Jump to content

NVMe ssd iekš datora, kurš neuztur NVMe


Ronalds
 Share

Recommended Posts

Dots dators bez NVMe. Gribās viņam mega ātru NVMe disku ielikt. Tam ir PCIe adapteri pieejami. Bet skaidrs ka bios nemācēs no šāda adaptera win palaist! 

Bet tīri teorētiski var windows boot partīciju uzlikt uz kāda SATA diska. Win sāk būtoties no tā un tad logus tālāk lādē no NVMe caur adapteri. 

Bet vai tas nostrādās? Pagoglēju, bet neko sakarīgu neatradu. Tik izteikumus ārzemju forumos, ka tīri teorētiski tā var sanākt. 

Varbūt kāds ir mēģinājis?  

Link to comment
Share on other sites

Nevajag. Problēmu būs vairāk kā labuma. Paziņa kā reiz šādi arī saķīmiķoja ar OCZ disku un PCIe adapteri un bootloaderi kopā ar draiveri uz SATA SSD. Viss strādāja pāris mēnešus līdz Windows Fall Creator update, pēc kura vairs nebūtojās un nācās taisīt repair un burties tur.

 

Labāk nopārdot esošo plati, piemest tur 30Eur un paņemt tādu ar NVMe atbalstu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

napigam čerez žopu jādara? uzliec normālu ssd.. pietiks.. (gribēt nav kaitīgi)

Labots - CAP
  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Nekas nenotiks, ja windows, kāda proga ielādēsies mazliet lēnāk.

SSD ar sata ir labs arī tādēļ. ka to jebkurā brīdī var pārmest uz citu PC.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Artanis teica:

Labāk nopārdot esošo plati, piemest tur 30Eur un paņemt tādu ar NVMe atbalstu.

Manā gadījumā nesanāks! Tad jāmet ārā viss PC, kurs savādāk strādā pilnīgi normāli! Un jāpērk jauns, kas nekādi nebūs 30 eur! ;) 

Pirms 22 minūtēm , Artanis teica:

Paziņa kā reiz šādi arī saķīmiķoja ar OCZ disku un PCIe adapteri un bootloaderi kopā ar draiveri uz SATA SSD. Viss strādāja

Tad jau sanāk ka var! Googlešu cītīgāk kā! 

Pirms 10 minūtēm , xp teica:

Nekas nenotiks, ja windows, kāda proga ielādēsies mazliet lēnāk.

Nenotiks, bet gribās ātrāk! ;) 

Pirms 11 minūtēm , xp teica:

SSD ar sata ir labs arī tādēļ. ka to jebkurā brīdī var pārmest uz citu PC.

PCI karti ar NVMe domājams ka nevar pārnest! ;) Viņa pēc pirmās ielikšanas ielīp slotā un vairs nav izņemama! :D 

Link to comment
Share on other sites

Klausies - ja tev tā plate ir tik veca, ka viņai nav NVMe, tad esmu viennozīmīgi doršs, ka arī pārējie komponenti ir pietiekami lēni, lai taisītu pudeļkaklu un tu tos n-tos GB/sekundē nejutīsi tāpat. Man izklausās pēc pilnīgi zemē nomesta laika un naudas, tā vietā, lai ieliktu kaut kādu EVO 860, kas to proci piebarotu ar datiem pilnīgi pietiekamā ātrumā.


Un Tu palaidi garām to daļu, ka tas strādāja līdz pirmajam lielajam sistēmas apdeitam...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

NVMe, protams, ir labāks par SSD ar SATA arī tādā ziņā, ka tam klāt netiek sprausti klāt nekādi vadi. Pirms pāris nedēļām ar savām līkajām rociņām nokāvu SATA SSD disku, barošanai paredzēto vadu ietūcot modulārā barošanas bloka PCI-E kabeļa pieslēguma slotā, par ko no radiniekiem saņēmu pelnītu Darvina balvu.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , Ronalds teica:

Bet skaidrs ka bios nemācēs no šāda adaptera win palaist

es domāju, ka tas ir jāskatās konkrētajai platei un BIOSam. ja kas, kas par plati?

nedaudz biju pētījis šo pašu ar Supermicro platēm, kurām arī nav NVME, bet tur bij atkarība tikai no plates paaudzes un BIOSa atbalsta. lai būtu no PCIe NVME iespējams būtot..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Ronalds teica:

Gribās viņam mega ātru NVMe disku ielikt. Tam ir PCIe adapteri pieejami.

