Jump to content

Problēmas sūtot no Ķīnas preces vairumā?


kaaposts1
 Share

Recommended Posts

Sveiks!
Jautājums cilvēkiem kuri reāli ir sastapušies ar situāciju.
Būšu pateicīgs par jebkuru info.
Ir nepieciešams pasūtīt preci vairumā no Ķīnas. Jautājums- Kas mani var sagaidīt muitā? Ar kādām problēmām Tu esi sastapies? Kādi ir izdevīgākie varianti atsūtīt partijui? Kāda ir Tava pieredze?

Labots - kaaposts1
Link to comment
Share on other sites

Sūtīt Tu vari cik gribi, tikai būs jāsamaksā PVN un muitas nodeva. Cita lieta, ja sadomāsi saņemtās mantas tālāk pārdot. Tad VID noteikti būs krāgā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , rooyar teica:

Viņi jau skatās pēc preces vērtības un daudzuma,kuras valsts tieši taisies pasūtīt?

 

https://www.vid.gov.lv/lv/komerciali-sutijumi

https://www.vid.gov.lv/lv/precu-izcelsme

https://www.vid.gov.lv/lv/muitas-maksajumi-0

 

 

Paldies.
Esmu, protams, lasījis šo, bet ir cilvēki kuri raksta, ka var rasties papildus problēmas. Piemēram, brenda preces nelaiž cauri, paši kurjeri kko salaiž dēlī utml. Ķīna - Latvija. Labprāt sūtītu no Eiropas S. dalībvalstīm, bet diemžēl tur nav pieejams tas kas nepieciešams.

Pirms 9 minūtēm , Didzis teica:

Sūtīt Tu vari cik gribi, tikai būs jāsamaksā PVN un muitas nodeva. Cita lieta, ja sadomāsi saņemtās mantas tālāk pārdot. Tad VID noteikti būs krāgā.

Es kā fiziska persona varu jebkurā gadijumā saņemt partiju ar precēm?

Link to comment
Share on other sites

Protams, Tu vari pirkt kaut tūkstots krekliņus vai zeķu pārus, negribu mazgāt un katru dienu velku jaunu. Protams, ja pasūtīsi konteineru vai kuģi, tad visdrīzāk būs sarežģijumi Tālāk pārdot gan tā vienkārši nedrīksti. Tas tā piemēram.

Link to comment
Share on other sites

Muita ir Valsts Ieņēmumu Dienesta apakšstruktūra. Dati par tavām saņemtajām precēm būs Riska analīzes sistēmā. Ja domā veikt nereģistrētu uzņēmējdarbību, tad diezgan ātri pie tevis atnāks uzdot jautājumus. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Klau, man kaut kā telefons no Ķīnas iestrēdzis. Līdz šim tā nav gadījies. Uz pastu jāzvana?

 

Problem in handover to local shipping company; await resolution

2018-09-05

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , kaaposts1 teica:

Es kā fiziska persona varu jebkurā gadijumā saņemt partiju ar precēm?

 

Protams, vari, bet pie lielāka daudzuma tās tiks apliktas ar visiem tām pienākošajiem nodokļiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , e = d teica:

Muita ir Valsts Ieņēmumu Dienesta apakšstruktūra. Dati par tavām saņemtajām precēm būs Riska analīzes sistēmā. Ja domā veikt nereģistrētu uzņēmējdarbību, tad diezgan ātri pie tevis atnāks uzdot jautājumus. 

Man vienkārši ir interesanti kā viņi to kontrolē? Teiksim, esmu fiziska persona un naudu saņemu "naļikā", vai ārvalstu bankā. Un kāpēc viņi vispār tad laiž cauri acīmredzami komerciālu preci? Jautājumi diezgan zaļi, bet interesanti saņemt atbildes.

 

 

P.S Jautājums joprojām aktuāls kurš būtu efektīvākais saņemšanas veids? 
Atradu pāris gadu vecu topicu, kur viens cilvēks raksta, ka var sūtīt ar Sweden Post un tu esi atbrīvots no visiem nodokļiem. Jautāju par šo vairumtirgotājiem un šie vai nu mani nesaprot, vai kā, bet saka, ka ar sweden post var nosūtīt Zviedriju.

 

Labots - kaaposts1
Link to comment
Share on other sites

Nesēž tur duraki muitā un saprot, kā lietas notiek. Parasts mirstīgs cilvēks nekad nepirks lielā daudzumā manis jau pieminētos krekliņus un vēl ar dažādiem izmēriem. Tur uzreiz skaidrs, ka taisies biznesu bīdīt un VID momentāli Tev sekos. Skaidrā naudā Tu nekādīgi nevarēsi ķīnietim samaksāt. Vajadzēs vien iet uz banku un naudu ieskaitīt rēķinā. Attiecīgi būs redzams, kādu sumu samaksāji par preci. No šis summas arī iekasēs nodokļus. Vispār, ja uzdod šādus jautājumu, no Tevis kontrabandists nesanāks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu domā, ka viņi ir galīgi idioti un nesaprot, ka čalis, kas pasūta 100+ laptopus / mašīna / drēbes viņas tālāk sit gaisā ? Muita ir VID struktūrvienība, muitā deklarē ko un kā ved iekšā. 

