Jump to content

Elektroenerģijas piegādātājs un tarifs


KinDzaDza
 Share

Recommended Posts

Lattelecom TET fiksētais..  https://www.lattelecom.lv/piedavajumi/elektriba/

 

uz šo brīdi faktiski izdevīgākais..

no šodienas oficiāli LTC man piegādā elektrību :D

Pirms tam bija Elektrum Ekonomiskais... vēl pirms tam Dinamiskais, bet kopš Jūlija/Augusta biržas tarifi vairs nav izdevīgi un dārgāki par fiksētajiem.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Tam TET tā informācija kaut kā sarežģīti pasniegta, un tikai salīdzināta ar citiem, rāda kaut kādas iespējamos ietaupījumus. Nav konkrēta kalkulatora, kā Elektrumu, piem., kur parāda maksājuma prognozi tieši man norādītam patēriņam.

Kad paburās pa to lapu 10min, tad, jā arī var atrast info par to, ka varētu būt tiešām lētāk.

Es vēl kādu laiku pasēdēšu uz Elektrum Dinamiskais. 

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

«Elektrum» klientiem nākamgad elektrības rēķini pieaugs par 0% līdz 15%.

Arī gāzes plīts īpašniekiem gāze būs «jāabonē».

Labots - laikamTak
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 14 stundām , CAP teica:

Jūlija/Augusta biržas tarifi vairs nav izdevīgi un dārgāki par fiksētajiem.

 

Nubet vaj tad pakalpojumu sniedzēji to žiperīgi nepiekoriģēs? Tiešām domā, ka šamie mīnusos dzīvos?

Link to comment
Share on other sites

iespējams, ka arī tiem ir kādi savi ilgtermiņa līgumi, kas iespējams nav no biržas tieši atkarīgi..

jebkurā gadījumā iespēja tak ir tos piegādātājus mainīt - līdz 15. datumam paspēj noslēgt jaunu līgumu un no nākamā mēneša Tev būs jauns piegādātājs.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , VebKamera teica:

Nubet

Lattelecom (TET) publiski paziņojis, ka tarifu necels.. šobrīd 0,051+PVN par kWh... ar pvn 0,06171 eur/kWh

Latvenergo (Elektrum) jau pacēla... ~par gandrīz diviem centiem kWh... Ekonomiskajam bija ~0,058xx kWh, no 01.01.2019 būs 0,07616 kWh.. pārējiem tarifiem arī cenas ir publiski redzamas un salīdzināmas..

Baltcom oktobrī pacēla no 0,126 eur/kWh uz 0,139 kWh (+ nāk klāt ST tarifs un jaudas komponente atkarībā no pieslēguma, elektroenerģija 0.05617 bez PVN, ar PVN sanāk ~0,068 eur/kWh )

 

starpcitu.. vienīgais kaut cik aktuāls salīdzināšanas kalkulators starp tirgotājiem (tiesa.. ne visiem) pieejams - https://www.energija24.lv/

vienīgais tirgotājs, kas pie lieliem patēriņiem pārsit cenu TET šobrīd ir Aeonenergy.. bet tas pie tiešām liela patēriņa.. 

 

pirms 2 stundām , ju teica:

Nav konkrēta kalkulatora

un kas tad šis tet.lv mājaslapā...???? ar slideri bīdi cik tev vajag..

 

image.thumb.png.7a6c4fb77f301bedce0912c76e31cacc.png

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , CAP teica:

Lattelecom (TET) publiski paziņojis, ka tarifu necels..

Pats zini, kā ar tiem paziņojumiem. Ziņoja, ka ar 1.janvāri necels. Bet tas jau neliedz celt ar februāri vai martu.

Nu nepienāks tādi laiki, ka kāds operators būs izteikti lētāks. Agri vai vēlu, tajos pašos centos arī visi grozīsies.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , CAP teica:

Lattelecom (TET) publiski paziņojis, ka tarifu necels..

Tāpat TeT sacīja, ka ~92% klientu maksājot pēc biržas tarifa. Fiksētajiem var necelt :D

16 un 17 gads pircējiem biržā bija ļoti patīkams.

1640109502_2018-12-0211_37_23-elspot-prices_2018_monthly_eur.xlsRead-Only-Excel(ProductActivationFail.png.ae2a4371dec62d904bbfbb663d56d502.png

Link to comment
Share on other sites

Es šo elektro lietu neiebraucu,mums ja nemaldos ir Elektrum izdevīgais 200+ kādu piedavājā tādu ņēmām jo patēriņsi  ir 190-210KW  ! Cik aceros sākta gala ir bijis  latvenergo!

