Jump to content

Port forwarding


norixs
 Share

Recommended Posts

Priecīgus visiem milzu soļiem tuvojošos Ziemassvētkus! Man uzradās viens jautājums. Kas ir temins ''Port forwarding''? ( portu pāradresācija) Un kādos gadījumos to pielieto. Konfigurējot rūteri, saskāros ar šādu terminu. Varētu kāds lūdzams tādā ''pirmklasnieka'' valodā man to izskaidrot. Kas uz kurieni ir jāadresē un kāpēc? Nu sorry, man nepielec. Kājmināmā domāšana. Protams nav jau grūti to iedot izdarīt kādam spečukam, bet tas nava interesanti, gribas visu izprast pašam. Paskatījos arī tantē Guuglee, bet anglene baigi klibo. Un ieliekot tekstu tulkotājā, rezultāts diezgan nesakarīgs. Tāpēc būšu ļoti pateicīgs ( uzskatīšu to par dāvanu Ziemassvētkos), ja kāds man paskaidros.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

Portu pāradresācija tiek izmantota, lai kaut kam, kas tiek hostēts iekšējā tīklā, varētu piekļūt arī no ārējā tīkla.

Piemēram, kad uz sava datora hostē kādas spēles serveri, tas sanāk iekšējā tīklā. Lai kāds tev varētu pievienoties, viņam jānorāda tava ārējā IP adrese un ports (tavu iekšējo adresi viņš nevar norādīt). Ja vienkārši mēģinās pievienoties, kamēr porti nav atvērti, tas neizdosies, jo rūteris no tāda porta signālu negaida un iekšējo tīklu no ārpuses nevar redzēt.

Atverot/pāradresējot portu, rūtera iestatījumos tiek norādīta iekšējā tīkla adrese, uz kuras šis serveris tiek hostēts un rūteris tad klausās signālus konkrēti šim portam. Kad signāls rūterī ir saņemts, tas tiek padots tālāk (pāradresēts) uz attiecīgo iekārtu tavā iekšējā tīklā.

Kāds palabojiet, ja kaut ko galīgi garām pateicu, bet apm tā es to saprotu.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Pareizi jau ir.

 

Normāls, speciāli nekonfigurēts rūteris, kas uztur interneta pieslēgumu mājas datortīklam, parasti ir ar aizvērtiem visiem portiem (pieslēgvietām).

Biežāk sastopamie servisi un atbilstošie (klasiski) portu numuri šeit. Pārbaudīt vai kāds ports ir vaļā var 1000 un 1 vietā internetā, piem. šeit.

 

Portu pāradresācija (primitīvajā variantā) parasti ir rūterī speciāli norādīt, ka pieprasījums (no interneta) uz konkrēto portu jānovada uz konkrētu iekšējā tīkla IP adresi.

 

Piemēram, ievadot pārlūkā http://78.84.225.xxx:21 mēs sūtām pieprasījumu iekārtai (cerams rūterim) IP adresē 78.84.225.xxx pieslēgvietā 21. Ja tajā adresē ir konfigurēts rūteris ar port forwarding, tad tas var šo pieprasījumu novadīt savā iekšējā tīklā uz konkrētas iekārtas adresi, piem. 192.168.1.5 un uz tās 21. portu.

 

Tādējādi iekšējā tīklā esošā iekārta nav pilnībā eksponēta visam internetam - visi pārējie porti ir "piesegti", bet tas konkrētais ports vai pakalpojums tiek nodrošināts un ir no ārpuses (t.i. no interneta) pieejams.

 

Protams, tas viss ir pa vienkāršo - ir iespējamas daudz sarežģītākas konfigurācijas un simtiem iekārtu iekšējā tīklā, kas katra apkalpo noteiktus servisus, serverus, programmas, utt.

Link to comment
Share on other sites

Es kādreiz izmantoju Wi-Fi_webkamerai, kas bij vērsta uz pagalmu, Iekšējā tīklā bij savs ports, tad forvardēju uz citu, lai no ārpuses tiktu klāt. Nu tur vēl bij parole priekšā un tā, bet faktiski tas ir bijis vienīgais pielieietojums man kā cilvēkam, kas ne īpaši rosās IT lietās. Ā, bij vēl kaut kāds torrent klients Android kastei, kuru ar tamlīdzīgi makarēju no ārpuses.

Link to comment
Share on other sites

OK! Labi, paldies par padomiem. Uzlikshu dazhas kameras, palaidiishu pa ieksheejo tiiklu un tad notesteesim. Vajadziigs veel reaala ,areejaa IP adrese. Jaaiziet uz Tele2 kantori, lai piesleedz man to. Kad viss buus gatavs, patrauceeshu juus atkal. Lai izdevushies sveetki!

Link to comment
Share on other sites

Djūks Deizijs

OHO! Un šis čaklais saņem algu kā admins, firmā kurai esot 17 filiāles.

Es tā skatos no tēmas par "saslēgšanu".

Nu KĀ var tā iesmērēties...

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Varbūt viņam ir kādi citi dotumi, kas ļāva mīksti piezemēties tajā kantorī. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

 

 

Labots - norixs
Es labāk paklusēšu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tev kaut kas sagļukoja, man bērns izklaidējās, zibenīgi atnāca. Pats pamocīju Hugo un aizsūtīju audiofailu, kur bij stunda no LR1 raidījuma, perfekti. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...