Jump to content

Tautas līdzekļi - iztecējusi Alkaline baterija


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri,

Ašais jautājums: kā ar tautas līdzekļiem novērst iztecējušas Alkaline baterijas radītās sekas?

Negribas nekur braukt pēc speciālas ķīmijas un kasīt arī baigais slinkums. Ideāli, ja var iemērkt uz kādu laiku, lai ārā iznāktu spīdīgs :D Etiķis, kola? 

photo_2018-10-22_23-24-31.thumb.jpg.409f40ae052c762513e1359867c36315.jpg

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Spīdīgu nekad neredzēt, optimāli- korodējušās daļas apalvot, bet rūsējusi mīnus atsperīte agri vai vēlu pateiks čau.

Link to comment
Share on other sites

Nēe, to koroziju pilnībā apurēt nevar, tāpat kā auto.

tas ir no kādas pults?

Pašam ir bijusi mūžīgā problēma ar ТЛ-4М elementiem, mūžamzaļš nekontakts

AttÄlu rezultÄti vaicÄjumam âТÐ-4Ðâ

es par šito

Labots - inteens
Link to comment
Share on other sites

Tur kur ir elektrība un elektronika, jebkura skābe ir TABU!

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Būs jau vien jāmēģina kasīt - kas gan cits man atliks. Žēl 40 EUR par jaunu klaviatūru priekš TV kastes izlikt, nemēģīnot veco atdzīvināt.

Hmm, šajā tēmā gadījumā nebija viens no retajiem Betona (Tritons) komentāriem bez rupjībām?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

No tautas līdzekļiem - var mēģināt ar spirtotu vati patīrīt, tad vēl citrona sula, eļļa WD 40, dzeramā soda, lodējuma vietām palīdz aspirīna tablete.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, itanium teica:

Nevar lietot, nav kontakta.

Patiešām? Neizskatās nemaz tik traģiski. Ir bijuši daudz skumjāki gadījumi.

Es mēģinātu ar kontaktu tīrītāju (pūšamo no baloniņa) un zobu birsti.

Un paturpinot tēmu - kāds var izskaidrot, kāpēc tās baterijas tek un kā no tā izvairīties? Pat Duracell produkcijai jau šitā sērga piemetusies.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

ar svaigu trauku mazgājamo švammi paberzt

vai katlu beržamo švammi

vai smilšpapīru

vai vīli

vai nazi

 

nu ko var saimniecībā atrast

Link to comment
Share on other sites

Stulba kļūda manā pusē - galvenais, ka man ir tik daudz lieki NiMH akumulatori, kas mierīgi varēja tikt izmantoti tajā klaviatūrā, bet, nē, negribējās mest enerģiju ārā :D

Link to comment
Share on other sites

Tā ka konstrukcija izjaukta, tad jau vienkāršāk.Uztaisi vāju citronskābes vai etiķa šķidumu. Ar šo šķdumu un zobu birstīti nopucē lieko drazu no tām pederēm. Nomazgā ar tīru ūdeni. Ja ir acetons- noskalo uz reiz ar to. Paalīdzēs aizvākt mitrumu, jo acetons izvaikojot ''parauj'' līdzi ūdeni.Nu var arī žavēt pa prasto. . Un aplodē kontakta vietu. Ja gribi labu kontaktu, tad var pielodēt kādu no apzeltītajiem elastīgajiem kontaktiem . Dabūnami izķidājot kādu kontaktu kas kādā vecā mātes platē. Pliks aplodējums ar laiku , tomēr, nooksidējās. Man gan, šitādien negadijumie kalpo daudzdzīslu apsudrabotā vada gabaliņš- mētājas no vecajiem laikie. Tā ka tā atspere ir no tērauda, tad vajag ko šerpāku lai aplodētu, tipa asperīna tableti ( fosporskābe jau noteikti  nestāv plauktā-izmantojot to var aplodēt kaut nihromu). Kad aplodēts , tad jau lodē klāt ko gribi. Tā ka tā ir pults, tad mitrumā jau neturēsi, pēc tīrīšanas un žavēšanas diezin vai tajā konstrukcijā korozija turpināsies. Galvenais lai nebūtu satecējis iekšā uz elektronikas tas elektrolīts .