Kāda tev PCIe versija tai platei? Ja 3.xx, tad vēl ir jēga burties, bet ja mazāka, tad es nemaz nečakarētos. Ja nu vienīgi sporta pēc..

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Pēc rakstītā, tā ir intel pre-haswell vai amd pre-zen sistēma. Ja ar brauc šrotu, tad nebrīnies ka ielejot benzīnu 105 oktānskaitli izšausi motoru... te būs tas pats - dators apstāstiīsies un mirs..

 

 

 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Mielestapa teica:

NVMe, protams, ir labāks par SSD ar SATA arī tādā ziņā, ka tam klāt netiek sprausti klāt nekādi vadi. Pirms pāris nedēļām ar savām līkajām rociņām nokāvu SATA SSD disku, barošanai paredzēto vadu ietūcot modulārā barošanas bloka PCI-E kabeļa pieslēguma slotā, par ko no radiniekiem saņēmu pelnītu Darvina balvu.

Tas bija apsurdākais apgalvojums un tā pamatojums, kas pēdējās nedēļās šeit forumā lasīts. Kādā veidā tu SATA/NVMe izstiepi līdz modulārajiem molexiem uz barokļa man tiešām nav skaidrs. Viss, ko tu pateici tikai liecina par Tavu roku leņķi, nevis tās vai citas šinas priekšrocībām/trūkumiem.


Pirms 1 minūtes , Anonīms Alkoholiķis teica:

te būs tas pats - dators apstāstiīsies un mirs

Nekas tur nemirs, bet Ronis savus pāris GB/sekundē neredzēs kā savas ausis. Palaimēsies, ja kaut vai 30% virs parastā SATA3 ātrumiem izspiedīs, un tiem pašiem pudeļkaklu uztaisīs procis vai šina. Jēga no tā visa pasākuma pilnīgi nekāda.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 10 minūtēm , Artanis teica:

Nekas tur nemirs, bet Ronis savus pāris GB/sekundē neredzēs kā savas ausis. Palaimēsies, ja kaut vai 30% virs parastā SATA3 ātrumiem izspiedīs, un tiem pašiem pudeļkaklu uztaisīs procis vai šina. Jēga no tā visa pasākuma pilnīgi nekāda.

No kurienes tādi apgalvojumi? Es, piemēram, nesapratu, kas pa konfigu esošajai platei?

 

Pirms 15 minūtēm , Zux teica:

Kāda tev PCIe versija tai platei? Ja 3.xx, tad vēl ir jēga burties, bet ja mazāka, tad es nemaz nečakarētos. Ja nu vienīgi sporta pēc..

Kāpēc?  x4 (kā vairums Intel pcie nvme) PCIe 2  teorētiskais ātrums 2gb/sec. Vienīgais, vai boot varēs, bet program files un user folderus tak var tur uzmest.

 

Pirms 16 minūtēm , uldise teica:

nedaudz biju pētījis šo pašu ar Supermicro platēm, kurām arī nav NVME, bet tur bij atkarība tikai no plates paaudzes un BIOSa atbalsta. lai būtu no PCIe NVME iespējams būtot..

X9 series var Windows 10 boot no PCIe, ja UEFI BIOS to karti atbalsta (ir, kas atbalsta un ir kas nē, jāskatās katrai kartei individuāli). X10 nevajadzētu vispār būt problēmām. X8 neesmu testējis, bet, visticamāk, boot nesanāks.

