Jump to content

Palīdzība iegādei: Xiaomi Mi A1 vs Nokia 6.1


ExDec
 Share

Recommended Posts

Labvakar vai labu nakti!

 

Situācija ļoti vienkārša - pēc pēdējiem Google Services atjauninājumiem esošais Meizu telefons kļuvis nelietojams, tāpēc laiks iegādāties jaunu (jau 3 dienas nop**ies esmu un nevaru piedabūt pilnvērtīgi darboties).

Nepieciešams budžeta klases telefons, tāpēc pētot price/performance variantus tīri no dzelžu viedokļa esmu nonācis pie 2 telefoniem - Xiaomi Mi A1 un Nokia 6.1 (zināms arī kā Nokia 6 2018).

Konkrēto Xiaomi ir sanācis paspaidīt un visnotaļ patīkama pieredze. Tiesa, rokās bijusi Android One versija, bet iegādājoties sanāktu virsū Android 7.1.2 Nougat (pēctam updeitojams uz Android 8.0 Oreo).

 

Galvenokārt interesē tieši atsauksmes par Nokia 6.1. Zināms, ka pirmajai versijai bija problēmas ar iekāršanos, piemēram, atverot kameru. Bet tā kā jaunajai versijai ir labāks CPU, tā vairs neliekas kā esoša problēma (un neviens review to neuzrāda). Vislielākās raizes rada kamera un bilžu kvalitāte. Negaidu top level kvalitāti no bildēm, bet nu tomēr zināmu līmeni gribētos (Xiaomi Mi A1 šajā ziņā apmierina).

 

Gaidu jebkuru informāciju, kas šajā jautājumā var palīdzēt izvēlēties no šiem 2 telefoniem.

Link to comment
Share on other sites

Zināmiem cilvēkiem ir A1 un saka par to tikai to labāko + mēneša laikā būs ārā A2, tāpēc vari iespējams nogaidīt uz to.

Link to comment
Share on other sites



tā kā pēdējā laikā ar atbalstu xiaomi ir švaki, šo ražotāju diez vai var ieteikt.

Un kādas tad ir problēmas ar atbalstu?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja vel kaut kas ir palicis pāri, tad pārdod nieri un paņem Samsung S9+. Bet ja starp tiem ķīniešiem ir jāizvēlas, tad ņem ar Android One nevis 6/7/8/8.1. Tam vismaz būs laicīgi un kvalitatīvi atjauninājumi.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ervie teica:

tā kā pēdējā laikā ar atbalstu xiaomi ir švaki, šo ražotāju diez vai var ieteikt.

kas tas par sviestu???

Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 20 minūtēm , ervie teica:

tu downloadu kaadu savejam sheit redzi?

 

Kāds MIUI sakars ar Andoid One?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , martinno teica:

 

Kāds MIUI sakars ar Andoid One?

tieši nekāds. bet doma bija, skatoties kā pēdējos mēnešos izskatās xiaomi atbalsts pašu miui uzkabes attīstībā (vairāk kā mēnesi download saits bija nepieejams), man nav īsti ticības ka ar AndroidOne tas dzelzis būs nākamgad labi atbalstīts. bet nu varjaubūt varjaubūt.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 1 stundas , maiss teica:

Es ietektu pagaidīt A2 iznākšanu un aptuveno cenu, jo A2 sliktāks par A1 jau nu nebūs!

Kā jau rakstīju, esošais telefons ir uzskatāms par ķieģeli, jo nekas ar Google saistīts nedarbojas, arī pie kontaktiem nomocījos lai tiktu... Tātad gaidīt nebija variants.

Par atbalstu nesatraucos galīgi - Android One šoreiz tomēr abiem virsū, atbalsts būs.

Bet nu, tā kā ļoti steidzami vajadzēja, aizgāju beigās uz vietējo LMT veikalu un paņēmu ar atvērto līgumu Nokia 6.1, jo Xiaomi uz vietas nebija un to nāktos gaidīt. Ja nu kas, tad pēc pusgada nomainīšu pret kādu citu.

 

Cik nu pirmais iespaids, palietojot pāris stundas, nevaru neko sliktu teikt. Tiesa, kamera varbūt nav tā labākā, bet tādai nopietnai bildēšanai telefons neder jebkurā gadījumā. Ikdienas knipsēšanai pietiks. Visādi citādi telefons darbojas bez problēmām, arī virsū Android One, vēl pāris updeiti sainstalējās pēc ieslēgšanas un iestatīšanas. Rokā man personīgi liekas ļoti ērts, dizains arī minimālistisks, bet patīkams.

