanāca "tieši uz C band" Unversālie nebij nekādas problēmas,bet  cik atminos ne visus !"tikai neparmet ka pie setingiem nesakonfigurēju"! Talab C band kluci notirgoju  citam!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Nu šodien pa Valmieru vairākus skrūvju veikalus apstaigāju, nekur šo nebija. Pats esmu no Gulbenes. Ieiet kādā santehnikas veikalā? Vai ja tev nav vajadzīgi, varu paņemt, ar visiem stiprinājumiem, ar omnivu draudzējos.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kellerman teica:

Nu šodien pa Valmieru vairākus skrūvju veikalus apstaigāju, nekur šo nebija. Pats esmu no Gulbenes. Ieiet kādā santehnikas veikalā? Vai ja tev nav vajadzīgi, varu paņemt, ar visiem stiprinājumiem, ar omnivu draudzējos.

Santehnika tādas lietas nekad ar nebūs...Mūms   veikaliņš kurs nosliets uz sat TV datoru pusi... tur ar  visas tās lietinas ir...Tev jameklē kads sat  iplatītaj  veikals

Nē es prom nedos jo kad vajag  tad  bus pašam japērk,bet  ja ir majās urbis,metinamais,vitnugriezis" vai kadam  čomām",tad var paši uztaisīt tas saucamās muciņas 

Tavā  bildē  tas ir japarteis ,noflexse apakšu nost un piemetin tā lai skrūvēs ir diognāli,bet LNB kurām tās netraucē var nedarīt neko! Vainu pērč šo  https://www.semicom.lv/TV_SAT_DIGITAL/Kronšteini_stiprinājumi/Official_SG2100_DiSEqC_Motor__1889402_1329.html

 

Ideāls piemērs https://www.deschotelshop.nl/multifeed-4-lnb-holders  skaties kā sie būvēti un aiziet!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

S5300229.JPG


Lūk variants ja nav muciņas un ja tev ir vītņstienis

Link to comment
Share on other sites

Visi stiprinājumi bildē, starp citu, pirkti Valmierā v-lā ''Delve 2''...?

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Variants labs, jau to skatījos, tikai laikam diezgan precīzi jāzin kājas garums. Vieglāk noregulēt galvu, ja vari brīvi cilāt uz augšu un leju.

Valmierā elektronā ir, bet pašlaik bija beigušies.
Domāju no nelielas caurulītes sataisīt tādus pats. Skrūves vieta laikam jāpārmetina un mazliet jānogriež īsāka.

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Divas locītavas+ vītņstienis ar cilpiņu pie LNB, tur ļauj precīzi piemeklēt vajadzīgo kājas garumu un pārējo iestatīt...

Labots - jacobs
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

kellerman

Skatos, ka daudzi iztiek bez locītavas skavas apakšā. Kā tad izdodas saregulēt?

Domāju vai pārmetināt uzgriezni, vai taisīt tur locītavu.

 

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 9 stundām , zariini teica:

Aliexpresī

 

Nutak iebaxti linku, laj visiem naff vellapēds jāmēģina izgudrot.

Link to comment
Share on other sites

kellerman

Paņēmu fleksi, urbi, sataisīju no stieņa, skavas un mazas skavas to 90 grādu lenķi.

Kādus 3 stiprinājumus sataisīju pa šo vakaru, kaut kad rīt varu uzfočēt un parādīt. Ar abiem locījumiem un tā, lai galvas varētu maksimāli tuvu salikt.

 

Tagad sapratu, ka vītņstienis jāpieskrūvē zemāk pie antenas nekā man. Savādāk rodas situācija, ka lnb jābūt tieši tur kur pa vidu ir stienis. Laikam būs jāizurbj caurums kaut kur zemāk caur antenas galveno stieni un jāpievelk ar diviem uzgriežņiem. Tas būs visvienkāršāk.

Un arī sapratu, ka no tā gatavā stiprinājuma, ko pasūtīju nebūs īsti jēgas, sataisīšu visu uz vītņstieņa abām antenām un būs arī vislabākās noregulēšanas iespējas.

 

Pieskrūvēju arī otram šķīvim kronšteinu pie sienas, visu nolīmeņoju, tā kā man tagad atliek tikai uzlikt abām antenām stieņus, tad regulēšana un jāpiesien daiseks un vadi smuki pie antenām.

 

Diseqc 1.1 switchus var kaskadēt ar 1.0 switchu?

Teiksim man ir galvenais amiko diseqc 8portu 1.1 switchs un gribu 8to portu aizvilkt uz otro šķīvi un salikt 4 galvas ( -> 4x1 1.0 switchs). Uz pirmā šķīvja ideālā variantā 7 galvas.

Labots - kellerman
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , kellerman teica:

 

Diseqc 1.1 switchus var kaskadēt ar 1.0

Var

Link to comment
Share on other sites

Vajag skatīties, lai tās LNB daudzmaz vienādā līnijā ar centrālo galvu.

Autor, tīri intereses pēc,  ko taisies skatīties uz 9E un 16E?

 

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...