Jump to content

4G interneta izvēle


saf
 Share

Recommended Posts

Bite jau godīgā tev limitu uz 100GB uzliek! :biggrin: Man ir LMT jau 3 gadi, piezvanīja pateica ka veco modēmu 593, mēs mainām bez maksas uz jauno 715, atbrauca nomainīja, ātrumu parādīja, pēc tam konfigurēju pats, ir interesanta lieta, speed rāda ap 40, torrenti ja nav ierobežoti nāk pat līdz 8 Mb/s ar labu pastāvīgu līmeni,  es gan visus slēdzu nost uz 5,  vakartos sieva online skatās, mani 5 viņu īpaši neierobežo, tātad 6 MB ir labs down, a uz augšu manā sādžā nekad nav problēmu!

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , saf teica:

lai vakarā arī kādi 30mbit/s turētos... 

Sapņo vēl.

Nē nu, var jau pietuvoties tam ciparam, bet tad noteikti jāliek ārējā antena, jāpalūdz, lai nofiksē pieslēgumu uz kādas no augstākajām frekvencēm, kas ir tukšākas. 

Ar LMT arī datu apjoms nav problēma. Es gan torrentus praktiski nevelku, gadās ziemā kaut kas, bet tā, bērni, sieva slogo normāli, arī LMT TV pieslēgts. 

Link to comment
Share on other sites

 Kas tad tie 100 eiriki mēnesī ir, ja nopietna vajadzība...?

Pīpmanim pat cigaretēm nesanāktu...?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nav man nekas nooietns, vienkārši privātmāja.

Bet tad labāk LMT nekā Tele2? Un cik LMT prasa par fiksēto IP un vai dod vispār?

Link to comment
Share on other sites

jāņem abi uz testu un jātestē konkrētajā vietā, tad arī varēs izvēlēties. betnu piekrītu @Ronalds, vakaros būs bēdas. man pašam pa dienu ir minētie ~40Mbit uz leju, vakaros... video paskatīties nevar, vakar kā reiz pamēriju, bija ~4Mbit. kā reiz nesen LMT uzprasiju, vai šiet pie mums kas tuvākajā laikā ir plānots - atbildēja, ka nav un nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , saf teica:

Un cik LMT prasa par fiksēto IP un vai dod vispār

Ieej lmt.lv (jā, dod)

 

Pirms 2 minūtēm , uldise teica:

pašam pa dienu ir minētie ~40Mbit uz leju, vakaros... video paskatīties nevar, vakar kā reiz pamēriju, bija ~4Mbit

Es ar LMT esmu pašlaik tīri labi visu sabīdījis, t.i. man ir ārējā antena (bija jau no sākt gala, kad vēl tikai 3G bija), man ir nofiksēta frekvence ar torni uz FDD2600 (to LMT no savas puses attālināti ieliek rūteri, lietotājam parastajam car admin paneli tas nav pieejams), un tagad man ir OK arī vakaros. Pirms tam rūteris pats regulāri meta uz FDD800, jo tur signāls tomēr labāks vienmēr. Bet, tā kā tā ir zemākā frekvence, tad tā tiek slogota no visiem. Tagad vismaz līdz tornim man ir labāks kanāls.

Vēl ko pats izdarīju, uzliku LMT TV iekšējā wifi tīklā uz 5GHz frekvenci. Pārējie sēžam uz 2.4GHz. tagad TV iet labi, pirms tam bija traki, pat arī tad, kad neviens it kā nesēdēja internetā.

Link to comment
Share on other sites

Un varbūt ir variants sarunāt ar kaimiņiem un uz 4 -5 paņemt industriālo. 


