Jump to content

Z-svētku egles 2018


osscar
 Share

Recommended Posts

Nu ko liekam jaunu bildi iekšā  - vai egles  ir jau sagādātas ? Es šogad vēlu kaut kā izkasījos - nupat tik atvedu no meža, vēl jādekorē ( lai sieva plosās ) .

 

Tāpēc pagaidām čaina diy LED egle mirgo - zb ķīnieši bez instrukcijas atsūtīja

Visiem priecīgus svētkus !!! Būs platais šogad - man līdz 02.01 brīvs ..?

IMG-20181222-WA0003.jpg

 

DSC00791.jpg

 

Ielikšu apdeitu, kad īstā egle būs apģērbta -liekat  savas iedvesmai

 

?

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Rīt uz mežu ar bērniem. Līdzi desiņas cepšanai un burkāniņi, āboliņi, lai zvēriņiem izrotāt egli.

Link to comment
Share on other sites

DSC00793.jpg

 

mans pusfabrikāts - rīt tiks piebeigts ?

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Man šogad eglītes vietā Ziemassvētku tūja:

78cf98bb-a0ba-4d47-8036-e91b34451faf.thumb.jpg.39f6bde759c233282cbdbdf79ba9bb94.jpg

Un te bilde ar ģeniālo un kārtīgi nostrādāto risinājumu, kas man ļāva iztikt bez baterijām, no kā tās gaismiņas darbojas ?

photo_2018-12-22_23-53-15.thumb.jpg.dddcaffadecf42918438fedeb006bc2e.jpg

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Bijām ar sievu mežā, un kā pēc likuma paņēmām gravju malā, ārpus 50km Rīgas robežās, sanāca vāja, bet dzīvē viņai būtu pisec, mi9erinu sevi! ;(

 

original.jpg

Link to comment
Share on other sites

mana arī 50 km no Rīgas  + arī parasti ņemu nelikvīdās - manēja auga pudurā cieši ar priedēm - tapēc "izrevidēju".

Link to comment
Share on other sites

Visi tādi malači pēc likuma! Mums te laukos piedzen mašīnu klāt pie meža un metru no zemes nocērt...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, j.m teica:

Visi tādi malači pēc likuma! Mums te laukos piedzen mašīnu klāt pie meža un metru no zemes nocērt...

Tā i nesaprotu, vai Tu ar to lepojies vai. No sērijas ... mēs te laukos mazāk kā ar trim promilēm nemaz autiņā nekāpjam iekšā.

Numuru piefiksēji, piezvanīji, kur pienākas? Un nē, tā nav stukačošana. Jebšu tie cirtēji labi čomi no kaimiņu mājas? Ziemassvētku vakarā sēdēsiet ap paļonkas pudeli pie tās egles un gudri d_irsīsiet, cik šitai s_ūdainajā valstī viss ir s_ūdīgi. Priecīgus Ziemassvētkus.

 

p.s. Bildi gan nevaru ielikt, mājās egli nevedam jau nez cik gadus. Atbrauks mazmeitu, iesim uz dārzu, iekārsim mūsu priedītē? (egles mums nav) kādu smuku bumbuli. Priecīgus visiem Ziemassvētkus!

 

p.p.s kādu gadu atpakaļ viens vatņiks (lai gan mūsējie nav labāki) skvērā sudrabeglīti šitā nocirta. Tādus vajadzētu eitanazēt un kremēt ar visām ģimenēm un bērniem un radiniekiem. Ne jau dēļ konkrētā fakta, bet dēļ tā, ka viņam uz visu ir tāda pieeja un tādu viņš iemācīs saviem kverpļiem.

 

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Tak Latvijas valsts meži ir atļāvuši savos īpašumos nocirst vienu egli, bet ne jau tādas, kādas ir šeit foto (atvainojos, ja tie ir bijuši savi privātīpašumi).

