Jump to content

VPN rūteri


Sky_High
 Share

Recommended Posts

Jautājums par VPN rūteriem - lētākais ko atrodu ir šis, būs normāls? Lietošu mājās, kosmosa tehnoloģijas nevajag.

 

https://m79.lv/tiklaiekartas/wifi-ruteri/edimax-ac750-dualband-wifi-router-with-vpn-access-point-range-extender-wifi-bridge-and-wisp-dualband-24-ghz--5-ghz-ethernet-lan

 

Es pareizi saprotu, ka es varēšu uzstādīt šajā rūterī, lai viss trafiks ietu caur VPN?

Link to comment
Share on other sites

Otrais variants.

 

Vel butu forsi, ja butu tada fica ka var ta ka whitelistot atseviskas adreses, piemeram bankas, lai nebrec katru  reizi, kad logojos ibanka piemeram no Jaunzelandes, bet nezinu vai tas ir iespejams?

Link to comment
Share on other sites

Čali, ja tu esi tik gudrs, tad jau pašam vajadzētu saprast, kuri VPN ir normāli un kam viņi ir derīgi, nevis fantazēt par Interpolu ;)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

tad vajag lētāko jebšu tādu, kurš darbosies? ja no Mikrotik, tad ņem tādu, kuram ir hardware atbalsts šifrēšanai, piemēram šādu: https://mikrotik.com/product/RB750Gr3

bet ja par VPN un ārzemēm, tad nav jau teikts, ka tās no tām ārzemēm vispār varēsi tikt līdz šejienei - esmu dzirdējis, ka iekš RU ir bēdas ar GRE protokolu...

tā kā nebūs tā, ka vienkārši nopirks kasti, saliks ķekšus, un viss ies - drīzāk kā paveiksies :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es gan bi teiktu, ka Mikrotiks uz VPNiem ir mazliet ierobežots. Ja vajag PPTP, tad protams viš der. Bet visādi citi, piemēram OpenVPN tur tik viegli nav palaižami. Katrā ziņā tad, kad es ņēmos ar to, tad bija kaut kādi ierobežojumi, kur "neatbalsta un viss". Nav plānots.

Man uz Asus rūteriem un uz DD-WRT VPNu ir dāāudz vieglāk izdevies palaist, kā uz MikroTikiem.

________________

Atcerējos, MikroTiks neatbalsta udp iekš OpenVPN

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Gokejs teica:

Nu ja jau tu "esi tik gudrs" tad kapēc pieminēji kaukādu Edimax? Varbūt vel Tenda/Netis? :-D

Protams, tavam MT7620A ir OpenWRT. Bet vispirms atrodi kādu "čali" kurš pratīs piekonfigurēt. Tur tie next-next spiedēji apstāstiīsies. 

 

Ja es būtu gudrs, tad nerakstītu forumā šādus jautājumus, bet par laimi forumā esi tu, kurš (laikam) ir gudrs. Un, ja man paveiksies, tad varbūt tu pat pateiksi kādu lētu bet normālu Wifi/VPN rūteri man pirkt mājas vajadzībām - pēc tam kad būsi beidzis šausmināties par Edimax, jo cik noprotu, tad Edimax ir kaut kāds Neaizskaramais. Nav steigas, es varu pagaidīt, kamēr pirmais sašutums norimst :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Gokejs teica:

Tam gan nav nekāda sakara ar OpenVPN, bet par pārējo tu saki pareizi.

nu jā, VPNi ir dažādi, un OpenVPN nelieto GRE.

 

Pirms 2 minūtēm , VebKamera teica:

Es gan bi teiktu, ka Mikrotiks uz VPNiem ir mazliet ierobežots. Ja vajag PPTP, tad protams viš der. Bet visādi citi, piemēram OpenVPN tur tik viegli nav palaižami. Katrā ziņā tad, kad es ņēmos ar to, tad bija kaut kādi ierobežojumi, kur "neatbalsta un viss". Nav plānots.

nu man pašam uz Mikrotik griežas IPSec/L2TP. tur Mikrotikam atbalsts ir ok.

par OpenVPN es piekrītu, piemēram šobrīd Mikrotik neatbalsta šo pa UDP protokolu.

