Jump to content

Dators priekš jaunākajām datorspēlēm


Marts Elvijs Vasiļjevs (soiboi kaktus)
 Share

Recommended Posts

Marts Elvijs Vasiļjevs (soiboi kaktus)

Vēlos iegādāties datoru ar sekojošiem parametriem: (Nepieciešams viedoklis par to vai dators atbilst mūsdienīgo spēļu standartiem.)

INTEL CORE I7 8700K 4700 MHZ X12HT TURBO.  OPERATĪVĀ ATMIŅA DDR 8 GBCIETAIS DISKS 1000 GB, GEFORCE RTX 2070 8GB VIDEOKARTE, PCI 3.0, SATA 6GB/S, USB 3.0 UN 2.0, HDMI, DVI, DISPLAYPORT, BAROŠANAS BLOKS CHIEFTEC 700W 12CM SILENT FAN CERTIFICATES 80 PLUS UVP (UNDER VOLTAGE PROTECTION), OVP (OVER-VOLTAGE PROTECTION), SCP (SHORT CIRCUIT PROTECTION), OPP (OVER POWER PROTECTION).

Personīgi no datoru komponentēm neko daudz nesaprotu tāpēc vēršos šeit pēc palīdzības no speciālistiem. Man interesē vai jaunākās spēles spēšu spēlēt uz maksimālajiem parametriem uz 1080p rezolūcijas. Varu arī komentāros informēt par šī datora cenu, bet cik lasīju noteikumos tur bija minēts, kaut kas par cenu apspriešanu. Negribu, lai šis raksts tiek noņemts dēļ noteikumu pārkāpšanas?.

 

Link to comment
Share on other sites

uz kāda dēļa to visu taisies krāmēt? neņem tik lētāko 310. plati. skaties ar m.2 slotu, lai var, kā jau jema ieteica, ielikt nvme disku - samsung 970 evo, vismaz, 500gb versiju.

Labots - AlCohol
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja grasies spēlēt 1080p uz max., tad i7-8700K un RTX nevajag, bet nav jau mans zirgs. Apsvēri arī Ryzen CPU opciju?

Ja liec pa daļām, atceries paņemt RAM "uz pusēm", piem. 2 gab. pa 4GB vai 2 gab. pa 8GB, jo procesors darbojas dual-channel.

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

I7 8700K ir overkills, procis maksā 400 eur.

ryzen 2600 + x470 mb = 300 eur.

16gb ram minumums.

gpu - 1070 līdz 1080 ti

vai vega 56/64

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , AlCohol teica:

neņem tik lētāko 310. plati

Ar K proci tā būtu muļķība, tu jau vajag Z čipsetu savādāk, no K nav jēgas!:biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Marts Elvijs Vasiļjevs (soiboi kaktus)
1 stundu atpakaļ, Faustit teica:

Ja grasies spēlēt 1080p uz max., tad i7-8700K un RTX nevajag, bet nav jau mans zirgs. Apsvēri arī Ryzen CPU opciju?

Ja liec pa daļām, atceries paņemt RAM "uz pusēm", piem. 2 gab. pa 4GB vai 2 gab. pa 8GB, jo procesors darbojas dual-channel.

Es īsti nezinu pēc kā vadīties ar AMD procesoriem. Zināšanas par datoriem man jau tā ir mazas un no intel es vēl nedaudz saprotu uz, ko ir jāskatās ?


1 stundu atpakaļ, septic teica:

I7 8700K ir overkills, procis maksā 400 eur.

ryzen 2600 + x470 mb = 300 eur.

16gb ram minumums.

gpu - 1070 līdz 1080 ti

vai vega 56/64

Ohh, paldies. Ņemšu vērā šo informāciju un pameklēšu, kaut ko lētāku ar Ryzen procesoru ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Marts Elvijs Vasiļjevs (soiboi kaktus) teica:

Ohh, paldies. Ņemšu vērā šo informāciju un pameklēšu, kaut ko lētāku ar Ryzen procesoru ?

