Jump to content

Un atkal UPS - kādu izvēlēties, lai nav jānožēlo?


midix
 Share

Recommended Posts

Vecais Powercom IMD-825AP izmeta nejauku joku.

 

Es zināju, ka akumulators ir jau vecs (4 gadi), bet līdz šim UPS labi pasargāja pret īsiem pāris sekunžu elektrības zudumiem reizi mēnesī vai retāk.

 

Bet tagad, kad akumulators noteikti ir tuvu dzīves beigām, UPS vienkārši melo - parāda, ka akumulators ir uzlādēts vairāk nekā pusē, un, ja pievienoju slodzi lielāku par 100 W,  tad UPS uzreiz parāda, ka akumulators ir tukšs, izslēdz datoru un izslēdzas pats. Ieslēdzu vēlreiz - atkal tas pats, parāda, ka uzlāde ir lielāka par pusi, un nav nekādas informācijas, ka akumulators normālai darbībai vairs nav piemērots.

 

Kaut gan lētāk būtu vienkārši nomainīt akumulatoru, tomēr gribētos, lai UPS būtu gudrāks - lai iepriekš informētu, ka akumulators vairs nevar uzturēt normālu UPS darbību.

 

Tātad, budžets - zem 250 EUR. Nepieciešamā jauda - 700 - 1000 AV (jāpabaro jaudīgs darba dators ar i7 un divi monitori; bet varbūt pietiktu arī ar 650).

Gribētos arī, lai ir kluss, jo nevaru nekur tālu nobāzt.

Mērķis - vienkārši lai izglābj no retajām reizēm, kad elektrība noraustās. Kad nebija UPS, šādi pazaudēju partīciju tabulu uz cietā diska un nācās patērēt visu darba dienu, lai savāktu failus. Nebija nekas mega svarīgs (svarīgais ir rezerves kopijās), bet tomēr - savākt un sakonfigurēt desmitiem dažādu programmu darbam aizņem ilgu laiku. 

 

 

Iespējamie kandidāti:

 

APC BR900 - apskatījos, ka tam it kā ir akumulatora stāvokļa indikators, kam, teorētiski, pēc pašdiagnostikas vajadzētu lamāties, ka baterijas dzīve ir tuvu beigām. "Replace Battery: The battery is not connected or is nearing the end of its useful life. Replace the battery."

Bet kā ir praksē? Mulsina arī BR900 īpašnieku sūdzības par pastāvīgu "ultraskaņas" pīkstēšanu un spēcīgu iejaukšanos radiofrekvenču joslās, kas nebija novērojama vecākiem APC modeļiem. Vai APC tiešām ir tik galīgi nolaidies? Varbūt labāk ņemt kādu vienkāršāku modeli bez LCD, piemēram, BX950 (lietotāji žēlojas par stipru plastmasas smaku, kamēr ierīce ir jauna)? Vai arī kādu vecu Smart sērijas - SC620I (šādam līdzīgs reiz bija darba vietā, un šķiet, ka darbojās stabili un nesmirdēja pie deguna)?

 

Eaton Ellipse Pro 850 - lietotāja rokasgrāmata ir , neatradu skaidru minējumu, ka kaut kur kaut kas brīdinātu jau iepriekš par baterijas dzīves beigām.

Eaton 5SC 750 - "Battery fault The batteries in the UPS are disconnected. The end of battery life is reached." - hm, varbūt arī nostrādātu korekti. Nav skaidrības. Vispār Eatona dokumentācija ir minimālistiska un viņu mājaslapās arī daudzas saites ved uz 404 Not found lapām - rokasgrāmatas vieglāk atrast ar Google nekā pašās Eaton lapās.

No lietotāju kritikas - redzēju dažas sūdzības par stipru plastmasas smaku. Mjā, negribas tādu sev tuvumā visu laiku.