 

Vēl kas jāņem vērā - nvme pie slodzes prasa visnotaļ pamatīgu CPU jaudu.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Plate - M5A78L, cpu fx6100.

Nu jā nav PCIe 3.0....  

Skaidrs, ta jau laikam nav jēgas īsti. Bet nu gribējās vairāk sporta pēc pamēģināt. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , marrtins teica:

No kurienes tādi apgalvojumi?

Tu pats savos nākmajos teikumos perfekti izskaidroji, kapēc man ir tādi apgalvojumi - kopējais šinas ātrums uz PCIe 2.0 x4, performances kritums dēļ proča.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Mielestapa teica:

NVMe, protams, ir labāks par SSD ar SATA arī tādā ziņā, ka tam klāt netiek sprausti klāt nekādi vadi. Pirms pāris nedēļām ar savām līkajām rociņām nokāvu SATA SSD disku, barošanai paredzēto vadu ietūcot modulārā barošanas bloka PCI-E kabeļa pieslēguma slotā

Var mēģināt arī NVMe disku pa tiešo kādā modulārā PSU caurumā iebāzt, pat MB nebūs vajadzīga..:biggrin::biggrin:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Atkarībā no bloka, vislabākās cerības ir iespraust ventilācijas caurumā... 

 

Un visi cenšas dzīvot pareizāk, nevienam nekā nesanāk,

Un visiem sanāk tikai apstāstities un mirt.

  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

@Ronalds saprotu jaunam datoram... bet vecam datoram censties iemānīt??? :D šim pat nekādu kruto sata ssd nevajag.. derēs jebkurš faktiski.. labāk kā ar hdd gan būs, tur šaubu nav. Pats uzķīlēju veco pc uz ssd.. i vēl labu laiku rūks...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , marrtins teica:

X9 series var Windows 10 boot no PCIe, ja UEFI BIOS to karti atbalsta

Ja par X9, varbūt Tev ir info par to, vai uz šo paaudzi korekti darbojas PCIe Bifurcation? ar domu, ka varētu iekš 16x PCIe 3.0 ielikt tādu NVMe adapetri, kas māk vairākus NVME diskus palaist? vismaz priekš manis boot no NVMe nav aktuāli.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Ronalds teica:

Plate - M5A78L

Tu laikam dēļ SATA 2 gribēji uz viņas NVMe uzķīmiķot, jo SSD uz SATA 2 arī nav rakšana. Citu iemeslu neredzu.

Link to comment
Share on other sites

Es saliku 0 raidā ssd un lido labi. Ja kāds no diskiem nosprāgs lielas asaras nebūs, jo ir bekaps.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Zoom teica:

Es saliku 0 raidā ssd un lido labi.

Divi SATA SSD stripā? :D Tie +10% uz IOPS tiešām tik labi lido?...


Diemžēl izskatās, ka forumā daudziem nav īsti līdz galam skaidrs, ko un ar ko vajag darīt, un ko galīgi nav vērts darīt...

Link to comment
Share on other sites

Khmmm...

1.)

Ja PCI-E adapteris ir prātīgāks ar savu BIOS, tad šis NVME var būt arī būtojams. Bet tā gadīsies ĻOOTI reti.

 

2.)

Esmu pašrocīgi vienas plates BIOS sapačojis lai tas atbalstītu boot no NVMe.

Tikai jārēķinās, ka ir jāizlasa daudz info, iespēja visu sačakarēt utt.

Mazliet info par to šeit: https://www.win-raid.com/t871f50-Guide-How-to-get-full-NVMe-support-for-all-Systems-with-an-AMI-UEFI-BIOS.html

Pārējos resursus vairs neatminos.

Man viss sanāca - iekš BIOS nekur NVMe redzēt nevarēja, BET tas bootoja NVMe. Tātad, boot prioritāti uzlikt neizdevās, bet tā kā neviena cita boot recorda nav, tad tā nav problēma.

