Jump to content

Studēt biroja administratoru


esnezinu
 Share

Recommended Posts

Tā tad, es mācos 12.klasē un problēma ir tajā, ka man nav ne jausmas ko darīt tālāk, kur tālāk studēt, jūtu pastiprinātu spiedienu, jo vienaudži zin, ko darīs, bet es nezinu, tādēl vēršos šeit ar cerību, ka varēsiet pastāstīt kā jūs izlēmāt ko darīsiet un varēsiet iedod man kādu padomu. 

Izdomāt kur mācīšos ir daudz grūtāk dēl tā, ka nevaru saskatīt savas stiprās puses un saprast kas interesē, bet nesen nonācu pie secinājuma, ka, piemēram, administrēšana, sekretārisms(?) varētu būt piemērota joma man, tā kā padodas plānošana, patīk vadīt cilvēkus, uznēmēdarbība, ekonomika interesē(kaut gan nezinu vai varu teikt ka padodas), bet grūti saprast vai šis darbs vispār ir pieprasīts, kur studēt, jo viss ko es pagaidām varu atrast, ir koledžas, kas man neder, jo gribētu tomēr kaut ko ar augstāku profesionālisma līmeni(?), un vai vispār šī ir profesija uz kuru ir vērts iet. Gaidīšu jūsu domas un ieteikumus, paldies jau iepriekš:)

Labots - esnezinu
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , esnezinu teica:

problēma ir tajā, ka man nav ne jausmas ko darīt tālāk

Nu neviens jau tavā vietā to gan nevar izdomāt, domā pats! A šeit tulīt sāksies pilnīga kuiņa!

Link to comment
Share on other sites

Manā skatījumā biroja adminstrators ir tāda pus-profesija. Nav gluži palīgstrādnieks, bet nav arī jurists, programmētājs, dakteris vai finansists.

BET, tas ir labāk, kā nekas. Un tak jebkurā brīdī no koledžas var aiziet arī tālāk pilnvērtīgu augstāko iegūt(izlīdzinošie kursi utt). Katrā ziņā labāk tā, nekā pabeigt piemēram ārstus un tad saprast, ka tas galīgi neinteresē un jēga no tā nav bijusi.

Interese par lietām jau parādās arī tad, kad sāk reālos darbus pastrādāt un saprot, kas ir kas. Priekštats par profesijām no TV ekrāna jau arī ir diezgan atšķirīgs no realitātes.

Un vēl jau tas, ka ne visiem tās "cēlās" profesijas patīk un ne visi var pavilkt to garoziņu kas katrai nāk klāt. Nu nav visi mākslinieki, nav visi uzņēmēji, nav visi dakteri vai programmētāji.

Labots - MIGs
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , MIGs teica:

Un vēl jau tas, ka ne visiem tās "cēlās" profesijas patīk un ne visi var pavilkt to garoziņu kas katrai nāk klāt. Nu nav visi mākslinieki, nav visi uzņēmēji, nav visi dakteri vai programmētāji.

Zelta Vārdi!

Link to comment
Share on other sites

Biroja administratoram tev nevajag ne augstāko, ne koledžas izglītību. Tas pa lielam ir studentu darbs, ja neaizsēdas, protams.

Izklausās, ka tev varētu patikt projektu vadība. Vari palasīt ko par to tēmu.

Link to comment
Share on other sites

mans ieteikums būtu  iet cauri visām programmām detalizēti - kādi priekšmeti tiek mācīti un kādas tēmas priekšmetā tiks apskatītas. jāsaprot, ka tajos pāris koledžas gados priekš dzīves neko prātīgu iemācīt nav laika, tikai visu apgrābstīt. jāņem uzreiz vērā vai programma ir profesionālā (iegūst profesiju klasifikātora izpratnē) vai akadēmiskā (kur tādu parasti neiegūst). vēl jāsaprot atšķirība starp virzieniem, profesijas valsts pašvaldību sektorā (kur šķiet konkurence paredzamā nākotnē tikai palielināsies) vai komercsektorā (kur vienīgais mērķis ir pārdot).

