Jump to content

Kā saslēgt divus rūterus kopā (LAN)


lifefromelvis
 Share

Recommended Posts

Labdien ! 

 

  Man ir rūteris Lattelecom technicolor , kurš dod internetu . Vēlos pieslēgt tplink rūteri ar LAN vadu pie Lattelecom technicolor , lai arī tplink rūterī būtu internets . Kā lai to izdarīt ? 

Es mēģināju pieslēgt , mainīju konfigurācijas , bet nekas nesanāca man (tplink rūterā joprojām nav interneta).

 

p.s DNS server isn’t responding  ( šo kļūdu rāda tplink rūtera wifi ) 

Link to comment
Share on other sites

Nostartē to savu TP lynk un sprad kabeli WAN ja neiet tad kada no 4 LAN


Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

Pirmkārt tavs TPLink WAN ports jāsavieno ar tikai un vienīgi Tehnicolor 4LAN portu.

Ja šis jau tur grāpstījies TP lynkam gar setingiem tad tur tā vad sasprausan nelīdzēs,janoreseto tas TP lai ir ka jauns no bodes  un tad tā jasasprauž!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ieleja teica:

 

Palabošu ,ja sprauž LAN tad  rūteri jaatslēdz DHCP,bet šis gadījums ar lattelekom neies krastā!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , oto oto teica:

LAN tad  rūteri jaatslēdz DHCP!

Interesanti no kurienes iekārtas IP raus?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jema teica:

Interesanti no kurienes iekārtas IP raus?

Nuja lattelekomam nederēs šads slēgums,tad jau vispar nevaidzētu kā otro  rūteri,pietiktu ar  svichu!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis

Paldies , mēģināšu ! 

Tātad , technicolor 4 portā > tplink 1-4 portā un DHCP off , tad internets būs tikai tplinkā ? 

Bet , ja vajadzīgs internets abās iekārtās , tad , technicolor 4 ports > tplink WAN port , DHCP ON , visu restart un viss būs ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Autors nav pateicis, kādam mērķim tas TPLink kalpos? tad arī varētu ieteikt labāko/drošāko variantu. arī dubultajam NAT nav ne vainas..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nekāds, jo kā jau teicu, nav zināms mērķis, kuram tas TPLink paredzēts..

man pašam laukos SXT LTE ir kā rūteris, aiz kura stāv nākamais Mikrotik - atkal kā rūteris - sanāk dubultais NAT, bet priekš lietotāja parastā tādai konfigurācijai nav nekādas vainas. tādu saslēgt ir ļoti vienkārši un būtu jāstrādā uzreiz.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Beidz muļķoties ar dubulto natu, bez četrstāvīgās natošanas, tā tik ir burbuļi pūšana peļķē. 

 

Piespraud do tpsudu 1. Vai 4. Technicolor portā, ieslēdz bridge režīmu vai iespraud tp linka 2. Portā un atslēdz dhcp serveri.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , ieleja teica:

un jebkādi port forwardingi, upnp?

portus neforwardēju, priekš tam ir VPN.

bet upnp - neizmantoju, neredzu nekādu vajadzību priekš tāda.

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis

paldies , viss strādā ! Tomēr internets palika lēns , bet vismaz iet.

man to vajadzēja , jo technicolor rūteris stāv mājās otrajā stāvā skapī , bet tplink noliku pirmajā stāvā  . ( lai būtu labs signāls pirmajā stāvā) 

 

veči , palīdziet vēl ar info . 

-Technicolor rūteris stāv mājās otrajā stāvā skapī , pie viņa pieslēgts 1 portā nanostation m2 loco , bet 4 portā tagad pieslēgts tplink rūteris .

-par nanostation : kā teicu , pieslēgts 1 portā technicolorā.

pirmais Nanostation m2 loco stāv pie mājas , otrais nanostation stāv garāžā , pie kura pieslēgts vēl viens tplink rūteris 1 portā . 

jautājumi :

1 . Ko jūs varētu ieteikt uzlabojot internetu , kaut kādas rutera konfigurācijas ? 

 

vienkārši ir tā , ka pieslēdzot tagadējo tplink rūteri ,tad internets bij nenormāli lēns . Kā to varētu novērst ?  Paša technicolor WiFi signālu neizmantošu un atslēgšu , ja darbosies labi tplink 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Es jau tiem tpsūdiem neuzticētu internetu un nespraustu 4. tehnicolor  portā ar publisko Ip, bet katrs dara kā grib. Man piemēram mikrotikā jau pa 2 dienām ir ap 80 blaclistotām ip adresēm

 

 

pirms 2 stundām , uldise teica:

portus neforwardēju, priekš tam ir VPN.

bet upnp - neizmantoju, neredzu nekādu vajadzību priekš tāda.

