Jump to content

Problēmas ar Lattelecom internetu - Alcatel I-240W-A rūteris


Artifical21
 Share

Recommended Posts

Bien Venidos

ta balta Tet kaste ar ragiem + 2011 ar wifi = 3 pilnus gadus griežās, 99% laika lietoju caur vadu - problēmu 0, Alcatel dažreiz izdomā niķoties, restartēties pēc 90 dienu uptime, pēc pedejā software upgrade kad interfeisā paradijās VOIP, IPV6 - VOIP nezkapēc bija ieslegts un kakaja man log failos reizi minutē, log faili parpildijas un meneša laikā Alcatel restartejās 3x, TET ieteica factory reset - VOIP kļuva disabled.

Wifi lietoju tikai no Xiaomi Redmi 4X. Kopā ar manu vēl 2 citus kaimiņu Wifi ķer - no datorā ieliktā TP Link adaptera max 165mbit caur Wifi speedtesta izvilku caur Mikrotik un caur Alcatel

IMG_20190610_235717.jpg

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Vai nav pašsaprotami, ka mikrotiks paņem abas ip adreses no alcatel - alcatel natoto no pirmā porta un bridgoto no 4 porta? Vienīgais kas pietrūkst ir no 2. vai 3. porta paņemt un caur wifi padot talak tv. Vienīgais fig viņ zin kas tas melnais pa usb devaisu, varetu būt bezvadu un bezadatas plašu lasītājs.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos
pirms 1 stundas , Anonīms Alkoholiķis teica:

Vai nav pašsaprotami, ka mikrotiks paņem abas ip adreses no alcatel - alcatel natoto no pirmā porta un bridgoto no 4 porta? Vienīgais kas pietrūkst ir no 2. vai 3. porta paņemt un caur wifi padot talak tv. Vienīgais fig viņ zin kas tas melnais pa usb devaisu, varetu būt bezvadu un bezadatas plašu lasītājs.

Man caur 4 ir primarais maršruts, 1 pieslēgts lai nav jālien uz skapja augšu pārraut vadus ja vaig iekš Alcatel tikt, TV neizmantoju. TAs melnais ir USB hubs - bezjedziga lieta, dabuju 4 4ree

Vēl tur redzams vads bez konektora - kādreiz moš pieslegšu mikrotikā veco ISP dēļ rezerves kanāla un statiskas ip adreses.

Interfeisu konfigs kopā ir šāds: 3WAN, 1 Bridge ar 4 ONT WAN, 10 interfeis izmests no lokāla tīkla, ja nu kko sačakarēju un vieniga iespeja ka tikt iekšā ir caur MAC pieslegties, pieslēgts 1 PC caur vadu un vēl NAS gribu

Labots - Bien Venidos
Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos
pirms 3 stundām , Kirdikadmins teica:

Cik bieži tev tur vajag tikt? Cik ir bijusi saskare ar optiku - NEKAD nav bijusi vajadzība. Tur jau ar user neko nevar izmainīt, un admin paroles tagad cik dzirdēju tiek ģenerētas, nav visiem kopēja.

 

Log failus lūrēt1498.png.5199ef3ed7e1beb27fbd4f1fe70c674c.pnglūk šie ieraksti karināja ONT 3x pa maiju

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tehno-mans

Man arī sāpe par šo pašu lattelecom piedāvāto modemu/rūteri Alkašs i-240w-a. 
Problēma: Spēlējot online spēli uz sekundi "laikam pazūd internets" katru ~10 sekundi caur wi-fi. Reāli iefrīzo uz sekundi, kad kāda cita ierīce paralēli saņem/nosūta datus caur wi-fi.
Rakstu TET. Saņēmu atbildi vismaz vai tā: Līnijā viss ok. Dolbajob, lieto LAN, kāds tev tur wi-fi. Neaizmirsti to vadu iespraust 4 portā un nepi6s mums smadzenes.

P.S. Laptopi, wi-fi, hdd/sdd un instalācijas arī ir citi mēģināti. Manās ierīcēs viss ok - pie ko viņi kā pirmo piesienas :D Ļoti dīvaini, ka tā nebija šoreiz no viņu puses.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , tehno-mans teica:

Dolbajob, lieto LAN, kāds tev tur wi-fi.

 

Un Tu protams lieto to wifi, ko piedāvā Alacatel brīnumainā kaste?

Ja jā, tad palasi lūdzu par šo tēmu komentus ( 11.koments) , kas ir jāņem vērā un kā dabūt max ātrumu no tās sūda telekoma kastes.