 

AEG PROTECT A 1000 - šis vienā Krievijas testu lapā bija labi izķidāts, un atzina, ka esot kvalitatīvi nostrādāts un ar aizsardzību uz visiem kontaktiem, bet diemžēl nebija salīdzināts, vai ir tikpat labi kā APC un Eaton (jeb ņemot vērā APC pēdējo modeļu sūdzības, varbūt pat labāk). Šim gan ir ventilators, taču esot diezgan kluss un strādājot reti. Dokumentācija ir viegli atrodama un pārbagāta ar informāciju par UPS darbību kā tādu un par šo modeli. Ir naiva cerība, ka jau ir veltījuši tik daudz uzmanības rokasgrāmatai, tad varbūt arī ierīce būs laba. Par baterijas stāvokļa brīdinājumu minēts: "Sounds every two seconds: Battery system faulty, it may have to be renewed (battery diagnosis negative)" un diemžēl arī nav īsti skaidrs, vai tas nostrādātu tikai kritiskā brīdī jeb arī darbojoties no elektrotīkla.

 

Mjā, nekādas lielas skaidrības, varbūt labāk necepties - nomainīt esošajam UPS tikai bateriju un pašam regulāri veikt diagnostiku, nosimulējot avāriju ar kādu pieslēgtu ierīci virs 100W (bet bez datora nekā cita nav īsti pie rokas).

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Ja UPS savu uzdevumu visu laiku godam veicis, tad prātīgāk nomainīt akumulatoru un neķert krenķi. Nu nebūs brīnumi ar jauno UPS. Jā var tur sabāzt smuku indikatoru un vēl visādas fīčas, bet neviena elektronika nespēj noteikt precīzu skābes akumulatora stāvokli. Vienīgais variants ir veikt pilnu uzlādes un izlādes ciklu, bet tāpat skaidrs, ka pēc trim, četriem gadiem aķītis nebūs kā jauns. Protams, ja vienkārši gribās jaunu, tapēc, ka gribās un viss, tad tik pērc.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Par indikatoriem tiesa, man bijuši ~3 dažādu ražotāju upši ar smukiem panelīšiem, neviens baterijas beigās nav rādījis pareizi uzlādes daudzumu.

Par pašiem upšiem - man vienā brīdī piegriezās tie jocīgie pusķīnieši un galīgie ķīnieši, kā arī apnika internetā meklēt atsauksmes kurš ir labāks ķīnietis par tiem pārējiem. Vairs pērku tikai APC un punkts. APC ar oriģinālajiem akumulatoriem man iet pat 6-7 gadus. Bez visiem uzlādes indikatoriem, krāsainiem panelīšiem, utt. Starp citu, APC arī bija vienīgais, kurš man ziņoja, ka baterija ir pilnīgi kirdik - iededza to dzelteno diodi un sāka pīkstēt. Tajā pašā laikā kaut kāds Mustek un vēl viens (neatceros) rādīja 100% uzlādi, lai gan baterija bija pilnīgi metama.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

hmm. prastákajam apc backups cs aprakstā ir redzams "battery selftest", augstākiem modeļiem ir arī visādi batery managementi sarakstīti. (biki uzsmaidīja par temperature controlled charging, laikam tāpēc ka vecajiem apc vienai daļai bij jāuzmanās lai nepārkarst)

eaton elipse pro rakstīts specenē jau par battery management, eco modelim attiecīgi tikai automatic batery test. 

visgudrākais no pieminētiem brendiem tā kā būtu eaton (ex-powerware, ex-fiskars), apc kā market līderis arī tā neko, par aeg neko pateikt nevaru, tādus tirgojis neesmu.

 

ieteiktu nomainīt vecajam bachas un nolikt kādā nesvarīgākā vietā, vai pārdot, vietā uzlikt labāko ko šaibrīdī var atrast pa to naudu.

 

man mājās elektronikas stūrītī vienkāršākais apc backups diezgan svaigs - nesmird, netrokšņo, orientējošo skaitu minūšu tipa nodrošina.

