Jump to content

Kā pareizi atbrīvot vietu cietajā diskā


Andris.777
 Share

Recommended Posts

Sveicināti

Vai variet lūdzu paskaidrot kā labāk atbrīvot atmiņu um pareizi izdzest nevajadzīgas aplikācijas uz Windows 10

Es te mēģinu tikt vaļā,bet atmiņa gluži pretēji,samazinās

Paldies jau iepriekš

Un priecīgus visiem svētkus!!!

Link to comment
Share on other sites

Start aplikācijas visas neļausies izdzēsties. Kuras ļaujas, programmu kolonnā, kas Start menu, labais peles taustiņš uz aplikācijas ikonas -> Atinstalēt. Vai iekš Iestatījumi -> Programmas -> Klikšķinam uz dzēšamās programmas -> Atinstalēt. Šādā veidā var atinstalēt arī parastās desktop programmas. Desktop programmas var atinstalēt arī Vadības panelis -> Programmas un līdzekļi -> labais peles taustiņš uz programmas -> Atinstalēt.

Atbrīvot atmiņu var Iestatījumos -> Sistēma -> Krātuve -> Atbrīvot vietu tūlīt -> Noņemt failus. Var arī labo peles taustiņu uz C diska -> Rekvizīti -> Diska tīrīšana.

Gandrīz nekad atmiņa neiztīrīsies «pa nullēm». Kaut kas paliks. Pārāk satraukties, ka «netiec no visa vaļā» nevajag. Tev taču nav tā, ka disks pārpildīts un izmisīgi trūkst brīvas vietas?

Link to comment
Share on other sites

Vēl viena vieta, kur atmiņa patīrās. Iestatījumi -> Sistēma -> Krātuve -> Mainīt, kā automātiski tiek atbrīvota vieta -> Tīrīt tulīt.

Pirms 1 minūtes , Andris.777 teica:

kopējā atmiņa pa lielam 32gb

Tad gan tā paknapi. Lielas programmas nemaz nesatilpst.

Link to comment
Share on other sites

Atmiņa, tas ir kā, RAM vai cietais disks? Vienk uz tādu ciparu ir jāsāk kasīt galva - vai nu kkas aizvēsturisks vai arī kkas ūber jaudīgs :D

Link to comment
Share on other sites

Andris.777

Asus mazais datoriņš

Draudzene tādu maziņu gribēja

A izdomājuši tādā štruntā 32gb iebāzt

Tad jau jābut kkādai loģikai ka ar viņu kko var darit

 

Vai nu ir otrs variants

Ka es vienīgais esmu totāls tupenis kurš uzskata ka windows 10 ir pēdējais fufels kas vien var būt

Kko meginu atinstelēt,atmiņa nevis uzrodās bet pazūd

Link to comment
Share on other sites

Tas jau kaut kāds "mākoņdators". Ir tādi manīti. Ja tīri internetam - fasītim, jūtūbi paskatīt, tad jau varētu pietikt.

Nez, tur tā atmiņa ielodēta, vai tomēr kāds m2 vai nvme, tad varētu domāt ko lielāku nopirkt un nomainīt.

Gan jau SD karti var ielikt, tad var mēģināt tādu izmantot bildēm un citiem failiem.

Lai gan atmiņa šiem mazākā problēma - procis tur tāds, ka faktiski jau jūtūbei vairs pat neder.

Link to comment
Share on other sites

Andris.777

Nu SD karti es noteikti viņam nopirkšu

Bet kā tikt galā ar šo problēmu

Lai arī saka ka windows 10 rullē ātrāk

Laikam esmu vecmodīgs,jo uzskatu ka parastam laptopam nevajag visus tos figļi migļi štruntus nevajadzīgi piebāztus

Youtubē pamāca ka temp folderī un %temp% folderī viss jāizdzēš,jāiztira gružkaste

A tolks nekāds

Atmiņa paliek mazāka

Pat atinstelējot visus nevajadzīgos štruntus

Ir kāds guru,kurš toč zin kā saprotamā veidā var iztīrīt visu,atstājot tikai windows?

Link to comment
Share on other sites

varbūt samaksā kādam gudrākam, citādi beigās dators vēl būs metams :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Andris.777 teica:

Asus mazais datoriņš

Šitādus LMT gadus 2 atpakaļ mētāj pa labi un pa kreisi un  tik pat labi un ātri viņi bojājās...it sevišķi tie iekšējie 32GB !Tiem nabagiem bija win10 "64bit" uzstuķēts uz  "2GB RAMa" un cena turpat 300ero !!! Un redz kas arī pirka,mulķās sievietes jo maziņš "mēsls":)! Aiznes uz garantij ja SSD kirdik un paziņoja ka programas kļūda,cik aceros tai kam viņš piederēja,vilkās ka pat zārku nesēji apdzina....!:)

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Andris.777 teica:

Bet ir taču kāds veids kā dabūt ārā visu nevajadzīgo un atstāt windows?

