Jump to content

Samsung Galaxy - problēmas ar SMS latviešu valodā


Ne-zinītis
 Share

Recommended Posts

Sveiciens zinošajiem!

Piebesīja mani beidzot tāda problēmiņa - kad rakstam īsziņu ar latviešu burtiem (izmantojam burtus ā,ē,š,č,ū,ī un tā tālāk), dramatiski samazinās īsziņā uzrakstāmo burtu/simbolu skaits. Normāli vajadzētu būt kaut kas ap 160 simboliem, bet man vienā īsziņā salien labi ja 80 simboli.

Tā kā bieži nākas komunicēt ar SMS starpniecību - tas pamatīgi dzen besī.

Pieļauju, protams, ka tas ir "līko pirkstiņu", respektīvi - uzstādījumu jautājums :-) tāpēc varbūt kāds zin, kā Samsungā var panākt, lai burtu skaits, rakstot latviski, nesamazinās!?

Citos tālruņos tādu figņu kaut kā neesmu pamanījis, pat ļoti vecos modeļos var rakstīt latviski ar pilnu zīmju skaitu.

Ir idejas ko jānočeko!?

Link to comment
Share on other sites

Ne-zinītis

Kā jau minēju - besī tieši tas, ka nevar uzrakstīt VIENU īsziņu garāku par tiem 70 simboliem, jeb salikto īsziņu x3=210 (kaut vajadzētu varēt kā minimums 140, vai varbūt pat visus 160, attiecīgi x3=480). Protams, saliktajā īsziņā nāktu nost padsmit simboli hederiem, tātad kopā paliktu apmēram 456 simboli pieejami, bet nevis 210!!!

Bet pēc vikipēdijā minētās info sapratu, ka problēma ir ar alfabēta izvēli, līdz ar to precizēšu savu jautājumu - kur un kā brīnumaparātam Samsung Galaxy Grand Prime var nomainīt/izvēlēties/ielādēt alfabētu ar kuru tiks rakstītas SMS, jo acīmredzami, defaultā pieejamais alfabēts ir sucks!

 

Link to comment
Share on other sites

SMS ja gribi smuku unicode jāsamierinās ar 70 simboliem. Ja adresāti nedzīvo akmens laikmetā izmanto MMS. Vecie modeļi, iespējams, rādīja āšņē bet patiesībā nosūtīja äßñé.

Link to comment
Share on other sites

Ne-zinītis

Konkrēti mana Motorola ar 4 Androīdu virsū, gan sūtija, gan saņēma 456 simbolu saliktās īsziņas NORMĀLĀ latviešu valodā, tā ka tāda iespēja 100punkti pastāv - vajag tikai saprast kādu tad to alfabētu jāielādē un no kurienes un kādā veidā! Bet kopumā tas jau tāpat skaidrs, ka viss virzās debilizācijas nevis uzlabošanas virzienā...

ja kāds tomēr ir izkodis so problēmu - iemetiet lūdzu šeit info vai arī PM.

P.S. Vecā Nokia ar Windows mobile opsistēmu arī sūtija normālas latv. val. īsziņas ar visiem smukajiem ģīmīšiem piedevām!

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 2 stundām , Ne-zinītis teica:

Citos tālruņos tādu figņu kaut kā neesmu pamanījis, pat ļoti vecos modeļos var rakstīt latviski ar pilnu zīmju skaitu.

Nevar.

Situāciju, iespējams, var daļēji labot, uzliekot citu SMS appu, tad vismaz pie kaut kāda simbolu skaita nekonvertē automātiski uz mms - vismaz kādreiz zamzūdz tā darīja.

Bet unicode sms ir 70 simboli un punkts.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Ne-zinītis

Nu Tu versatile varbūt nevari, bet es zinu ka var, jo pats sūtīju simtiem saliktās SMS. Diemžēl tā Motorola beidza savu pastāvēšanu jo gadījās uzkāpt ar kāju virsū :-(

Bet Samsungs nevar - tur es Tev piekrītu... (vismaz defaultā nevar), bet tas man neliekas forši, bet gan s-dīgi, jo it kā jaunākam un krutākam aparātam vajadzētu būt arī krutākām iespējām, nevis s-dīgākām! Tapēc jau štukoju, kā šo problēmu varētu atrisināt...