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nu, man patīk, ka upsim ir tā fīča, ka viš izslēdz datoru. Sieva te regulāri nespēj pati atcerēties izslēgt, kādas veselas 2 reizes 5-6 gadu laikā upsis ir izslēdzis to kompi. Serverītim tas vispār ir a must.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , VebKamera teica:

Nu, man patīk, ka upsim ir tā fīča, ka viš izslēdz datoru. Sieva te regulāri nespēj pati atcerēties izslēgt, kādas veselas 2 reizes

vot nesaprotu, kur prikols slēgt ārā datoru? man note tiek vienkārši aizvērta uz gulēšanu un darba kompis arī vienmēr ieslēgts - nekad nezini kad ievajadzēsies attālināti paskatīties ko. perifērijas tāpat aiziet gulēt pēc laika, nekādu baigo eletrības patēriņu ta nav...

 

serverītim savukārt diezgan smalka māksla - izdomāt pēc cik minūtēm šatdaunot, lai viss paspētu aizvērties, bet no otras puses lieku reizi nevajadzīgi servisu nezaudētu.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 10 stundām , midix teica:

Vecais Powercom IMD-825AP izmeta nejauku joku.

 

Bet tagad, kad akumulators noteikti ir tuvu dzīves beigām, UPS vienkārši melo - parāda, ka akumulators ir uzlādēts vairāk nekā pusē, un, ja pievienoju slodzi lielāku par 100 W,  tad UPS uzreiz parāda, ka akumulators ir tukšs, izslēdz datoru un izslēdzas pats. Ieslēdzu vēlreiz - atkal tas pats, parāda, ka uzlāde ir lielāka par pusi, un nav nekādas informācijas, ka akumulators normālai darbībai vairs nav piemērots.

 

Kaut gan lētāk būtu vienkārši nomainīt akumulatoru, tomēr gribētos, lai UPS būtu gudrāks - lai iepriekš informētu, ka akumulators vairs nevar uzturēt normālu UPS darbību.

----

 

Mjā, nekādas lielas skaidrības, varbūt labāk necepties - nomainīt esošajam UPS tikai bateriju un pašam regulāri veikt diagnostiku, nosimulējot avāriju ar kādu pieslēgtu ierīci virs 100W (bet bez datora nekā cita nav īsti pie rokas).

 

Vislabāk laikam ir nomainīt akumulatoru un laiku pa laikam - "ja tas akumulators parāda, ka ir uzlādēts vairāk nekā pusē, pievienot slodzi lielāku par 100 W,  tad UPS uzreiz parāda, ka akumulators ir tukšs, izslēdz datoru un izslēdzas pats" - tas būs tas komunikācijas protokols, ka jāmaina atkal.

 

Pārbaudīt akumulatoru var, ar zināmu slodzi to izlādējot. Paturi 12voltu 10 vai 20 vatu lampiņu stundu vai divas pie vecā un stundu vai divas pie jaunā akumulatora un pamēri pēc tam spriegumu uz tiem. Ar datora patēriņu neko tādu izdarīt nevar, vienu brīdi tas neko nedara, citu brīdi darbojas uz daudz lielāku jaudu.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ervie teica:

vot nesaprotu, kur prikols slēgt ārā datoru?

Nezinu, kas tas ir, kaut kāds placebo efekts vai tamlīdzīgi, bet es nevaru normāli izgulēties, ja dators pa nakti nav izslēgts. No rīta dulla galva, it kā būtu visu nakti bijis nomodā kopā ar datoru.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , M_J teica:

Nezinu, kas tas ir, kaut kāds placebo efekts vai tamlīdzīgi, bet es nevaru normāli izgulēties, ja dators pa nakti nav izslēgts.

ā nu tas ir pareizi - jo mazāk elektronikas guļamistabā - jo labāk.

iekārtu ventilātori spiež uz ausīm, ledenes arī nemirgojošas ir kaitīgas labam miegam...

un paraža likt mobilo kā modinātāju rokas stiepiena attālumā... njah...

Link to comment
Share on other sites

Es arī nevaru pagulēt, ja dators ieslēgts. Lai cik kluss viņš būtu - tāpat pilnīgā klusumā dzird.

