Jump to content

LMT 4G, jaudīgāka Antena ...


Gerade
 Share

Recommended Posts

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

varētu vilkt pa esošajām gaisvadu elektrolīnijām

Visas gaisa līnija lēnām pārrok zemē!

Link to comment
Share on other sites

ar pieejama es domāju ne tikai, cik maksā kabelis, bet tieši, ka kāds vai kādi uzņemtos viņas vilkt pa gala lietotājam pieejamiem cipariem. 

Pirms 1 minūtes , jema teica:

Visas gaisa līnija lēnām pārrok zemē!

kāpēc tas pats Sadales tīkls, rokot zemē savus jaunos kabeļus, nevarētu ierakt arī optikas kabeli? tak ir zināms, ka ne jau kabelis tur sastāda tās izmaksas..

Link to comment
Share on other sites

Es tā arī lāga nevaru saprast vai problēma vakaros ir iekš tā ka bāzes stacijas pārslogojas, vai tas, ka pienākošā neta pa maz, jo daudzviet ir linki ar 250mbit uz torni, nevis optika. 

Link to comment
Share on other sites

gan jau atkarīgs no konkrēta torņa, bet es domāju, ka tomēr bāzes stacija - pietiek apskatīt kāda ir SINR vērtība no rītiem un kāda ir vakaros..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Racer teica:

ir iekš tā ka bāzes stacijas pārslogojas,

Konkrēti man, zinu ka Tīnūžu LMT bāzei pienāk optika! (Man čoms kādreiz LMT strādāja un to pačukstēja) Domāju ka 4g netiek galā! 

Link to comment
Share on other sites

Latvenergo likvidē gaisvada līnijas un rok kabeļus diezgan lokāli ap vienu transformatoru. Gan jau savu optisko kabeli var tai tranšejā iemest, bet cik tālu? Gar maģistrālajiem ceļiem savulaik ieraka LVRTC kabeli, bet tas prakstiski stāv tukšs. LVRTC tādu ceņņiku uzlicis, ka neviens nevar to samaksāt, a viņiem pofig, ne jau savu naudu ieguldija. Neiens privāts kantoris tā nerīkotos. Lattelekom savukārt naudu skaita un optiku velk tikai uz dzudzdzīvokļu mājām.  Gan jau privātmāju īpašnieki arī varētu kautko sabīdit, bet tad jāmetās kopā, kas Latvijā nav iespējams. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

vot tur jau tā lieta, ka pofig.. gaida, kamēr kāds augstāks pa pakaļu neiespers un nepateiks, kas jādara..

es atceros pirms kādiem gadiem 10mit Lattelecom šefs Gulbis bija atnācis uz uzņēmuma darbinieku sapulci kaut ko prezentēt - kad jautāju, vai pienāks laiki, kad optika būs laukos, atbilde bija viennozīmīgi - nekad.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Just5cosmo teica:

Virpār jau var TV antenu pielikt tad dabūju ap 4Mbps Down.

gan jau ka antena nav pareizā, palasi topiku no sākuma.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , jema teica:

Visas gaisa līnija lēnām pārrok zemē!

Zajebjotsja rakt,viņi vnkfiziski nevar visu ebļu ar privāto tīklu pavilkt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Gan jau savu optisko kabeli var tai tranšejā iemest, bet cik tālu?

Tāpat vajag ievērot distanci. Tas nozīmē platāka tranšeja = dārgāka. Tas nav ST bizness, līdz ar to, to nedara. 

Vienbrīd iepirka vidsprieguma kabeļus ar optisko dzīslu iekšā, tipa uz nākotni, bet ātri atmeta to ideju. Kabelis nodeg, parauj visu līdzi, kamēr nelieto, neviens jau vairs nezina, kur nav vairs savienojuma. 

Tehnoloģiskām vajadzībām var izmantot PLC, bet pie mūsu mobilajiem sakariem, arī tas nav nepieciešams.

Link to comment
Share on other sites

gan jau ka joslas būs, bet kā ar kabeļu salāgošanu? TV antenai parasti ir 75 omi, kamēr rūteriem parasti 50. jeb pie Tevis tas ir atrisināts?

Link to comment
Share on other sites

Tām TV antenām  pašām ir problēmas ar SWR visā diapazonā. Uz uztveršanu jau to piekāš, bet raidot diezgan daudz signāla tā var zaudēt. Domāju, ka bez attiecīgiem mēraparātiem SWR  iedzīt uz 50 omiem neizdosies. Es protasto varētu sadzīt, bet man mājā optika un nav aktuāli ņemties ar mobilo netu. Ja nu kādam baigā interese, tad gan jau varētu palīdzēt, bet tad pašam būs statīv jāštellē un kabeļi jāstaipa.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 16 stundām , ju teica:

800MHz diapazons ir noslogotākais, to nevajadzētu aizmirst. Var jau būt, ka tagad daudzi izlīduši pie dabas, un labi slogo to torni?

