Jump to content

Lietus laikā nerāda 36e


tufijs
 Share

Recommended Posts

Labdien! Jebkāda stipruma un nokrišņu veida laikā 36e (NTV+) pārstāj rādīt... Man gribas domāt, ka tas atrisināms ar antenas pieregulēšanu. Bet iespējams kāds pieredzējis speciālists zin vēl kādu iemeslu, kādēļ lietus laikā varētu nerādīt?

 

Paldies. 

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, 80 cm. Uz aci tāds pats kā VIasat šķīvis...

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

1. Precīzāk jāregulē šķīvis. 

2. Pati bļoda var būt deformējusies. Es nesen nomainīju 110cm bļodu uz 70cm un sāka rādīt stabilāk. Bļodas ir no plāna bleķa taisītas un viegli var zaudēt vajadzīgo formu. 

Link to comment
Share on other sites

Tak vis kas var būt. Man bija, ka lietus laikā signāls pa nullēm, nomainīju galvu un viss ok!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Ronalds teica:

1. Precīzāk jāregulē šķīvis. 

2. Pati bļoda var būt deformējusies. Es nesen nomainīju 110cm bļodu uz 70cm un sāka rādīt stabilāk. Bļodas ir no plāna bleķa taisītas un viegli var zaudēt vajadzīgo formu. 

Nu uz aci bļoda kā jauna. Un ko spečuki saka par regulēšanu? Jautājuma būtība vairāk saistīta ar to, vai, paša spēkiem regulējot, obligāti jāpērk kkāds tas sat finders, vai ar pašu recīveru arī pietiek (ir Amiko SHD-8900, A4 combo box un kkur mētājas IP box 210). Ar šiem ir cerība tikt galā? Esmu agrāk regulējis ar Viasat tiem standarta dekoderiem, bet tie rāda vai 100 vai 0 %...

Protams, ticu, ka ar satfinder vieglāk, bet nu atkal priekš mājas lietošanas pirkt par 500 Eur būtu muļķīgi, bet vai tie, kas ir par < 100 Eur ir kkāda lielāka jēga par regulēšanu ar recīvera palīdzību?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , xp teica:

Tak vis kas var būt. Man bija, ka lietus laikā signāls pa nullēm, nomainīju galvu un viss ok!

Nu man tieši tas pats, tiklīdz uznāk lietus tā Q līmenis nokrīt 70 uz 0

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 16 minūtēm , tufijs teica:

Nu uz aci bļoda kā jauna.

Bļodai jābūt precīzai parabolai! Katrs mm ir svarīgs. Uz aci tur neko nepateiksi! 

 

Arī ar sat uztvērēju var noregulēt. Pat ja viņš signāla līmeni rāda tikai aptuveni un papagaiļos. 

Noskaņojamies uz kādu vāju transporderi. Es esmu ievērojis ka viens no pirmajiem signāls pazūd NTV kanālam NAUKA 2.0. 

Ļoti lēnām giežam antenu uz vienu pusi, pagriežam pa milimetru, pagaidām, pagriežam, pagaidām līdz uztvērējs uzrāda signāla kritumu. Atzīmējam ar marķieri stāvokli.

Tad līdzīgi griežam uz otru pusi, pāri maksimumam. Arī atzīmējam. Tad teorētiski pa vidu būs maksimums. 

Līdzīgi ceļam antenu uz augšu/leju.  36e - cirkulārā polarizācija līdz ar to grozīt galvu ap savu asi nav jēgas. Vēl var līdzīgi bīdīt galvu tuvāk/tālāk no bļodas. 

 

Jā, ar satfinderu būs vieglāk, jo viņš precīzi signāla līmeni rāda un ātrāk reaģē. Bet ja 1x vajag noregulēt  - ar uztvērēju pietiks, tik drusku vairāk jāpačakarējas. 


Bet nu jāņem vērā fizika - ja pamatīgs gāziens/ ļoti biezi mākoņi tad pat ar 110cm precīzi noregulētu bļodu neko nerādīs.... 

Link to comment
Share on other sites

Pērkona negaisa laikā pat 200 cm neko nerāda :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ja pats šķīvis jau ir daudzmaz noregulēts uz konkrēto pavadoņi, tad visvienkāršākais, lai "pieregulētos" ir izmantot kādu no daudzajām aplikācijām, kas pieejamas uz glaudāmtelefoniem, kas rāda transpondera signālu. 

Nevajag ne TV kasti stiept pie antenas, ne dekoderi. 

 

Papildināts.

 Aizmirsu piebilst, manis teiktais der tikai, ja ir E2 uztvērējs ( Amiko, šķiet E2 varēja uzlikt) un viedtālrunis.

Labots - base7
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies visiem par pieredzi un viedokli... Iztiku ar Amiko dekoderi (jā, viņiemm E2 ir paralēlā OS) - Uzstādītājs bija galvu noregulējis uz "apakšējās" robežas, tādēļ arī tik ātri signāls zuda lietus laikā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...