Par UPS varu minēt tikai to, ka vislābākie ir APC un arī EATON, pārējie kautkādi musteki, power-hren zin kā sauc, ir bijuši ar defektiem laika gaitā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 4 stundām , ervie teica:

kur prikols slēgt ārā datoru

 

Lai failus dabūtu ir mazs mājas serverīc. Es atkal pilnīgi neredzu jēgu turēt kompi vislaik ieslēgtu. Kad strādā, tad strādā, kad atpūties, tad nebāzies kompī - nav tur ko darīt. Tas variants, ka ik pa 5 min kaut ko iedomājas un pieskrien pie kompja, man galīgi neliekas simpātisks.


pirms 3 stundām , Raimonds1 teica:

Pārbaudīt akumulatoru var, ar zināmu slodzi to izlādējot

 

Paldies, man piem ir kādi 4 upši mājās (lauku māja). + senčiem laukos ir pārītis. Man ko, tagad taisīt ikgadēju pārbaudes festivālu??? Da nu - labāk nopirkt normālu ražotāju un miers.

Link to comment
Share on other sites

Par to, ka UPSim jāprot arī izslēgt vai iemidzināt datoru - vispār tā fīča arī ir pietiekoši svarīga, jo, piemēram, ja nu elektrība noraujas, kamēr esi kaut kur izgājis (nu kaut vai tualetē). Sanāks, ka pašam pa galvu pa kaklu jānesas slēgt ārā datoru, jo baterija izturēs tikai dažas minūtes, un tad kāda jēga no UPS, ja kompis nostrādā līdz pilnīgai izlādei un noraujas bez normāla "beidzēšanas" procesa. Te arī ir redzēts UPS atsauksmēs daudz žēlabu, ka tam pašam APC šis proces reizēm nespēj sadzīvot ar OS standarta rīkiem (Windows vai Linux Battery Management).

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , ervie teica:

nekad nezini kad ievajadzēsies attālināti paskatīties ko

labs rīts 2018. gadā! WOL!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , AlCohol teica:

labs rīts 2018. gadā! WOL!!!!

tieši tā, 2018.gads. pieslēgties un uzreiz turpināt ko darbadienu beidzot atstājis VS wol un gaidīt kamēr viss salādējas no 0?

Link to comment
Share on other sites

Man arī ir mazs serveris palīgtelpā, kurš arī 24h darbojas. Uz PC ir tikai softi/spēles. Ja vajag darboties ar failiem, tad tos veru un glabāju pa tiešo uz serveri.

Tā ka parastais PC, kad nav vajadzīgs ir izslēgts!

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ervie teica:

tieši tā, 2018.gads. pieslēgties un uzreiz turpināt ko darbadienu beidzot atstājis VS wol un gaidīt kamēr viss salādējas no 0?

nē, kurinam tos procesorus 24/7, nekā pagaidam 10 sekundes līdz WOL pings uzmodinās staciju! gadījumā neesi kāds pašvaldības sysadmins?

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , VebKamera teica:

labāk nopirkt normālu ražotāju un miers

Par normālu ražotāju pilnīga taisnība, bet miers neiestāsies nekad. Akumulators arī Āfrikā ir akumulators un tas, pēc dažiem gadiem, nosprāgst pilnīgi visiem ražotājiem. Istenībā Raimonds1 ieteikums par upša testēšanu ar kvēlspuldzi ir visvienkāršākā metode un pieejama visiem. Var jau teikt, es tak nesākšu visus upšus regulāri testēt. Datora ventilatorus arī netīri? Tai brīdī, kad taisa profilaksi datoras, piemet 100W lampiņu upsim un, kamēr pitekļus izpūš, būs arī ''festivāls'' UPS

 

pirms 5 stundām , VebKamera teica:

Man ko, tagad taisīt ikgadēju pārbaudes festivālu???

pirms 2 stundām , midix teica:

Par to, ka UPSim jāprot arī izslēgt vai iemidzināt datoru - vispār tā fīča arī ir pietiekoši svarīga

Vispār jau lielākā daļa jaunās programas spēj tikt galā ar pēkšņu datora izslēgšanos. Nekādi dati  parasti netiek zaudēti. Protams, serveri, tā cita lieta, bet parastam  lapiņu virinātājam pilnīgi pofig, ja dators pēkšņi paliek bez španunga. Neredzu vajadzību, lai upsis izslēdz parastu mājas datoru.  Upsi vajag, ja pāršuj kādu atmiņu. Tad gan nav labi, ja španis pazūd. vismaz es upsi izmantoju tikai brīžos, kad bīstami palikt bez elektrības. Dators gtoežas visu diennakti un nereizi nav bijušas problēmas, kad pazūd elektrība. Nu i pofig, ka kautkas nav nokačājies, parādās elektrība un procesu var turpināt.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Mans ieteikums - vienreiz nopirkt labu UPS un pēc tam mainīt labus akumulatorus. 