Piemēram,mums ir atiecīgs status kas dod elektro patēriņam atlaidi no 100KW .Sanāk tā mēs nosvilinām 200KW ,pa cik  status nav jamaksā pilnais 34 ero ,bet 26 ero!

Tad  rodas jautājums.Ja mēs pārslēdzam līgumu ar citu elektro piedāvātāju, vai mums tas  cits elektro piedāvātājs dos līdzīgas atlaides?!!

Un vispār vai tad jebkurš no jebkura LV reģiona  tā vienkārši var pāriet uz  jebkuru elektro piedavātāju!  

Un kas tad visu apkalpi veic  ST  neatkarīgi no elektro paiedāvātāja,mans šo galīgi neiebrauc,manuprāt mēs šeit piesieti latvenergo !?

 

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Neviens nav piesiets Latvenergo. Ņem no kura gribi. Un kā jau saki, vienalga kurš piegādā, bet apkalpi veic Sadales Tīkls.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Papētot TET  skalu sanāk ka šiem ķipa lētākā elektrība un dargākā Latvenergo!? Tad ja grib pāriet uz citu elektro piegādātāju ,mans mierīgi var slēgt līgumu ar lattelekom un vis automātiski ar pirmo datumu  būs noticis?!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , oto oto teica:

Papētot TET  skalu sanāk ka šiem ķipa lētākā elektrība un dargākā Latvenergo!? Tad ja grib pāriet uz citu elektro piegādātāju ,mans mierīgi var slēgt līgumu ar lattelekom un vis automātiski ar pirmo datumu  būs noticis?!

 

Tieši tā.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Kas notiek, ja man šobrīd iekš Latvenergo ir pārmaksa? Tīri principa pēc labprāt nemaksātu Latvenergo... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , oto oto teica:

Piemēram,mums ir atiecīgs status kas dod elektro patēriņam atlaidi no 100KW .

Ja ta ir par daudzbērnu ģimeni, tad to nodrošina tikai Elektrum

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Žaks Noriss teica:

Kas notiek, ja man šobrīd iekš Latvenergo ir pārmaksa? Tīri principa pēc labprāt nemaksātu Latvenergo... 

Izpildi formu un saņem pārmaksu savā kontā. Pārejot uz TET tā arī izdarīju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , ju teica:

Ja ta ir par daudzbērnu ģimeni, tad to nodrošina tikai Elektrum

Tas tik vēl trūka,neesam daudzbērn ģimene, divi bērni kuri mācās!Vienkārši viens no ģimenes strāda par minimālo algu un otrs ir otrās grupas invalīds ar 130 ero  ienākumiem,karoč trucīgais status! Mums jau tas 26 ero sit pa kabat kur nu vēl 34 ero...un ar jaunogad  tik paugstinās!

Cik nopētījis pārslēdzot statusu,soc darbiniece caur dator kautko piefiksē elektro devējam ka  ķipa klientam ir trūcīgais status un tad atiecīgi lidz status beigām ir atlaide no 100kw!

Saprotu ka valsts atmaksā to atlaidi  elektro devējam,vai tas tomēr atkarīgs no  tā kāds tev tas elektro devējs...nezinu!?

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Insekc teica:

Izpildi formu un saņem pārmaksu savā kontā. Pārejot uz TET tā arī izdarīju.

jā ja, kā tad ir ar līgum laušanu!!!?Mums tagat atnācis no latvenergo "paldies ka esat mūsu klients"ķipa ar jauno gadu ja neko paši nedarīs  līgums parslēgsies ar šiem automātiski un ja gribēs pārtraukt līgumu būs jamaksā līgum laušanas sods,ja nemaldos 40 ero!!! Tad ja es  līdz 15 datumam nepāreju pie cita  elektro devēja tad pēc jaunāgada ja es izdomā no šiem notīties man būs jasamaksā  40 ero  ķipa par līgum laušanu...!!?

Link to comment
Share on other sites

@oto oto ja 40 eur, tad tev ir  līgums par 600kwh+, un jā, ja lauzīsi līgumu tad būs jāmaksā šie 40.

 

Labots - maize
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Stasss teica:

tas jau neliedz celt

nu tak.. pacels.. skatīsies.. tirgotāju taču var mainīt bez ierobežojuma, ja vien līgumā nav atrunāts termiņš un līgumsods.. ir daži tirgotāji, kam ir termiņi, piem. Baltcom.. vai Elektrum 200/600 tarifi..

 

pirms 2 stundām , maize teica:

16 un 17 gads pircējiem biržā bija ļoti patīkams.

jā bija.. trīs gadus biju biržas klients.. t.i. Elektrum Dinamiskais... :D

 

pirms 1 stundas , M@R$$ teica:

baltcoms šķiet pa lēto

neko pa lēto nedod.. ir mazliet lētāks kā elektrum.. dārgāks kā TET, cenas jau postā augstāk ierakstīju.