Domāts izravēt  no līdzi nākošām programām!? 

Kāds win 10 Home!?

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Andris.777 teica:

Kko tamlīdzīgu

Ar šādiem vienkārši ,ja garantija beigusies,pārliek vaidzīgo  windu bez liekā svara! Tā būs ātrāk,ja nu grib saglabāt ķiopa legalo win...tad  jameiģin visu  atinstalēt,atslēgt!Deinstaler

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Andris.777

Šitam septīto mēgināju

Flešku redz,bet neņem

 

Kkā neticās ka no itkā 28gigabaitiem,2.7 brivi

Kur visa atmiņa aizbāzta?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Andris.777 teica:

Šitam septīto mēgināju

Flešku redz,bet neņem

 

Kkā neticās ka no itkā 28gigabaitiem,2.7 brivi

Kur visa atmiņa aizbāzta?

Paga paga tas jau normāli!Pats windows panem ap10  tad ja mēsli  līdz.....viens par otru lielāks!Gan jau vēl sektori kādu  gigu aizņem....  Tu paskaties kads modelis un iemet  yutubā...Papēt jasakoriģē lai boototu !

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , M@R$$ teica:

Nes nost to s*da 10, un uzliec 7nieku.

Pieņemu ka arī ātrāk kustēsies ...

Es arī par to,jaskatas  kas biosa jasakruķī lai  to  izdarītu!

Link to comment
Share on other sites

Andris.777

Mēģināju

Kā jau teicu

Flašku redz bet mēģinot bootot iemet iestatijumos un nekas nenotiek

 

Asus X207N

Labots - Andris.777
Modeļa numuru vajag
Link to comment
Share on other sites

32 GB NVMe. Te laikam arī slēpjās atbilde...

Izgriezt un ielikt lielāku? Var neredzēt ... 

Novelc FolderSize un apsties, kurš folders pieirš to pasācienu.

Mana sieviešu intuīcija jau saka priekšā, kurš ...

winsxs?

P.S. Bet briesmīgs craptops. Es viņu ieslēgtu, kad lādējās 10nieks, nolaistu no 9 stāva. 

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , M@R$$ teica:

32 GB NVMe. Te laikam arī slēpjās atbilde...

To jau tā jā autors pats bija sapratis.

Kā ar to proci vispār ko var padarbināt?! Lētajiem telefoniem pat ir niknāki proči.

Šitam arī it kā 64b W10 Home.

 

Ko es darītu. 

Notīrītu visu kas tur ir, uzliktu pliku W10 Home 32b. 

Pirms tam gan, izjauktu (jo ātrumā neatrodu google), skatītos, ko tur var, vai vispār var disku lielāku ielikt.

Bet šim vispār tas proces nekāds.

 

Droši vien ietu uz veikalu, un pirktu dāmai ko normālu uz zsv.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tas ir šis te brīnums  tad piedabūt tur kaut cik lietojamu ir bezcerīgi. Celeron, 2GB RAM un 64bit W10 - ko ražotājs pīpē, bet manta iedarbīga:crazy:. Kaut ko tur nomainīt - maz ticams.

Ja negribi sabojāt attiecības ar dāmu, tad tikai.

Pirms 13 minūtēm , ju teica:

Droši vien ietu uz veikalu, un pirktu dāmai ko normālu uz zsv. 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā man uz līdzīga - bija win 7  - tad vēl gāja daudz maz ok (priekš spotify izmantoju vai flackiem). Tad updeitojās uz w10 - palika nelietojams un bremzīgs. Uzliku mint 64bit.

Atakal viss rullē. rams 2 gb. straumējot spotify /wifi/usb dac - procis 10-15 % noslodze, rams 50% pilns. Mints ar visu nepieciešamo - 10 Gb (libre office, gimp - pilns tur jau ar visu)

Labots - osscar
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, Linux būtu alternatīva, ja dāma neiebilst. Un ja Mint, tad ar Xfce un būs ļoti OK.

Link to comment
Share on other sites

nu ja grib būt pavisam spartisks   - tad antix - tas  ļoti maz resursu rij....bet ar wifi bija jāpačakarējas..minyt tādā ziņā viss šancē standartā. tik spotify caur konsoli bija jāuzinstalē.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 36 minūtēm , osscar teica:

Uzliku mint 64bit.

