Jump to content

2 dekoderi pie viena kabeļa


tufijs
 Share

Recommended Posts

Visu laiku problēmas nebija (Viasat karte dekoderī, bet NTV+ no medus), bet kopš Viasat pārgāja no jauno kodēšanu, pie TV stāv 2 dekoderi (Viasat dekoders ar karti + Amiko dekoders ar NTV+ medu). Regulāri jāpārslēdz antenas vads no viena uz otru... Varbūt kāds zin kkādu dzelzi (tipa spliteru), ar kuru to varētu risināt - snāktu tikai ieejas uz TV slēgāt? Paldies.

Link to comment
Share on other sites

ja atnaak tikai viens vads, tad var sadaliit caur spliteri(obligaati sat),

tikai lietojams buus katrs pa vienam, otru kasti jaasuuta guleet

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , MartiniB teica:

ja atnaak tikai viens vads, tad var sadaliit caur spliteri(obligaati sat),

tikai lietojams buus katrs pa vienam, otru kasti jaasuuta guleet 

Neko tur nesadalīsi un visdrīzāk kautko nocepināsi, kad nejauši abi aparāti būs vienlaicīgi ieslēgti. Vieglāk uzlikt antenas pārslēdzi. Ar pulti pa gabalu nepārslēgsi, būs vien dibens jāpaceļ, bet vismaz nekādas ziepes nesanāks.

 

pirms 2 stundām , tufijs teica:

Viasat dekoders ar karti

Izskatās, esi pirātisma karogu paslēpis un legāli skaties viašrotu. Man te vairāki paziņas principa pēc nepērk orģinālo karti, lai viašrots nedomā, ka uzvarējis pirātismu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzi, jā, nu esmu no hokeja atkarīgais, tādēļ arī Viašrotu ņemu, principā dēļ VSB, jo tur rāda DInamo...

 

Bet kas tas par pārslēdzi? Es saprotu, ka pakaļa jāpaceļ, bet tas tomēr vieglāk, nekā antenu pārskrūvēt :D


pirms 5 stundām , Lin teica:

No katras LNB savs kabelis uz attiecīgo dekoderi

Es saprotu, bet pāris gadus atpakaļ, kad būvēju māju, tad Viašrotu varēja šārēt un problēmas nebija un ievilku vienu kabeli uz katru istabu... Remontu dēļ televizora negribētu pārtaisīt :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Didzis teica:

Neko tur nesadalīsi un visdrīzāk kautko nocepināsi

kas tas par paarspiileejumu?!

kam tad shaadi ir domaati?!

71KFIP0EKGL._SX450_.jpg

 

sat daliitaaji paziistame veel no laikiem kad paraleeli notika analogaa, digitaalaa apraide,

veel kaadreiz bija pasiivie, kad uztveereejs B vareeja mainiit diapazonu tikai tad, kad uzvteereejs A nepiedalas

jaunajos, vienliidziigajos, polaritaati nosaka tas kursh stipraaks, ar 18v pieprasot Horizontaalo

 

Link to comment
Share on other sites

Paklau ,šis nav tas pats!?  Izskatās ka nebūs  gan...šis pēc  herciem nodrošin 1LNB un otrs parasto āras anteni,laikam tā būs!

20181218_102648.jpg

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, oto oto teica:

Paklau ,šis nav tas pats!?

Nē, tas nav tas pats, bet gan filtrs, kurš ļauj pa vienu kabeli itkā palaist gan SAT, gan virszemes TV. Ja virszemes TV izmanto antenā iebūvēto pastiprinātāju, tad nekas tur nesanāk. Nu nevar pa vienu kabeli palaist 5V vai 12 V priekš parastās antenas un vēl 18V priekš SAT galviņas pārslēgšanas Nekā labāka par atsevišķiem kabeļiem neviens vēl nav izdomājis. Es priekš antenu pārslēgšanas izmantoju šādu slēdzi https://www.ebay.com/itm/Antenna-Cable-push-button-Switch-135407-Switch-Coaxial-2-Way-Push-/151150199507


Sūtīt gan jau vajag no cita tirgotāja,lai nav tik dārgi izdevumi, bet varu tikai teikt,  ka tādā slēdzī praktiski nav zudumu.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Gan jua var visādus variantus atrast. Es tikai devu piemēram slēdzi, kuru esmu ar svipu pārmērijis. Pie vājiem signāliem slēdža kvalitātei ir nozīme, bet SAT gadījumā decibels šurp turp, pofig. Ja rokas aug no pareizās vietas, var pats tādu pārslēdzi savērt uz 75 omu koaksiālā releja un gan jau var vēl tā vadību uztaisīt no SCART izejas 5V. Tad izslēdzot ar pulti vienu uztvērēju otrs automātiski pieslēgsies. Vārdu sakot, ir iespējas tehniskajai jaunradei.

Link to comment
Share on other sites

Alternatīva: Nopērc pa 15-25 EUR (atkarīgs no veikala) dual vai duo (kā kurš sauc) galvu, novelc otru kabeli, un katrs tuneris darbosies kā viņam vajag. Ap pliku summatoru, kurš cauri laiž barošanu nekas jēdzīgs tev nesanāks. Kapēc? Tāpēc ka jāsaprot kā galva tiek vadīta ar spieguma un pilotsignāla palīdzību.