Pietiekami bieži visādi brīnumi redzēti. Pēdējais humors bija tāds: ups kkāds tehnoxxxx, paliels pēc skata, pēc jaudas arī ne mazākais, mainīšu akkum. Atveru, iekšā 4,5Ah un švammes gabals.. Vietā ieliku 7Ah.

Cenšos likt APC, tiem arī rūpnīcas akumulatori kalpo bik ilgāk kā citiem. 

Ņemu ar 2x7Ah akumulatoriem, man liekas, ka ir uzlikti vairāki @snukurins ieteiktajam līdzīgi (arī 1400va, bet bez rozetēm) - ir ok.

Eaton 5e neiesaku, tam skaļš propellers iekšā. 

Link to comment
Share on other sites

Citēt

Vispār jau lielākā daļa jaunās programas spēj tikt galā ar pēkšņu datora izslēgšanos.

 

Ko diemžēl nevar teikt par Windows failu sistēmu - pat ne NTFS.

Kāpēc vispār sāku lietot UPS - vispirms jau protams tāpēc, ka pāris reizes pēc elektrības noraušanās pazaudēju šo to sarakstītu.

Pēc tam, redzot, kā pēc pērkona negaisiem kaimiņi pie manis uzkrītoši bieži atstiepj datorus, kas sākuši mistiski bremzēt vai arī vairs neielādējas, un secinot, ka problēma ir nosprādzis cietais disks, biju ļoti priecīgs, ka man ir UPS - man nav neviena cietā diska, kas 10 gadu laikā būtu nomiris; pat lētie Excelstor vēl visi dzīvi.

Protams, tagad citi laiki - visiem ir portatīvie, un nu jau arī SSD sāk aiziet tautās.

Bet bija reiz gadījums ar manu otro UPS, kaut kādu Trust, kas arī kritiskā brīdī neizturēja un norāva barošanu. Rezultātā diskā sačakarējās failu sistēma un pēc ielādes es dabūju redzēt, kā chkdsk stundu! mēģina atgūt sabojātos failus, un pēc tam tik un tā dabūju pārinstalēt Windows ar visām programmām. Disks gan par laimi palika pilnībā vesels.

 

Tā ka neskatoties uz to, ka OS ražotāji sola, ka viņu failu sistēma esot ļoti droša, ar vairākām dubultām kopijām, diemžēl nekas nespēj glābt, ja brīdī, kad dators aktīvi raksta partīciju tabulā abās šajās kopijās, datoram pēkšņi noraujas elektrība. Visa diena pagalam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , midix teica:

Kāpēc vispār sāku lietot UPS - vispirms jau protams tāpēc, ka pāris reizes pēc elektrības noraušanās pazaudēju šo to sarakstītu

Strādajot ar datoru vienmēr pastāv iespēja, ka kautkas pazudīs un vienēr jātaisa rezerves kopija. Simts reizes lielāka iespēja, kad dators vienkārši uzkarās, nevis pazūd španungs tīklā, bet pret to UPS ir bezspēcīgs. Šorīt pat, ūdens sūknī kautkas ''pēkšņi'', pēc deviņpadsmit gadu eksplotācijas, sagāja uz īso un izblieza mājas centrālo automātu. Tak pilnīgi pofig, dators ieslēdzās, itkā nekas nebūtu bijis. Škrobe, ka pie īsā izsit visus automātus , pofig, kāds tur burts un ampēri. Vecie korķi tai ziņā bija labāki.

