Jump to content

palīdziet pieslēgt magnetolu


emgee987
 Share

Recommended Posts

Ā, tad tomēr nav jābūt?...ieprieš mēģināju norādīt ka "padot līdstāvu pastiprinātāja izejā" ir nepareizs formulējums a tu par ciešamo kārtu un ka viss ir kārtībā ...

Link to comment
Share on other sites

Man patīk. Ķipa Grammar Nazi virutālais kautiņš un minējumi manipulatīvā veidā izkopējot teksta fragmentus. 

Ir divu veidu pastūži: 1. Visu pastiprina viens pastūzis, signālu pa vadiem padod kastēm, kur ķip skaļruņi. 

2. Pasrūzis padod signālu kastei, kur ir nākamais pastūzis, tad no tā iet uz skaļruni. 

& Pielaides kaut cik ir jebkuram pastūzim. Dažedažādas un varbūt kādiem arī tie 0,01V līdzstrāvas skaitās OK. 

 

Kas teica, ka basu skaļruņi vienmēr tiek turēti vienā kastē ar mid un high agregātiem? Tādus es neesmu taisījis, tikai kastes ar basenēm. Kur kaste un skaļrunis. 

 

Kaste ietekmē skaņu, jo iebāžot pat vienu un to pašu skaļruni viena izmēra kastēs, kuras viena sver 4 kg un otra 32 kg, skaņa jaudīgai basenei atšķirsies ne pa jokam. Īpaš ja noliek uz dēļu grīdas. 

Tad augstāku frekvenču pīkstuļiem kaut kā savādāk, tiem kastes piemeklēt neizdevās īsti labās. Sērijnieces pat jēdzīgāk likās.

-

Kas attiecas uz norādi, ķip līdzstrāvas komponente varētu būt, piemēram, 0,2V līdzstrāvas un 1,0V maiņstrāva vienos vados. 

Jā, teorētiski var gan būt un praktiski arī.  Nav jābūt skaļrunim utml, bet vienkārši piemēram. 

 

-

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izklausās, ka Tev liekas, ka skandu būvēšana balstās tikai vienīgi uz eksperimentēšanu un bakstīšanu uz bobi... 

Palasi kaut vai te , teorija sen jau pastāv.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , rnxx teica:

Man patīk. Ķipa Grammar Nazi virutālais kautiņš un minējumi manipulatīvā veidā izkopējot teksta fragmentus. 

Ir divu veidu pastūži: 1. Visu pastiprina viens pastūzis, signālu pa vadiem padod kastēm, kur ķip skaļruņi. 

2. Pasrūzis padod signālu kastei, kur ir nākamais pastūzis, tad no tā iet uz skaļruni. 

& Pielaides kaut cik ir jebkuram pastūzim. Dažedažādas un varbūt kādiem arī tie 0,01V līdzstrāvas skaitās OK. 

 

Kas teica, ka basu skaļruņi vienmēr tiek turēti vienā kastē ar mid un high agregātiem? Tādus es neesmu taisījis, tikai kastes ar basenēm. Kur kaste un skaļrunis. 

 

Kaste ietekmē skaņu, jo iebāžot pat vienu un to pašu skaļruni viena izmēra kastēs, kuras viena sver 4 kg un otra 32 kg, skaņa jaudīgai basenei atšķirsies ne pa jokam. Īpaš ja noliek uz dēļu grīdas. 

 Tad augstāku frekvenču pīkstuļiem kaut kā savādāk, tiem kastes piemeklēt neizdevās īsti labās. Sērijnieces pat jēdzīgāk likās.

 -

Kas attiecas uz norādi, ķip līdzstrāvas komponente varētu būt, piemēram, 0,2V līdzstrāvas un 1,0V maiņstrāva vienos vados. 

Jā, teorētiski var gan būt un praktiski arī.  Nav jābūt skaļrunim utml, bet vienkārši piemēram. 

 

-

 

 

 

Drosmīgs kā kotlešu kandidāts.

Nocitēju lai nepazūd un aicinu nolikt kā piespraustu postu audio sadaļas sākumā.

 

Link to comment
Share on other sites

Kāda bakstīšana uz bobi? Ja 4 kg kastē tas skan sliktāk kā 32 kg kastē, es liku 32 kg kastē un viss.  Projektēšanas un būves darbus es nepiedāvāju, cik paziņas jaunībā paprasīja, tik uztaisīju.  

