Jump to content

4G interneta izvēle


saf
 Share

Recommended Posts

pirms 2 stundām , Racer teica:

Atkarībā no konfigurācijas. Dažāda.

To es saprotu. Bet tīri interesanti - piemēram cik vienam 2600mhz sektoram ir max caurlaides spēja ideālos apstākļos? 1gbps? 10gbps? 

Un kā saprotu LTE visi sektori strādā vienā frekvencē. Sanāk ka liekot papildus sektorus tik pārklājums uzlabojas, nevis bāzes stacijas caurlaides spēja? Vai kļūdos?

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Jau manos pāķos ir pieejams radiolinks uz 50Mbit. Vai tiešām Rīgas pusē nevar dabūt normālu netu no radiolinka. Nafig vispār to 4g izskatīt kā variantu. 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , uldii12345 teica:

dabūt normālu netu no radiolinka

Radiolinks ir tiešā redzamība, un pie mums daudz tādu vietu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Ronalds teica:

To es saprotu. Bet tīri interesanti - piemēram cik vienam 2600mhz sektoram ir max caurlaides spēja ideālos apstākļos? 1gbps? 10gbps? 

pagooglē, redzēsi, ka tur tonna ar parametriem. vispirms jau joslas platums. piemēram 800Mhz joslas platums ir tikai 10Mhz, 1800 jau 20Mhz. ir pie mums frekvences, kas lieto arī 30 un 50Mhz platumu. jo platāka josla, jo vairāk par dabūt cauri.

 

Pirms 11 minūtēm , Ronalds teica:

Un kā saprotu LTE visi sektori strādā vienā frekvencē.

šī gan nav taisnība, apskaties to pašu linku uz cellmapper.net, ko augstāk devu, uzkliko kādam tornim, redzēsi, cik tur celles ir, un kādā frekvencē konkrētā celle strādā. jo vairāk celles, jo tornis vairāk var paņemt userus. tālāk jo tornim vairāk frekvences, jo attiecīgi vairāk celles.

 

Pirms 5 minūtēm , uldii12345 teica:

Vai tiešām Rīgas pusē nevar dabūt normālu netu no radiolinka.

Rīgas pusē brīvais ēters būs tik pilns, ka tur nekāds Radio links normāli nestrādās. tā kā reiz ir normāla tehnoloģija priekš lauku apvidiem, kur ēters tīrāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , uldii12345 teica:

Jau manos pāķos ir pieejams radiolinks uz 50Mbit. Vai tiešām Rīgas pusē nevar dabūt normālu netu no radiolinka. Nafig vispār to 4g izskatīt kā variantu.

Pāķos sākotnēji ar 4G un internetu un internetu vispār vispār bija čābīgi, tur visādi vietējie kantori sabūvēja radiolinkus uz ūdenstorņiem un tml.

Jā, man arī sievas senči sēž uz radio ar labu pieslēgumu par labu cenu, un tas bija pirms tam, kad tur parādījās 4G.

Un 50Mbit tev ir tikai tāpēc, ka tur neviens cits uz arī nesēž :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , uldise teica:

gas pusē brīvais ēters būs tik pilns, ka tur nekāds Radio links normāli nestrādās. tā kā reiz ir normāla tehnoloģija priekš lauku apvidiem, kur ēters tīrāks.

Nu nez, man Teikā links 5 gadus stāv un bez problēmām. 

Link to comment
Share on other sites

Kad pirms vairāk kā gada interesējos par dinamisko publisko IP (GPRS Pluss), tad LMT atbildēja, ka privātajiem nepiedāvā. :/

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , uldise teica:

Rīgas pusē brīvais ēters būs tik pilns, ka tur nekāds Radio links normāli nestrādās.

Nav tik traki ar to interferenci. Ir tāds zelta likums - radiolinka gadījumā no interferences viedokļa skatoties, ir vienalga, ka pastāv citi linki tajā pašā frekvencē kaut kur radiolinka ceļā, svarīgi ir, lai uztvērēja pusē šie linki nav uztverami. Tā kā pārsvarā šie visi ir izteiktas virziendarbības risinājumi, tad uzšaut linku arī Rīgā nav problēma (ja to atļauj tiešā redzamība, kas ir lielāks iemesls, kāpēc to linku ir problemātiskāk izveidot). 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Ronalds teica:

Ja gribi ātrumu bet nav optika pieejama tad tikai

https://bizness.lmt.lv/lv/industrialais-internets

Ierīkošana gan sālīta un abonēšana ari.... 