 

Pirms 34 minūtēm , midix teica:

man ir UPS - man nav neviena cietā diska, kas 10 gadu laikā būtu nomiris;

Kāda sagadīšanās, man arī neviens disks nav nomiris, tikai man nav datoram UPS. Ar to es negribu teikt, ka upsis ir slikti, un ka to nevajag. Vajag, tikai tas regulāri ir jātestē, vai kā jau te teica, ik pa pāris gadiem jāmaina akumulatori. Laiks iet ļoti ātri un, atbildīgā brīdī, izrādās, ka UPS savu funkciju vairs neveic.

Link to comment
Share on other sites

Tā 10 gadu statistika man bija salīdzinot ar kaimiņiem, kas dzīvoja tajā pašā mazpilsētā un visi bijām pakļauti vieniem negaisiem vasarās un elektrības raustīšanās problēmām rudeņos, kad gaisa mitruma un aukstuma dēļ štruntīgie elektrotīkli laikam nespēja kaut ko izturēt un periodos, kad lietus bija kādas trīs dienas pēc kārtas, tad obligāti vismaz pāris reizes dienā elektrība pazuda uz dažām sekundēm. Lielpilsētās, protams, UPS nav tik aktuāls.

 

Rezerves kopijas, protams, arī ir aktuālas, taču ne ik pēc pusstundas...

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Mmm, atradu vienu ļoti kārdinošu variantu:

 

https://www.aegps.com/en/products/ups-systems-1-phase/protect-b-nas/

 

Pieejams LV veikalos zem 200 EUR. Specifikācija raksta, ka dod laukā tīru sinusu, bildē ir redzamas iekšas ar Yuasa bateriju (skaitās viens no labākajiem brendiem), ir arī USB HID - teorētiski, Windowsam vajadzētu šo automātiski atpazīt kā ārējo bateriju bez papildus softa. Ar 750VA sinusa domāju, ka manai sistēmai vajadzētu pilnīgi pietikt. Galvenais gan ir kvalitāte - it kā AEG skaitās solīda firma arī ar enterprise līmeņa UPSiem, un šis modelis pat ir metāla korpusā, bet nu tas gan vēl neko neliecina.

 

Gandrīz vai biju palicis pie APC BR800GI, bet salasījos šausmu stāstus par to, kā dažiem pēc gada sāk parādīties problēmas ar relejiu salipšanu utt. (viena firma pat sapirkusi 25 gabalus un tie visi nobeigušies gada laikā) un par to, kā šie izdod dīvainus sīcošus trokšņus pat normālā stāvoklī un daži gudrinieki pat ķērās pie lodāmura, lai pielodētu papildus kondensatorus un panāktu klusumu. Laikam APC "lētais gals" tomēr nav tik ilgmūžīgs, bet Smart sērija man būtu overkill. Nez, kā tur būs ar AEG - vai šiem ir lētāks dēļ tā, ka sliktākas detaļas vai shēma, vai arī vienkārši nav tik populārs brends, tāpēc neceļ cenu par mārketingu utml....  Diemžēl par AEG UPSiem ļoti maz atsauksmju, taču tās, kas ir, visas lielākoties pozitīvas.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu tur jau vajag ne tikai elektronikas daļu, bet arī ērtu piekļuvi baterijām - lai var izvilkt, atštekerēt, ielikt. Ir aizdomas, ka šāda veida ekstras varētu būt tikai ledusskapja izmēra UPS. Pats nevienam "gaitā" mainijis neesmu. Un tagad nespēju atcerēties vai ir bijis kāds kam būtu bijis baigi ērti izņemt akumulatorus, it sevišķi neizņemto no racka.

 

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 9 stundām , MIGs teica:

Nu tur jau vajag ne tikai elektronikas daļu, bet arī ērtu piekļuvi baterijām - lai var izvilkt, atštekerēt, ielikt. Ir aizdomas, ka šāda veida ekstras varētu būt tikai ledusskapja izmēra UPS. Pats nevienam "gaitā" mainijis neesmu. Un tagad nespēju atcerēties vai ir bijis kāds kam būtu bijis baigi ērti izņemt akumulatorus, it sevišķi neizņemto no racka.