 

esmu mazliet papētījis arī OpenPVN citus variantus - ja vajag ērti un ar pāris klikšķiem salikt, tad OpenVPN-AS ir laba izvēle - pa brīvu līdz diviem vienlaicīgiem lietotājiem. gan jābūt kur uzlikt, Docker'ī iet bez problēmām. nu vēl variants ir PfSense, tam arī var sabakstīt visu pārlūkā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es miera vējos paķertu šito:

https://www.salidzini.lv/cena?q=+RT-AC51U

 

Ir AC, vienkāršs interfeiss, diezgan normāla jauda, + man pašam ir laba pieredze ar Asusiem. Nav, protams, profesionālā tehnika, bet IMHO mājas lietotājam un pat sīkam kantorim pietiek ar atliektiem galiem. Bonusā tik tiešām vienkārša konfigurēšana, ja salīdzina ar MikroTikiem. MikroTiks ir ļoti labs, bet ne lietotājam, kurš lūdz padomu rūtera izvēlē.

Šeku var palasīt konklūženus:

https://foxnetlab.com/index.php/16-reviews/153-asus-rt-ac51u

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Forumam atkal uzbrūk betonējums??? :)  Redzu biedra @Gokejs izmisīgus mēģinājumus pacelt personīgo pašapziņu. No pieredzes saku - diez vai izdosies. Izsaku līdzjūtību, Tava dzīve noteikti bijusi patiešām skarba. Cerams, ka nākamā būs labāka... :):)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Gokejs teica:

Sastellēsi viņam (pa sakarīgu cenu, līdz 40-50€) arī kaukādu x86 variantu?

nav mēģināts, lai gan atbilstoši dzelži ir. mūsdienās jau nav jēgās šādiem sīkumiem darbināt vecu lamatu. tad jau virtuāli labāk kaut kur, kur jau dzelzis griežas.

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Mikrotikam udp openvpn nav lielaka sape. Lielaka problema ir lzo neesamiba. Lidz ar to nav saderigs ar lielako dalu vpn servisu.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nevajag aizmirst ka lai šifrētu trafiku ar mūsdienu interneta ātrumu vajag diezgan pamatīgu skaitļošanas jaudu! Nevienam no mājas rūteriem nav tik jaudīgs CPU! Tipiski viņi labi ja 15mbps pie 100% cpu nodrošinās. Mikrotikam ir modeļi ar dzelžu akselerāciju. Bet viņa tikai uz ipsec strādā. Bet ipsec ir problemātisks protokols.

Es tomēr teiktu ka vajag ko x86 bāzētu.

Piemēram.

https://www.aliexpress.com/store/product/Z83II-Mini-PC-2G-32G-Smart-TV-Box-Intel-Atom-x5-Z8350-Quad-Core-Genuine-Windows/2135185_32794037209.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_5726815_10059_10884_10887_10696_100031_10084_10083_5726915_10103_10618_10307_10820_10821_10303_10302,searchweb201603_60,ppcSwitch_5&algo_expid=fe221388-ba21-4aa0-ac18-fbf72a6a8e55-6&algo_pvid=fe221388-ba21-4aa0-ac18-fbf72a6a8e55&transAbTest=ae803_2&priceBeautifyAB=0

 

Vai uz pc likt vpn klienta softu.

Link to comment
Share on other sites

@Ronalds ir taisnība.... tikai ir neliela neprecizitāte - kāds ir paredzētais VPN ātrums(vajadzīgā caurlaidspēja)? 100 mbitus nodrošinās dd-wrt draza, kas te jau tika pieminēta, tai skaitā arī lētā gala mtiki. Ja vajag nodrošināt gigabitu linkus - tad noteikti šeit par to neprasītu. Attiecīgi - ieteikt PC kā rūteri ir vienkārši ne pārāk labs piedāvājums(nav runa par OS izmaksām, tikai par dzelžiem). Protams, ja vajag arī pakešu analizēšanu un filtrēšanu, tad cita lieta... bet nu tādas lietas gan jau šeit nav aktuālas :)

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Ronalds teica:

Bet ipsec ir problemātisks protokols.