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kādas ir šeit, nevar dabūt atļautās vietās viennozīmīgi. Pats esmu ievērojot šos noteikumus dabūt normālu egli - nesanāca.

AS „Latvijas valsts meži” apsaimniekotajos mežos savām vajadzībām vienu eglīti drīkst nocirst:

  • meža ceļu malās;
  • grāvju malās;
  • uz stigām;
  • zem elektrolīnijām;
  • pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem.
Link to comment
Share on other sites

dzīvoklī egles visticamāk nebūs.. neatbalstīšu šito mērkaķu biznesu.. aizbrauks uz laukiem pie omes.. tur būs sava eglīte. lai papriecājas.

pirms 1 stundas , xp teica:

dabūt normālu egli - nesanāca

tad švaki meklē, vai arī pirms tevis ir kāds pacenties :D bet atrast var

Link to comment
Share on other sites

Tev arī ir dāvana? Biji labs puika? :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Liela, maza kupla, šķidra egle - nezinu par to, bet savos gandrīz pusgandsimta gados neesmu nevieu nopircis. Vienīgi ir likums - ja nocērt, tad nes mājās.

Kā mani tracina šie eglīšu meklētāji, kas nozāģē kādas 10 egles un paņem mājās tikai vienu. Visas ceļu malas mētājās ar beigtiem kroplīšiem.

Link to comment
Share on other sites

Es jau pirms kādiem gadiem 20 pārgāju uz egles zaru vāzē, nelielā dzīvoklī ar to pilnīgi pietiek.

Vienīgi pēdējos gados izbrīna eglīšu tirgoņu negausība - pat par kādu noplīsušu zariņu grib pāris € noplēst...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, boto teica:

Es jau pirms kādiem gadiem 20 pārgāju uz egles zaru vāzē

Šādi atceros savus pirmos bērnības Ziemassvētkus - logi aizklāti ar tumšiem aizkariem, lai kāds kaimiņš nenostučī, vecaistēvs uz savas lampu "Saktas" sameklējis ārzemju staciju, kas klusām atskaņo "O, Tannenbaum" un pārējās tagad visiem tik zināmās svētku dziesmiņas. Man, sīkajam toreiz tas likās tik nesaprotami, bet mīļā, jaukā noskaņa ir palikusi atmiņā uz visu mūžu.

Tagadējo tirgošanās murgu vienkārši neieredzu un egli mājās nenesu principā, var jau visu sačakarēt, ko tik nauda neizdara ar cilvēkiem...

Jaunajā gadā atvēršu divpadsmitos šampi, un iešu gulēt, ja vien kādi nelūgti radi neatkulsies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atradu veselu mežu ar šitādām eglēm aiz kaimiņu mājas. Tādas drusku dīvainas jau nu ir gan, nevienai nav saknes, aber par to var nest mājās samaksājot vien 10 EUR.

 

 

Egle_(2).gif

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , aoma teica:

logi aizklāti ar tumšiem aizkariem, lai kāds kaimiņš nenostučī

Vispār jau nebija tik traki. Saulgriežus krievi nu nekādīgi nevarēja aizliegt svinēt. Saules gaitu komunistu ideologi  nevarēja ietekmēt. Turpat jau ziemassvētki un eglīte mierīgi varēja būt mājā  izpušķota. Cita lieta, tai laikā svinēt saulgriežus nebija populāri. lai gan arī mūsdienās visi kā traki svin tā žīda dzimšanasdienu, bet būtībā svētki bija aizpagājušo nakti. Man kautkā dvēselei tuvāki ir pagānu svētki,  nevis krustnešu uzspiestie.

 

pirms 2 stundām , aoma teica:

vecaistēvs uz savas lampu "Saktas" sameklējis ārzemju staciju, kas klusām atskaņo "O, Tannenbaum"

Šito es arī atceros. Muterīte katru gadu ziemassvētkos klausijās rietmu radio, bet man kautkā nepielipa. Manī laikam  pagānu asinis  no senčiem saglabājušās un arī Jāņu dzeršanu nepieņemu,  bet klusi un mierīgi pasēžu pie ugunskura 21 jūnijā.