 

 

Paleja protams ir klīnisks debils, bet nu tu mani pārsteidzi. Visiem APC smart ups jau hvz cik gadus baterijas mainās gaitā bez problēmām. Protams, ka racka apakšā tur kaut ko darboties parasti ir jautri, bet nu ko lai dara.  

Autoram, 

(1) Ja gribās iesist kapeiku, paņem vecu APC smart ups un nomaini baterijas. Normālus UPS ražo EATON vai APC.

(2) UPS baterijas mēdz mirt pēkšņi. Tādēļ viņas testē vismaz reizi gadā. 

 

 

Labots - DjUbuntu
Link to comment
Share on other sites

Upšu baterijas mēdz aiz vecuma arī piebriest, tad nekāda fiksā maiņa nesanāks. APC SmartUPS 800 3gab nācās mainīt kondensātorus, bloki pēc 2gadiem neslēdzās iekšā, nu diezgan nepatīkami.

Link to comment
Share on other sites

(1) UPS un baterijas nevajag turēt izslēgtas ilgstoši, tad viss ar viņiem, tb baterijām ir slikti. UPSi vajag turēt arī atbilstošā klimatā. 

(2) Es runāju par normālu UPS uzturēšanu, tb pie nepietiekamas kapacitātes mainam.Kapacitāti vismaz reizi gadā testējam. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, DjUbuntu teica:

Kapacitāti vismaz reizi gadā testējam. 

Jebkurš normāls UPS pats testē savu bateriju vismaz vienreiz mēnesī, par ko tu runā????

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , DjUbuntu teica:

Visiem APC smart ups jau hvz cik gadus baterijas mainās gaitā bez problēmām.

Iespējams. Tieši tāpēc sevis sacītu nepozicionēju par akmenī kaltu. Neesmu baigi pievērsis UPS apkalpošanai utt.  Pa laikam pats kaut ko izdaru, bet lielākoties cenšos lai to dara citi. Un UPS apkope ir lielisks brīdi tajā pašā down-time izdarīt vēl kaut ko.

Jāatzīst - no patiešām enterprise serveru uzturēšanas vides esmu atgājis mazliet nostāk, un esmu kļuvis vairāk administratīvāks un mazāk tehnisks.


Un jā, ne visur man tie devaisi ir jāmonitorē - ir kur pieaicina pēc fakta.

Tad nu ir tā bēda, ka brīžiem UPS netur vispār un baterijas ir sapūtušās. Tas, ka UPS jau sen ir signalējis kaut kā visiem pofig.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , MIGs teica:

Iespējams. Tieši tāpēc sevis sacītu nepozicionēju par akmenī kaltu. Neesmu baigi pievērsis UPS apkalpošanai utt.  Pa laikam pats kaut ko izdaru, bet lielākoties cenšos lai to dara citi. Un UPS apkope ir lielisks brīdi tajā pašā down-time izdarīt vēl kaut ko.

Jāatzīst - no patiešām enterprise serveru uzturēšanas vides esmu atgājis mazliet nostāk, un esmu kļuvis vairāk administratīvāks un mazāk tehnisks.

 

 

Un jā, ne visur man tie devaisi ir jāmonitorē - ir kur pieaicina pēc fakta.

 

Tad nu ir tā bēda, ka brīžiem UPS netur vispār un baterijas ir sapūtušās. Tas, ka UPS jau sen ir signalējis kaut kā visiem pofig.

Man vienā objektā bija APC upsis rack mont. Viņam arī signalizēja, ka bačas jānomaina. Beigās aizgāja līdz tam, ka tās piepūtās un karsa - nostrādāja termo detektors un ups izslēdzās.

Pēc tam īsti nevarēja tās baterijas izņemt ārā, jo bija deformējušās un arī piekusušas pie ups plastmasas.

Normāla prakse būtu, ja ik pēc 3 gadiem mainītu bačas, neskatoties uz to vēl normālu darbību.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , jema teica:

Jebkurš normāls UPS pats testē savu bateriju vismaz vienreiz mēnesī, par ko tu runā????