Pirms 2 minūtēm , ju teica:

to LMT no savas puses attālināti ieliek rūteri

Ir softi, kas huawei rūterim ļauj pārslēgt frekvences. Es paslēdzelēju - nekādas starpības.... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , ju teica:

Es ar LMT esmu pašlaik tīri labi visu sabīdījis, t.i. man ir ārējā antena (bija jau no sākt gala, kad vēl tikai 3G bija), man ir nofiksēta frekvence ar torni uz FDD2600 (to LMT no savas puses attālināti ieliek rūteri, lietotājam parastajam car admin paneli tas nav pieejams), un tagad man ir OK arī vakaros. Pirms tam rūteris pats regulāri meta uz FDD800, jo tur signāls tomēr labāks vienmēr. Bet, tā kā tā ir zemākā frekvence, tad tā tiek slogota no visiem. Tagad vismaz līdz tornim man ir labāks kanāls.

man šis nav aktuāli, par cik ir Mikrotik SXT, kur pats to visu var darīt. forši, ka Tev ir pieejamas tik daudz frekvences, man ir tikai minētie 800 un 1800. par 800to ir taisnība, no tās ir jāmūk prom, esmu nofiksējis pie 1800, bet vakaros tas neko nemaina.. un kā jau iepriekš rakstiju, LMT atbildēja, ka šeit tuvākajā laikā nav un nebūs nekas vairāk.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Ja jau

Pirms 50 minūtēm , saf teica:

Nav man nekas nooietns, vienkārši privātmāja.

tad nafig iespringt uz fiksēto IP?

Link to comment
Share on other sites

Jā, interesanti cik ir vienas 4g bāzes stacija caurlaides spēja. Esmu šo meklējis, bet neesmu atradis. 

Link to comment
Share on other sites

Fiksētu IP var salīgt visur, tomēr galvenais jautājums patiešām ir 

Pirms 10 minūtēm , Ronalds teica:

 bāzes stacija caurlaides spēja.

Ir atrašanās  vietas, kur ērtāk ņemt vienu, ir arī kur otru operatoru. 

Pierīgā pēc atsauksmēm vieniem sanāk LMT, citiem Tele2 izdevīgāk, atkarībā no konkrētas atrašanās vietas. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tu domā, no bāzes stacijas līdz gala klientam, jeb no bāzes stacijas tālāk pa optiku (ja tāda pie torņa ir)? 

es domāju, ka ļoooti dažādi. Rīgā BS noteikti būs jaudīgāka nekā pāķos. katrā frekvencē vēl var būt arī vairākas celles..

es lietoju šādu, vari paspaidīt pie konkrētā torņa. cik nu precīzi, tas ir cits stāsts :)

https://www.cellmapper.net/map?MCC=247&MNC=1&type=LTE&latitude=57.118210110972&longitude=24.399757322851542&zoom=10&showTowers=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&heatMapEnabled=false&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=Last&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0&mapType=custom_map&showSectorColours=true

Link to comment
Share on other sites

Atkarībā no konfigurācijas. Dažāda. Tur kur ir linki, nevis optika, bieži pietrūkst pienākošā neta, nevis bāzes stacijas kapacitātes... 

Pirms 17 minūtēm , Ronalds teica:

Jā, interesanti cik ir vienas 4g bāzes stacija caurlaides spēja. Esmu šo meklējis, bet neesmu atradis. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , uldise teica:

Tu domā, no bāzes stacijas līdz gala klientam, jeb no bāzes stacijas tālāk pa optiku (ja tāda pie torņa ir)? 

Abi aspekti jāņem vērā. 

Tur uz vietas jāskatās, pat Pierīgā vieniem izdevīgāk Tele2, nepilnus 3 km tālāk atkal LMT.

Atkarīgs arī no konkrētās stacijas noslodzes konkrētā brīdī.

Ir kur it kā švaka skaitās, bet slodze maza un otrādi. 

 

 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , darklight teica:

tad nafig iespringt uz fiksēto IP

Gribu tikt pie lokālā tīkla no āras.

 

Nu izskatās ka jāpamēģina LMT. Tele2 neviens pat nepiemin...  