Link to comment
Share on other sites

Atceries, ka egle arī ir ievazāta no tiem pašiem iekarotājiem - vāciešiem! (tas attiecībā uz latviešiem-pagāniem) 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , xp teica:

egle arī ir ievazāta no tiem pašiem iekarotājiem - vāciešiem!

Tad kā tur īsti ir? Egli ievazāja no vāciešiem vai vācieši aizņēmās no vietējiem pagāniem?

Vai arī taisnība kautkur pa vidu - vietējie vācieši iesāka egles dekorēšanu un latviešiem ar to nav ne mazākā sakara.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , xp teica:

Atceries, ka egle arī ir ievazāta no tiem pašiem iekarotājiem - vāciešiem!

Kā tur ar tiem egles pušķošanas pirmsākumiem bija, īsti precīzi neviens pateikt nevar. Nav jau nekas slikts, ziemas tumšākajās dienās, svecītes dedzināt eglē un nav tik būtiski, kuram pieder autortiesības uz šo nodarbi. Lai kā arī būtu, vācu iekarotāji mums devuši daudz labas lietas, bet no krievu iekarotājiem gan neko labu neatceros. Kapēc ziemassvētki jāsvin trīs dienas vēlāk, kad diena jau palikusi garāka, to saprast es nevaru. Visi laikam  baigie kristieši palikuši

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , AndrisBB teica:

taisnība kautkur pa vidu

jap

 

Citēt

DAPD norāda, ka Ziemassvētku eglītes izcelsme daudziem ir noslēpums, bet tā ir patiesi pārsteidzoša - pirmo rotāto Ziemassvētku eglīti 1510.gadā uzstādījuši Rīgas vācu tirgotāji.

Tomēr viens ir skaidrs, Ziemassvētku eglīšu rotāšana ir sena pagānu tradīcija, kas Rietumus sasniedza vairākus simtus gadus vēlāk....

 

Tā kā.. ievērosim pagānu tradīcijas :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Didzis teica:

Saulgriežus krievi nu nekādīgi nevarēja aizliegt svinēt.

Oficiāli jau aizliegti nebij, bet nu bijušie sibīrieši negribēja lieku uzmanību pievērst, pie tam vecvecākiem kaimiņos dzīvoja toreizējā skolas direktore - partijas vecene ar stingru morālo un tikumisko stāju - īsts ideoloģiskais monstrs.

Link to comment
Share on other sites

Jā, bija tais laikos, kā Tu saki, ideoloģiskie monstri. Vienu tādu pazinu, tikai kā sākās atmodas laiks, tā, nez kapēc, sāka aktīvi uz baznīcu iet. Reliģija bija gan komunistiskā ticība,  gan tagad kristīgā un kuriem uz reliģiju nosliece, tiem vienalga kam ticēt.  Tapēc es pieturos pie saules ritmiem. Tos neviena ticība vai ideoloģija nespēj ietekmēt.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt egles rotāšanas pirmsākums ir pavasara atnākšanas svētki maijā, kad pagāni veda dejas ap staba galā izrotātu egli? Varbūt pirmo egli izrotāja Vācijā kādā slimnīcā uz ziemassvētkiem kādā 1400.gadā? Tallinā 1441. gadā. 

Varbūt tas viss ir bizness? 

Labots - masitis
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, masitis teica:

Varbūt tas viss ir bizness

Precīzi pateikts, viss tas ir bizness gan baznīcai, gan tirgotājiem un pilnīgi pofig ko šovakar svinēt, ka tik nauda nāk!

Link to comment
Share on other sites

Long John

Nesaprotu, kādēļ gan jaukos, seni ģimeniskos svētkos, jāmēģina sameklēt kāds politisks jebšu biznesa zemteksts.:(

Katrs pats taču var izlemt, ko, kuram un cik tērēt savos svētkos.