 

 

Ideja apmēram šāda:

Apdeito plati uz pēdējo BIOS versiju

Ņem šī BIOS failu, ielādē toolī, iekš tooļa pieliec klāt NVMe moduli. Ja fails sanāk par lielu, tad kāds cits modulis jādzēš ārā.

Tad to visu sapako.

Tā kā BIOS ir modificēts, tad paraksts NAV derīgs un MB integrētais toolis neļaus pāršūt.

Atradu vienu Dos/FreeDOS tooli kuram vienai konkrētai versijai(nosaukumu un versiju neatminos no galvas) bija nedokumentēts parametrs kas ļauj forsēt pāršut BIOS ja nesakrīt sertifikāts.

Katram BIOS ražotājam būs savs toolsi(nejau ar mātes plates ražotāju).

Ja neizdodas uzforsēt BIOS flashoshanu ar tooli, tad jālodē nost BIOS chips un jādod lai kāds (piemēram Mareki, Drunk Lizard) ar programmatoru ieflasho šajā čipā modificēto biosu. Nu un tad lodē atpakaļ un redz vai tevis modificētais BIOS vispār startējas.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , MIGs teica:

a neizdodas uzforsēt BIOS flashoshanu ar tooli, tad jālodē nost BIOS chips un jādod lai kāds (piemēram Mareki, Drunk Lizard) ar programmatoru ieflasho šajā čipā modificēto biosu. Nu un tad lodē atpakaļ un redz vai tevis modificētais BIOS vispār startējas.

Un tiešām tu to iesaki darīt...??!! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Zux teica:

Un tiešām tu to iesaki darīt...??!!  

Tas paņem laiku un prasa zināšanas un taisnas rokas. BET to var darīt un var izdarīt !

Brīžiem lietas tiek darītas tāpat vien - for fun, lai sasniegtu kādu gandarījumu, lai paķimerētos.

Īstenība man šoreiz šis pasākums ietu jau ātrāk - un arī BIOS čipa lodēšana nebaida - tiesa šeit manis paša rokas ir par līku un šo darbiņu uzticētu Markei.

 

Domāju, ka tāpat lētāk sanāks ķīmiķot NVE atbalstu nekā pirkt jaunāku platformu.  Gadijumā kur man bija pietiekami laba sistēma, bet NVMe nebūtoja.

Apgreida gadījumā viss būtu dārgi, jo tad jau apgreidotu visu.

Link to comment
Share on other sites

Nedomāju ka hakot biosu ir laba ideja! Pa ja ir programmators. Lodēt čipu šurp/turp nav laba ideja. 

Reku atradu info, kā uztaisīt bootojamu flašku, kura bios vietā palaiž sistēmu no NVMe.

https://www.win-raid.com/t3286f50-Guide-NVMe-boot-for-systems-with-legacy-BIOS-and-older-UEFI-DUET-REFIND.html

Būs aizņemts viens usb ports un drusku būs aizture ielādes sākumā, kamēr loaders no usb ielādēsies. Bet bez riska nokaut mātes plati.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, @Ronalds , bet nu šajā gadījumā točno jāpiesauc tas teiciens par suni, kuram nav ko darīt, un laiza sev olas.

 

Tas, ko Tu pēdējā postā uzrakstīji vispār izklausās pēc pilnīgi bezjēdzīgas stulbības. Nu kādēļ Tu spītīgi atsakies saprast ko mēs Tev rakstījām augstāk? Pat ja Tu to NVMe vispār palaidīsi, no tā vecā dzelža tak vispār nedabūsi nekādu jūtamu performances pieaugumu, un visi pārējie komponenti momentā uztaisīs pudeļkaklu. Priekš kam ar tādu čakaru nodarboties? Pa to laiku labāk paņem dažas haltūras, un nopelni piķi jaunai kārbai.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Artanis teica:

Pa to laiku labāk paņem dažas haltūras, un nopelni piķi jaunai kārbai.

Es domāju, ka te ir cits variants..

