Jump to content

Nepieciešama palīdzība barošanas bloka izvēlē


Reema
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Datoram parādījusies problēma- pēdējo 3 dienu laikā tas pats no sevis 2x jau ir izslēdzies un pēc tam nav iespējams ieslēgt atpakaļ. Arī barošanas vada atvienošana no elektrības nepalīdz, bet pats pēc 15-20 min ieslēdzas atpakaļ. Līdz ar to sliecos domāt par barošanas bloku. Uz doto brīdi ir Corsair Builder CX430. Barošanas blokam ir 5 gadi. Pārējā sistēma ir AMD A10 6800K cpu, AMD R7 265 GPU, 2 diski un cd rom lasītājs. Respektīvi, sistēma nav īpaši rijīga. Attiecīgi vēlētos no biedriem ieteikumus jauna bloka iegādei. Orientējoši tajās pašās robežās. Domāju 500w būtu atliektiem galiem. Budžetu plānoju 50-60eur.

Labots - Reema
Link to comment
Share on other sites

CPU temperatūra ir normāla?

Link to comment
Share on other sites

Tempratūras it kā izskatās ok, CPU 45, MB 40 grādi. BIOSĀ paskatījos spriegumus, cik nu var ticēt. Uz 3,3V līnijas ir 3.264V, uz 12V līnijas ir 12.038V, uz 5V līnijas ir 5.136V. Man arī darors pirms izslēgšanās nebija zem slodzes. Firefoxā ziņas lasīju. Domāju, ka tempratūras atkrīt. Windowsam ir kautkāds errorlog fails, kur papildus info dabūt? Man ir win7.

Link to comment
Share on other sites

tad pa lielam tiešām PSU.. man bija līdzīgi.. ar n-to reizi tik ieslēgt varēja.. kad ieslēdzās, kādu brīdi darbojās normāli.. varēja norubīties pat vk piemetot flešku :D

 

beigās nomainīju psu un viss štokos., tiesa.. man PSU bija jau 10 gadi..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Ronald, datoram ir jau 5 gadi. Visu šo laiku viss ir bijis ok. Es pat spēles esmu spēlējis, kur GPU un CPU ir tuvu max noslodzei. Nekad nekas nav slēdzies ārā, bet tagad burtiski datoram idlā esot jau otro reizi. Apskatījos Tevis ieteikto linku. Man sanāca 380W, bet domāju, tas pie max noslodzes.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad Tev tuvumā nav kāds datorgudrinieks, no kura var aizņemties PSU un pārbaudīt savas aizdomas?

 

P.S. Arī mātesplates pažuvušie kondensatori mēdz šitādus jokus strādāt. Nerunājot nemaz par piedrazotu sistēmu (W7).

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Varētu būt arī mātesplates vaina, ir bijusi jau pieredze ar līdzīgiem jokiem no mātesplates puses. Diezin vai prātīgi mesties pirkt jaunu barošanas bloku, pirms nav pārbaudīta mātesplate.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Ar ko šis gadījums atšķiras no simtiem citu? Ne ar ko! Viss ir jādara tāpat, kā tas ir jādara citos BSOD, dzelžu un līdzīgu sistēmas līmeņa problēmu gadījumā.

  • Pārbaudīt temperatūras un iztīrīt dzesēšanas sistēmu.
  • Notestēt RAM.
  • Izmēģināt citu instalāciju un vispār OS. Piemēram, kādu live Linux.
  • Pārbaudīt visu barošanas bloka izeju un pamatplates RTC baterijas spriegumus.
  • Vizuāli pārbaudīt vai pamatplatei, videokartei un iekšā barošanas blokā nav uzpūtušies elektrolītiskie kondensatori.
  • Pārspraust (atvienot un savienot) pilnīgi visus savienojumus.
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...