Uz kuru routeri tad ir vpn?, ja uz otro, tad tāpat VPN porti jāforwardē :)

Labots - uldii12345
Link to comment
Share on other sites

Kaut kāds tplinkveidīgais pie publiskās adreses ar Šveices siera caurumu cienīgu firmwari man atgādina šo:

giphy.gif

Labots - Guncha
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 3 stundām , uldii12345 teica:

Man piemēram mikrotikā jau pa 2 dienām ir ap 80 blaclistotām ip adresēm

Tas nav nekas ar ko lielīties, man arī ir blacklistotas ip adreses - aptuveni 4miljardi ar astīti.

 

Pirms 26 minūtēm , snukurins teica:

Un dabūsi pieslēgties tikai ar vienu verķi ja liksi Technicolor 4 portā.Pie kam verķim piešķilsies Lattelekom publiskā IP.

Es tur neredzu problēmu. Viņš gribēja piespraust tp link un lai strādā, tur nekas nebija runāts par drošību, ātrdarbību vai nodrošināto interneta kvalitāti...

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , uldii12345 teica:

Uz kuru routeri tad ir vpn?, ja uz otro, tad tāpat VPN porti jāforwardē :)

man ir otrādi - iekšējais rūteris slēdzas uz āru pie VPNa, un tad šo pašu kanālu es izmantoju arī pretējam virzienam.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
pirms 6 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Tas nav nekas ar ko lielīties, man arī ir blacklistotas ip adreses - aptuveni 4miljardi ar astīti.

 

Es tur neredzu problēmu. Viņš gribēja piespraust tp link un lai strādā, tur nekas nebija runāts par drošību, ātrdarbību vai nodrošināto interneta kvalitāti...

Es nelielos ar skaitu, ar to es vēršu uzmanību, ka nevar vieglprātīgi izturēties pret drošību internetā

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau tā blacklistošanas pieeja kā reiz ir vieglprātība. Vajag tikai whitelistotas adreses atļaut.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

Vajag tikai whitelistotas adreses atļaut.

 

Vari minēt piemēru?Rūtera modelis un vēl vismaz pāris detaļas?

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
pirms 14 stundām , ieleja teica:

uzzīmē pēc iespējas detalizētāk

kas par internetu?

 es uzzimēju pēc iespējas detalizētāk, domāju viss būs skaidrs. 

varētu paskaidrot man , kā nokonfigurēt un saslēgt pareizi internetu  ? 

šobrīd , man viss strādā , bet tplinkām (kurš 1 stāvā) nenormāli lēns . Visām pārējām ierīcēm ir internets ( bet tās nepareizi nokonfigurētas , nevaru pieslēgties pie katras ierīces mājaslapas atsevišķi ( piem : tplinklogin.net utt ). Varu pieslēgties no katras ierīces tikai pie Technicolor mājaslapas. 

pastāstiet man , kam jāatslēdz dhcp , kur jāsprauž vadu , kādi porti  utt ? lūdzu. 

Untitled.png

Link to comment
Share on other sites

bilde ir ok, un tad uzraksti, no kurām iekārtām kuros virzienos ir jāspēj slēgties. es pareizi saprotu, ka no katra TPLink ir jātiek uz internetu, bet vai ir būtiski LAN pusē sakari starp abiem TPLinkiem? jeb vai no divstāvu mājas aām iekārtām ir jāredz otra māja ar visām kamerām?

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis

paldies. 

ja es pareizi sapratu jautājumu , tad ir tā : 

1) viss sākas ar technicolor , no kura iet internets . Tad , no viņa iet viens vads uz tplink (1 stāvs ) un otrs vads uz Nanostation m2 Loco.  

2) Nanostation ar repeater mode dod internetu uz otro nanostation. 

3)No otrā nanostation iet vads uz Tplink. 

4) Starp Tplink iet vads uz kameras recorder kasti. 

Atbildes : Ir būtiski sakari starp abiem TPLink . Ir jāreidz otrā māja ar visām kamerām , bet var tik no vienas iekārtas.  Jebkurā gadijumā , viss saslēgts pie interneta un kameras skatos tikai caur interneta saiti. 