Kas attiecas uz teoriju, tad arī jau var piesieties pie visa kā, fizikas un elektrotehnikas teorijai pielikt materiālzinātni un izp** par vienmērīgo svārstību uz abām pusēm utml. Padiskutēt par finiera marku un modeļu ietekmi uz akustiku. 

Standarta izvietojums jau sen zināms, bet ja cilvēkam vajag atseišķu subi, ko tad? gudri izrunāties jau nesūtīsi. 

 

Normāla praktika: man ir multimetrs, kuram garantētais minimums, kad sāk rādīt ir vismaz 25mV līdzstrāva. Precizitāte <3 V ne lielāka kā +/-5% de facto, pretestības līdz ap 20 omiem arī ap +/- 3%. 

Protms, ja tagad pelnītu naudu ar to, lietotu labāku! Loğiski. 

Tas vai matu skaldīšana man traucējis tur pieslēgt pāris magnetolas, uztaisīt kādu tumbu un salabot pastūzi? Nē taču. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Usins, a kā tu definē jēdzienu " līdzstrāvas komponente"? 

Ja Tev teorijā pajautā ar vienu teikumu;

Sakiet lūdzu, kas ir līdzstrāvas komponente? 

Ķipa tev koledžā tur paprasīja, kas ir līdzstrāvas komponente? 

Par 50Hz un 100Hz pulsāciju komponenti taču kaut ko arī mācīja.

Remontējot tu viņu mēri? Ķip osciologrāfu pieslēdz, speciāli meklē un mēri? 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Liekot aftermarket magnetolas, pēcāk bieži rodas problēmas ar radio uztveršanu tāpēc, ka antennas pamatnē atrodas aktīvais pastiprinājs, kam nepieciešami 12V, kurus padod pa koaksiālo kabeli OEM magnetolas, bet aftermarket magnetolām tādas funkcijas nav, tāpēc ir nepieciešams adapteris, kurš veic šo funkciju, un nenodedzina antennas ieeju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , MasteR's teica:

antennas pamatnē atrodas aktīvais pastiprinājs, kam nepieciešami 12V, kurus padod pa koaksiālo kabeli

un atpakaļ pa to pašu kabeli nāk pastiprināts signāls? tiešām?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , rnxx teica:

Usins, a kā tu definē jēdzienu " līdzstrāvas komponente"? 

 Ja Tev teorijā pajautā ar vienu teikumu;

Sakiet lūdzu, kas ir līdzstrāvas komponente? 

Ķipa tev koledžā tur paprasīja, kas ir līdzstrāvas komponente? 

Par 50Hz un 100Hz pulsāciju komponenti taču kaut ko arī mācīja.

Remontējot tu viņu mēri? Ķip osciologrāfu pieslēdz, speciāli meklē un mēri? 

 

Es cenšos nelietot terminus par kuru pielietojumu neesmu pārliecināts. Tādēļ atturēšos mēģināt definēt "līdzstrāvas komponenti".

Sarkanā izcēlu daļu nevis pēc satura būtības (ko aptuveni izdevās saprast tikai tagad, kad vaicā man par līdzstrāvas komponenti) bet teicamo teikuma uzbūvi un vispār skaidri saprotamo domu. Atvaino, nu neesam uz viena viļņa, man grūti uztvert.

Esmu iesācējs / amatieris / hobijis un man vispār patīk mērīt, vērot un tādējādi mēģināt saprast kā lietas darbojas un vai darbojas ok. Osciloskopu lietoju gan.

Pats esmu praktiķis, darītājs, kurš darījis daudz muļķību - būvējis tuNbas bez aprēķiniem un sekojošiem mērījumiem, u.c. brīnumus.  ...

piedošanu, laiks beidzās ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cik daudzi tad Latvijā speciāli projektē tumbu kastes kad jāizgatavo tikai 2 - 4 tumbas?  Nešaubos, ka ir ļoti daudz vietējo klientu, kuri labprāt dāsni apmaksātu individuālu kastu modelēšanu.

 

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau kasti vajadzētu rēķināt arī tad, ja vajadzīga tikai viena. Tas gan, ja ir vēlme, lai subis kautcik adekvāti skan.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Atkarībā, ko saprot ar rēķināšanu. Viens ir stundu pasēdēt pie tabulām, otrs detalizēti izstrādāt to kastes projektu, ņemot vērā konkrētu skaļruņa modeli. 