 

Es runāju par UPS ienākošā automāta izslēgšanu, lai pārliecinātos, ka UPS tiešām strādā. Nu un vēl es esmu iesitis kapeiku - UPS nav tīkla kartes.

Savukārt ignorēt UPS alertus -  nu tad nax vispār UPS pirkt ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, DjUbuntu teica:

Savukārt ignorēt UPS alertus -  nu tad nax vispār UPS pirkt ?

Kas Tu iedomājies, ka visiem cilvēkiem ir smadzenes ? Reizēm UPS stāv noliktavā, kur pa visiem darbiniekiem kopā nesanāk 100 IQ punktu. Nu pat ja kāds noziņo tālāk šefam, tas nenozīmē, ka viņš noziņo vēl kādam tālāk, vai, ka uzreiz datorists līdz tam upsim aizbrauks.

Ja ir kāds, kam tas ir pienākumos un viņš to arī dara, tad skaidrs, ka tiek monitorēts, uzraudzīts utt. UPS liek ne tikai serveriem. Bieža vajadzība - video novērošana. Mazs NVR + PoE switch. Neviens nekādas uzturēšanas naudas nemaksā un neviens pie viņiem nesteidzas arī pēc izsaukuma.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , MIGs teica:

Kas Tu iedomājies, ka visiem cilvēkiem ir smadzenes ? Reizēm UPS stāv noliktavā, kur pa visiem darbiniekiem kopā nesanāk 100 IQ punktu. Nu pat ja kāds noziņo tālāk šefam, tas nenozīmē, ka viņš noziņo vēl kādam tālāk, vai, ka uzreiz datorists līdz tam upsim aizbrauks.

Ja ir kāds, kam tas ir pienākumos un viņš to arī dara, tad skaidrs, ka tiek monitorēts, uzraudzīts utt. UPS liek ne tikai serveriem. Bieža vajadzība - video novērošana. Mazs NVR + PoE switch. Neviens nekādas uzturēšanas naudas nemaksā un neviens pie viņiem nesteidzas arī pēc izsaukuma.


Man ir birojs klasiskais un tantes jau pēc 20minūtēm sūdzās, ka pīkst tā ka nevarot pastrādāt. Nu un ar UPS apkalpošanu man ir tik daudz sakara, ka rēķinus un

maintenance laikus saskaņoju. Video novērošana vispār ārpakalpojums un pox, kas tur notiek. 

 

 

Labots - DjUbuntu
Link to comment
Share on other sites

Birojā to dzird jā, bet noliktavā mēdz būt vienalga. Tāpat ja ir atsevišķa servertelpa vai servertelpa - tad to troksni neviens nedzird.

Mēs zinām, kā būtu jābūt pareizi, taču reālajā dzīvē nākas redzēt visādas šausmas.

Un ja klients man nav uz apkalpošanu man arī ir kaut kā dziļi vienalga, kas un kā viņam tur. Es protams draudzīgi varu iedot kādu padomu utt, bet tas ir cits stāsts.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ikurat atcerejos biznesa klases ISP kuram pirms pāris nedēļam elektrības raustīšanās rezultējās 6+ h outage jo pēkšņi ups dead un write memory nav :)

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 2 stundām , MIGs teica:

Mēs zinām, kā būtu jābūt pareizi, taču reālajā dzīvē nākas redzēt visādas šausmas

 

Nubet Tev ir cerība, ka izdosies kaut ko padarīt absolūti muļķudrošu???

Ja cilvēki ir tādi cirvji, ka ignorē kļūdu paziņojumus, ar kāju pa d tiem cilvēkiem. Lai iet par manuāl-sētniekiem, nevis pie tehnikas strādā.

Kādus tad vēl risinājumus var gribēt - elektriskās kaklasiksnas, kas pie aparātkļūdas visiem darbiniekiem nostrādā????

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , VebKamera teica:

elektriskās kaklasiksnas, kas pie aparātkļūdas visiem darbiniekiem nostrādā???? 

Man šī doma patīk ! :sarkasms:

 

Es varu uztraukties par savu komandu, par sev tuviem cilvēkiem. Par to kas notiek apkārt - nu visādi notiek.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...