Link to comment
Share on other sites

Ir bijuši līdzīgi brīnumi ar telekoma modēmu, lēnu netu utt. Tajā gadījumā viss bija saslēgts caur telekoma pirmo portu (kas nav public IP ), kas taisīja jau default bremzi, attiecigi pārējas iekārtas no 100megu līnijas dabūja krietni mazāk. Pārspraužot pasākumu uz port4 problēma pazuda.

wifi.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 10 minūtēm , Net teica:

Ir bijuši līdzīgi brīnumi ar telekoma modēmu, lēnu netu utt. Tajā gadījumā viss bija saslēgts caur telekoma pirmo portu (kas nav public IP ), kas taisīja jau default bremzi, attiecigi pārējas iekārtas no 100megu līnijas dabūja krietni mazāk. Pārspraužot pasākumu uz port4 problēma pazuda.

wifi.jpg

paldies , mēģināšu tā izdarīt . 

jautājums

1. uz kādu ierīci varētu nomainīt tplink ? kādi ieteikumi ? 

2. No nanostation ies vads uz tplink WAN portu , ir ok! bet , tad no technicolor 4 porta uz Tplink 1 portu sanāk ? 

3. Tad katrai ierīcei jānomaina default gateway , kā apmēram bildē , pareiz ? 

4. Visām iekārtām atslēgt DHCP bet TPlinkam 1 stāvā ieslēgt , pareiz ? 

5. Vai drīkst vienkārši Technicolor vietā iegādāties normālu rūteri un visu atstāt kā ir ? 

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 19 minūtēm , snukurins teica:

TPLinku LAN vajadzētu pieskaņot jau esošajam lai nebūtu jāpārkonfigurē kameras.

Technicolor defaultā LAN adrese 192.168.1.254.Tā kā ja kameru sabnets ir tāds pats tad jāmaina Technicolora LAN adrese.bet esošā jāiebaro TPLinkam.

 

 

Uz normālu TPLink.Man visi TPLink cenā 100Eur plus strādā lieliski.Svarīgi ņemt tos kurām ir gigabitīgais LAN jeb specifikācijā 10/100/1000.Tās bildēs redzamās ,,ziepes,, gan nekur neder

šis būs labs , lai aizvietotu ?

technicolor nevar arī aizvietot ar citu rūteri un vadus atstāt kā ir ? 

Labots - lifefromelvis
Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis

es uzstādīšu visām iekārtām atsevišķu IP vienā sabnetā , ok.  bet tas taču neizmainīs interneta stabilitāti pirmajam stabilitāti , vienalga čakarēsies un būs lēns. Jeb tplink maiņa uz normālàm iekārtām kaut ko mainīs ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , lifefromelvis teica:

es uzstādīšu visām iekārtām atsevišķu IP vienā sabnetā

 

Es iepriekš tajā bildē biju uzrakstījis, ka- lai tev dhcp adreses visām iekārtām piešķir šis te pirmā stāva tp-links. Ja vēlies, protams vari bakstīt adreses ar rociņu, bet vai to vajag?

Tavs pirmais ''loco'' saņem 172.16.1.2, otrs 172.16.1.3....utt...Liec dhcp un būs pa smuko.

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 10 minūtēm , Net teica:

 

Es iepriekš tajā bildē biju uzrakstījis, ka- lai tev dhcp adreses visām iekārtām piešķir šis te pirmā stāva tp-links. Ja vēlies, protams vari bakstīt adreses ar rociņu, bet vai to vajag?

Tavs pirmais ''loco'' saņem 172.16.1.2, otrs 172.16.1.3....utt...Liec dhcp un būs pa smuko.

protams , ka bakstīt ar rociņām nav variants bet man to vadu vilkt no loco līdz tplink ir galīgi garām variants . Protams , ja cita varianta nav , tad tā darīšu . 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , lifefromelvis teica:

bet man to vadu vilkt no loco līdz tplink ir galīgi garām variants

Kur? Pirmajā mājā? Tu gribi lai tev tp-links dod pa wifi tam pirmajam loco?

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Šobrīd tas pirmais loco tev ir iesprausts telekoma modem ether1 tikai tāpēc, lai dabūtu viņam netu un varētu padot tālāk? Vai arī tev nesanāca sakonfigurēt tā, lai šis ņem (ja signāla līmenis atļauj) no tp-linka un dod tālāk pa wifi?

Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis

tikai tāpēc , lai dabūtu viņam netu un varētu padot tālāk ? kad biju licis loco , domāju ka ja noķeršu signālu un vienkārši padošu tālāk tad neļoti būs signāls . 

akd , man liekas es normāli sapisos

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , lifefromelvis teica:

domāju ka ja noķeršu signālu un vienkārši padošu tālāk tad neļoti būs signāls . 