 

Rekomendēju šito gājienu. Redzējis to mēslu neesu, bet pēc dzelžu "jaudas" neko citu tur likt nevar. Es pat teiktu, ka Mint 32 bit - visādus printera draiverus linuxā IMHO vieglāk piekurbulēt uz 32 bitiem. A RAMs šitam ganjau ka ielodēts platē zamertvo.

Būs tāds pavājš interneta datoriņš Feisbukā ieiet un e-pastus pačekot. Neko citu tas nespēj.

Link to comment
Share on other sites

nav tik traki - ar linuksu nekas baigi nebremzē -  nu cik netu atvēr vai doķus parediģēt ( es  kā jau minēju šo tikai mūzikai izmantoju jo aķis ilgi velk) . ar win 10 psc ku lēns bija...spotify min 5 vērās vaļā. Mans laikam vēl vecāks - bet rams ir parastais sodimm 1 slots.

Link to comment
Share on other sites

kļūda ?

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka mani noriesiet, bet es pēdējā laikā uz mazspējīgiem dzelžiem lieku Windows 8.1. Daudz mazāka bremze kā W7, nav rijīgs kā W10.

Salasījos ārzemju forumos, pārbaudīju, pārliecinājos. Pat uz nespējīgiem APU pročiem, perfomance daudz patīkamāka, kā W7.

Un atkrīt ģemarojs ar draiveriem, viss ir lielāko ties dabūjams.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raiviic teica:

Ja tas ir šis te brīnums  tad piedabūt tur kaut cik lietojamu ir bezcerīgi. Celeron, 2GB RAM un 64bit W10 - ko ražotājs pīpē, bet manta iedarbīga:crazy:. Kaut ko tur nomainīt - maz ticams.

Ja tas tiešām ir tas pats aparāts, tad neredzu jēgu mainīt SSD uz lielāku, pat ja ir tāda iespēja, tak beidz trenēt dāmai pacietību, uz zsvētkiem iedāvini kādu 12" DELL, vai ko tādu.

Link to comment
Share on other sites

Zināmā mērā jā. Kaut neesmu sisadmins vai datortehniķis, manuprāt mazāku par 4 GB RAM un 64 GB ROM mūsdienās nevajag pirkt.

Apollo Lake un ar to saistītajam nez vai tagad vispār  W7 kaut var labi uzlikt, piemēram. 

 

W7 nav nemaz tik ēdelīgs kā sludina, W8 un W8.1 vai W10 manuprāt arī ne. W10 ir liela rutīnas meklēšanās pēc MS serveriem, atmiņas rezervēšana un updeitu &herņas meklēśanas  pats process man nepatīk itin nemaz. Plus trafiks.  Pats W10 home userim ofisam un pastam labi rukā vienam uz 9 gadus veca kompja. 

 

Jā, es dodu priekšroku linukšiem, makiem un pēc tam W8.1, W8 , W7, nevis W10. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

W7 nav rijīgs, manuprāt ir tā problēma, ka viņš nesaprotamu iemeslu dēļ, bieži māk noslogot proci uz 100%, tik hvz priekš kā.

 

Link to comment
Share on other sites

kikerits1980

Nesaprotu kādam mērķim vispār tāds dators izdomāts

Nekad nebiju lietojis Windows 10,nezināju ka viss ir tik sarežģīti kā uzturēt tīru windows ar dažām programmām lai neaizņem visu atmiņu

Tiku tik tālu kā izdevās atrast boot iso failu ko caur rufusu uztaisīt kā bootable usb flash

Un izdevās uztaisīt instalāciju

Tikai problēma tā ka pēc instalācijas neiet,bet izmet šos te logos

Pie pirmās instalācijas apakšējais logs

Kas par problēmu varētu būt tam brīnumam?

IMG_20181224_221415283.jpg

IMG_20181225_003554075.jpg

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 11 stundām , kikerits1980 teica:

,nezināju ka viss ir tik sarežģīti kā uzturēt tīru windows ar dažām programmām

 

Sapņotājs. Win 10 ir kaut kas vidējs starp putekļusūcēju un atkritumu savākšanas mašīnu. Tas OS cenšas logot, pierakstīt un uzturēt dažādos līmeņos pilnīgi visas darbības, kuras tiek darītas - ne tikai lietotāja darbības, bet arī visas instalācijas, atinstalācijas, ieslēgšanas, izslēgšanas un visus citus mēslus. Līdz ar to, laikam ejot tā sistēma uzblīst kā ērce, kas piesūkusies ar asinīm.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...