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 8 stundām , Artanis teica:

Tu pats savos nākmajos teikumos perfekti izskaidroji, kapēc man ir tādi apgalvojumi - kopējais šinas ātrums uz PCIe 2.0 x4, performances kritums dēļ proča.

Nu uz doto brīdi nebija pateikts, kas viņam pa zvēru.

 

Es šodien veicu pāris testus ar PCIe nvme, tūliņ iepostēšu.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Tātad šodien ar CrystalDiskMark uz ātro patestēju Intel DC P3500 2TB PCIe NVMe ar dažām platēm un dažiem CPU. Izmantoju Hiren's BootCD Windows 10 PE x64. NVMe draivers, kad centos iebarot no Intel saita, teicās esot up-to-date.

Nekas netika tūnēts, bench settingi defaultie.

====================================================

Supermicro X10SRL-F (DDR4, PCIe 3.0)

http://www.supermicro.com/products/motherboard/xeon/c600/x10srl-f.cfm

 

ar E5-1607 V4 4C/4T 3.10Ghz
X10_SRL-_E5-1607v4.png

ar E5-2620 V4 8C/16T 2.10Ghz
X10_SRL-_E5-2620v4.png

ar E5-2658 V4 14C/28T 2.30Ghz
X10_SRL-_E5-2658v4.png

====================================================

Supermicro X8SIL-F (DDR3, PCIe 2.0), šim pat SATA 6gbps nav.
http://www.supermicro.com/xeon_3400/motherboard/x8sil.cfm

ar i3-540 2C/4T 3.06Ghz
X8_SIL-i3-540.png

ar X3470 4C/8T 2.93Ghz
X8_SIL-_X3470.png

====================================================

 

ar i3-540 Q8T8 testā 100% CPU ar X3470 ~50-60% :D Pārējos testos ~5%. Pārējiem CPU nepiefiksēju noslodzi.

 

Linux ar dd 10M block size vairāk par 1.3GB/sec read arī neizspiedu. Līdz Intel saitā apsolītajiem 2700 MB/s tālu. Varbūt kas tūnējams vai kā vai fw jāatjauno.

 

Ar Intel 750 un dd esmu redzējis ~2GB/sec read (t.i.: seq read).

 

Kā redzams, arī uz PCIe 2.0 un veciem CPU ātrums ir labāks kā SATA 6gbps, ja ir kaut cik jēdzīgs CPU. Domājams ar FX 6100 nebūs nekādu problēmu. Ieboototies, protams, nesanāks. Varbūt pašam modificējot BIOS - nez. 

 

 

pirms 8 stundām , uldise teica:

Ja par X9, varbūt Tev ir info par to, vai uz šo paaudzi korekti darbojas PCIe Bifurcation? ar domu, ka varētu iekš 16x PCIe 3.0 ielikt tādu NVMe adapetri, kas māk vairākus NVME diskus palaist? vismaz priekš manis boot no NVMe nav aktuāli.

Diemžēl 100% nemācēšu teikt, bet šaubos.

Labots - marrtins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , marrtins teica:

Domājams ar FX 6100 nebūs nekādu problēmu

Tak viņiem abiem ar tavu testā izmantoto x3470 ir gandrīz vienādi papagaiļi un real life benchos līdzīga performance. Tas NVMe, ja viņu izdosies palaist, to Roņa CPU nošķūrēs momentā. 50% CPU time uz diska apkalpošanu random write’os?.. :D :D :D Tā būda rūks kā nelabais.

 

Īsāk sakot - Tavi iepostētie benchi parāda, ka man un citiem augstāk rakstījušajiem ir pilnīga taisnība par šīs konkrētās topika autora vēlmes nejēdzību reālajos apstākļos. Tas ir kā zapiņam turbīnu likt. Sporta pēc - jā, kapēc ne, vēl ne tādas stulbības ir darītas. Bet reālai ikdienas lietošanai - manuprāt garām. Uz sekvenciālo rakstīšanu 490MB/s max, tas ir pat mazāk par SATA3 ātrumiem... :D

 

P.S. Malacis, @marrtins - cepuri nost Tev par veiktajiem testiem - es biju domājis, ka es te vienīgais esmu šķiedis savu laiku uz šitādiem pasākumiem citu izglītošanai. Paldies par uzņēmību!