 

izvēlēties tādu pamatvirzienu, kurā pašam/ai labi patiktos darboties. ja sekretārs/biroja adm tas tāds pirmais hops tālākā darbībā,  apkārtējās profesijas piemēram loģistika (darbošanās ar kravām un piegādēm), vai  mārketings (kas mūsu izpratnē ir sabiedriskās attiecības, darbošanās ar reklāmām, visādu tekstu rakstīšana, pasākumu organizēšana palīdzot pārdošanas cilvēkiem pārdot), vai grāmatvedība (kas realitātē ir viena vienīga precīza darbošanās ar darījumiem un dokumentiem), vai vēl kas.

 

uzņēmējdarbības programma jaunulim protams ir derīga, bet manuprāt diezgan bezjēdzīga ja nevēlies turpmāk dzīvē pārdot-pārdot-pārdot (un to darīt nepatīk).

mani nupat viens jaunulis diezgan nošokēja - vecums tuvojas 30, itkā sekmīgs tipa biznesa administrācijas grāds, bet reālajā dzīvē - ne mazākās saprašanas ka un kā jāpelna darbadevējam nauda, t.i. aktīvi jāpārdod.

 

kas mani diezgan šokē universitātes eksakto bakalauru programmās, ka viņiem nav neviena priekšmeta par ekonomiku - iznāk pēc pāris gadiem ārā tipa jaunais censonis bez saprašanas kas pasaulē notiek, ārpus savas jomas. un profesionālā grādā arī tur daudzās programmās nav. tehniskajā universitātē savukārt ir daudz lielāks uzsvars uz tehnisko, un kārtīgs smags mācību darbs.

 

vēl viens uzsvars ir valodas! man ir žēl ka nesaprotu franču un vācu, tāpēc tās informatīvās telpas man ir nepieejamas. bet arī angļu valodā tagad ir daudz derīgu tālmācības iespēju, daudzas pie tam pa brīvu - tikai savs laiks jāiegulda. par krievu valodu man vispār nav komentu - nu nevar viņu nezināt, ja vēlies komercijā strādāt. tas ka mūsu skolu sistēma ignorē mūsu tuvākos kaimiņus - igauņus leišus poļus - arī manuprāt liekas diezgan dumi. stipri ierobežo iespējas. (atceros kā viena apsviedīga dāniete itālijā itāļus nostādīja pēc ķepām viņu pašu itāļu valodā. gan jau viņa kaut ko no franču un vācu valodas kaut ko saprata, papildus angļu)

 

nu respektīvi, lai veicas, varbūt vēl ko klāt pierakstīšu te, ja prātā ienāks.

 

-----------

ak jā sekretārisms un administrēt plānot vadīt reālajā dzīvē nozīmē arī reālu atbildību par to specifisko sfēru ko dari. piemēram ja es tev pasūtu noformēt vēstuli, tad par saturu domāju es, bet no tevis būs perfekts noformējums atbilstoši praksei, lietvedībai utt.

labs projektu vadītājs ir pēdējā instance no kura prasīs rezultāta sasniegšanu. tu pats no sevis prasīsi, lai viss būtu paredzēts ieplānots un izdarīts. tu būsi tas pēdējais melnstrādnieks, kurš aizvērs tos caurumus kurus tavas projekta grupas biedri būs pateikuši "ai to es nezinu, tas nav mans lauciņš".

 

 

Labots - ervie
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Biroja administratori ir dažādi. Manam sencim biroja administratore gatavo atskaites VID, slēdz līgumus ar klientiem, veic uzņēmuma pārstāvību tiesā, risina biroja IT uzdevumus, un vēl veic projektēšanas darbus, jo ir arhitekta sertifikāts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Mielestapa, tas stāstiņš par universālajiem karavīriem ir dzirdēts, atliek tādam aiziet un čau. Cilvēks 10 lietas labi nevar darīt, tikai vispusēji, protams, kā darba meklētājam ir labi daudz zināt, bet, tad nekad nebūsi vienas jomas eksperts ar atbilstošu $$$$, jo vienmēr būsi bijis nelielu uzņēmumu universālais darbinieks.