Labots - Net
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

tehno-mans

nē nu, tas jau bija skaidrs, bet tas ieteiktais TET risinājums mazlietiņ iespārda. Tik ļoti, ka man tgd būtu jāmeklē/jāpērk kāds rūteris. Ak, Intuitīvais TET :D

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 7 stundām , tehno-mans teica:

Ak, Intuitīvais TET

 

Mārketinga nolūks ir pārdot, nevis kaut ko atrisināt :)))

 

Link to comment
Share on other sites

da labāk tos rūterus būtu atstājuši bez wifi :D ja nav zirgam dukas, tad nav... bet tā kā lietoju paša rūteri.. tad sūdzību man nekādu nav :D viņu modems/rūteris tik piegādā netu..

ak jā.. nesen pārspraudu uz 1.portu.. a to meistars bija atstājis manu rūteri 4.jā..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , CAP teica:

ak jā.. nesen pārspraudu uz 1.portu.. a to meistars bija atstājis manu rūteri 4.jā..

Un tu tagad lieto rūteri aiz rūtera?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tas alcatel nav uzskatāms par rūteri, tas ir glorificēts optiskais terminālis ar klāt piekabinātu kastrātu. Ja tet nesiptu smadzeni, tad katrs varētu slēgties klāt ar savu gpon supportējošo rūteri.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , tu16 teica:

Un tu tagad lieto rūteri aiz rūtera?

un kas vainas? viens NAT vairāk vai mazāk kopējā ķēdē maz ko maina..

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, tu16 teica:

Un tu tagad lieto rūteri aiz rūtera?

īsti tevis rakstīto nesapratu, bet ok..

 

situācija kopumā.. draņķīgs tet modems/rūteris, kur wifi pat 5G nav.. nu nafig?

otrkārt.. rūteris ar visu konfigurāciju jau man bija ar iepriekšējo IPS, kur neta vads nāca klāt pa tiešo manam rūterim..

atšķirība starp 1. un 4. portu ir tāda, ka 1.jā manam rūterim tiek iedota reālā IP.. 4.portā iekšējā.. man vajadzēja pirmo variantu, lai nafig nevajadzētu brist iekšā un meklēt un rakņāties pa tet rūteri.. tāpēc arī pārspraudu vadu, nu tet modems/rūteris man dzīvi nemaisa.. a viss pārējais notiek no mana rūtera.. 5GHz wifi visām iekārtām + LAN pieslēgts PC.. utt..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

jā jā.. tikko pārbaudīju.. tiešām.. pirms tam bija LAN1, tagad ir LAN4, uz šī rūtera viss ir otrādi.. kā bildē pat viņu pašu mājaslapā..  tā kā rūteris man zem galda, vadu pārspraudu neskatoties uz cipariņiem.. :D normāli cilvēki pieņem, ka 1.ports ir 1.ais, nevis 4.ais :)

 

te bilde (bilde no neta, bet tieši šāds ir ar Nokia zīmolu).. dabā viss otrādi :D  LAN nevis 1-4, bet gan 4-1

 

ont-gpon-ftth-nokia-g-240w-a-wifi-4-pt-g

 

Alcatel variants (tas pats rūteris) LAN 1-4

https://palidziba.lattelecom.lv/lv/palidziba_majai/internets/majas-internets/modemu_apraksti/35354/

 

1e3deafeec285c674f4b0acb0bc9a04fd85fcabf

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , CAP teica:

situācija kopumā.. draņķīgs tet modems/rūteris, kur wifi pat 5G nav

Tev tagad ir 5G? ?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

5Ghz... wifi.. vai tiešām viss jāraksta burtiski? :D Tekstā taču runa ir par wifi joslu.. ne mobilo telekomunikāciju.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Nē, vienkārši jālieto atbilstoši termini, jo 5G ir tehnoloģija un 5GHz ir frekvenču josla. Slinkums pierakstīt Hz klāt? Tā jau tie pārpratumi rodās... :D 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , CAP teica:

5Ghz... wifi.. vai tiešām viss jāraksta burtiski?

Kurā bērnudārzā uzturies ?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bien Venidos
2019.06.26. , 11:20, Anonīms Alkoholiķis teica:

Tas alcatel nav uzskatāms par rūteri, tas ir glorificēts optiskais terminālis ar klāt piekabinātu kastrātu. Ja tet nesiptu smadzeni, tad katrs varētu slēgties klāt ar savu gpon supportējošo rūteri.

 

KKad pasen kad šiem forums stradaja, Andrievs rakstija ka viņi spelejās ar mikrotik.

Bet mans slapjais sapnis - tomēr visu iztestē un sāk likt visiem https://mikrotik.com/product/rb4011igs_5hacq2hnd_in - rezultāds būtu ideāls: iebāž iekšā savu optisko dzīslu, pieejams Dual Band, jaudīgs. Tad tik izveido admin kontu ar kuru nav iespejams juzerim tīklu konfigurēt un viss bumbās, tev majas stāv mikrotik, nekas negļučī nekarās un pieejams dual bands, gribi 2,4G gribi 5G, gribi abus reize lieto. Tāpat var vienu interfeisu sakonfigurēt bridžā ar wan, ja nu vajag publisko ip uz savu serveri aiztriekt apejot mikrotik lokalo tīklu.