 

pirms 2 stundām , oto oto teica:

Ja mēs pārslēdzam līgumu ar citu elektro piedāvātāju, vai mums tas  cits elektro piedāvātājs dos līdzīgas atlaides?!!

Un vispār vai tad jebkurš no jebkura LV reģiona  tā vienkārši var pāriet uz  jebkuru elektro piedavātāju!  

Un kas tad visu apkalpi veic  ST  neatkarīgi no elektro paiedāvātāja,mans šo galīgi neiebrauc,manuprāt mēs šeit piesieti latvenergo !?

atbildes uz jautājumiem:

1) Nē.. Latvenergo (Elektrum) šobrīd ir vienīgais tirgotājs, kas ir tiesīgs sniegt atlaides maznodrošinātajiem, daudzbērnu ģimenēm utt.. Tāpēc tev nav izdevīgi pārslēgt uz citu tirgotāju, kamēr citiem arī nebūs tādas tiesības;

2) Jā.. pilnīgi jebkurš patērētājs no jebkurienes, kur vien ir pieslēgta elektrība (ir iespējams elektrības pieslēgums), Pakalpojums nav ģeogrāfiski piesaistīts, protams, Latvijas robežās;

3) Visa infrastruktūra pieder un tās apkalpi veic Sadeles tīkls.. t,sk. arī skaitītāji, par ko arī tarifā ir iekļauts ST tarifs. Elektrum, Baltcom, TET u.c. ir tikai tirgotāji.. Pārvadi veic ST.

pirms 1 stundas , oto oto teica:

var slēgt līgumu ar lattelekom un vis automātiski ar pirmo datumu  būs noticis?!

Jā, līdz katra mēneša 15.datumam, tad no nākamā mēneša 1.datuma elektrību tirgos jaunais tevis izvēlētais tirgotājs. Piem., ja līdz 15.12.2018. noslēgsi līgumu ar TET, tad jau no 01.01.2019. līgums stāsies spēkā.

 

pirms 1 stundas , Žaks Noriss teica:

Latvenergo ir pārmaksa?

rakstisks iesniegums vai atstāj pēdējā rēķina nomaksai.. viss atkarīgs no pārmaksas apmēra.. tur jārēķina pašam, bet tas neliedz pārslēgt līgumu. Automātiski gan neviens tev neko neatmaksās un arī uz jauno tirgotāju pārmaksa nepāries.

 

 

Pirms 44 minūtēm , oto oto teica:

Tad ja es  līdz 15 datumam nepāreju pie cita  elektro devēja tad pēc jaunāgada ja es izdomā no šiem notīties man būs jasamaksā  40 ero  ķipa par līgum laušanu...!!?

Jā.. tā sanāk... Bet jūs jau elektrību saņemat tāpat par salīdzinoši zemu tarifu, jo esat t.s. aizsargātais lietotājs

https://www.elektrum.lv/lv/majai/klientiem/atbalsts-norekiniem-par-elektribu/

 

vispār ieteiktu ieiet savā elektrum profilā un paskatīties līgumu... jo 40 eur līgumsods ir tikai 600+, 200+ tarifam ir 16 euro...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CAP teica:

1) Nē.. Latvenergo (Elektrum) šobrīd ir vienīgais tirgotājs, kas ir tiesīgs sniegt atlaides maznodrošinātajiem, daudzbērnu ģimenēm utt.. Tāpēc tev nav izdevīgi pārslēgt uz citu tirgotāju, kamēr citiem arī nebūs tādas tiesības;

Ok paldies,izsecināju to ka pagaidām man ir izdevīgi palikt pie šī paša latvenergo,bet pa cik līgums  beidzās šomenes 31 ...Lai nebūtu uz priekšu līgums uz 24 mēnešiem izdevigāk pāriet uz elektrum dinamiskais kur nav nekāda līguma laušana!Ar jauno gad man būs elektrum dinamiskais....Tad ja kāda iemesla pēc man tomēr paliek izdevīgak pāriet pie cita  elektro devēja,es varu to darīt  bez līgum laušanas maksas !?

Tad tulīņ pat jalien uz elektrum lapu un japiesakās ka vēlos elektrum dinamiskais!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Tavā gadījumā izdevīgāk ir paņemt Ekonomisko... tas arī ir bez līgumsoda.

 

nē.. nevis lattelecom lapu, bet gan elektrum.lv :D 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , CAP teica:

nē.. nevis lattelecom lapu, bet gan elektrum.lv :D

Jā jā nebūsim tik sīkumaini,es jau tur esmu! ? 