 

Autoram ieteiktu pārlasīt vairākas reizes ervie komentāru, tas būtu ar ko vari sākt, lai saprastu aptuvenās programmas, kas tevi varētu interesēt.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

2 jautājumi:

1) Kas no mācītajiem priekšmetiem Tev patiešām padodas? Nu tā - riktīgi vieglāk, kā pārējiem skolas/klases biedriem?

2) No esošās darba pieredzes (ja tāda kaut cik vērā ņemama ir) - kurš/kāds darbs (vai darba veids) Tev licies pietiekami interesants, lai tas beigās neliktos par nepatīkamu pienākumu?

 

No tā izejot jāsāk domāt.

 

pirms 7 stundām , esnezinu teica:

patīk vadīt cilvēkus,

 

Par šito iesaku pagaidām aizmirst. Es pieņemu, ka vismaz 50% cilvēku labprāt būtu Maikrosofta direktori, bet tur pat pēc augstskolas vēl DAUDZ būtu jāmācās. Un tas ir talants, ne tikai zināšanas - mums te Latvijā nez kāpēc visi pieņem, ka nozares profesionālis automātiski var būt vadītājs, kas principā ir muļķības.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , VebKamera teica:

mums te Latvijā nez kāpēc visi pieņem, ka nozares profesionālis automātiski var būt vadītājs, kas principā ir muļķības. 

 

Pieņēmums jau ir jauka lieta, bet vai paņems darbā par vadītāju ar pliku papīru, jo prasa taču vadītāja pieredzi , kas visai ir loģiski.

 

Autor studē informācijas tehneloģijas, ja nepatiks? Nomainīsi virzienu, kamēr jauns/a tikmēr var ekspermentēt ;)

Labots - staylez
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mielestapa teica:

Biroja administratori ir dažādi. Manam sencim biroja administratore gatavo atskaites VID, slēdz līgumus ar klientiem, veic uzņēmuma pārstāvību tiesā, risina biroja IT uzdevumus, un vēl veic projektēšanas darbus, jo ir arhitekta sertifikāts.

Izlasot paša sarakstīto, tu tak saproti, ka tas nav biroja administrators/-e? 

Link to comment
Share on other sites

biroja administrātore pārsvarā gatavo kafiju klientiem un atbild uz korespondenci, viss basta.

Link to comment
Share on other sites

@staylez kļūdains priekšstats.. biroja administrators parasti ir pirmais cilvēks birojā, ko klients satiek... un pienākumos ietilpt tevis rakstītais var, bet tā ir tikai maza maza daļa no visa.

 

Pašam ir biroja administratora izglītība.. tiesa.. gluži šajā jomā nestrādāju, bet prakse ministrijā gan bija... tiesa šīs zināšanas noder arī pašreizējā darbā.. plānot laikus, darbus.. pareizi noformēt dokumentus u.t.t.

 

piemērs, kur studēt - https://www.bvk.lv/studiju-programmas/iestazu-darba-organizacija-un-vadiba/ - būs 1.līmeņa augstākā.. pēc tam, ja interesēs varēsi jau iet uz bakalauriem..

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , itanium teica:

Izlasot paša sarakstīto, tu tak saproti, ka tas nav biroja administrators/-e? 

Tas ir orķestris, cilvēks - orķestris.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Mielestapa teica:

veic projektēšanas darbus, jo ir arhitekta sertifikāts.

Brīnišķīgi, sertificētu arhitektu saraksts ir visnotaļ neliels.