Bildē var redzēt ka ir divas publiskas ip adreses mikrotikam + trešā ir pašā Alcatelā. Paņēmu pač kordu un iebāžu to interfeisa kas ar wan sabridžots a otru galu trešajā wan un gatavs (5 interfeisa mikrotikam ir pieejams publisks ip ja vajag un 6 interfeiss ir tas 3 wan)

1571.png

IMG_20190612_105420.jpg.d102d8538b181ea4fdd1c9d7cc78f64f.jpg

Labots - Bien Venidos
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Bien Venidos teica:

gribi 2,4G gribi 5G

šitā neraksti.. sāks arī tev brukt virsū :D

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

@Bien Venidos tad atkal ir problēma, ka tev uzstāda nekonfigurējamu kastrātu, kas šajā gadījumā vismaz nav morāli novecojis un lielākai daļai lietotāju pietiekams, jo tie tāpat nejēdz pat nomainīt wifi vai admin paroles.

Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos
Citēt

šitā neraksti.. sāks arī tev brukt virsū

Tas ir lol, es saprastu ja Latvidžā jau būtu 5G mobilie sakari pieejami, tad jā, jāraksta pareizi :D

 

Citēt

ka tev uzstāda nekonfigurējamu kastrātu

Toties ja kāds muļčis ielidis un gribēs kko sev sakonfigurēt - nesalauzīs sev internetu pavisam jo takš nezin ka ir Safe Mode poga :D

 

Citēt

nav morāli novecojis

morāli novecojis manuprāt ir tas bez iebuvēta wifi, īpaši ja kādam bez maz vai 10 gadus strādā un nelūzt mačka tāds lai Tet uzliek jauno ar ragiem un vafeli

 

Citēt

jo tie tāpat nejēdz pat nomainīt wifi

Tas ir trekns pluss, vismaz zinu ka manā ciematā 99% lieto opķiku jo visapkārt redzams ALHN- tīkli. Kādreiz bija - vai nu DSL tad VDSL vai nu Dobeles kantoris Ilva kam ubiks uz mājas jumta stāv un max 80mbit uz visu ciematu :D:D :D Vismaz pirmajās minutēs, kad laikam 10 gadā nomainija veco parabolisko uz ubiku - СПИДtestā max 83mbit izspiedu. Agrāk domāju ka Ilva ir fu, pē, bet kad Telia vilka savu šlangu no uz un Ilvu piesledza pie šī šlanga un viss trafiks nedeļu vai divas gāja caur LTC, sapratu ka Telia ir galigi garām, mūždien kautkādi mikro lagi un kautkur Eiropā viens bakbons mūždien paris % loss deva.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
Pirms 7 minūtēm , Bien Venidos teica:
Citēt

šitā neraksti.. sāks arī tev brukt virsū

Tas ir lol, es saprastu ja Latvidžā jau būtu 5G mobilie sakari pieejami, tad jā, jāraksta pareizi :D

 

Ar ghetto importu no US. Tur jau labu laiku AT&T piedāvā 5G(e) sakarus. Var jau tagad no turienes pasūtīt s9 ar "5g"... https://www.theverge.com/2019/3/22/18277484/att-fake-5g-e-network-lte-study

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
VebKamera

Šodien mēreni sašokējos. Jūtu ka ar internetu kaut kas nav lāgā, uz ātru roku iebridu spīdtestā.

DSLs.

 

8470179759.png
 

Uz DNS serveri gateway:

MWSnap199.jpg.26022c8718ebd5c9d41cdded1140c6fb.jpg

 

Kādus 3 gadus bija dzelžaini šitā:

8141197015.png

 

Viņiem ko, aizgājis kas ciet?

 

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Ik pa laikam šādu problēmu novēroju nedēļā vismaz vairākas reizes. Visbeidzot piebesīja, un griezu Tet supportam. Itkā uzmeta modēmam updeitu, no tā brīža pagaidām nekas tāds vairs nav bijis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , VebKamera teica:

Viņiem ko, aizgājis kas ciet?

gan jau, ka noteikti nē :D 

man ir šādi :D

 

8470252238.png

 

pirms pārslēdzu uz LTC no Baltcom bija šādi :D

8300667201.png

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Itkā uzmeta modēmam updeitu

 

Nubet kas tad viņu galā ir mainījies? Man 3 gadi nebija problēmu - līdz šim ne reizi neko tādu nebiju novērojis. Konfigurācija manā galā nav ne par kapeiku mainījusies. Uztaisīju IP-renew, nomainījās IP arese, bet pings un ātrums palika tādi paši.