 

Vienīgi... Ir lietas kuras nezinu un nesaportu: vai tiešām uz 4.8E ir NTV+? Zinātāji varētu palabot, jo nesekoju līdzi kas kurā satelītā atrodas. Mana saprašana ir tāda ka Viasat atrodas uz 4.8E, bet NTV+ kaut ko ap 30 +/- E un tad tāpat sanāk ka bļodā vajag divas galvas, kur katra skatās uz savu satelītu. Galīgi nesaportu tofika autora konfigurāciju. Vai arī... tur ir kaut kas ar DiSEqC.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Autoram noteikti kautkur pie galvām ir DiSEqC  un uz leju nāk viens kabelis. Sistēma loģiski, ka nav paredzēta uz diviem uztvērējiem, bet lieku kabeļa galu rezervei savulaik ir bijis slinkums vilkt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Didzis teica:

Autoram noteikti kautkur pie galvām ir DiSEqC  un uz leju nāk viens kabelis. Sistēma loģiski, ka nav paredzēta uz diviem uztvērējiem, bet lieku kabeļa galu rezervei savulaik ir bijis slinkums vilkt.

Ja pats būtu vilcis, tad ievilktu, bet celtnieki bija kkā noignorējuši šo manu prasību pēc 2 kabeļiem, bet uz to brīdi tā nebija nekāda traģēdija :(

 

pirms 23 stundām , MartiniB teica:

kas tas par paarspiileejumu?!

kam tad shaadi ir domaati?!

71KFIP0EKGL._SX450_.jpg

 

sat daliitaaji paziistame veel no laikiem kad paraleeli notika analogaa, digitaalaa apraide,

veel kaadreiz bija pasiivie, kad uztveereejs B vareeja mainiit diapazonu tikai tad, kad uzvteereejs A nepiedalas

jaunajos, vienliidziigajos, polaritaati nosaka tas kursh stipraaks, ar 18v pieprasot Horizontaalo

 

Vakar pieliku šitādu - viss itkā strādā, bet abi dekoderi vienlaicīgi nevar strādāt, jo tiklīdz ieslēgti abi - nav signāla, kko viņi tur savā starpā čakarē...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , MartiniB teica:

tie nu gan ir pamati kuri buutu jaazina shiis sadaljas apmekleetaajiem :)

kabelii sat signaals nesummeejas no visaam galvaam!

taatad viss uzreiz un vienlaiciigi nav pieejams.

1. ar Diseq komandaam uztveereejs paluudz pie skjiivja esoshajam Diseq komutatoram kuru konkreetu galvu tas veelas shobriid saredzeet

 _ shajaa gadiijumaa katrs uztveereejs veelas dazhaadas, 5East un 36East

2. ar voltaazhas mainju paluudz, jau konkreetajai galvinjai, kura polaritaate shobriid nepiecieshama - 12v = Vertikaalaa, 18v = Horizontaalaa

3. ar tonjsignaalu pieprasa konkreetu frekvenchu diapazonu - 10.750-11.600 vai 11.600-12.750

otrs uztveereejs var dabuut arii citu frekvenci(transponderi), bet iepriekshmineetajiem trim tad ir pilniibaa jaasakriit

Nu, ja godīgi, man tas ienāca prātā, bet kolēģis, kurš sevi dēvē par tehnikas guru man apgalvoja pretējo :), tobiš, ka kabelī visu laiku esot viss spektrs...
Paldies par informāciju!

Link to comment
Share on other sites

Es par SAT maz ko jēdzu, bet mani apgaismoja kolēģis, kas jēdz un savulaik 2 kabeļi tika izvilkti remonta laikā. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , JDat teica:

Vienīgi... Ir lietas kuras nezinu un nesaportu: vai tiešām uz 4.8E ir NTV+? Zinātāji varētu palabot, jo nesekoju līdzi kas kurā satelītā atrodas. Mana saprašana ir tāda ka Viasat atrodas uz 4.8E, bet NTV+ kaut ko ap 30 +/- E un tad tāpat sanāk ka bļodā vajag divas galvas, kur katra skatās uz savu satelītu. Galīgi nesaportu tofika autora konfigurāciju. Vai arī... tur ir kaut kas ar DiSEqC.

Dubulta galva līdzētu tad ja  gribētu  iekš midzeni grabināt divus tjunerus vai ierakstošo  tjuneri! Tufija vareants ir gauža bēdigs šos apvienot par vienu  kabeli,ja var ,bet  DiSEqC otra galā,nu tad  iekštelpās japārskrūvējas vienalga!Aceroš kādreiz bija   automātiskais12V slēdzis uz kura  varēj plaist divus 4 portīgos DiSEqC !

Bēt atkal taij laika bija  Tjuneriem tulpīšu  gals ar 12V padevi kurš  visu  to sistēmu koriģēja ja vis iekš resiver  bij pareizi sakonfigurēts!

IMG00242-20131204-2020-600x600.jpg

Bet šis arī nav  vareants lai nebūtu japarskrūvējās.....Vareants ir  divi kabeļi  katrā  tjuneri!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Racer teica:

savulaik 2 kabeļi tika izvilkti remonta laikā

par maz :)

vismaz 5, ieksh Dreambox dm920 var divus shaadus ieperinaat

image_13123_2_720x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

@MartiniB Nu tiem kam ir mājās sat mežs tie pa kabeļiem jau ir padomājuši un ne visiem ir dreamboksi

 

Autoram pareizākais varians ko biedrs didzis teica ar antenas slēdzi 

Link to comment
Share on other sites

Nu un ko tas slēdzis, bez nepieciešamības iet to pārslēgt, dos? Splitera variantā tikai pultis jālieto ieslēdzot/izslēdzot vajadzīgo uztvērēju...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...