Par biroja admina algu tie nestrādā. 

pirms 3 stundām , Mielestapa teica:

 risina biroja IT uzdevumus

Printeru papīra pasūtījumi vai tomēr pat varbūt pat no 0 visu dara, piem, ieskaitot sisadmina un varbūt pat DB dev darbus?

pirms 3 stundām , Mielestapa teica:

veic uzņēmuma pārstāvību tiesā

Brīnišķīgi, acīmredzot ir arī zvērināta advokāte. 

Lieta tāda, ka kaut arī civillietās varbūt pārstāvis, kas nav zvērināts advokāts, pieprasīt no otras puses kompensāciju par aizstāvja honorāru  var tikai par zvērināta advokāta pakalpojumiem. 

 

Tātad, lai iegūtu arhitekta sertifikātu, personai ir jābūt mağistra grādam pielīdzināmai izglītībai arhitektūrā UN obligātai darba pieredzei. Tikai tādas personas drīkst pretendēt uz arhitekta sertifikātu. 

Tātad 5,5 - 6 gadi + 5 gadi. ( 10,5-11 gadi ).

Zvērināta advokāta statusu var iegūt tikai persona, kurai ir profesionāla kvalifikācija un mağistra grādam pielīdzināma izglītība ( kopā 5-6 gadi) un darba pieredze 5 gadi, nevainojama reputācija, eksāmeni ( kopā atkal vismaz 10 gadi).

IT un grāmatvedības studijas kopā, labi, varbūt 6 gadi, vai 7 gadi. 

18+11+20+7 = cilvēkam ir 55 gadi kā minimums. Pie vislabākā scenārija. 4 augstākās izglītības, 2 as no tām pielīdzināmas mağistra grādam. 

Alga virs 12000 netto mēnesī arī noteikti. 

 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Es arī pēc visusskolas nezināju, ko darīt tālāk. Reāli arī neko lietderīgu nedarīju - aizgāju strādāt.
Nu jau pagājuši 16 gadi, bet augstāko izglītību neesmu ieguvis, kaut arī darbs ir ļoti ok, atalgojums arī +/- adekvāts. Precīzāk būtu teikt, ka vienkārši paveicās būt pareizajā laikā pareizā vietā.

BET, ko es ar to gribēju autorei pateikt:
1) Ja nezini ko studēt - nedari to.
2) Izglītību vajag - ja ne priekš citiem, tad priekš sevis.
3) Ja mani šobrīd atmestu atpakaļ tos 16 gadus, tad es par 101% skatītos kāda ar savām rociņām darāma aroda virzienā - pats sev saimnieks, pats sev naudiņu pelni.

 


 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , rnxx teica:

Pie vislabākā scenārija. 4 augstākās izglītības, 2 as no tām pielīdzināmas mağistra grādam. 

Alga virs 12000 netto mēnesī arī noteikti. 

Varbūt viņš (viņa) vienkārši ir "doļā" un nemaz precīzi nezin, kurā datumā maksā algu. Man tādi arī ir pazīstami.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
Pirms 3 minūtēm , rnxx teica:

Brīnišķīgi, sertificētu arhitektu saraksts ir visnotaļ neliels.

Par biroja admina algu tie nestrādā. 

Printeru papīra pasūtījumi vai tomēr pat varbūt pat no 0 visu dara, piem, ieskaitot sisadmina un varbūt pat DB dev darbus?

Brīnišķīgi, acīmredzot ir arī zvērināta advokāte. 

Lieta tāda, ka kaut arī civillietās varbūt pārstāvis, kas nav zvērināts advokāts, pieprasīt no otras puses kompensāciju par aizstāvja honorāru  var tikai par zvērināta advokāta pakalpojumiem. 

 

Tātad, lai iegūtu arhitekta sertifikātu, personai ir jābūt mağistra grādam pielīdzināmai izglītībai arhitektūrā UN obligātai darba pieredzei. Tikai tādas personas drīkst pretendēt uz arhitekta sertifikātu. 