TE bez litra neko nesapratīsi :) 

Tad ir tev tas signāla līmenis starp Tplink un loco pietiekams vai nav (ielogojoties iekš loco redzi tplink)? Ja galīgi švaks, iespējams labāks risinājums būs vads.

Labots - Net
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja negrib vilkt vadu divstāvu mājā no TPlink uz loko, tad es ieteiktu blakus tam Technicoloram uzlikt vienu normālu rūteri(ieteikumi jau te bija), kas vadīs visu LAN pasākumu abām mājām - un tālāk TPLink un loko slēgt pie tā LAN portiem. un abus esošis tplinkus izmantot tikai kā wifi access pointus bridge modē(nezinu precīzi kā iekš tplink tas saucas).  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 13 minūtēm , Net teica:

TE bez litra neko nesapratīsi :) 

Tad ir tev tas signāla līmenis pietiekams vai nav? Ja galīgi švaks, iespējams labāks risinājums būs vads.

nē nē nē , es te saputrojos , piedod . 

viss ir ok , ir pietiekams signāls starp nanostation . Es pieslēdzu technicolor ar nanostation caur vadu , lai nanostation būtu internets un dotu viņam otram nanostation , tad no otrā nanostation iet vads uz tplink otrajā ēkā , lai signāls būtu sasniedzams visā ēkā . 

Pirms 59 minūtēm , snukurins teica:

No sākuma apskati/pasaki kādas ir iekārtu LAN adreses,sākot ar TC,TP,UQ,UQTP un beidzot ar NVR/DVR un ja IP kameras tad arī tām.

ir tā , ka visas ierīces ir zem viena def.gateway 192.168.1.254 , bet katrai ierīcei ir viena IP 192.168.1.74 , izņemot DVR .

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , lifefromelvis teica:

bet katrai ierīcei ir viena IP 192.168.1.74

šis noteikti nevar būt pareizi - katrai iekārtai tīklā ir jābūt savai IP adresei.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

lifefromelvis
Pirms 14 minūtēm , uldise teica:

Ja negrib vilkt vadu divstāvu mājā no TPlink uz loko, tad es ieteiktu blakus tam Technicoloram uzlikt vienu normālu rūteri(ieteikumi jau te bija), kas vadīs visu LAN pasākumu abām mājām - un tālāk TPLink un loko slēgt pie tā LAN portiem. un abus esošis tplinkus izmantot tikai kā wifi access pointus bridge modē(nezinu precīzi kā iekš tplink tas saucas).  

tā arī darīšu , paldies ! 

tātad , var vēlreiz un pēc secības :) 

un tā , es iegādāšos normālu iekārtu , ko ieteica @snukurins jeb kādu līdzīgu . Tad , pirmajā stāvā nebūs nekādas iekārtas un vadu . Pie jaunā tplink WAN portā bus pieslēgts nanostation ! Tad , no technicolor 4 porta ies vads uz jauno tplink 4 portu. Un , protams uzstādīt katram atsevišķi savu def.gateway lai pieslēgtos 

@uldise a jā , katram ir savs IP , pēdējie mainās , sačakarejos . 

Labots - lifefromelvis
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , lifefromelvis teica:

protams uzstādīt katram atsevišķi savu def.gateway lai pieslēgtos

visa saimniecība dabūs automātiski dhcp iestatījumus no primārā router un nekas tev atsevišķi nav jāuzstāda. Viens subnets un viss

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , lifefromelvis teica:

Tad , pirmajā stāvā nebūs nekādas iekārtas un vadu

ja pirmajā stāvā wifi nepietiek, tad tur atstāj to TPLink jau esošo, uzliec tikai AP modē - pie jaunā rūtera to pieslēdz pie LAN porta.

 

Pirms 11 minūtēm , lifefromelvis teica:

Pie jaunā tplink WAN portā bus pieslēgts nanostation ! Tad , no technicolor 4 porta ies vads uz jauno tplink 4 portu. Un , protams uzstādīt katram atsevišķi savu def.gateway lai pieslēgtos 

šitas galīgi nav pareizi. visām LAN iekārtām default gateway būs jaunais rūteris. jaunais rūteris pieslēgts ar WAN portu pie technicolor 4 porta. tālāk no jaunā rūtera LAN portiem viens uz pirmo stāvu, otrs uz Loko.visas iekārtas, kas ir "aiz" jaunā rūtera jāliek bridge modē, līdz ar to tur vairs nav svarīgi, pie kura porta tās slēdz, jo tās visas būs vienā tīklā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • lifefromelvis locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...