Rūpnīcās, kur savulaik ražoja tās kastes, bariņš specu projektēja, modelēja  un bariņš rasēja. 

Tagad, nu nezinu. Viens ir paziņot, ka baigi detalizēti rēķina?, otrs nosēdēt vismaz 12 - 16 h pie detalizētiem aprēķiniem, tabulām un rasēšanas. Kurš par to maksās? Ņemot vērā, ka jo mazāks kastu skaits gabalos, jo lielāka arī katras vienas kastes izgatavošanas pašizmaksa?

Publika jau parasti grib diezgan lēti, kam daudz naudas, kruto ārzemju brendu kastes.

Kādam varbūt gadās pa kādam klientam, bet tā.  Tās kastes arī var ilgāk kalpot nekā zārks. Nepērk jau katru gadu jaunu subi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tikai un vienīgi ņemot vērā konkrēto modeli. Nav jau stundām jāsēž pie tabulām. Internetā ir daudz subju kalkulatoru.

Link to comment
Share on other sites

Tas takš trollis? Nesen čugunu lēja un grieza ķerdams milimetru simtdaļas, un daudz citus smalkumus. Tagad sabvuferus ar cirvi taisa. Katrs jaunietis pat prot atvērt google, atrod kādu kalkulatoru vai forumu kur iebakstot skaļruņa parametrus tiek pie izmeriem un nav pilnīgs DD&M.

Ļoti runīgs priekš 8. sept reģistrēta lietotāja.

  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , rnxx teica:

Cik daudzi tad Latvijā speciāli projektē tumbu kastes kad jāizgatavo tikai 2 - 4 tumbas?

Šis gan ir tīri leģitīms jautājums.

Eseska pilna ar pašbūvētiem estrādes (par auto nerunāsim) subjiem; cik daudzi no tiem ir taisīti kaut vai

pirms 2 stundām , Usins teica:

iebakstot skaļruņa parametrus

nevis uz aci?

Link to comment
Share on other sites

Man brālēns arī sev būvē skandas. Taisa viņš smukas kastes, un tas ir pats galvenais viņam. Pamatā tais atilpumu tā uz aci, uztaisa arī kaut kādu caurmu, jo tā, redz, vajagot. Kad mēģinu viņam kaut ko stastīt - bijis, nebijs. Tagad taisa jaunu skandu. Lemonā pērka kaut kādus pīkstuļus, nopirka celestion 10" ģitāras skaļruņus vidiem, taisīšot arī tiem nodalījmu kastē ar caurumu, liks klāt kāut kādu 15" basu no ķīnas. Sprieda, ka šoreiz vajadzētu kaut kādu filtru pielikt - meklēšot no 90niecēm. Ka saku, varbūt vismaz pameklē no 8omīgajām, tad jautājums - vai tad tas ko maina, man taču iepriekšējai 2joslu skandai vispār nebija filtru, un viss skan zvērā (vai tiem pjezo pīkstuļiem tur kāds kondensators jau no rūpnīcas klāt? neesmu pētījis).

Darbina to visu kaut kāds ķīnas PA past. ar iebūvētu mikseri un efektiem - viņam patīkot, ka var redz visu ko pagrozīt, paregulēt un tml. 

Man tādas aizdomas, ka tādā līmenī ir lielākā daļa cilvēku Latvijā (un ne tikai).


pirms 8 stundām , 138 teica:

Eseska pilna ar pašbūvētiem estrādes (par auto nerunāsim) subjiem; cik daudzi no tiem ir taisīti kaut vai

Gan jau tiem lielākajai daļai vismaz tilpums un ports ir rēķināts. Protams, pēc tam, visticamāk, gandrīz neviena tā kaste nav akustiski mērīta un pielabota. 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ju teica:

(vai tiem pjezo pīkstuļiem tur kāds kondensators jau no rūpnīcas klāt? neesmu pētījis).

Pjezopīksuļiem  parasti klāt liek paaugstinošo trafiņu, jo viņiem šponi vajag.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , Usins teica:

 

piedošanu, laiks beidzās ?

Kam beidzās laiks? Tavai šefošanai ar sveša veča fočeni tavā avatārā? ?

pirms 13 stundām , abi teica:

ir sajūta ka kāds uzrīko "testdrive" BOOT adminiem

Īstais, kam spiegt par adminiem:   liek no citiem saitiem izkopētas anekdotes kirilicā un bildes no sazin kurienes. Linkus šaubīgus uz  daudziem apšaubāmiem ārzemju resursiem.