 

Vienā objektā Sarkandaugavā ir - viss diezgan labi.

Tur ir izdalīta, pirkta frekvence un viss notiek. Ātrum laikam ap 180mbps turējās. Tas protams ir radiolinks uz vienu LMT torni, nevis 4G.

 

Principā tikai cilvēks kas ne pārāk saprot no tīkliem un kas ar to nav saskāries skatīsies uz 4G, ja ir iespēja ievilkt kabeli vai optiku...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Paņem uz testu. Nesen pārvācos, nebija sākumā neta, LMT zona it kā laba, bet 4G netu nevelk vispār. Ja gribēju šārēt netu datoram, bija labāk slēgties uz 3G...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Damn teica:

Kad pirms vairāk kā gada interesējos par dinamisko publisko IP (GPRS Pluss), tad LMT atbildēja, ka privātajiem nepiedāvā. ?

Nu nez... Man ir gprs plus! Vismaz kādreiz piedāvāja! 

Pieslēdzu jo google captcha regulāri prasīja - izbesīja... 


1 stundu atpakaļ, uldise teica:

Rīgas pusē brīvais ēters būs tik pilns, ka tur nekāds Radio links normāli nestrādās.

5 ghz frekvencē nemaz tik pilns nav. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , versatile teica:

Paņem uz testu.

Man liekas, ka jau kādu laiku nedod!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , MIGs teica:

Vienā objektā Sarkandaugavā ir - viss diezgan labi.

Tur ir izdalīta, pirkta frekvence un viss notiek. Ātrum laikam ap 180mbps turējās.

cik izmaksāja ierīkošana, ja nav noslēpums?

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

ja to atļauj tiešā redzamība, kas ir lielāks iemesls, kāpēc to linku ir problemātiskāk izveidot

nu jā, man ar šo ir pieredze, ka senos laikos, kad vēl tikai 3G bija, bija variants no Telia (ja kas, arī variants autoram šiem uzprasīt) Rlink - tikai tad pāris simtu metru bija jāvelk kabeļi cauri mežam uz kaimiņu zemi, citādu to tiešo redzamību nekādi nespējām sasniegt. tā arī neīstenoju.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

svarīgi ir, lai uztvērēja pusē šie linki nav uztverami.

Bet uztvērējs jau ir abās linka pusēs ...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Ronalds teica:

Nu nez... Man ir gprs plus! Vismaz kādreiz piedāvāja! 

Pieslēdzu jo google captcha regulāri prasīja - izbesīja... 

 

 

 

 

 

No lmt.lv

 

Fiksētā IP adrese pieejama ar Internets biznesam pieslēgumiem.

GPRS Plus pieejams ar visiem LMT interneta pieslēgumiem – Internets biznesam, Mobilais Wi-Fi un Internets telefonā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Dils teica:

Bet uztvērējs jau ir abās linka pusēs .

Tiek izmantotas asas diagrammas virziendarbības antenas

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , jema teica:
Pirms 52 minūtēm , versatile teica:

Paņem uz testu.

Man liekas, ka jau kādu laiku nedod!

 Dod, paņemu Tele2 uz testu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , jema teica:

Tiek izmantotas asas diagrammas virziendarbības antenas

Jā, ja pie vienas 9stāvenes mēģina pieslēgties 30 privātmājas tad nepalīdz tās asās antēnas ...

Link to comment
Share on other sites

Nu un kas mainās?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Dils teica:

Bet uztvērējs jau ir abās linka pusēs ...

Nu tas tā kā būtu skaidrs, bet biju domājis to, ka nav svarīgi, cik linki šķērso manu/tavu linku "pa ceļam" no raidītāja uz uztvērēju, ar radiolinku interferē tikai tie linki, kurus "redz" uztvērējs. Tātad - spektra mērījumi abās pusēs, ja kaut kur var iespraukties, lūdzu, un nav svarīgi, ka kaut kur tuvākajā apkaimē ir kaut vai miljons citu radiolinku.