Neesmu vēl mēģinājis kaut ko prasīgāku palaist, bet šķiet, ka būs ok, manām vajadzībām pietiks.

 

Viennozīmīgi labāk par Meizu, kurš jau kādu ceturto dienu ir nelietojams. Diemžēl Google ar to telefonu neko nevarēja palīdzēt un arī paši ražotāji nesteidzas ar risinājuma meklēšanu. Vismaz šeit tīrs Android un varēs vērsties pie Google, ja vajadzēs.

Labots - ExDec
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ExDec teica:

Kā jau rakstīju, esošais telefons ir uzskatāms par ķieģeli, jo nekas ar Google saistīts nedarbojas, arī pie kontaktiem nomocījos lai tiktu...

Tikko sastapos ar līdzīgu gadījumu. Telefons vienā jaukā brīdī sāka rīt bateriju nost. Ar aida64 apskatījos, ka CPU darbojas uz max. frekvenci un 90-100%. Telefons bremzē, karst, google play īsti nestrādā, sinhronizācijas arī. Telefons riktīgi bremzē. Pie baterijas statistikas nekā ekstraordināra nebija. Nometot to uz rūpnīcas iestatījumiem ar automātisko aplikāciju atjaunošanu, viss ok, kamēr google play neatjaunojas un pie reizes google play servisi. Atkal max frekvence un % ..5h un telefona baterija tukša. Atkārtoti nometot uz rūpnīcas iestatījumiem bez aplikāciju automātikas  atjaunošanas viss ok, Google Play un servisi atjaunojas un cpu normāli aiziet taupības režīmā. 

Link to comment
Share on other sites

Tika izmēģināts viss iespējamais, bet pēc Meizu foruma ir skaidrs, ka tāda problēma ir visiem Meizu telefonu īpašniekiem (varbūt gan ir kādi izņēmuma modeļi, bet par to es nezinu tik sīki).

Ja kaut kad salabos viņi to, tad nekas - būs rezerves telefons, ja kādreiz vajadzēs. Nebūtu visi Google servisi sajāti, tad jaunu nebūtu iegādājies vispār...

Link to comment
Share on other sites

martinno

Nu, tīri mans viedoklis par Meizu trubām - tie šķībacainie ar Flame OS ir sa*isuši visu pasākumu... Kā gļukoja tas OS pirms 3 gadiem, tā gļuko vēl tagad.  Nekas diži nemainās...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , martinno teica:

Nu, tīri mans viedoklis par Meizu trubām - tie šķībacainie ar Flame OS ir sa*isuši visu pasākumu... Kā gļukoja tas OS pirms 3 gadiem, tā gļuko vēl tagad.  Nekas diži nemainās...

Un hardware arī nevisai (buildquality), pēc manas pieredzes..

 

Bet tā - Nokia 6.1 hands down!

Link to comment
Share on other sites

Meizu neiesaku, paņēmu muterei ar domu ka būs ejošs telefons - pēc pāris mēnešiem sākas problēmas ar bateriju. Uztaisu factory reset un pēc mēneša tas pats.

 

Xiaomi ar meizu salīdzināt nevar, tobrīd gan ņemot šķita ka abas firmas ir +/- vienādas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , aNi teica:

Meizu neiesaku, paņēmu muterei ar domu ka būs ejošs telefons - pēc pāris mēnešiem sākas problēmas ar bateriju. Uztaisu factory reset un pēc mēneša tas pats.

 

Xiaomi ar meizu salīdzināt nevar, tobrīd gan ņemot šķita ka abas firmas ir +/- vienādas.

Meizu arī ir tas, ko tagad nomainīju. Gandrīz 3 gadus gan darbojās bez jebkādām problēmām.

 

Bet piekrītu, ka Meizu vairs nekad dzīvē neiegādāšos. Xiaomi gan būtu tagad paņēmis, ja būtu bijis pieejams. Bet nu padzīvošu ar Nokia 6.1 un tad jau manīšu, kāds ir, varēšu sīkāk pateikt pēc kādām dienām, kad būs palietots. Ja nu kas, tad atvērtais līgums pēc pusgada ļauj samainīt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , ervie teica:

hmm...

https://www.ixbt.com/live/offtopic/chernaya-subbota-meizu.html

 

es pētu kādu varētu budžeta klases telefonu xiaomi vietā, un pagaidām  nav konkrētu ideju. jebkurā gadījumā, tā kā pēdējā laikā ar atbalstu xiaomi ir švaki, šo ražotāju diez vai var ieteikt.