Ja es ņemu mikrotik LTE rūteri, tad es varēšu tās burvju frekvences uzstellēt, kā Ju teica? Un tad jau viss būs baigi kedā? ;) Skatījos to Uldise karti, it kā viens 2600 stars ir tuvumā...

 

Gar māju it kā kaut kur optika iet, bet problēma, kā dabūt kabeli iekš mājas nebojājot sienas.. tāpēc skatos uz LTE...

Link to comment
Share on other sites

Cik tur daudz kas jābojā?  Nieks vien. 

Uz vietas ir jāskatās, cik reāli velk kurš mobilais operators tieši konkrētā vietā. Dabā jāskatās, ne tikai kartē. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , saf teica:

Ja es ņemu mikrotik LTE rūteri, tad es varēšu tās burvju frekvences uzstellēt, kā Ju teica?

nu kā jau teicu, man ir Mikrotik SXT (http://router.lv/product/446/lv/), tam iestatījumos var uzlikt, pie kuras frekvences slēgties.

 

Pirms 13 minūtēm , saf teica:

Gar māju it kā kaut kur optika iet, bet problēma, kā dabūt kabeli iekš mājas nebojājot sienas.. tāpēc skatos uz LTE...

manuprāt neadekvāti - optika iet, un meklējam kaut ko no 4G. ieteiktu noskaidrot, cik tad izmaksā tās optikas pievilkšana mājā.


Pirms 14 minūtēm , saf teica:

Skatījos to Uldise karti, it kā viens 2600 stars ir tuvumā...

tas stars jau būs tikai tas, ko kāds cits useris ir uzķēris. jāskatās, cik tālu tornis, ja mēģināsi 2600, jānodrošina ir tiešā redzamība ar torni - tātad masts vai iespējams pie skursteņa, ja māja lauka vidū bez kokiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā cellmaper karte ir diezgan laba, jo to taisa paši lietotāji ar aplikāciju kura reāli mēra signāla stiprumu katrā vietā, ar to arī dabā var signāla stiprumu var pamērīt. Ātrumus gan jāmēra ar telefonu vai rūteri/datoru konkrētā laikā .

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , uldise teica:

cik tad izmaksā tās optikas pievilkšana mājā

Izmaksā ap 250Eur, bet problēma ir kā nesāpīgi dabūt vadu mājā. Tur ir jārok tranšeja līdz ielai, plus jātaisa caurms mājai...

 

Pirms 5 minūtēm , uldise teica:

ātad masts vai iespējams pie skursteņa, ja māja lauka vidū bez kokiem

Nu ar mastu nebūtu problēmas.. un laikam āra antenu po ļubomu vajag, lai būtu satbilāks nets..

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs apmēram. Jāsāk ar mērījumiem.

Paldies visiem par sniegto piertedzi un info.

 

 

PS Jā kadam ir idejas, kā nesāpīgi ievelkas kabeļi māja, dodat ziņu! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , saf teica:

ra antenu po ļubomu vajag

Nav obligāti, ja telpās uz rūtera signāls ir virs  -100db tad nekāds lielais pienesums no āra antēnas nebūs ... un tur tak atkal caurums jātaisa uz to āra antēnu ...

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Dils teica:

caurums jātaisa uz to āra antēnu

Nea, sat tv kabeļi nāk no jumta, tur i šito var palaist.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , saf teica:

PS Jā kadam ir idejas, kā nesāpīgi ievelkas kabeļi māja, dodat ziņu!

šis nu tiešām jāskatās uz vietas, neticu, ka nevar ko sakarīgu izdomāt. ja māja betona/ķieģelu, arī tādam mierīgi var izborēt cauri.

pats nesen sev raku kabeli - pie mājas no zemes pa gofru uz augšu palaidu pāri pamatam, tālāk uz augšu zem apšuvuma, un pie jumta ielaidu pažobelē, nu tālāk pa pažobeli līdz vietai, kur izborēju kādu caurumu uz istabu. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Dils teica:

Ātrumus gan jāmēra ar telefonu vai rūteri/datoru konkrētā laikā .