Tātad 5,5 - 6 gadi + 5 gadi. ( 10,5-11 gadi ).

Zvērināta advokāta statusu var iegūt tikai persona, kurai ir profesionāla kvalifikācija un mağistra grādam pielīdzināma izglītība ( kopā 5-6 gadi) un darba pieredze 5 gadi, nevainojama reputācija, eksāmeni ( kopā atkal vismaz 10 gadi).

IT un grāmatvedības studijas kopā, labi, varbūt 6 gadi, vai 7 gadi. 

18+11+20+7 = cilvēkam ir 55 gadi kā minimums. Pie vislabākā scenārija. 4 augstākās izglītības, 2 as no tām pielīdzināmas mağistra grādam. 

Alga virs 12000 netto mēnesī arī noteikti. 

 

 

Dāmai ir 45 gadi, nav advokāta statusa, bet ir bakalaurs tiesībās, maģistrs finansēs Bonnas universitātē, arhitekta sertifikāts, amats - biroja administratore, alga, 650-750 eiro mēnesī.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vienalga, pie arhitekta sertifikāta vai zv adv statusa tikt nav ātri pat teicamniekam ar to mağ grādu un prof kvalif; abiem ir stāža cenzs pirms piekļuves iespējas pretendēšanai uz šiem statusiem. 

Diez vai cilvēks, kas čakli veltījis arhitektūras nozarei vismaz 10,5 gadus, piekritīs "risināt biroja IT jautājumus" vai "tiesu prāvu jautājumus". 

Arhitektu sertifikāciju reglamentē pat EU līmenī. 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 2 minūtēm , Mielestapa teica:

alga, 650-750 eiro

 

Sencis no indes pie pusdienu tējas nebaidās? Ja man pie tādas atbildības un kompetencēm piedāvātu tādu algu, es visticamāk, darba devēju uz mieta uzspraustu. Ja nu vienīgi viņai darbs 2 stundas dienā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Mielestapa teica:

650-750 eiro mēnesī.

Teikšu, kā ir, ne kas dižš, pat ja uz rokas, ja vien paralēli MU negriežas.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Mielestapa teica:

ir bakalaurs tiesībās, maģistrs finansēs Bonnas universitātē, arhitekta sertifikāts

Pirms 4 minūtēm , Mielestapa teica:

alga, 650-750 eiro mēnesī

 

naher?

Apnicis strādāt un tāda kā priekšlaicīga pensija ar vieglu režīmu īpašā statusā? Lai laiks mazbērnus no dārziņa izņemt un svaigu gaisu paelpot 3h dienā no tām 8h?

 

Vienkārši man grūti iedomāties, kāda mārrutka pēc cilvēks ar specialitāti lai strādātu par pazemu algu. Vienīgais izskaidrojums - strādāt negribas, un birojs ir ar mieru prasīt maz, maksāt maz, palaist ātrāk no darba. Vai arī tur cita situācija?

  • Atbalstu 4
Link to comment
Share on other sites

Kas ir mazāka summa par nesertificēta arhitekta palīga algu Rīgā uz rokas. Krietni mazāka. 

750 netto var paprasīt būvinženiera prof bakalaura absolvents, kurš patiešām māk rasēt!

Arhitekta palīga ar prof kvalif un mağistra grādu alga sākas no 1000 netto baltās algas. Rīgā. Bez sertifikāta. 

Ar arhitekta sertifikātu par pusslodzes atsēdēšanu alga ir min 1500 netto par pusslodzi priv sektorā Rīgā. To sertifikātu ir MAZ!

 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Labi, uzraksti arhitekta sertifikāta numuru, man ir sertificēto arhitektu saraksts ar numuriem, piezvanīšu un pajautāšu par viņas darbu kā biroja administratorei par EUR 750 netto. 

