Jump to content

Kā mazgāt mātesplati Latvijā? Fairy?


Lameriz
 Share

Recommended Posts

Spirts vai destilēts ūdens. Vēl jau var izsaukt ķīniešus uz māju, tur gan vajadzēs lielāks daudzums rīsu.

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Kas tur tāds īpašs? Savulaik radio remontdarbnīcās ar skābi nolietās plates mazgājām ar "Bistrij" - nu bija tāds logu tīrīšanas līdzeklis, kuru aktīvi izpirka divas ļaužu kategorijas - radio remontņiki un zilīši. Zilīši tos dzēra steriem, bet mēs lietojām plašu mazgāšanai.

"'Bistrij" atlikumus no plates nodedzinājām. Ja nelīdzēja ar vienu reizi, tad procesu atkārtojām.

Link to comment
Share on other sites

kāda bij aktīvā sastāviela tai Bistrij? aaa un kapēc zilīšiem patika? ošņāja? dibenā bāza?

Labots - Lameriz
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
1 stundu atpakaļ, Lameriz teica:

kā nomazgāt mātesplati?

Kāpēc tā būtu jāmazgā? Vai tad tā stāv virtuvē blakus gāzesplītij?

Pieputējušu nopūšu ar saspiestu gaisu no kompresora.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stepselis teica:

Kāpēc būtu jāmazgā?

2018. gadā mājsaimniecēm patīk dzert lipīgus šķidrumus elektroiekārtu tuvumā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Lameriz teica:

kā nomazgāt mātesplati? Fairy?

 

pirms 11 stundām , Lameriz teica:

OMG.... 

 

Es domāju ka trauku mašīnā būs ok! Var visu PC likt iekšā! Tik vāks jānoņem! :D:D:D 

Link to comment
Share on other sites

spitaligais

Var tīrīt visādi, secībā no labākā uz sliktāko:

  • Vislabākais mazgāšanas līdzeklis šitādiem pasākumiem ir izopropila spirts, jeb Rubbing alcohol. Nepaliks nogulsnes, ātri izžūs, labi tīrīs.
  • Nākamais labākais līdzeklis ir tīrais C2H5OH, bet tā jau ir mantas zaimošana, un grūtāk dabonams.

Līdzekļi, pēc kuru izmantošanas plati ir kārtīgi jāizžāvē:

  • Spirta šķīdumi ūdenī
  • ultraskaņas vanna ar speciālo mazgāšanas šķīdumu
  • destilēts ūdens, ar kaut kādām ziepēm
  • parasts krāna ūdens un Fairy-veidīga draza

Mazgājot ar visiem alkoholiem ir labi tas, ka tie ātri izžūst, un neatstās nogulsnes.

Ar ūdeņiem ir tā, ka drazas tie var sagrūstīt kur nevajag, un var atstāt nogulsnes, kas vēlāk var "negatīvi ietekmēt plates veselību".

Trauku mašīnā es pats personīgi liktu maksimums tastatūru, ne mātesplati.

 

No pieredzes, jā, pats esmu mātesplati mazgājis zem krāna, bez ziepēm, un tad atstājis uz silta radiatora žāvēties 8-10 stundas. Tas gan bija vecajos Durona laikos.

Ar kādu aktuālo LGA tipa mātesplati personīgi es gan tā neriskētu.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , spitaligais teica:

Trauku mašīnā es pats personīgi liktu maksimums tastatūru, ne mātesplati.

Takš par trauku mašīnu bija sarkasms! :) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , AlCohol teica:

2018. gadā mājsaimniecēm patīk dzert lipīgus šķidrumus elektroiekārtu tuvumā

Nu nezinu, kā jāpiedzerās lai slēgtā jorpusā mātesplati aplietu. Par tādu stulbumu vien jāprasa samaksa jaunas mātenes vērtībā un nafig ņemties ar mazgāšanu.Vismaz es nečakarētos un pārmācītu klientu ar attiecīgu sumu naudas. Datorā tikai putekļi krājas un tos mierīgi var izpūst. Mazgāt tur točna neko nevajag. Mātesplate ātrāk morāli noveco, kā paliek netīra.

Ja par mazgāšanu kā tādu,tad pārsvarā izmantoju bremžu disku tīrāmo airasolu Brake claner. superīga ķīmija, ņem visādus netīrumus, ātri žūst un nepaliek nosēdumi. Ja ar kompresoru vēl nopūš, tad vispār ideāli. Cukurotus dzērienus gan tikai ar ūdeni laikam var nomazgāt. Vienā filmēšanā stulbais sportists ienesās publikā apbalvošanā ar šampanieti. Kameru paspēju paslēpt, bet statīvu aplēja. Vispār es esnu miermīlīgs, bet kad vajadzēja jāties mazgājot statīvu no pielipušajām smiltīm,  būtu gatavs tam ideotam sadot pa purnu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...