Tu tā domā? Kā lai tev saka, man 12 gadi Ipsec tuneļi uz Fortigate griežas ka prieks. Uz Mikrotik gadi 10 dzīvo ipsec tuneļi, nekādu problēmu. Arī ar cisco un Juniper ipsec tēma strādā bez problēmām.

Lētā gala rūteri autoram neieteiktu, jo tiem tā caurlaidība ir gaužām švaka. Taisīt PC kā rūteri mājas vajadzībām? Nepazīstu vairs nevienu, kas ko tamlīdzīgu darbinātu mājas apstākļos. Gaumes lieta protams.  Ja ātrums galīgi nav svarīgs, var paņemt pašu lētāko Mikrotik pa 19 naudiņām ( eurodk.lv/lv/products/mikrotik-hap/routerboard-hap-lite ). Katrā ziņā vismaz stabīli strādās. Un plus vēl kāds konjaks specam,lai tas priekš viņa iedarbina vpn tuneli.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Net teica:

Tu tā domā?

IPSEC ir lielas problēmas ar tikšanu cauri NAT. Tipiski kur ar to sastopos ir mobilie pieslēgumi bez publiskās  IP adreses, kuros ir dubultais nat izmantots. Ar domu klients aiz dubultā nata. 

Ne velti MS rekomendē SSTP izmantot. Un lielie open source projekti kā openvpn un softether izmanto parasto tcp/udp konekciju saviem tuneļiem. 

Nē nu skaidrs ka ipsec tunelis starp diviem rūteriem ar publiskām IP adresēm strādās bez problēmām..

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

piekrītu @Ronalds. man pašam ir Ipsec, ir vietas, kur strādā, ir vietas, kur nestrādā. site-to-site, kur abos galos ir publiskas IP un Mikrotiki, Ipsec strādā bez bēdām.

ja tiešām ir vajadzīgs t.s. "Road warrior" setups, tad tiešām OpenVPN vai līdzīgais ir ieteicamais - tā trafiku ir grūti atšķirt no parasta cita šifrēta trafika. Bet ar šiem kā jau augstāk rakstīts, Mikrotik ir bēdas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Tipiski kur ar to sastopos ir mobilie pieslēgumi bez publiskās  IP adreses

Kā tu darbini vpn šādos gadijumos?

Ja 4G ir publiskā IP, tad piekrītu, problēmu ar vpn nav

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Net teica:

Kā tu darbini vpn šādos gadijumos?

 

Nutak servera galā arī OpenVPN ir jābūt ārējai (publiskajai) adresei. Klienta galā var būt dajebkas - viš kā jau biedri teica iet gan caur udp gan tcp savienojumu. Citiem vārdiem - ja internets ir, savienojums būs.

Link to comment
Share on other sites

te varētu būt jautājums par pretējo virzienu. ja no nepubliskas adreses pieslēdzas pie VPN(kuram ir jābūt publiskai IP), kā no publiskā gala pieslēgties atpakaļ. principā manuprāt ar pareizām rūtēm šo vajadzētu varēt atrisināt.

man pašam ir site-to-site Ipsec, kur vienā galā ir publiska IP, otrā arī publiska, bet mainīga. tad atpakaļ no publiskā gala visam tiek klāt, jo pašam tunelim ir saliktas fiskētas IP, kuras pēc tam attiecīgi var norūtēt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Net teica:

Kā tu darbini vpn šādos gadijumos?

 

Nu serveri skaidrs ka nekā!

 

Es tagad izmantoju softether.net serveris uz win vai linux servaka. Ar šifrēšanas jaudu problēmu nav. servaks aiz nat un vajadzīgie porti forwardoti. 

Link to comment
Share on other sites

 

IPSEC klients teorētiski iet caur nat. Dažreiz iet arī praktiski. :)

 

Piemēram man draudzenei darba vpns ir ipsec. Vienu dienu no mājām (LMT ar publisku adresi, bet caur natu) iet, otru nē...  Viņu "admins" tik rausta plecus un neko nevar izdarīt....