 

Tieši tiko atnāca update no 8.0 uz 8.1 :D

Man Mi A1

 

Link to comment
Share on other sites

vislabakie price/peformance telefoni paslaik - xiaomi redmi note 5 pro (laba kamera) un asus zenfone max pro (vajaka kamera, lielaka baterija)

Labots - Müller
Link to comment
Share on other sites

ja jau par vislabākie, ko sakat par Cat S60? jautāju, jo interesanta liekas termokamera.. citiem neesu manījis, jeb slikti skatijos?

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , ExDec teica:

Tika izmēģināts viss iespējamais, bet pēc Meizu foruma ir skaidrs, ka tāda problēma ir visiem Meizu telefonu īpašniekiem (varbūt gan ir kādi izņēmuma modeļi, bet par to es nezinu tik sīki).

Ja kaut kad salabos viņi to, tad nekas - būs rezerves telefons, ja kādreiz vajadzēs. Nebūtu visi Google servisi sajāti, tad jaunu nebūtu iegādājies vispār...

 

Man vakar ar Redmi Note 2 bija tas pats. Pēkšņi palika nenormāli lēns un karsts, nestrādāja Play veikals, sinhronizējot Gmail kontaktus metās Play servisu kļūdas. Pārflašoju ROMu - bez izmaiņām. A šodien atkal viss ok, strādā gan Play store, gan pārējie servisi. 

Šķiet, ka Google nedaudz sa?isās ar updeitiem :)

Labots - phuck
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , phuck teica:

 

Man vakar ar Redmi Note 2 bija tas pats. Pēkšņi palika nenormāli lēns un karsts, nestrādāja Play veikals, sinhronizējot Gmail kontaktus metās Play servisu kļūdas. Pārflašoju ROMu - bez izmaiņām. A šodien atkal viss ok, strādā gan Play store, gan pārējie servisi. 

Šķiet, ka Google nedaudz sa?isās ar updeitiem :)

Google ar updeitiem nesapisās. Meizu telefoni ir uncertified un Google neatbalsta apk versijas viņu appiem. Problēma tieši tajā, ka Meizu. Forums viņiem pilns ar cilvēkiem, kam nekas nestrādā. Laika jautājums, līdz atkal nobruks tev viss.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

citiem neesu manījis, jeb slikti skatijos?

Ir arī jaunais CAT S61. Un, jā CAT S60, S61 ir vienīgie telefoni ar iebūvētu termokameru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , phuck teica:

Redmi Note 2 bija tas pats. Pēkšņi palika nenormāli lēns un karsts,

paga, paga. tas bija vakar/šorīt?

 

man redmi note 3 pro pēc nakts stāvēšanas pie lādētāaj bija 3% .. 

lietoju maz, nekādu bremzēšanu gan nepamanīju. .

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Firza teica:

Ir arī jaunais CAT S61

nu jā, bet nu tā cena kā jau jaunam.. bet kādam ir pieredze ar šiem? cik nu atsauksmes palasu, nav tās labākās..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , uldise teica:

nu jā, bet nu tā cena kā jau jaunam.. bet kādam ir pieredze ar šiem? cik nu atsauksmes palasu, nav tās labākās..

Nav gan. Labāk paņem labu telefonu un kameru piespraužamo..

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , maiss teica:

Tieši tiko atnāca update no 8.0 uz 8.1 :D

Man Mi A1

un viss tev notiekas un strādā? (taisni paskatījos forumos kā tauta par A1 lamājas, ka ražotājs grūž ārā apdeitus un testē uz lietotājiem)

piem fotokamera? baterija? izdzēsti sms-i?

 

pirms 13 stundām , phuck teica:

Man vakar ar Redmi Note 2 bija tas pats. Pēkšņi palika nenormāli lēns un karsts, nestrādāja Play veikals, sinhronizējot Gmail kontaktus metās Play servisu kļūdas

eh cik labi ka man google play serviss neapdeitojās, jo es viņam savu laik tiesības neiedevu :)

 

Link to comment
Share on other sites

Man tagad Redmi Note 5, pirms tam bija 3. divus gadus. Vairākiem paziņām trešie un ceturtie Notes.

Nav nekādu problēmu!

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ervie teica:

un viss tev notiekas un strādā? (taisni paskatījos forumos kā tauta par A1 lamājas, ka ražotājs grūž ārā apdeitus un testē uz lietotājiem)

piem fotokamera? baterija? izdzēsti sms-i?

Pašam ģimenē arī cilvēkam ir A1 - vienīgā problēma, ka ekrāns neaiziet gulēt, kad zvanot pieliek pie auss, tāpēc var saspaidīties kaut kas. Bet ar update nav problēmu.

Vienīgais, ko varu iedomāties, ka tur kaut ko ietekmē Android, kas virsū. Jo, cik man zināms, daļai bija virsū Android 8.0 Oreo un daļai Android One. Šim te, kas manās mājās, ir Android One.