 

Pazīmes (viena no trīs):  

  • darījumu regularitāte un sistemātiskums – trīs un vairāk darījumi gadā vai pieci un vairāk darījumi trijos gados;
  • ieņēmumi no darījuma pārsniedz 14 229 un vairāk euro gadā, izņemot ienākumus no personiskā īpašuma atsavināšanas (personiskai lietošanai paredzēto kustamo lietu – mēbeļu, apģērba un citu lietu);
  • darbības ekonomiskā būtība vai personas īpašumā esošo lietu apjoms norāda uz sistemātisku darbību ar mērķi gūt atlīdzību.
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , kaaposts1 teica:

viens cilvēks raksta, ka var sūtīt ar Sweden Post un tu esi atbrīvots no visiem nodokļiem.

Tas sen kā vairs nestrādā. Tirgotājs vai pasta kompānijas uz dārgākiem sūtījumiem pat speciāli līmē labi redzamas uzlīmes, kuras informē, par to, ka dotā prece nav atmuitota EU valstī.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Didzis teica:

Vajadzēs vien iet uz banku un naudu ieskaitīt rēķinā. Attiecīgi būs redzams, kādu sumu samaksāji par preci. No šis summas arī iekasēs nodokļus. Vispār, ja uzdod šādus jautājumu, no Tevis kontrabandists nesanāks.

Paldies! Bet nav runa par to, samaksāt es maksāju muitā visus nodokļus. Cik no Jums es sapratu, ka kā fiziska persona es varu saņemt jebkurā gadijumā jebkuru daudzumu, cik bieži vien vēlos, bet tālāk pārdot nevaru. Jautājums - kā viņi piefiksē to manu komerciālo darbību un kas notiek pēctam? Es vairs muitā nevaru saņemt nākamo partiju ar precēm, kamēr neesmu sevi reģistrējis vidā + saņemu kkādu soda naudu?

Labots - kaaposts1
Link to comment
Share on other sites

Saņemt jau var kaut cietumā sēžot, tas nav aizliegts, arī nākamo partiju drīkst saņemt, izņemot speciālus gadījumus. Preču saņemšana lielos apjomos nav nekāds noziegums, bet aizdomu gadījumā turpmāk persona var tikt iekļauta riska grupā. Pārdot drīkst, bet ja VID konstatē ka darbība jau ir vērtējama kā nereģistrēta komercdarbība ar mērķi gūt peļņu, tad jā, iespējams, saņemsi pārrunas, brīdinājumu, sodu un aicinājumu noformēt individuālo uzņēmējdarbību, vai kas nu tur labāk atbildīs. Tur jau nu atkarīgs kas, kādos apstākļos un par cik nopietnu pārkāpumu noķēra. Tirgosi sēnes autobusa pieturā, dabūsi soda naudu no pašvaldības milicijas, tirgosi SSkā, gan jau ka būs pārrunas, bet tas nav precīzi.:rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Protams, var saņemt kaut 365 laptopus. 

VID salīdzinās muitā un tirgotājam samaksātās summas ar personas oficiāli zināmajiem ienākumiem un uzkrājumiem. 

Tiklīdz aktivizēsies formulas slieksnis, informēs EP un ne tikai ieliks riska grupā, bet ierosinās pārbaudes lietu par personu. 

 

Tur uzreiz var konstatēt, ka cilvēks jau nav uzrādījis visus ienākumus un uzkrājumus VID. 

Ja  ienākumi+ uzkrājumi = A un izdevumi par importēto preci = B, tad konstatējot, ka A—B ir piemēram, 20000 —40000, sanāk —20000. ??

Tas vien jau ir pietiekami lai VID pieprasītu paskaidrojumu, intervētu un kā minimums no tā 20000 būtu jānomaksā ien nod. Soda naudiņa kā tējasnauda pa virsu.

Aprakstītajā piemērā nekāda tālākpārdošana nav pat jāpierāda. Menteni 

par pilsoni arī informēs un ne tikai menteni vien.

 

 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

Ne mazums nāk visādu mantu no Ķīnas, bet uztrauc pēdējā laikā viena lieta...

Mantas kavējās, kādas vairākas nedēļas, bet kad pienāk, tad redzu, ka ''gulēšana vieta'' bijusi Aizkaukāzā...

Galvenais, ka tur nedarbojās nekāda sistēma, ķīnietim iesit čura galvā un tas iedomājās, ka līdz Latvijai caur Gruziju jādodas...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , jacobs teica:

ka līdz Latvijai caur Gruziju jādodas..

Man bija līdzīga situācija, atnāca ar kavēšanos un china label virsu Grūzijas pasta uzlīme!

Link to comment
Share on other sites

Man ar bija Gruzijas pasta uzlīme, bet tas jau nenozīmē ka caur Gruziju gāja, gan jau ka Ķīnas termināļos strādā desmitiem dažādu valstu pasta uzņēmumi, tikpat labi tā prece vairumā var jau gadu atrasties kādā Gruzijas terminālī un no turienes mazumā tikt sūtīta uz atbilstošajiem reģioniem.

 

Uzvārds sūtītājam bij kaut kāds Cehijs Čahans, tad pirmais variants ir ticamāks

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , jacobs teica:

tas iedomājās, ka līdz Latvijai caur Gruziju jādodas...

Nu nav jau nemaz tik daudz to variantu, kā paciņa ceļo. Pa tiešo uz Rīgu nu nekādi, vai nu caur lielo kaimiņu, kādu mazāku valsti, kam ir satiksme ar dzeltenajiem brāļiem, vai caur kādu Eiropas valsti.  Un neatkarīgi - avio, dzelzsceļš, hvz kas.  Pats no ķīniešiem pērku caur eBay un sūtu caur Vāciju ar tālāku piegādi uz Omniva pakomātu (kas 300 metrus no dzīvesvietas :D ).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...