šeit var ērti un viekārši uzskicēt komplektāciju https://pcpartpicker.com/list/

 

Labots - septic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , jema teica:

Ar K proci tā būtu muļķība, tu jau vajag Z čipsetu savādāk, no K nav jēgas!:biggrin:

zin kā tiem cilvēkiem ir.. bieži redzēti kārtīgi brīnumi.

pēcēkais bija redzēt 32-bit windows 7 zem kura gulēja 8gb rams un  4. paaudzes unlockotais i7.

Link to comment
Share on other sites

8700k vai ieteiktais ryzen 2600 būtu jāskatās kontekstā arī ar to, kādas spēles spēlē. In general, 8700k gaming vajadzībām ir labāks, bet šajā gadījumā mb+cpu kopā maksās dārgāk.

Single core ātrums spēlēs ir svarīgākais (lielākoties), un ryzen šobrīd atpaliek. Bet, ja budžets ierobežo, ņemt nvme disku vai parastu HDD + Intel, tad labāk gan jau Ryzen.

Priekš viena 1080p 60Hz monitora gan jau būtiskas starpības nebūs tāpat.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es nedaudz pagaidītu, lai pēc tam pašam nav jāspļaudās ko esi iepircis.

 

Šīs baumas nāk no AdoredTV tas parasti ir diezgan precīzs kad runa iet par baumām. ~ +15% IPC un 5GHz uz single core nemaz nav sūdīgi. Vienīgi CCX vietām var pačakarēt to veiktspēju.

Ja tā ir tiesa Ryzen 7 3700X izskatās pat ļoti labi. 12C/24T up to 5GHz 329€. Kamēr nelaiķis i9-9900k 8C/16T up to 5GHz iet par ~ 610€.

Not-Ryzen.jpg

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , CAP teica:

aha.. kamēr gaidīsi nosirmosi :D vienmēr būs kaut kas jaunāks/svaigāks utt.. tā var gaidīt mūžīgi.

Arī tiesa it sevišķi, ja vajag tagad un tūlīt.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

shadow118

Nu tā kā precīzāk visdrīzāk būs zināms CES 2019, kas ir tikai pēc mēneša, tad jau var arī pagaidīt

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , @rmands teica:

Kamēr nelaiķis i9-9900k 8C/16T up to 5GHz iet par ~ 610€.

Tu esi piemirsi, ka eksistē arī i5-9600K, kuru var diezgan brīvi dabūt līdz pat 5,2Ghz un kurš nu jau maksā ap 300€. Tas arī šobrīd skaitās King of the hill, ja runa ir par spēlēm - saprātīga cena pret labu veiktspēju.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Citron, ko pīpē?

Es saprotu, ka ne katrs NVMe ir zelts, bet salīdzināt Intel SATA ar Samsunga NVMe ir kā salīdzināt pirkstu ar pats zini ko. 545 pat līdz Samsunga 850 SATA nevelk.

Link to comment
Share on other sites

bloodface

pašreizējais intel ssd darbojas bez problēmām jau gadi 5-6 tāpēc domāju, ka intelim nav ne vainas priekš manas lietošanas.... vai arī man vienkārši paveicies ?

3.jpg


kas tās par power on hours? sanāk  104 gadi....

Link to comment
Share on other sites

Intel, tāpat kā samsung ssd nav ne vainas! 

Tagad ir situācija ka sata interfeiss vairs nevelk mūsdienu ssd ātrumus. Tāpēc ir izdomāts m.2 nvme, principā PCIe x4. 

Un ja naudas daudz un gribās pa kruto, tad Intel Optane ;) 

https://aio.lv/lv/datoru-sastavdalas-monitori-datoru-periferija-programmatura/ssd-diski/intel-optane-900p-280gb-hhhl-cem30-pci-express-30:459054

Dārgi, bet tas ir labākais ssd uz doto momentu. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 14 stundām , ruukjis teica:

Tu esi piemirsi, ka eksistē arī i5-9600K, kuru var diezgan brīvi dabūt līdz pat 5,2Ghz un kurš nu jau maksā ap 300€. Tas arī šobrīd skaitās King of the hill, ja runa ir par spēlēm - saprātīga cena pret labu veiktspēju.

tas ir tikai 6 core (bez HT) un 300€. Ja Ryzen 3000 single core būs līdzīgs Intel (un baumo, ka varētu pat pārspēt Intel), tad Intel nāksies konkrēti samazināt cenas. 