Intereses pēc - kāds Tev rādās DNS serveris gateway - tas pats vai cits?

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , VebKamera teica:

 

Nubet kas tad viņu galā ir mainījies? Man 3 gadi nebija problēmu - līdz šim ne reizi neko tādu nebiju novērojis. Konfigurācija manā galā nav ne par kapeiku mainījusies. Uztaisīju IP-renew, nomainījās IP arese, bet pings un ātrums palika tādi paši.

Intereses pēc - kāds Tev rādās DNS serveris - tas pats vai cits?

Nevaru šobrīd pateikt, neesmu uz vietas.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

O.K., būs jāzvana šamiem. Izslēdzu un ieslēdzu to DSLa "rūteri", nomainījās vēlreiz visas adreses, pingā un ātrumā nekas nemainās.

 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Tā arī nesapratu kur vaina. Laikam TETā, bet to man, protams, neviens nepateica. Sazvanīju vienu dāmu. Bija gana sakarīga - gan apdeitoja firmwari Tehnikoloram, gan viņas pavadījumā izbakstījām to verķi  visos portos gan pa tiešo, gan caur Mikrotiku - nekāda jēga. Itkā 1. portā gāja labāk, bet tas deva iekšējā tīkla adresi. Tagad, pēc 2 stundām, viss atkal ir kārtībā. Iet uz 4. porta tāpat kā iepriekš. Laikam tak kaut ko savā galā atrada???

Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos

Izsaku visdziļako līdzjutību lietojot DSL :D

 

Bija gadus 10 atpakaļ maniem vecākiem privata mājā DSL, kad ar bralenu izrakām tranšeju no ceļa malas, ap 80m.

 

Download bija 200kb/s upload 55, palaidu filmu torrenta vilkt - jutubam nav atruma - nostopeju torrentu jutubs aizgaja, izsecinaju ka nav trafika priotizācijas.

 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Supports kā vienmēr blisina acis - viņiem nevar ieskaidrot, ka problēma bija viņu galā, jo es brīdī, kad problēma atrisinājās, tīkla iekārtām pat pirkstu nebiju piedūris. Par konfigurēšanu vai restartiem pat nerunājot. Man visa tā grabažu kaudze stāv tālā plauktā aiz slēgtām durvīm. Pie upša, tā ka elektrības vaina arī tā nav.

 

LTC.thumb.jpg.2abb2d86edf8fc0eafd5a88837b2907a.jpg

Link to comment
Share on other sites

asaras acīs sariešas skatoties uz tiem "ātrumiem" 2019.gadā.. un pavīd nostaļģiskas atmiņas no 200x gadiem :)

 

kas attiecas uz tēmu.. tad visiem operatoriem vienmēr vaina by default būs klienta pusē :D Lai gan... bija man viens pozitīvs gadījums ar Baltcom, vainu atrisināja minūšu laikā.. bet tas laikam pateicoties tam, ka viņiem ir atsevišķs tech support, kur otrā galā patiesi ir tehniķi, ne dāmītes ar austiņām :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , CAP teica:

asaras acīs sariešas skatoties uz tiem "ātrumiem" 2019.gadā.. un pavīd nostaļģiskas atmiņas no 200x gadiem

Es jau atkal cīnos ar Tet. Karoč, dzerevņā DSL uz mātes vārda, kas nepasen kļuva par pensionāri. Ta nu kārtoju šai TET seniora atlaidi. Par šo atlaidi TETs atsūta jaunu līgumu uz 24 mēnešiem. Uzrakstīju šiem "skaistu" epastu, ka es jau sen meklēju alternatīvu, lai no viņu nabaga 10 mbit tiktu vaļā, un vai tiešām nav kauns mūsdienās par tiem 10 mbitiem 2 gadu līgumu prasīt. :nea: Solījās atzvanīt dažu dienu laikā..

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 30 minūtēm , CAP teica:

asaras acīs sariešas skatoties uz tiem "ātrumiem" 2019.gadā..

nuu, pat attīstītajās valstīs ir vēl sūdīgāki ātrumi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stasss teica:

jaunu līgumu uz 24 mēnešiem

tā jau visi dara :D

 

domā, ka atlaidi par skaistām acīm dod? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Stasss teica:

Uzrakstīju šiem "skaistu" epastu, ka es jau sen meklēju alternatīvu, lai no viņu nabaga 10 mbit tiktu vaļā, un vai tiešām nav kauns mūsdienās par tiem 10 mbitiem 2 gadu līgumu prasīt

ko es pirms pāris gadiem sapratu šajā sakarā: 2 gadi nozīmē VIŅU saistības tajā termiņā neatcelt atlaides no standarta tarifa. tipa, klientam sankciju par līguma laušanu nav...

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...