Link to comment
Share on other sites

Ne-zinītis

Par to SMS appu - ir kādas konkrētas idejas, kādu pameklēt - varbūt tas tiešām būtu daļējs risinājums?

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy nexus bija līdzīga problēma. zem īsziņu iestatījumiem jāatslēdz auto conversation to mms

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20181113-155317_Messages.thumb.jpg.21426ef437392429670937f6e183b856.jpgScreenshot_20181113-155334_Messages.thumb.jpg.4ba15c5acc973baa0253b326631da03d.jpgTur jau ir tā problēma, ka nejau te problēma alfabētā. Bet tas ka pārvērš viņš to MMS, līdz ar to nezini, adresāts tavu sms saņēma vai nesaņēma. Savā laikā ar meklēju problēmu, tā arī neatradu, jo noņemt opciju uz Auto convert neatradu. Vai arī atradu, bet viņš tāpat to pārverta. Vai tikai problēma nav tieši operatorā.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Ne-zinītis

Paldies par ieteikumu, tūdaļ pamēģināšu, pateikšu vai kas mainījās...

Link to comment
Share on other sites

Ne-zinītis

Opā! Pagaidām vel pašam īsti neticās, bet škiet, ka izdevās "uzķert" pareizo kombināciju - varbūt vēl kadam noder - tātad: ir jāizvēlās latviešu ievades valoda, pie īsziņu ievades Unikods un obligāti JĀAIZVĀC ievades režīms - Automātiski - viņš ļoti tam pretojas (liek to režīmu atpakaļ), bet man izdevās ar kādu trešo-ceturto piegājienu tomēr to režīmu atcelt! Un tagad iet pilnās īsziņas un normāli latviski! Super! Galvenais, lai tas režīms neizdomā ieslēgties atpakaļ, piemēram, pēc restarta vai taml.

Paldies visiem par ieteikumiem - kaut pakāsu pusdienu, bet ir vismaz rezultāts! :-)

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Tu tikai pēc tam apskaties operatora izrakstos, cik sms-os tas tavu vienu sms būs aizsūtījis.

Link to comment
Share on other sites

Ne-zinītis

Jā, intereses pēc paskatīšos, lai gan tas jau uz doto momentu nav tik aktuāli, jo SMS var sūtīt cik gribi (nu sajēgas robežās, protams). Daudz svarīgāk ir tas ko pieminēja Stasss par konvertēšanu uz MMS,  jo, pirmkārt, nevar zināt, vai attiecīgais saņēmējs MMS vispār var saņemt, un MMS ir par atsevišķu samaksu, bet SMS iekļaujas tarifu plānā.

Link to comment
Share on other sites

Ne-zinītis

Nezinu, kāpēc Tev nesanāk, droši vien softs Tavam vel jaunāks un "gudrāks"... :-) Man par laimi izdevās.

Skaties augstāk Stasss postu - tur ir parādīts kurā vietā kas jāspaida, tikai jāizvēlas Unikods un jānovāc ievades režīms Automātiski. Ar to otro manā gadījumā bija problēmas, jo neļāva noņemt, bet kā man tas izdevās - godīgi sakot nezinu, bet tagad man vienkārši nav vairs tās rindiņas, tā ka atpakaļ uzlikt nevarētu (bet arī nevajag) un cerams, ka pats arī neuzliks atpakaļ to Automātiski.

Kas attiecas uz saņēmējiem - pagaidām pamēgināju sūtīt tikai uz diviem dažādiem Samsungiem un divām vecajām Nokia (viens ir vispār ar pogām) - visi saņēma pilna garuma saliktās īsziņas ar normāliem latviešu burtiem. Smaidiņus (sejiņas) gan nepamēģināju sūtīt, nezinu vai iet. (Varbūt vakarā vēlāk pamēģināšu.) Tas kas ar pogām atbildēt latviski gan nevarēja (loģiski).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...