Jump to content

Kameras meklējumi. Skatos uz...


Kitai
 Share

Recommended Posts

Ar šādi formulētu jautājumu Tu vienkārši uzprasies uz tizliem komentāriem.

Kāds kamerai pielietojums, ko sagaidi ?

Gribi dzirdēt viedokļus, pieredzi, vai stāsti savus plānus ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

Tēmā minētais nav vis kompaktkamera ("kruts" ziepis) , bet gan bezspguļa (hibrīda, mirroless utt.) ar pietiekami plašu nopērkamo maināmo objektīvu klāstu.

  

Man gan ir visforšākais Oly priekš veciem sliņķiem (Stylus 1)...:)

Pa gabalu izskatās pēc mazas spogulenes, par objektīviem nav jākreņķējas- iebūvētais nodrošina 28-300 mm ar 2,8 gaišumu visā garumā, iebūvēts labs skatu meklētājs.

Sensors gan varētu būt lielāks (1:1/7"), bet vaļaspriekiem gana labs- esmu tajā vecumā, kad naivās cerības par dižajiem šedevriem un pasaules slavu jau izplēnējušas.  :)    

 

     

Olympus Stylus 1-01.jpg

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Frīdi, kādēļ vairākas sistēmas? Tāpat interesei...? Lietoju Sony, bet apsveru iespēju pāriet uz citu.

Sent from my KOB-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Long John

Šis Oly ir gana viegls un universāls verķis ceļojumiem.

Bez tā man vēl ir palicis vecais labais Sony Nex-7 ar dažiem objektīviem. Pārdot/ mainīt man vairs  nav jēga.

Kautkas būtiski labāks var iesākties tikai ar FF vai mid-formātu, bet man jau pa vēlu apgreidoties.. :)

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja kādam interesē varu pārdot Sony a5000 ar 18-55. Stāv jau gadus 2 plauktā bez pielietojuma.

Link to comment
Share on other sites

Es tieši tādu pašu arī pārdodu.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Nu, virzīties sensora izmēra samazinājuma virzienā, man šķiet, nav īsti prāta darbs, kaut es zinu dažus professionālus gana pazīstamus fotogrāfus, kuri no FF ir pārgājuši uz 4/3 Olympusiem :) Viegls, mazs, sakarīgu ergonomiku, daudziem labiem stikliem un labas kvalitāte bildi :) Ja patīk, tad ņem. 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu gan par to ergonomiku, cik pagrozīju Olympus pa rokām, man galīgi nepatika menu interfeiss. Kaut kā baigi daudz liekas kustības bija jāizpilda. Tad Panasonicam un tam pašam Canonam tur viss daudz loģiskāk uzbūvēts. Ja gribas bezspoguli, tad varbūt ir vērts paspaidīt arī jauno Canon. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , x_rays teica:

Olympus pa rokām, man galīgi nepatika menu interfeiss.

Toties joprojām vienīgie (ja nav labojat), kuriem ir latviešu MUI, sīkums, bet jauki.


pirms 8 stundām , Huan Kaktus teica:

es zinu dažus professionālus gana pazīstamus fotogrāfus, kuri no FF ir pārgājuši uz 4/3 Olympusiem :) Viegls, mazs, sakarīgu ergonomiku, daudziem labiem stikliem un labas kvalitāte bildi :) Ja patīk, tad ņem. 

 

Varbūt vari atsūtīt linkus uz darbiem, kas bildēti ar Oly. 

Protams, ļoti svarīgi ir stili. Kā Oly - nav dārgāki kā soņkām?

Link to comment
Share on other sites

Nu bet logjiski, ka svariigaakaa ir optika. Oly M10 matrica nav dizhi mainiijusies kopsh pirmaa modelja, vismaz dpreview saliidzinaajumaa rawi izskaataas identiski. Pirkt jaunu kameru ar kit stiklu var tikai, ja naakotnee nav plaanots nopietni fotografeet.

Link to comment
Share on other sites

Meklēju komplektu ar +/- sakarīgu platlenķi un +/- sakarīgu tele. Fiksus vairs nafig negribu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Kitai teica:

Toties joprojām vienīgie (ja nav labojat), kuriem ir latviešu MUI, sīkums, bet jauki.

