Jump to content

Padomju krāsu televizors


Platists
 Share

Recommended Posts

Sveiki, man ir jautājums ko darīt ar veco padomju krāsu televizoru. Man teica kā mūsdienu pārraides vairāk neķer esot izslēgts ārā analogais signāls .Vai ir iespēja kaut kā pievienot kasti lai varētu skatīties tagadējās pārraides (mūsdienu kanālus). Vai varbūt var pieslēgt vienkārši šķīvi.

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau krievu laikos ražoja ļoti daudz un dažādus televizorus. Kāda precīzi marka tam lūznim? Lai gan , diez vai ir vērts iespringt ar krievu sūdu, ja SS pilns ar sludinājumiem par kapeikām, kuros piedāvā daudz labākus teļukus, kuriem var normāli pievienot ārejo dekoderi.

Link to comment
Share on other sites

PAL bloks vispar ir?

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādiem pirmajiem DTV kastēm no Lattelecom, šķiet bija arī antenas izeja. Varbūt arī kādam tagad ir, nez.

 

Tas RF out, šķiet, vajadzētu būt. SSā tirgo. TV Star T6 SD Cx

tests_tvstar_im05.jpg

 

Autoram gan varētu būt problēma atrast to antenas vadu un vēl visu saregulēt ...

 

 

Bija jau gan, šķiet, arī kādiem ieejas uztaisītas, kur iebarot kādu videosignālu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ju teica:

antenas izeja

Tas pats signāls, kas ienāk tjunerī.

Ko nabaga TV ar viņu pasāks. 

Link to comment
Share on other sites

Kā pieslēgt planšeti TV ,,REKORD,, ?

Paņemiet skoču un pielīmējiet to TV ekrānam !

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , ju teica:

Bija jau gan, šķiet, arī kādiem ieejas uztaisītas, kur iebarot kādu videosignālu.

Bija no rūpnīcas oriģināls, un paštaisītas, kur ieslēdzot 8to kanālu, ierubās VA in.

PAL required.

Link to comment
Share on other sites

Nu dauzi jau ar to maizīti piepelnīja! :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

R G B un nekāds pals, šķiet, nav vajadzīgs. Kādreiz, lai pieslēgtu ZS Spektrum, vilku RGB laukā. Ja vien kaut ko nejaucu, kā nekā tas bija pirms 25+. Bet tur bez spečoka neiztikt.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

A kā tad es toreiz ZX spektrum slēdzu? Vai ta viņam komponentais nāca? Galvenais, lai TV shēma būtu.

Link to comment
Share on other sites

Manam nebija AF. Bija "Video", par kuru nāca melnbaltais un sinhro un "RGB", pa kuru nāca krāsas. 2 čomu krāsu teļukiem pieslēdzu, 3 savējais TV. Galvenais, lai būtu shēma, jo interneta tad nebija, tas nebija mans maizes darbs, tāpēc shēmu albuma man arī nebija.

 

IMG_20181008_204248.thumb.jpg.d7d47fc7bd53d094ec314a72595a5b18.jpg

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , drunk_lizard teica:

esmu tik daudz palus salicis, ka galva reibst

nosmēli man visu krējumu:biggrin:

Joks, man kādi 10 gribētāji pieteicās, pārējā tauta iepirka buržuļu TV

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , inteens teica:

Tas pats signāls, kas ienāk tjunerī.

Ja tas ir tiešām tikai caurejošais :)  tad nekā.

Link to comment
Share on other sites

Vēl jau problēma ar 6,5MHz skaņas starpfrekvenci. Krievu okupāciajs zonā pie mums bija šāda starpfrekvence, bet Eiropā 5,5Mhz un attiecīgi skaņas no RF modulatora nebija. Nedomāju, ka mūsdienu, plakano TV laikmetā, ir vērts ņemties ar krievu lūzni. Cilvēki pilnīgi par velti atdod darbojošus kineskopu telervizorus un arī virszemes dekoderus, jo pērk jaunis aparātus..

Labots - Didzis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , Platists teica:

man ir jautājums ko darīt ar veco padomju krāsu televizoru

Ātri atdot vecās sadzīves tehnikas nodošanas punktā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Varbūt kāds vecāka kaluma pilsonis ir kādreiz pamēģinājis  "nokrāsot" melnbalto TV ar priekšā pieliekamu plēvi? Man krusttēvs stāstīja, ka viņš ļoti sen atpakaļ bija uzlicis speciālu plēvi uz melnbaltā TV ekrāna un dabūja krāsu ilūziju. Teica, ka attēls bija uz krāsaino pusi, bet vairāk pleķains (nebija HDR kvalitāte). Prasīju lai pastāsta vairāk, bet bija jau aizmirsis sīkumos. Cik nu es pats atradu, tad laikam kaut kas līdzīgs šim: https://trulyskrumptious.wordpress.com/2012/11/29/instant-color-tv-screen/

Būtu interesanti paklausīties kā tā štelle darbojās un vai maz bija jēgas no tādas.

Link to comment
Share on other sites

Blja, parīt uz darbu, bet Tu tikai tagad sāc...

 

 

p.s.

 

 

šķiet, ka savu melnbalto tv no bēniņiem izmetu aizpagājšnedēļ... Tā varētu pārbaudīt...