 

Mazs ticams, ka te tik daudz iedzīvotāju varētu salasīties un noslogot :D

2018.07.17. , 18:51, uldise teica:

tas arī varētu palīdzēt @Gerade, iet un prasīt LMT, lai iedod jaunu antenu, kas māk arī 800Mhz. ja pareizi atceros, tad pie viena no saviem klientiem redzēju LMT doto šādu (tikai vienu): https://www.iskra.eu/en/MIMO/Mimo-Antenna-P-56-UNICOM/

 

Jā, nāksies LMT gan prasīt, kas ir ar to Antenu. 

Labots - Gerade
Link to comment
Share on other sites

Tad vispār par ko Jūs te runājat, standarta Huawei ir liels gavno un faktiski slēdz ko gribi klāt! Un par to ka NAT uz iekšējām adresēm vispār nestrādā kāds satraucās?

Link to comment
Share on other sites

jautājums ir vai lietotājam parastajam tādas lietas ir vajadzīgas. ja tomēr jā, tad visticamāk vai nu aiz LMT liek savu rūteri, vai arī ņem piemēram Mikrotik SXT LTE.

par Huawei kvalitāti man šaubu nav - iepriekš bija gan B593, gan E5186, abiem bija tendence pa laikam uzkārties tā, ka nekas nenotiek, kamēr fiziski viņu nepārstartē. man pat bija skripts uzrakstīts, kas pa API slēdzas pie rūtera un viņu restartē, ja inets nav. pie kam viņi kaut cik strādāja tad, ja wifi slēdza ārā.. vai tagad jaunākajos Huawei tas ir novērsts, nav ne jaumas.

Link to comment
Share on other sites

B260 man kārās, E5186 strādā bez problēmām, pie tam bēniņos, kur vasarā karsts, ziemā auksts.

Link to comment
Share on other sites

Man arī  E5186s-22a bēniņos bez problēmām strādā. Nu jau būs 2.5 gadi iekārtai. 

Link to comment
Share on other sites

Kolēģis palūdza iekopēt:

Izlasīju garos saraksti un mani komentāri būtu šādi.
1. Operatori, pirms iepērk antenas, lai tās piedāvātu saviem klientiem, tās reāli arī testē, veic mērījumus, kāda ir to atbilstība ražotāju uzrādītajiem parametriem un testē reālajā darbībā pie klientiem. Jo marketings var sarakstīt kādus vien pastiprinājumus grib, bet realitātē ka nesanāk čuš kā ar Dipola antenām no Polijas, ar kurām apdedzinājās pirmie mob ineta lietotāji Latvijā – pastiprinājuma vietā realitātē izrādās ir signāla vājinājums noteiktos diapazonos. Tāpēc apskatīt parametrus no e bay linkiem ir nenopietni.
2. T2 un LMT un Bite nomenklatūrā ir arī antenas kas uztver sākot arī no 800 MHz.
3. Cik es izpētīju, tad visām operatoru antenām tiek izmantots Belden H155 Low lost kabelis, ne ķīniešu sūdi. Protams, ja ir iespēja, ja nevajag visus 10m izmantot, var saīsināt kabeli, SMA konektorus var nopirkt.
4. Arī Latvijas operatori bāzes stacijās izmanto 45° polarizāciju, tāpēc arī Latvijas tirgū tiek piedāvātas MIMO virziena antenas ar 45° turētājiem. Var izmantot arī standarta divas antenas, vienu vertikāli, otru horizontāli, bet ja var iegādāties MIMO antenas, tad labāk darīt to. MIMO antenas var dabūt pie http://www.yota.lv/ . Attālums starp antenām: zemākās uztveramās frekvences 2 viļņa garumi – uz 800 MHz – 76 cm, mazākais – 38cm, 1800 MHz – 34cm, mazākais 19cm. Šajā sakarā – liels mārketinga sxxds ir vienā korpusā it kā iemontētas 2vas MIMO antenas !!! Kāds te tādas pieminēja. Padomājiet paši, 2 dažādi signāli jādabū ārā no vienas uztverošās antenas, kur izvada kabeļi pielodēti 2mm attālumā viens no otra !!!
gan kur tu man suutiiji
gan sheit https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/169963-tele2-mājas-rūtera-ārējā-antena/&page=8
galvenias, ka av veerts ko mekleet - vis peerciet pie operatore :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Es šeit laikam nedaudz par vēlu pievienojies ballītei, taču laikam esmu atradis risinājumu lēnam internetam, ja sistēmas informācijā tiek uzrādīta 800 josla.

Link to comment
Share on other sites

2019.05.29. , 11:20, brk teica:

laikam esmu atradis risinājumu lēnam internetam

 

Vecāki izlika no mājas, ievācies dzīvoklī kur pieejama optika?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...