Un joprojām vienīgie, kuriem Baltijā nav servisa centra? Kādreiz noplīsa viens Olympus ziepis un vienīgā vieta, kur iespējams saremontēt, bij Spānija.

Link to comment
Share on other sites

Shie tumshie f5.6 jau arii ir kit (leetie, komplekta) stikli. Oly ir daudz labu, gaisho, objektiivu, protams vinji arii atiieciigi maksaa.

Ja plaanots paarsvaraa bildeet celjojuma bildes (labaa gaismaa), tad jau pofigs. Bet shaadam noluukam pilniibaa pietiek ar Long John piemineeto Stylus, kaapeec maksaat vairaak? Maakslas video ar shiem leenajiem stikliem arii dizhi nenofilmeesi.

Katram jau savs, es tikai rakstu no savas personiigaas pieredzes. Esmu arii M10 lietotaajs un tiem 14-42 un 40-150 gaajis cauri. Peedeejais, starp citu nav slikts.

Link to comment
Share on other sites

O, super. Kādi Tev stikli ir?

 

Paturpinot par kit M10 III body LV maksā  dārgāk (sākot ar 649 EUR) kā ar KIT (595 EUR).

Labots - Kitai
Link to comment
Share on other sites

Ja ar tele galu uz m4/3 nav pārāk lielas problēmas, tad ar platleņķi būs jautrāk. Tur reāls stikls jāmeklē 7-10mm un lēti tas nebūs. Kaut gan lēti nebūs arī jebkurš gaišais stikls. 12-35/ 2.8 bija ap 600, tele gals laikam 35-100 2.8 bija ap štuku, ja pareizi atceros. Bet nu pluss tāds, ka caur pārejām var visādus vecus manuālos brīnumus kabināt klāt.

Un arī, ja nopērk no metabones [pa dārgo un labo], vai no ķīnieša gudros adapterus, tad arī canona, nikona un citus.

Labots - x_rays
Link to comment
Share on other sites

No m4/3 man daargo stiklu nav, tikai Panasonic tumshais kit.

Ir kkaadi objektiivi no 4/3 sisteemas palikushi, bet tie uz M10 bodija ljoooti leeni fokuseejas. Tad ir veel vecie labie gaishie filmu laiku OM seerijas fiksi, ar tiem tad arii var maakslu taisiit :)

Bet nu jau peedeejos gadus focheeju tikai ar telefonu, laikam vecums... :d

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
2018.10.10. , 09:59, Kitai teica:

Varbūt vari atsūtīt linkus uz darbiem, kas bildēti ar Oly

Ja esi ģīmjgrāmatā, tad pameklē Georgy  Rozov, un paksties bildes par pēdējiem pāris gadiem. Viņš no Nikon pilnīgi ir pārgājis uz Oly. Esot par vecu, lai tos smagos dzelžus staipītu :)

Nu un tavā pat saitē uz dpreview bilžu tak ir gana daudz :) 

Stikli Oly ir lētāki, kā Sony, kaut labi stikli arīnav nekādi ļoti lētie. Bet labi stikli vispār nevienam nav ļoti lēti :)

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 2 minūtēm , jozhix teica:

sony A7, un labaako objektiivu, kas iekljaujas budzetaa

A7 ir jauks, tik jautājums, vai autoram to vajag? Mēs tak nezinam, kādas ir vajadzības un prasības. Labākais FF objektīvs, kas iekļaujas budžetā viennozīmīgi būs sliktāks, kā tādas pašas cenas 4/3 objektīvs. Un lielāks un smagāks.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Oly nebija slikts, bet man patīk platleņķi - tagad uz Fuji ir 10-24/4 un 16/1.4 - sanāk 15-36 un 24 ff ekvivalentā.

Uz m43 tādus stiklus ar AF ir pagrūti atrast. Ir, bet dārgi, maz pieejami un nelikvīdi. Fuji gan ar nav nekāds ātrpārdošanas čempions, jāsaka.

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Huan Kaktus teica:

Esot par vecu, lai tos smagos dzelžus staipītu

Nu tur pat vecu nevajg. Man vēl smiltis nebirts, bet no Canon uz Sony a6000 un nu jau a6500 emu pārgājis pilnīgi, arī objektīvi jau 5 gab. No crop matricas bezspoguļa a6500 viennozīmīgi uz šo brīdi labākais. Jā dārgs maita, bet ir to vērts. S;aku gan pamazām apsvērt domu par a7 III, vai a7R III, bet tikko arī Canon un Nikon izlaida  FF matricas bezspoguļus. Jāpagaida, kad tauta būs palietojusi, jo Canon objektīvi man arī pieci, par vecajiem M42 nerunājot :D.