Arhitekta sertifikāta numurs nav personas dati. Neko citu nevajag. Numuru. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
Just now, rnxx teica:

Labi, uzraksti arhitekta sertifikāta numuru, man ir sertificēto arhitektu saraksts ar numuriem, piezvanīšu un pajautāšu par viņas darbu kā biroja administratorei par EUR 750 netto. 

Arhitekta sertifikāta numurs nav personas dati. Neko citu nevajag. Numuru. 

 

 

Jāprasa sencim numurs, viņa pati maz ko projektē, galvenokārt inženierbūves, piemēram, autostāvvietas, jo tas nav viņas kā biroja administratores pienākums, bet viņas stiprā puse esot jurisprudence - viņa koriģē citu biroja arhitektu sagatavotos projektus, jo ļoti labi pārzin saistošos standartus, būvnormatīvus un teritorijas plānojumu. Birojā darbojas arī sertificēti zemes ierīkotāji - ja zemes ierīkotāja sagatavoto zemes ierīcības projektu būvvalde nelaižot cauri, to dodot biroja administratorei, kas to koriģē un laiž atkārtoti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Mielestapa teica:

 - viņa koriģē citu biroja arhitektu sagatavotos projektus.

Vecākā līmeņa speciālista līmenis citu sertificētu un pieredzējušu speciālistu vidū uzņēmumā. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , CAP teica:

un par to visu viņai maksā tādu nožēlojamu algu?

Tač nezinām, cik tas cilvēks reāli strādā. Varbūt nav noslogots, citi spečuki birojā rukā, a viņa epizodiski ierodas, pagrozās, kaut ko pakoriģē un viss. Tāpēc arī alga atbilstoša.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
Pirms 16 minūtēm , vvv teica:

Tač nezinām, cik tas cilvēks reāli strādā. Varbūt nav noslogots, citi spečuki birojā rukā, a viņa epizodiski ierodas, pagrozās, kaut ko pakoriģē un viss. Tāpēc arī alga atbilstoša.

Tā ir, jo viņa strādā uz pusslodzi, un reāli ir labi materiāli nodrošināta, bet piestrādā, lai nezaudētu kvalifikāciju, jo bērni jau lieli, un laika ir daudz. Tā teikt - vairāk hobijs kā darbs.

Link to comment
Share on other sites

Pie 0.25 - 0.33 slodzes būtu OK alga.

Tomēr izskatās, ka cilvēks maz darbīgs. Kolekcionē diplomus.

Šobrīd arhitektūrā akad bakalaura studijas. Ar to diplomu var būt arhitekta palīgs ( 216102 ). Kvalifikācijas ieguvei vēl jāpabeidz tā mağistra programma, kur dabūn kvalifikāciju + mağistra grādu. Strādā, kārto eksi sertifikācijai. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , rnxx teica:

Pie 0.25 - 0.33 slodzes būtu OK alga.

Ko tu žēlo to arhitekti. Ja viņa strādā tur par tādu algu, tātad viņu apmierina tas darbs. Acīmredzot, strādā nepārpūloties, bez liela sasprindzinājuma.

Un nevajag domāt, ka tiklīdz arhitekts, tā uzreiz jāsaņem lielu algu. Nemaksā neviens tikai par to, ka esi tāds sertificēts arhitekts. Maksā par to, ko padari.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nežēloju, tur cilvēkam vispār, izskatās pilna soma ar diplomiem. ?

Neuzskatu to sertifikātu kā supervērtību, bet sertifikāti tiem arhitektiem un būvinženieriem palīdz parakstīt visādus svarīgus dokumentus. 

Darbos tāpēc tos sertifikātus prasa, lai būtu kas parakstās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies par ieteikumiem, daudzi no tiem bija patiešām noderīgi, jūtos tagad vēl vairāk apjukusi, bet kaut ko jau noteikti izdomāšu

Link to comment
Share on other sites

Pamēģini iziet dažāda veida kursus kas Tevi uzrunā. Ir pieejamas visādas jauniešu programmas utt. Varbūt Tev kas iepatīkas un varēsi to studēt padziļināti. Piemēram aizej uz kādu gleznošanas vai zīmēšanas nodarbību vai arī uz kādu astronomijas pulciņu. Ja Tev padodas eksaktie priekšmeti, tad var atrast ļoti daudz ko interesantu no dabas zinātnes. Cik nav redzētas jaunas meitenes jau kā pētnieces laboratorijās ar degsmi acīs izzināt.