Pirms 14 minūtēm , Dils teica:

Jā, ja pie vienas 9stāvenes mēģina pieslēgties 30 privātmājas tad nepalīdz tās asās antēnas ...

Ja pārējie 29 sēž uz viena kanāla, tad jau viss var notikt. ? Rīgā jau tāpat šī problēma nav īpaši aktuāla, jo ir daudz dažādu alternatīvu, kā arī tiešā redzamība dēļ visādām ēkām ir nekāda. Kā jau te rakstīja, 5 GHz pārsvarā izmanto dažādi reģionālie provaideri mazās pilsētās/ciemos, kur ir iespējams uzkāpt kaut vai tajā pašā ūdenstornī. Problemātiskāk ir ar Pierīgu, tur īsti nevienam nav infrastruktūra lai ko izdarītu, tāpēc arī nekāds business case nesanāk, atliek vien uz 4G sēdēt ļaudīm daudzos ciematos un gaidīt uz LTC žēlsirdību.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

A mājas īpašnieks, kur? UK, Skandināvijā? Ja tomēr īpašnieks esi pats, tad slimas rociņas, vai kā?

Kabeli var ievilkt tā, ka pat Šerloks Holmss neatradīs, pa kurieni. Pievienojos tiem, kas bļauj pa to, ka ir nežēlīgi slinki cilvēki, kuri, lai gan ir pieejams normāls nets, lieki aizsit mobilo tīklu, dēļ reklāmas, protams. No manas mājas netālā daudzstāvene ir dzīvs piemērs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nesatraucies. 

Ievilkt var vis kaut ko un visādi. Šobrīd man nav ne laika ne vēlmes rakņāt pagalmu, un lattelecoms arī neko sakrīgu nevar pateikt, no kurienas man jārok. Tad ko man tagad darīt, žēlot esošos 4G lietotājus un nelietot internetu? 

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mainās tas ka visas 30 neta gribētāju antēnas ir pagrieztas uz vienā vietā stāvošām paris neta devēju antēnām un traucē viena otrai un nav tā 29 sēž uz 1 kanāla un 1 "gudrais" uz atsevišķa kanāla un izvēle ir dīzelis pa pārsimts €... tā ka Rīgā ir gan aktuāla šī problēma, jo Rīga nav 1māja.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , saf teica:

Šobrīd man nav ne laika ne vēlmes rakņāt pagalmu

Novelc pa perimetru, "lielajā istabā" nevajag pa taisno urbties, izmanto kaut vai "aukstkambari" :D

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

Problemātiskāk ir ar Pierīgu, tur īsti nevienam nav infrastruktūra lai ko izdarītu, tāpēc arī nekāds business case nesanāk, atliek vien uz 4G sēdēt ļaudīm daudzos ciematos un gaidīt uz LTC žēlsirdību.

Kā kurā vietā, tomēr jā. Maksāt xxxx + PVN par pieslēgšanu.... Kur nereti apkārtējie pasaka, pie d....., man pietiek ar mobilo netu. 

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

 Rīgā jau tāpat šī problēma nav īpaši aktuāla, jo ir daudz dažādu alternatīvu, kā arī tiešā redzamība dēļ visādām ēkām ir nekāda. 

Rīgā dabūt optiku bieži daudz lētāk kā Pierīgā. Lietotāju skaits/izbūvējamās līnijas pavisam cita attiecība. 

Pierīgā daudziem kopš +treknajiem gadiem+ nekas nav mainījies. Kabeļu/optikas pieejamības ziņā. Kur vairāk useru mazā platībā, protams, iespēju tikt pie laba interneta daudz vairāk. 

 

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Viss jau protams atkarīgs no vietas. Var jau paskatīties apkārt nav redzams kāds tornis vai daudzstāvu māja un tad painteresēties, vai no turienes nav pieejams internets caur radio linku. Vismaz es tā darītu. Ja pat antenas jāpāpērk, tad STX lite maksā 37eur un pat abas antenas pērkot, tas ir sīkums.


Mārupē točņa ir tornis, protams, jautājums vai uz to ir redzamība


Arī Baltcoms vizmaz kaut kad piedāvāja netu no radio linka

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...