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

marrtins

Sequenciālais ātrums jau reti kad vajadzīgs ikdienišķai lietošanai (cik bieži normāls useris pārvieto blāķus?). Vairāk svarīgs random un latency.

Par real-life grūti spriest gan, nedomāju, ka būs tik traki, kā apraksti. Protams, 100% NVMe diska iespējas netiks izmantotas. Topika autors varētu uzmest program files un user folderus uz nvme un tad pateikt kā ir pēc laiciņa. Kā jau minēju, X8 platei CPU noslodze parādījās tieši  testā ar 8 threadiem ar queue 8 uz read nevis write (~5%).

 

Joka pēc palaidu uz mājas kompja ar parasto SSD uz SATA 6gbps:

 

=====================================================
Supermicro X9SRA (DDR3, PCIe 3.0)

http://www.supermicro.com/products/motherboard/xeon/c600/x9sra.cfm

Seagate Nytro 2TB uz SATA 6gbps

ar E5-2667 V2 8C/16T 3.30Ghz

X9_SRA-_E5-2667v2.png

 

Gandrīz gribās PCIe 2.0 NVMe, bet tikai gandrīz :D

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Šorīt palūkoju Pentium II procesoru, tur akurāt varētu vienu NVMe disku pielīmēt, izmēri līdzīgi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , marrtins teica:

Diemžēl 100% nemācēšu teikt, bet šaubos.

es šo jautājumu jautāju arī Supermicro supportam, kas atbildēja, ka tas viss darbosies tikai, ja visas kartes(ne tikai plānotā NVME PCIe, bet arī citas, kas ir kārbā) atbalsta UEFI. jo es sapratu, ka X9 nav iespēja katrai kartei pateikt vai tā ir UEFI vai nē. es gan līdz galam to īsti nesapratu - ja man boot laikā vajag neko vairāk kā iebūtot no flash, vai ir svarīgi tieši BIOSā visas iekārtas iekš UEFI redzēt?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

ja man boot laikā vajag neko vairāk kā iebūtot no flash, vai ir svarīgi tieši BIOSā visas iekārtas iekš UEFI redzēt?

Nē protams ka! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 20 stundām , Zux teica:

Tu laikam dēļ SATA 2 gribēji uz viņas NVMe uzķīmiķot, jo SSD uz SATA 2 arī nav rakšana. Citu iemeslu neredzu.

SATA 2 tikai apgriezīs max speed tam SSD, ko tāpat var manīt tikai kopējot lielus failus. SSD to ātruma sajūtu dod ne jau max write vai read, bet gan access time, kas SSD ir ievērojami mazāks, salīdzinot ar HDD, un tur pofig pie kā viņu likt klāt - SATA3, 2 vai 1, tāpat jutīs atšķirību

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Runājot par lietderību vecai sistēmai.

@Artanis, ja vienu un to pašu uzraksta vairākas reizes, domā tas svarīgāks paliek?  ;) Tavu viedokli sapratu un ņēmu vērā! 

Pašlaik man lasīšanas ātrums ap 200MB/s. Spriežot pēc @marrtins testiem to var pacelt līdz 600-700 MB/s! 3x vairāk! Skaidrs ka pilna NVMe jauda uz tik vecas sistēmas netiks sasniegta! Bet 120 GB NVMe disks maksā ap 35 EUR, PCIe karte - ap 3-4EUR iekš aliexpress. Nu kāpēc gan nepamēģināt, izmaksas jau niecīgas! ;) Ja nesanāks, vai ieguvums būs nenozīmīgs - liela skāde jau nebūs! 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...