Tieši tā, man tepat piemērs: 2 operatoriem it kā gandrīz vienāds signāla stiprums, bet ātrums pēcpusdienās ļoti atšķiras. Atkarīgs ne tikai no bāzes stacijas jaudas/ pārklājuma, arī no tās slodzes konkrētā laika posmā. 

 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Es varētu piebilst - ja man būtu iespēja pa 250 dabūt optiku, es tiešām jebkādus variantus izskatītu. Arī ar borēšanos caur pamatiem. Optiku ar DSLu un 4G salīdzināt nevar, īpaši ja grib statisko IP un tikt klāt no ārpuses. Man, diemžēl, nav ne tāda piedāvājuma, ne iespēju - sēžu un sēdēšu uz DSLa.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Es tam piekrītu, ar laiku gan jau kaut ko izdomās. Bet internātu vajag jau šodien, tāpēc jāsāk būs ar bezvadu risinājumu... 

Link to comment
Share on other sites

LMT privātajiem statisko IP nedod, juridiskajiem 5.83 bez PVN, nav gluži bez maksas!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , jema teica:

LMT privātajiem statisko IP nedod

Nedod pat ja maksā papildus? 

Pirms 7 minūtēm , jema teica:

 nav gluži bez maksas!

Taisnība. 

Par statisko IP visi mobilie operatori prasa papildus maksu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , rnxx teica:

Nedod pat ja maksā papildus? 

Nu vismaz nedeva, nezinu kā tagad!

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā neticās, ka tikai 250EUR. Tad tur kastītei jābūt pie žoga. Bet, ja taisnība, tad paveicies. Man par DSL 20m atvilkt sarēķināja pāri par 1000 (loģiski, jārok sarkanajās līnijās, tātad projekts un tml.)

 

Sliktākajā gadījumā, var jau vadu ielaist pa loga rāmi, izurbjot tajā caurumiņu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Ronalds teica:

Nu, tad ko tu vēl čakarējies?????? 

Kāds 4G, ja optika ir pieejama????? 

nu jā, mums, kuriem nav pieejama optika, to nesaprast. bet šādi gadījumi ir gan jau tonnām, kur tauta, lai ievilktu optiku, uzliek 4G, tipa, jo tā ir vienkāršāk.

BET ar to aizsit kopējo torni tiem, kam optika nekā nesanāk.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , uldise teica:

uzliek 4G, tipa, jo tā ir vienkāršāk.

Reklāmām liels spēks.... Tipa tā tele2 reklāma kur dēls nes mājā mantas, bet tēvs ierīko internetu ieslēdzot 4g modēmu. :D 

Link to comment
Share on other sites

Nu tak es tikai aizņemšos uz laiku no jums to 4G, vēlāk ievilkšu optiku! Nedusmojaties! :D

 

Māja ir sen uzcelta ar iekoptu zālāju un bruģētu pagalmu, ko ta tagad, man uz sitiena to visu uzrakt un izurbt caurumu lielās istabas sienā? Tā tak nevar. Un telekoms arī nevar jēdzīgi atbildēt no kura stūra jārok, liek slēgt līgumu, un tad jau pateikšot... slimnieki kaut kādi. Kā te lai izstiek bez 4G?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, saf teica:

Māja ir sen uzcelta ar iekoptu zālāju un bruģētu pagalmu,

Kur problēma? Zālājam noņemam velēnu. Noklājam plēvi kur bērt zemi un rokam! Neko dziļi rakt jau nevajag - 50cm pilnībā pietiks, nav jau ūdensvads!  Pēc kabeļa ierakšanas velēnu atliekam atpakaļ. Bruģis? Takš burģi var izjaukt un pēc tam salikt atpakaļ! 

Urbums sienā? Kur problēma? Nevajag jau urbt sienai pa vidu pašā redzamākā vietā! Urbjam pie pamatiem slīpi uz augšu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...