Link to comment
Share on other sites

Tā tad esmu elektrum lapā un pa cik līgums beidzas šomēnes 31 ...man nav jabaidās spiest pogu "noraidīt"!?

Līguma maiņa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tur tak rakstīts.. spied pogu noraidīt un izvēlies citu produktu.. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , CAP teica:

Tur tak rakstīts.. spied pogu noraidīt un izvēlies citu produktu.. :)

Jā jā,skatos ka dinamiskais sanāk lētāks nekā ekonomiskais,vai tur kāds zemudens akmens,jeb es loģiku neizprotu?! 

piedāvajumi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , oto oto teica:

dinamiskais sanāk lētāks

Reāli biržas tarifu nav iespējams prognozēt. OK, nedaudz, bet tur var būt visādi. Pie tam, atkarīgs no tā, kurā laikā tērē, kādās pīķa stundās, vai nakts vidū. Ja nenobīdīsi vismaz daļu slodzes uz nakti, tad elementāri var sanākt pa dārgo.

Man viens kolēģis daudzbērnu tēvs. Kad runājām par tarifiem, tad viņš teica, ka nemaz nevarot (vai negrib) pāriet uz Dinamisko, jo nevar (vai sanāk pat dārgāk). Painteresējies, kā tur īsti ir.

 

Es tik gaidu, kad kāds no šiem nobankrotēs, kā tas reāli iespaidos tāda tirgotāja klientus (nav runa, par to, kas reāli likumos paredzēts).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Lin teica:

lētāks par TET

jā.. 600+ tarifs.. sākot no patēriņa ~250+ kWh...

 

1 stundu atpakaļ, oto oto teica:

dinamiskais sanāk lētāks

nebūs lētāks.. tici man... vismaz ne šobrīd. Ņem ekonomisko. vai paliec pie 200+, tur līgumsods 16 eur... tev tāpat no Elektrum neaizmukt.. 

 

 

 

Pirms 10 minūtēm , ju teica:

nobankrotēs, kā tas reāli iespaidos

nekā.. stāsies spēkā Latvenergo Universālais.. bez elektrības nepaliks jebkurā gadījumā, jo tas ir tikai tirgotājs.. visu kūrē Sadales tīkls

https://www.elektrum.lv/lv/majai/klientiem/universalais-pakalpojums/

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , CAP teica:

nebūs lētāks.. tici man... vismaz ne šobrīd. Ņem ekonomisko. vai paliec pie 200+, tur līgumsods 16 eur... tev tāpat no Elektrum neaizmukt.. 

Jā,es jau paņēmu ekonomisko...pagaidām  kamēr  status tikmēr pasēdēs pie elektruma ...Man galvenais lai nav līgum laušanas maksa!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Skatos, ka Latvenergo no 1. janvāra dod 0.62xx, kamēr tet būs 0.61xx par kWh. Nu baigi niecīga starpība... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Žaks Noriss teica:

0.62xx

Vispār jau 0.629, tātad tuvāk 0.63 .

Jā, tet ir tīri 0.51, tīri uz elektrības komponenti sanāk 20+% ietaupīt ...


Jautājums - cik ilgi?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Žaks Noriss teica:

Latvenergo no 1. janvāra dod 0.62xx

Cenas no Elektrum ar PVN:

Ekonomiskais - 0.07616 EUR/kWh

200+ - 0.07095 EUR/kWh + 1 eur/mēn. Līgumsods - 16 eur

600+ - 0.06757 EUR/kWh + 3 eur/mēn. Līgumsods - 40 eur

------

Lattelecom TET fix - 0.06171 EUR/kWh ar PVN, bez mēneša maksas, bez līgumsoda

TET drošais - Biržas tarifs, bet ne augstāk kā 0.06413 EUR/kWh (ar PVN) + Apkalpošanas maksa – 0.00605 EUR/kWh (ar PVN) = max 0.07018 eurkWh, bez mēneša maksas, bez līgumsoda

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Microstar

Jautājums kā pareizi rēķina to elektrību. (Maksāju pirmo reizi).

 

Ir tarifs elektrum uneversālais 0.08095 EUR/kWh par mēnesi nodeguši 170kWh, bet rēķins ir 27.55eur.

 

Vai tad nav jārēķina šādi 0.08095eur x 170kWh ?

Link to comment
Share on other sites

Microstar

Ja tiešām ap 0.16 tad jau viss ir pareizi.


Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

Tas jau laikam tikai par pašu elektrību,vēl jau ir piegāde un OIK.

Tā laikam sanāks.

Labots - Microstar
Link to comment
Share on other sites

Rēķinā taču parasti viss ir atšifrēts, no kā gala summa sanāk.

Un no universālā vajag mukt, un jau sen, tikai kādu biržas tarifu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...