Link to comment
Share on other sites

Man uz 12. klases beigām bija līdzīgi - nezināju, ko iesākt. Tad nu bija doma ekonomiku-vadību studēt, kur vecāki labprāt būtu mani redzējuši, un nekā jēdzīgāka nebija prātā. Loģiski, ka ar vidusskolas diplomu kabatā 17 gados man nebija baigās skaidrības.


Pēkšņi ieinteresējos par datoriem - pag, bet kā tur vispār taisa tos lodziņus? Paprasīju klasesbiedram - "ā, tā tur ir tīrākā programmēšana". Okei .. stājos uz ekonomiku, uz vadību un uz IT. Piezvanīja man no vienas augstskolas, kurā eksāmenu rakstīju uz divām programmām - saka, ka esmu ticis gan ekonomikā-vadībā, gan IT. Lai izvēloties. Paprasīju - sakiet, bet kurā ir grūtāk mācīties? Nu .. IT grūtāk. Labi - rakstiet mani uz IT. 


Ekonomikā-vadībā ļoti-ļoti daudz studentu mācās un absolvē, bet ne tuvu ne visi reāli kaut ko par tēmu arī dara. Brālis ir absolvējis vadībniekus, bet tikai sagadīšanās pēc pirmo darbu arī dabūja, visur tikai, pardon my french, sūda darbus piedāvāja bez pieredzes, un pa lielam viņam diploms ir tikai papīrs un vispārējās inteliģences celšana, nevis kaut kas ļoti noderīgs. Pusgadu pēc bakalaura vazājās apkārt, līdz baigās sagadīšanās pēc radās vakance (ilggadējais vadītājs aizgāja viņsaulē). Ja grib mācīties tā, lai izceltos no milzīgā ekonomistu-vadībnieku bara, tad ir jāmauc labākās augstskolās, piemēram, zviedru augstskolā. Kurā ir milzīgs konkurss. Tas būs 100x labāk nekā pa lēto kaut kādu fikso profesiju iegūt, ka tikai vieglāk. Nezinu, es pa vieglo, pa haļavu neredzēju nekādu perspektīvu. Bet arī neizmēģināju neko daudz.

 

IT bakalaura laikā iemācījos programmēt, iepatikās, pēc bakalaura sāku strādāt, un kopš tā laika piespiedu kārtā bezdarbniekos nav bijis jāsēž nekad, izņemot simboliski paņemot 2 nedēļu atvaļinājumu starp darbu maiņām. Alga arī tāda, par kuru grēks sūdzēties, līdz ar to atmaksājas. Tas viss radās tā rezultātā, ka pamācījos, līdz sapratu, kas man interesē un kur es varu uztaisīt kaut ko labāk nekā kursabiedri. Lai to saprastu, bija jāsāk mācīties kaut ko interesantu un sarežģītu, nevis dzert vai veikalā strādāt. Ja man būtu jaudīgi paziņas bijuši, kas parādītu, ko un kā viņi dara - varbūt būtu daudz ātrāk profesiju izvēlējies. Kojās interesantas lietas parādīja kolēģi, pastāstīja, kas vispār nozarē ir apgūšanas vērts. Kaut vai tā dēļ vien ir vērts pastudēt ko perspektīvu, ja nezini, ko gribi un ko vispār var darīt.