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

Es saprotu intelim vispār neiet labi ...

P.S. Tā kā mani ieintriģēja ziņas par Ryzen 3 paaudzi, laikam pagaidīšu ar proča maiņu :)

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Šogad daudz brīvdienu uz svētkiem, jāizmanto iespēja pageimot. Bez saprašanas (iedvesmojoties no jūtūba) sametu iekšā, ir ok? SSD man jau ir, 960 evo
0cwvzCd.jpg

Labots - PlayingTheSaint
Link to comment
Share on other sites

2018.12.9. , 09:36, shadow118 teica:

Ja Ryzen 3000 single core būs līdzīgs Intel (un baumo, ka varētu pat pārspēt Intel)

Ja tantei būtu riteņi, būtu auto... Es nezinu kāds būs trešās paaudzes Ryzen es atsaucos uz to, kas šobrīd ir pieejams.

2018.12.8. , 21:39, bloodface teica:

Pašlaik skatos upgrade savam PC, iespējamais build....

 

Ja tu plāno ņemt 9XXX sērijas proci, tad es ieteiktu tomēr ņemt Z390 čipseta plati - tie tomēr ir radīti viens otram. 

Labots - ruukjis
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 37 minūtēm , ruukjis teica:

Ja tantei būtu riteņi, būtu auto... Es nezinu kāds būs trešās paaudzes Ryzen es atsaucos uz to, kas šobrīd ir pieejams.

Es vienkārši par to, ka pēc nepilna mēneša būs zināms vairāk, var pagaidīt. Ja būtu pēc pus gada vai ilgāk, tad savādāk

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , shadow118 teica:

Es vienkārši par to, ka pēc nepilna mēneša būs zināms vairāk, var pagaidīt

Es teiktu, ka pēc diezgan pilna mēneša - AMD uzstāsies 9. janvārī. Turklāt tā būs tikai prezentācija, nav teikts, ka tajā pat dienā tie proči tiks tirgoti... būdams optimists es teiktu, ka tos pročus LV varēs dabūt, labi ja,  pēc 2 mēnešiem, savukārt uz to brīdi Intel būs pamodies un visiem teiks: "Re, re mums pēc 2 mēneši iznāks iAhujenčiks būs daudz Ghz un elektrību netērēs vispār!!!" Vēl pēc 2 mēneši AMD flexos ar savu jaunāko Threadtripper utt. utjp.

Bet i5-9600K var nopirkt TAGAD, katrā šķūnī, kas sevi dēvē par interneta veikalu. Par saprātīgu cenu. Turklāt tas pagaidām ir vienīgais CPU (ja neskaita savas sugas muskoļotos brāļus), kurš bez zarnu izspiešanas (lasi OC), pie atbilstošas izšķirtspējas var pabarot RTX sēriju. ŠOBRĪD, un arī tuvākajā nākotnē (lasi, vismaz 2 gadus), nevienam geimerim neko vairāk arī nevajdzēs.

Link to comment
Share on other sites

noteikti cenas vēl kritīsies. vismaz vajadzētu kristies. es i3-8100 pirku pa 110 eur februārī.. vēl šobrīd maksā ~150 eur.. :D mēnesi/pusotru maksāja ~200 euro..

Ne hardcore geimerim arī ar 8.paaudzes i3 pietiek.. bet nu pēc cipariem 9600K ir smuks.. tik cena atšķirība gan nešķiet to vērta, ja salīdzina ar 8100..

Link to comment
Share on other sites

Nu... kā uz to skatās -  2700X maksā vairāk, bet performē sūdīgāk (es runāju par spēlēm), attiecīgi Intel šajā lauciņā diktē noteikumus...  Es neesmu ļoti rūpīgi sekojis līdzi proču tirdziņam, bet, IMO, K sērija nekad nav bijusi diži lētāka. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...