Vispār, ja aplodēšanai izmanto alvu (nevis lodalvu, kas ir alvas un svina maisījums) , tad var arī neiespringt ar kontakta drošumu- alva nemaz tik vieli neapsūb.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Atceros vecos laikus, kad VEF202 un līdzīgiem radioaparātiem nopuvušas  bateriju atsperes bija standarta defekts. Tad nu paskatoties uz autora problēmu tāds sīkums vien ir. Tur atsperes nav  nopuvušas un mieīgi kalpos tālāk. Kā jau te teica, nomazgā  ar ūdeni, notīri kontaktvirsmu un viss būs štokos. Cita lieta, ja tā zaraza satecējusi uz pašas plates, tad gan var būt problēmas. Ja par bateriju kvalitāti, tad nevajag pirkt uz akciju Maxsimā pa lēto. Man neviena Duracell nav iztecējis, bet lietoju es tās ļoti daudz. Taisnību sakot, tiklīdz bača nosēžās, tā uzreiz izņemu no aparāta un iemetu kaitīgo atkritumu kastītē. Pultī, droši vien, pussprāgušas bačas stāvēja ilgi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Didzis teica:

Pultī, droši vien, pussprāgušas bačas stāvēja ilgi.

Nu, to es pateikt nespēšu - strādāja godam vēl iepriekšējā dienā.

Link to comment
Share on other sites

Tā, paldies visiem biedriem par boot.lv 2018. gada projekta (manas klaviatūras salabošana) novešanu līdz galam - strādā. Noberzu ar elektrisko zobu birsti :)

Link to comment
Share on other sites

darklight
2018.10.23. , 16:19, raivix95 teica:

Pat Duracell produkcijai jau šitā sērga piemetusies.

Duracell vienmēr ir bijuši labi izreklamēti un pārcenoti mēsli. Un vienmēr ir tecējušas.

Link to comment
Share on other sites

Lietojam akumulatorus un tā nebūs PROBLĒMA :)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ja vajag radiomikrofona, jaudu, tad ir starpība, vai 1,2V vai 1,5V vienam elementam un turēt akumulatorus teļuka pultī nav ekonomiski izdevīgi. Vienkārši, kad pults sāk gļučīt un roka jāstiep tuvāk teļukam, jāmaina baterijas, nevis no tām jāizspiež pēdejā sula. Aula iztek tikai pilnīgi izlādētai baterijai, ja to laikā neizņem. Kas ar to baču notiek pie kaitīgajiem atkritumiem, pofig.

Link to comment
Share on other sites

2018.10.26. , 18:43, Didzis teica:

Vienkārši, kad pults sāk gļučīt un roka jāstiep tuvāk teļukam, jāmaina baterijas, nevis no tām jāizspiež pēdejā sula.

Tā ir klaviatūra - itin nekāds nogurums netika novērots. Iepriekšējā dienā strādāja perfekti, pēkšņi nē. Tad arī pamanīju, ka baterija iztecējusi.

 

2018.10.26. , 18:43, Didzis teica:

turēt akumulatorus teļuka pultī nav ekonomiski izdevīgi.

Nez, tās jau nu gan ir kapeikas, par kurām nav ko matus skaldīt. Gan jau videi arī nedaudz labāk, ja 10 bateriju vietā tiek izmantots 1 akumulators, ko ik pa laikam uzlādē.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Pultīm baterijas jāmaina retāk kā reizi gadā. Kādi vēl tur akumulatori?!

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu jūsu sāpi. Uz galda man stāvēja lieki akumulatori, bateriju nav. Man, bļins, skriet vēl uz veikalu baterijas pirkt, lai jums liktos, ka ir ekonomiski izdevīgi? :D

Visās ierīcēs pārgāju uz akumulatoriem, klaviatūra vienīgā palikusi bija - ar kaut kādām, kas kādai ierīcei līdzi nāca. Pilnas vēl neesmu sadūšojies mest ārā - enerģija maksā naudu :

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , darklight teica:

Pultīm baterijas jāmaina retāk kā reizi gadā. Kādi vēl tur akumulatori?!

LG TV, tā viedā pults, kuru kustini un kursors uz tv kustās, alkaline bačas noēd ~mēneša vai divu laikā. 

Link to comment
Share on other sites

@ggg97, dzirdēji? Sūds tas tavs TV to bateriju dēļ - met ārā un pērc jaunu!

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...