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Visdrīzākais vienu dienu uz torņa/tās pašas publiskās ip adreses sēž velviens ar ipsec un nekas neiet, otru dienu viņš ir aizvācies un tev iet, bet citiem ne.. Tā iet ja admina titulu iedod printeru kartridžu pārvaldniekam.. kas no it lietām sajēdz tikai tik daudz kā izskatās rj45 jacks un aptuveni kurā caurumā jāiesprauž.

Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , VebKamera teica:

Es miera vējos paķertu šito:

https://www.salidzini.lv/cena?q=+RT-AC51U

 

Ir AC, vienkāršs interfeiss, diezgan normāla jauda, + man pašam ir laba pieredze ar Asusiem. Nav, protams, profesionālā tehnika, bet IMHO mājas lietotājam un pat sīkam kantorim pietiek ar atliektiem galiem. Bonusā tik tiešām vienkārša konfigurēšana, ja salīdzina ar MikroTikiem. MikroTiks ir ļoti labs, bet ne lietotājam, kurš lūdz padomu rūtera izvēlē.

Šeku var palasīt konklūženus:

https://foxnetlab.com/index.php/16-reviews/153-asus-rt-ac51u

 

Tad kas ar šo ASUS RT-AC51U? Izskatās normāls.

Y/N?

 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Nu ja taisies vinu izmantot ar orginalo firmware un pptp vpn, tad labak nem mikrotik. Ja liksi ddwrt, tad vel par to assusu var padomāt. 

 

Bet apskatot specifikaciju liels suds - mediatek singlecore procis kam pat 600mhz nav... pilnīgi metams dzelzis. Tad jau raspberry pi butu labaks prieks vpn. Gandrīz tikpat lielu papagaiļu jaudu nodrošina uz pusi lētāks mikrotiks (jeb gandrīz visi singlecore bezvadīgie mikrotiki)..

 

Ja gribi labu rūteri, tad ej vien pakaļ par drusku dārgākam Mikrotik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Uff kā es te tūlīt daļu noaggrošu...

 

Pirmais - vajag identificēt mērķi, kam vajag vpnu un izvēlēties tehnoloģiju. Tad meklēt kura kaste vislabāk to atbalsta.
Kurai ir HW akselerācijas izvēlētā vpn šifrēšanas protokoliem.
Te vairāk uzpeld ačgārna pieeja - kādas krāsas kastīti man nopirkt sākumā.

Ja tas ir site-to-site - tad ipsec
Ja remote access - tad openvpn, sstp, ssl, utt
Par pptp - tas ir tikai veids kā ātri tikt kaut kam klāt. Ja vajag drošību - to nedrīkst izmantot.

 

 

Citēt


OpenVPN tur tik viegli nav palaižami

OpenVPN bez sertifikātiem uz MT var palaist 20 min laikā. Atšķirība no PPTP tikai, ka klāt kriptēšanas profils jāpiekabina.

 

 

 

 

Citēt


Bet ipsec ir problemātisks protokols

 

Citēt


IPSEC klients teorētiski iet caur nat. Dažreiz iet arī praktiski .

ja ir nat-t supports un ipsec passthrough - vienmēr iet caur nat.
Dažreiz neiet pat populāri ražotāji, kam specenē ierakstīts, ka strādā - pēc fakta nestrādā.

 

 

 

 

 

Citēt


Ne velti MS rekomendē SSTP izmantot

... jautājums, kādiem nolūkiem.
piemēram - gribētu uzbūvēt s2s tuneli no ofisa uz, teiksim, csdd  ... pateiktu - taisam sstp. Man iedotu psihoneiroloģiskās slimnīcas numuru.