 

Par Meizu runājot - viņu forumā ir topiks ar nepilnām 8 lapām, kur cilvēki sūdzas par problēmām. Vienā lapā ietilpst 10 posti. Ņemot ārā kaut kādus variantus, ko ir izteikuši, kas var kā wokraround dažiem palīdzēt, kādi 70 posti stabili par to, ka nedarbojas. Un tie noteikti nav visi, kam ir problēmas, jo daudzi nemaz tādā forumā neiet. Tā kā tiem, kam problēmu nav, ir ļoti paveicies.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man arī pēc vakardienas A1 atjauninājuma viss strādā stabili tāpat kā pēc iepriekšējiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 20 stundām , ervie teica:

un viss tev notiekas un strādā? (taisni paskatījos forumos kā tauta par A1 lamājas, ka ražotājs grūž ārā apdeitus un testē uz lietotājiem)

piem fotokamera? baterija? izdzēsti sms-i?

 

eh cik labi ka man google play serviss neapdeitojās, jo es viņam savu laik tiesības neiedevu :)

 

 

Bļauj noteikt Alfa&Beta testeri. Telefons strādā ideāli!

Ir šeit kāds kas varētu samainīt viņam displeju izdevīgāk kā mobile monsterz?

 

@ExDec Izskaidro lūdzu kas ir Android One un kas ir 8.0? he he

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , maiss teica:

Izskaidro lūdzu kas ir Android One un kas ir 8.0? he he

Vai tad One nav 1.0? ?

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , maiss teica:

 Izskaidro lūdzu kas ir Android One un kas ir 8.0? he he

Android 8.0 Oreo ir parastais Android, kas jau gadiem tiek izmantots. Attiecīgi iepriekš bija 7 Nougat, nākamais būs 9 Pistachio. Šo te attiecīgi katrs ražotājs arī pielāgo pa savam un piegrūž bieži pilnu ar bloatware (kuru reizēm arī nevar atinstalēt nemaz).

Android One ir 2014. gadā izstrādāta OS, kas sākotnēji bija tēmēta uz lētā gala telefoniem ar mazāku jaudu, bet tagad jau arī high end telefonos arvien vairāk sāk izmantot. Ar Android One lielākoties ir stock Android bez izmaiņām no konkrētā telefona ražotāja puses un arī bloatware ir ļoti rets gadījums. Nāk ar stock Google lietotnēm.

 

Sanāca paspaidīt Huawei P Smart and Oreo un tagad ir man Nokia 6.1 ar Android One - kamēr Huawei virsū visādi eBay, Booking un vēl sazin kādi brīnumi salikti defaultā, tikmēr Nokia tiešām tikai ar Google lietotnēm nāca, pašam jāliek viss pārējais un neko nomest arī neprasās.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Nu Nokia ar Android 8.0 arī nav īsti nekādu bloatware, vienīgi Nokia support un kkada wallpaper aplikācija 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ExDec teica:

Sanāca paspaidīt Huawei P Smart and Oreo un tagad ir man Nokia 6.1 ar Android One - kamēr Huawei virsū visādi eBay, Booking un vēl sazin kādi brīnumi salikti defaultā, tikmēr Nokia tiešām tikai ar Google lietotnēm nāca, pašam jāliek viss pārējais un neko nomest arī neprasās.

Paņem savu Nokia, un ieej Settings -> System -> About phone -> Android version.

Pēc tam atvainojies pasaulei..

 

P.S. https://www.android.com/one/

 

Labots - Lcs006
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Atvainoties par ko?

Es neko nepareizu neesmu pateicis. Protams, kodols viņiem ir viens pamatā (Android ir un paliek Android), bet tur ir tā atšķirība, ka Android One ir tīrāks un tuvāks stock Android nekā Oreo, jo visus updeitus One nodrošina Google paši un pieskata, ko ražotāji stūķē telefonos. Tikmēr Oreo dzīve tavā telefonā ir tīri atkarīga no paša telefona ražotāja, jo visi update katram viņu telefonam ir jāpielāgo viņiem pašiem. Protams, gan jau ir ražotāji, kas dod tīru stock Oreo un nebāž papildus softu, ko nekad tev nevajadzēs, iekšā.

Tā kā sēdi vien mierā, puis, un atvainojies pasaulei pats.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ExDec teica:

Es neko nepareizu neesmu pateicis.

Esi, esi.

Android Oreo ir parasta versija (8.x), ka attiecas gan uz Stock Android (Pixel), gan uz One, gan uz pārējiem (netīrie, Go)

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...