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Es jau sen tādu plēvi meklēju kolekcijai. Leģenda stāsta, kad Hruščovs aizbrauca uz Ameriku un ieraudzīja, ka tur ir krāsainā televīzija, tad esot pavēlējis arī Krievijā tādu ieviest. Kriievi vienmēr ir atpalikuši ar elektroniku,  bet pavēle jāpilda un tad uz fikso rūpniecieba sāka ražot tādu plēvi. Es to atceros. Fāterits bija nopircis. Sūds konkrēts, paspēlējās un protams nelietoja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 1 stundas , Didzis teica:

Es jau sen tādu plēvi meklēju kolekcijai.

Kādreiz, šķiet Zaķusalas "dzelžu" muzejā bija, vismaz KVN 49 ar visu "akvāriju"  tur bija (tiem kas nezin - ar ūdeni pildīta lēca, ko lika priekšā mazajam ekrānam, lai kaut cik lielāka bilde būtu).

1.thumb.jpg.2d59ed5001521fd44efd5c8b7421600e.jpg

 

  To krāsaino plēvi ļoti agrā jaunībā pie viena klasesbiedra mājās redzēju - 3 krāsas - apakšā zaļa, kas plūstoši pāriet dzeltenīgi brūnā, tā savukārt zilā. Humors jau tajā, ka diktoram ziņās sejas krāsa tāda interesantai, bet mati jau kļūst zili, rokas un  zaļas, savukārt dabasskatiem zāle zaļa, debesis zilas, bet pa vidu esošais mežs ... :devil:.     

3.thumb.jpg.10d6ef92676ab6a2e56ef5a1c271b368.jpg2.jpg.cb6ff8c6d8e214727ed5d5f80f32875f.jpg

 

 

 

 

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , raiviic teica:

ar ūdeni pildīta lēca, ko lika priekšā mazajam ekrānam, lai kaut cik lielāka bilde būtu

Ir man kolekcijā pirmais krievu televizors KVN49 un tieši tāda lēca kā bildē.Nosaukums sastāvēja no konstruktoru uzvārdu pirmajiem burtiem un izlaides gada, bet tautā to sauca ''купил включил неработает''. Ar parastu ūdeni pildīt lēcu nedrīkstēja. Ar laiku ūdens sazied un lēca beigta. Varēja liet spirtu, bet nu pie krieviem tas bija nereāli. Manējā lēcā ir glicerīns. Plēvi lika jau modernāku televizoru  lielākiem ekrāniem priekšā un tas notika pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados.

Link to comment
Share on other sites

Pat vēl 70-to sākumā Rīgas komisijas v-lā, ne reizi vien, pārdošanā tādi КВН-49 bija...

Link to comment
Share on other sites

Jā, KVN49 vēl ilgi cilvēki lietoja. Ražoja jau arī šo televizoru kautkur līdz sešdesmito gadu sākumam un tas bija viens no izplatītākajiem aparātiem. Tais laikos, kad iegādājās jaunu teļuku ar lielāku ekrānu, veco nemeta miskastē, bet pārdeva.Televizors bija dārga manta.Līdz 1961 gadam par televizora lietošanu bija jāmaksā abonentmaksā. Jauna televizora īpašnieks gāja uz vietējo pasta nodaļu un reģistrējās kā TV skatītājs. Tagad to grūti saprast, bet tais laikos bija tik maz televizoru, ka noslēpt tā iegādi nebija iespējams. Tāpat, antena uz jumta jau arī nodeva, kurā mājā ir televizors. Kāds varēja būt sods, ja nereģistrē, es gan nezinu, bet pēc 1949 gada izvešanas uz sibīriju cilvēki bija iebiedēti no krievu varas un diez vai kāds skatījās nelegaļi TV pārraides.

Link to comment
Share on other sites

Delphin
2018.10.8. , 20:37, ggg97 teica:

R G B un nekāds pals, šķiet, nav vajadzīgs.

 Tieši otrādi - nekāds RGB nav vajadzīgs (paskaties uz tām uztvērēju pakaļām, kur tur RGB izejas?), vajag parasto PAL kompozīta ieeju.

Tajos laikos RGB lika tikai specifiskām vajadzībām, bet viģikus mauca pa kompozītu vai AF decimetros.

 

2018.10.8. , 20:40, ggg97 teica:

A kā tad es toreiz ZX spektrum slēdzu? Vai ta viņam komponentais nāca?

Esmu redzējis dažādas ZX Spectrum'a versijas (rūpnieciskās), kam ir tikai RGB/AF, kam ir gan kompozīts, gan AF, bet nav RGB, utt - modifikācijas visdažādākās. Nemaz nerunājot par to, kādas versijas taisija cilvēki paši samopajos. Nav tāda viena konkrēta ZX Spectrum standarta.

Link to comment
Share on other sites

Tam ZS Spectrum eksemplāram, kurš man bildē, laukā nāca taisni RGB un to slēdzu pie TV plates, caur DIN  štekeri.

Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , raiviic teica:

ar ūdeni pildīta lēca, ko lika priekšā mazajam ekrānam, lai kaut cik lielāka bilde būtu

Nekur tālu jau no tā neesam tikuši... :D
61zWq7Fs40L._SX569_.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas krāms arī strādā?

Link to comment
Share on other sites

sņukur, tu esi pilnīgs dornis, jo pat neesi spējīgs aptvert kādēļ tavus postus mīnuso..:jester:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...