 

 

 

 

 

 

Citēt


Tu tā domā? Kā lai tev saka, man 12 gadi Ipsec tuneļi uz Fortigate griežas ka prieks. Uz Mikrotik gadi 10 dzīvo ipsec tuneļi, nekādu problēmu. Arī ar cisco un Juniper ipsec tēma strādā bez problēmām.

correcto mundo mi amigo - ;) ipsec ir defacto standarts jebkurā enterprise firewallā.
līdz ar to viņiem ir hw asici, kas offloado ipsec šifrēšanu. Izvēlies pareizo protokolu un principā tev ir ipsec wirespeed.

 

 


Summary:
Debates ir tikai dēļ tā, ka visi saklausījušies gudrus terminus, kaut ko na haļavau kādreiz ir iedarbinājuši un uzskata to par labāko.
Tad atnāk tādi pilsoņi kā Net vai uldise un cenšas viest skaidrību, bet šie pāris gudrie domu graudi pazūd kopējā sūdu ūdenskritumā

 

Labots - hero
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

tad #1 jāizvēlas vpn serviss un kādas tur ir iespējas.

Tieši dažas nedēļas atpakaļ bija keiss, kaut kāds dubajas ofiss gribēja pieslēgties pie privatevpnaccess.com

Neskatoties uz to, ka ir minēts ipsec/l2tp, bet viņu firewallā normāli ar xauth ar vpn provaideru nestrādāja.
Beigās izrādījās, ka primāri ipsec paredzēt tikai lietošanai pa tiešo no klienta devaisa, nevis tīkla iekārtas.
Finālā uztaisīja to pašu Ovpn

Pamatā openvpn ir optimāla izvēle - visiem saprotama un normāli tunelējas caur standarta portiem.

Tālākais - tikai dzelzis un performance

Labots - hero
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , hero teica:

ja ir nat-t supports un ipsec passthrough - vienmēr iet caur nat.

kā jau rakstiju, tad tepat LV robežās nea. vienā lokācijā iet, citā neiet.

 

Bet pēc autora rakstītā saprotu, ka vēlas, lai pie mājas resursiem varētu no jebkurienes tikt klāt. @Sky_High pareizi? 

Link to comment
Share on other sites

Ja ieleja traktē pareizi

" autoram vajag, lai viss viņa trafiks no mājām aiziet uz kādām tālām ārzemēm, izmantojot to, ko sauc "VPN services"

 

tad autoram vajag permanentu tuneli starp rūteri un vpn servisu, lai viss trafiks izgriežas caur kreisu ārējo ip.

Link to comment
Share on other sites

Jaunzēlande? Tur ir kāda čupa kompāniju, kam serveri pa visu pasauli. Tiešām ja serveris Jaunzelandē fiziski, nu nebūs nekāds mega ātrums priekš šifrēta VPN.  Nekas tur " mega ātrs ", ja skatās Holandes resursus caur NZ fiziski esošu serveri nenotiek. 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Anonīms Alkoholiķis teica:

Bet apskatot specifikaciju liels suds

 

Jums, puiši, ir tikai viena problēma - kad cilvēks prasa ķerru, tad jūs uzreiz iesakāt neākstīties un pirkt Space Shuttle.

Man arī patīk Mikrotik, bet nespēju es viņu ieteikt iesācējam, pie tam tādam, kurš pats nevar izvēlēties rūteri, bet grib pats to sakonfigurēt.

Es to pieminēju tikai tādēļ, ka tas ir atbilstošā cenu kategorijā, puslīdz cienījams ražotājs un konfigurēšana ir tikpat vienkārša kā cirvim. Man pašam ir bijis līdzīgs rūteris lietošanā, atzīšos - bišķiņ jaudīgāks, bet kad VPNu caur viņu grūda varēja gan failus vilkt, gan filmas skatīties - stāvēja kā klints un cpu noslodzi lielāku par 10% netiku redzējis. Nu labi, pieņemsim, ka šitam būtu 50% - tas ko maina?