Pats točna liec testdrive ne tikai adminiem vien. 

pirms 5 stundām , ju teica:

Protams, pēc tam, visticamāk, gandrīz neviena tā kaste nav akustiski mērīta un pielabota. 

 

Tieši tā. Reti kuram vispār  ir ar ko veikt tos akustiskos mērījumus, pie kam vēl kvalitatīvus.  

Atšķirība, ka citi neslēpj, ka neko nopietni nerēķina un nepēta. Nav ar ko, nav arī  priekš peļņas domāts. 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , ju teica:

Gan jau tiem lielākajai daļai

"tiem" ir "tiem estrādes"? Auto subji gan jau lielākā daļa kā tavam brālēnam.

Link to comment
Share on other sites

O, nu bilde No1 FB ir man kaut cik saprotama kā legit, bet No2, kas it kā avatārā, kaut kā īsti nesaistījās gan ar Tevi.

Nu atvaino, es neiedomājos par novecošanās iespēju. Izlabosim. 

notepad ziedu laikos tak manuprāt Tev bija daudz jauneklīgāka bilde nekā pat No1 ?  

 

-

Rēķināšana, nu tur volume toč ir kalkulatori, bet ļoti sīki jau neviens neprofesionālis, kurš ar to ikdienā nepelna, nemodelēs un nerēķinās. Tad jau lētāk nopirkt dārgos vai @kevins  tipa cilvēkiem prasīt. 

Jo tai akustikas izstrādei norm līmenī jau telpās un devaisos& softā jāiestumj krietna naudiņa, kas atmaksājas tikai ja pelna ar to.

Ķip pat dB metrs profiem maksā no 1000 uz augšu. 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , rnxx teica:

notepad ziedu laikos tak manuprāt Tev bija daudz jauneklīgāka bilde nekā pat No1 ?  

Zini, ne tev spriest, cik jauneklīgu bildi katram būtu jāliek sev avatārā.

Link to comment
Share on other sites

Nuja, ne man spriest, tikai avatāra bilde ir ļoti līdzīga daudzām bildēm netā, bet pirmā no FB bildēm ir cool atpazīstama kā legit. 

Link to comment
Share on other sites

Īstais personāžs kam konstatēt citu "glupumu".

Pats aizmirsi, kādas viedas un laipnas gudrības te vienā tēmā nesen naktī sarakstīji? Patīrīja, tagad viss OK un radušās spējas konstatēt citu  stulbuma pakāpi? 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 8 minūtēm , rnxx teica:

Pats aizmirsi, kādas viedas un laipnas gudrības te vienā tēmā nesen naktī sarakstīji?

neredzu te nekādu sakarību ar tavām sagrābstītajām gudrībām ....., un @Usins ,  ir normāls džeks

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , rnxx teica:

O, nu bilde No1 FB ir man kaut cik saprotama kā legit, bet No2, kas it kā avatārā, kaut kā īsti nesaistījās gan ar Tevi.

Nu atvaino, es neiedomājos par novecošanās iespēju. Izlabosim. 

notepad ziedu laikos tak manuprāt Tev bija daudz jauneklīgāka bilde nekā pat No1 ?  

Nesaprotu Tevi. Bildes šorudens. Notepad neatceros, ka būtu bijis reģistrējies, un ja esmu tad varbut tīri viena jaut. Uzdošanai. Kāds cits lietotājs ar periodiski uzstāja ka esmu kāds sens cita IT foruma dalībnieks :D

 

kāds šim sakars ar automagnetolas pieslgšanu, vai vismaz praksi skandu izgatavošanu uz aci, lūdzu? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Alusbundža, sakars tāds, ka citu  acīs vienmēr skabargu redzi, savās baļķus nekad  neredzi,  kā nekā labākie no tiem satīrīti. Katrā ziņā varbūt nevajadzēja tīrīt, tādu baudu pat McB kopā ar 3Dkluci nespēj sagādāt kā tu jautros vakaros.   

 

Usins, ļoti atvainojos, ka sajaucu. Bija tur viens normāls džeks ar nedaudz citu niku. Viens burts savādāks. 

 

Nu ko, es jau varu vairs neko nerakstīt šajā forumā. Visiem acīmredzot būs pareizāk un ērtāk. 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...