Galvenais šoreiz (manuprāt)- ģimeniskas siltums un sirsnīga kopā būšana.

Man gan šoreiz pašam jākurina- un ne to siltumu, bet gan dežūrposteņa "buržujku" .

Toties abas Jaungada svinamās dienas šogad iekrīt brīvas.

 

Bet par tēmu (eglītēm) šogad man sanāca maza "korupcija"- smuku, biezu , Vācijā audzētu egli dabūju par eglīš-tirgoņu busa pieskatīšanu pa nakti. 

Agrāk tādu nebiju redzējis- nepilna metra garai eglītei ap 6 cm resns stumbrs galā, biezas un ļoti sveķainas skujas.

 

PRIECĪGUS VISIEM ZIEMASSVĒTKUS !!!! 

Eglite.jpg

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Ja neviens mēneša garumā nemēģinātu braukt pa smadzenēm, tad varētu runāt par ģimeniskumu. Kaut gan no vācijas vestā eglē ir kaut kas īpašs, varbūt pat svēts

Link to comment
Share on other sites

Long John

 

Pirms 26 minūtēm , masitis teica:

Ja neviens mēneša garumā nemēģinātu braukt pa smadzenēm, tad varētu runāt par ģimeniskumu. Kaut gan no vācijas vestā eglē ir kaut kas īpašs, varbūt pat svēts

 

 

Švakas gan te dažiem jaunbiedriem smadzenes...?? 

P.S. Interesanti, vai bez Latvijā audzētām eglītēm  kolēģis masītis lieto arī tikai Latvijā ražotus viedtālruņus, ļaptopus, automobīļus, džinsus  utt utml? ? 

 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 55 minūtēm , Long John teica:

Agrāk tādu nebiju redzējis- nepilna metra garai eglītei ap 6 cm resns stumbrs galā, biezas un ļoti sveķainas skujas.

tādas galotnes ir 10 m un garākām eglēm, un tur kur notiek meža izstrāde (kailcirtes) var tādas dabūt arī ar čiekuriem, plus vēl, šīm nebirst skujas

Link to comment
Share on other sites

Smadzenes mums visiem švakas, nav jāgaida ziemassvētki lai tās kāds iespaidotu. Vēl ir lieldienas, jāņi, dažreiz vēlēšanas, visiem pienāk vecums utt. Un tomēr, atbalstīju mūsējos, un nopirku vietējo. 

Vietējā ražojuma ievērības cienīgu elektroniku neesmu sastapis. 

15456505117284397414521673357518.jpg

Link to comment
Share on other sites

atceros vienu gad depo tirgoja Vācijas egles..psc kā smirdēja tās - jo bija nopūstas ar pretaizdegšanās  smāķi...cik sapratu tāda ir prasība tur...tādas pat matračiem - lai ar cīgu aizmiegot nenokurina māju?

Link to comment
Share on other sites

Long John

Kad mazdēli vēl bija LV, kopā gājām uz mežu pēc eglītes- Ogrē  tā nav problēma.

Tagad visbiežāk pērku mazu eglīti tepat vietējā tirdziņā,  pāris gadus ir bijušas arī eglītes podiņos  (spainīšos), kuras vēlāk tika iestādītas atpakaļ zemītē, bet nezkāpēc negribēja ieaugties..:(

Šoreiz vienkārši sagadījās ar to "vācu" eglīti- dabūju viņu kā ziemīšu dāvanu savā dežūrā, bez kreņķiem un liekas staigāšanas, jau  iepakotu "tīkliņā" un pat nezināju, ka šamā no vāciem- tik izbrīnījos, cik tā sveķaina un cik stumbrs resns. Nekādas smakas gan no šamās nebija. Laikam tie vācu eksportētāji arī dažādi..:)     

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...