Man domāt - ir arī bišķi šķirba starp speceni uz papīra, reālo dzelžu un softa salāgotību. Nelielīšos, ka esu experts šitajos dzelžos, šeku reku viš ir izpurināts no visām pusēm: https://www.ixbt.com/comm/asus-rt-ac51u.shtml

 

Es pats, protams, pirktu jaudīgāku, ar gigabit portiem, utt. Bet tāds maksās vismaz 2X dārgāk, un ne visiem tas vajadzīgs. Varu iedomāties, ka piem. vasarnīcā es būtu gana laimīgs ar minēto variantu - internets ir, pie mājas pieslēgties var i vsjo.

 

1 stundu atpakaļ, hero teica:

Pirmais - vajag identificēt mērķi, kam vajag vpnu un izvēlēties tehnoloģiju.

 

Nutad šitam es piekrītu. Ar to vajadzētu sākt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ieleja teica:

 

pieņemu, ka autoram vajag, lai viss viņa trafiks no mājām aiziet uz kādām tālām ārzemēm, izmantojot to, ko sauc "VPN services"

 

tad ko viņam izvēlēties?

 

Šis ir pareizais variants.

 

Vispār man likās, ka būs vienkāršāk, jo nesaprotu pusi no šeit rakstītā. Man ir tikai VPN serviss kuru gribu izmantot uzreiz no rūtera, lai nav katrai planšetei, telefonam un kompim jāuzstāda atsevišķi, turklāt vienlaicīgi lietojamo ierīču daudzums parasti no servisa puses ir ierobežots, būtu forši to visu čakaru novirzīt uz vienu devaisu, tas arī viss.

 

BTW, servisi ir vairāki, pagaidām maksāju par atsevišķiem mēnešiem un varu nomainīt servisu, ja izrādīsies, ka kaut kas nestrādā vai trūkst.

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

uz fiksu roku paskatoties google, ac51u prot openvpn ar dzimto FW.

no 4pda

Spoiler

Поддержка VPN
IPSec Pass-Through
L2TP Pass-Through
PPTP server
OpenVPN server
OpenVPN client

 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Mans pašlaik izmantojamais VPN caur rūteri:

Xiaomi Mi 3G rūteris (ar uzliktu Padavan firmware)  - cena aļikā ~30 eiro +

Openvpn uz VPS (VPS pietiks  arī ar pašiem lētākajiem openvz , galvenais , lai ir TUN/TAP atbalsts) ~10 eiro/gadā ar UK IP

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Vecāķis teica:
pirms 11 stundām , ieleja teica:

Asus RT-N66U liekas piemērots

Vari pamatot?

 

Es varu. Tieši uz šī konkrētā modeļa man OpenVPN klients stāvēja gadus 2, kamēr pārgāju uz MikroTik. Problēmas netika novērotas, CPU un atmiņas lietojums minimāls, pat dzenot cauri video, par failiem nerunāsim. Man gan viņš neņēma visu interneta trafiku, viņš man savienoja 2 LANus. Bet no 2. LANa tika gana daudz lietas ķeselētas ārā, arī filmas tika skatītas.

 

 

Pirms 20 minūtēm , Vecāķis teica:

Tas ir "review" priekš blondīm.

 

Vari pamatot?

 

 

pirms 11 stundām , Ronalds teica:

Tikai jautājums kādi būs ātrumi!

 

Nutak tas lētais Asus ir 100 Mbps rūteris, nevis gigabit, brīnumi nav jāgaida. tas gigabits RT-N66U maksā nieka 3 reizes vairāk, vai ne? Starpība cenā tak ir? Un BTW, RT-N66U nav AC WiFi, tāds ar AC maksās vēl dārgāk. Un tad jau tiešām jāsāk skatīties vai MikroTik ar visu konfigurēšanu nesanāk lētāk.

 

Bet tā mēs no 30 EUR jau līdz 130 esam aizgājuši, gals nav redzams. Forši tērēt svešu naudu!

 

Jā, BTW, @Vecāķis ir lielā mērā taisnība, DD-WRT tiem Asusniekiem tik vienkārši uzlikt nevar. Man bija Merlina firmware, kas balstīta uz paša Asusa oriģinālo. Likt citu alternatīvu bija liela ķēpa un nebija arī vajadzības - atradu tādu, kas ļoti stabili strādāja un bez gļukiem.

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...