 

 

2018.10.10. , 20:08, Kitai teica:

Fiksus vairs nafig negribu.

Man tieši otrādi, pērku fixus, jo gribas kvalitāti bildei. Sen zināms, ka vislabākais zūms ir divas kājas. Protams, kāds zūms arī reizēm var noderēt.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Kādēļ uz FF vēlies pāriet? Nezinu, vismaz man Sony (Sigma) fiksi pilnīgu riebumu uzdzina.

Sent from my KOB-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Kitai teica:

vismaz man Sony (Sigma) fiksi pilnīgu riebumu uzdzina.

Pilnīgi garām. Sigma Art sērija ir vieni no labākajiem. Fiksim, ja vien tas nav kāds lētais noname ķīnietis, tipa Meike, detalizācija ir jūtami labāka par zūmu, kā arī - varbūt izņemot dārgākā gala pro zūmu, zūmam  bildes kvalitāte nekad nebūs vienāda visā garumā (visbiežāk garajā galā miglojas, bet arī šur tur pa vidu varbūt jautrība). Par FF -  vienīgais "mīnuss", salīdzinot ar crop, ir cena. Plusu ir daudz, bet protams, ja bildē tikai savām vajadzībā, neko lielāku par A4 nevajag un kadrēt no grupas portretu nav paredzēt - ar crop ir vairāk kā pietiekami, bet man prasības pret bildi ir mazliet augstākas.

Link to comment
Share on other sites

Tieši Art sērijas ir bijuši, un viens pat ir tagad.
Par to FF un crop ir gana daudz strīdu un pretrunu, kas kuram. Ja varētu par setupu mierīgi atstāt 4k, tad, protams, pirktu FF.

Sent from my KOB-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 12 minūtēm , raiviic teica:

Fiksim, ja vien tas nav kāds lētais noname ķīnietis, tipa Meike, detalizācija ir jūtami labāka par zūmu, kā arī - varbūt izņemot dārgākā gala pro zūmu, zūmam  bildes kvalitāte nekad nebūs vienāda visā garumā

Oly jau taa nav, vinjiem pat leetie zuumi ir ok. Tikai tumshi... es vairaak uz ff sliecos deelj portretiem un asuma dziljumu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , jozhix teica:

Oly jau taa nav, vinjiem pat leetie zuumi ir ok. Tikai tumshi

Pats ar Oly neesmu saskāries, tikai dažādi Canon un Sony bet: Oly ir mazāka matrica, kā arī tumšais zūms - tur arī skaidrs, ka bilde varētu būt asāka, bet mazā matrica lielāka formāta bildei, jau pat A3 izmērā par labu nenāks.  Piegriez jebkuru štruntīgo stiklu uz  6,3 - 11 un bilde būs daudz asāka, bet - normāls atvērums tomēr ir 2 - 5,6, portretiem vispār 1,4 - 2. Un te nu FF priekšrocība. FF pat pie 4 - 5,6 bokē būs labāks, kā cropam pie 2,8.

 

 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
2018.10.13. , 10:37, Kitai teica:

Par to FF un crop ir gana daudz strīdu un pretrunu

Nekādu strīdu un pretrunu tur īpaši nav. Krops ir mazāks, vieglāks, stikli arīir mazāki un vieglāki, vairumā gadījumu lētāki. Savukārt FF ir vairāk detaļu bildītē, kas izriet no elementāras fizikas. Nu un tālāk katrs izvēlas pēc savām vajadzībām :)

Link to comment
Share on other sites

Kamera un objektīvs pēc aktīviem meklējumiem atrasts. Tika iegādāta Olympus OM-D E-M10 Mark III + Olympus 12-100mm f/4 IS PRO.

Pirms pirkšanas attiecīgo setupu patestēju dzīvē, tiesa ar Mark II. Izskatīju arī 12-40 PRO stiklu, kurš arī patika, tomēr saspiedu jostu ciešāk un nopirku ko nopirku.

Visu iegādājos jaunu Olympus centrā.

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...