 

----

Bet par biroja vadītāju - lūk, tas ir buts.lv lauciņš (primitīvā variantā, bet viņi piedāvā daudz interesantu kursu). Skaties pati, varbūt ir varēšana studēt kaut ko virs tipiskās angļu valodas, ekseļa un ekonomikas teorētiskajiem pamatiem, par ko desmiti tūkstošu meiteņu jau ir nodiplomējušās. Paskaiti budžeta vietas mācību programmās un paskaties, kur ir reāli tikt budžetā un iegūt gana interesantu un pieprasītu profesiju. Bet skaties pati - galvenais, lasi mācību programmas un salīdzini, nevis ielien vieglākajā variantā un ceri dabūt garantētu darbu ar to.
Mūsdienās ir centralizētie eksāmeni - iesaku vismaz 12. klasē pazubrīt papildus kursos matemātiku, lai vairāk augstskolās budžetā vari iestāties un pēc tam izvēlēties. Man tas ļoti palīdzēja. LU piedāvā kaut kādus sagatavošanas kursus - neredzu saiti uz matemātikas kursiem, kurus apmeklēju, bet ir šis tas cits:  https://www.lu.lv/gribustudet/skoleniem/sagatavosanas-kursi/ , https://www.lu.lv/gribustudet/skoleniem/nodarbibas-skoleniem/ 

Labots - usver
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , rnxx teica:

Brīnišķīgi, sertificētu arhitektu saraksts ir visnotaļ neliels.

Par biroja admina algu tie nestrādā. 

Printeru papīra pasūtījumi vai tomēr pat varbūt pat no 0 visu dara, piem, ieskaitot sisadmina un varbūt pat DB dev darbus?

Brīnišķīgi, acīmredzot ir arī zvērināta advokāte. 

Lieta tāda, ka kaut arī civillietās varbūt pārstāvis, kas nav zvērināts advokāts, pieprasīt no otras puses kompensāciju par aizstāvja honorāru  var tikai par zvērināta advokāta pakalpojumiem. 

 

Tātad, lai iegūtu arhitekta sertifikātu, personai ir jābūt mağistra grādam pielīdzināmai izglītībai arhitektūrā UN obligātai darba pieredzei. Tikai tādas personas drīkst pretendēt uz arhitekta sertifikātu. 

Tātad 5,5 - 6 gadi + 5 gadi. ( 10,5-11 gadi ).

Zvērināta advokāta statusu var iegūt tikai persona, kurai ir profesionāla kvalifikācija un mağistra grādam pielīdzināma izglītība ( kopā 5-6 gadi) un darba pieredze 5 gadi, nevainojama reputācija, eksāmeni ( kopā atkal vismaz 10 gadi).

IT un grāmatvedības studijas kopā, labi, varbūt 6 gadi, vai 7 gadi. 

18+11+20+7 = cilvēkam ir 55 gadi kā minimums. Pie vislabākā scenārija. 4 augstākās izglītības, 2 as no tām pielīdzināmas mağistra grādam. 

Alga virs 12000 netto mēnesī arī noteikti. 

 

 

Nezinu, kur tāda infa, ka arhitektam ir jābūt maģistram? Cik zinu, visiem būvspeciālistiem ir jābūt 2. līmeņa augst. profesionālai!

Link to comment
Share on other sites

@xp, kā tad. Arhitektam ir jāmāk izrēķināt visu ar attiecīgās būves izturību, rupji rēķinot - cietvielu fiziku. Būvspecis - var ieteikt kur kādam likt bruģi, vai lietas, kas neietekmēs konstrukciju izturību! Tas ir - vismaz otrā līmeņu augstākā...

Link to comment
Share on other sites

Just now, rubb teica:

Arhitektam ir jāmāk izrēķināt visu ar attiecīgās būves izturību, rupji rēķinot - cietvielu fiziku.

Šeit tu maldies. Mūsdienās arhitekti nenolaižas līdz rēķināšanai. Rēķina inženieri.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@vvv, pameklē gan, kā var dabūt sertifikātus, un kādas izglītības vajag lai būtu normālu projektu Arhitekts!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...