Jump to content

Tiesību atjaunošana.


mangarsocepumi
 Share

Recommended Posts

Sveiks, lasītāj! Ceru dosi noderīgu informāciju.

Atvainojos ja nepareizā sadaļa, bet neko labāku nevarēju iedomāties un atrast, kur sākt rakstu.

 

Lieta sekojoša, pašlaik dzīvoju Anglijā jau 3 gadus, bet augustā pārvācos atpakaļ uz LV. Pirmajā gadā, kad atbraucu uz UK, pirmajā nedēļā pazaudēju maku ar kartēm un tai skaitā tiesībām. 

Tā kā nebija liela vajadzība pēc tiesībām, īsti nesteidzos viņas uz Latviju atjaunot, jo mašīnas apdrošināšana priekš manis UK, bija kosmoss. 

Bet tomēr pirms ~1.5 gada tomēr sapratu, ka nenāks par sliktu atjaunot un ja reiz braucu uz Latviju atpūsties, tad pie viena izdarīšu to.

Aizejot uz CSDD, pieprasot atjaunot tiesības man nācās iet medicīnisko pārbaudi, jo tā bija iztecējusi, kad es kārtoju tiesības to deva uz 5 gadiem, tagad cik saprotu uz 10, tā kā nebija daudz laika izdomāju, ka iešu ātro medicīnisko pārbaudi turpat CSDD uz vietas, jo gribējās dabūt tiesības tajā pašā dienā, lai nav liela ķēpa.

 

Viss gāja gludi, līdz narkologs ieraudzīja manī kaut ko tādu, kas viesa šaubas vai es neesmu kaut kāds lietotājs, lai pārliecinātos pazvanīja uz Aptiekas ielu (ja nekļūdos, kur ir narkoloģijas centrs/izmeklēšana, nezinu kā vēl nosaukt.) Nosauca manu vārdu, uzvārdu, lai pārliecinātos vai agrāk neesmu tur bijis uz kaut kādu vielu izmeklēšanu. Otrā galā apstiprinoši atbildēja, ka esmu bijis pirms ~gada un manī ir atrastas zālītes (thc) vielas. (Kas nebija saistītas vispār ar autovadīšanu, mani vienkārši no ielas paņēma un aizveda uz ekspertīzēm.) Uz tiesībām varētu būt viens punkts pirms ~5gadiem par stāvēšanu, neko vairāk nekad neesmu pārkāpis.

 

Tad narkoloģe uzzinot šo informāciju, mani nevarēja izlaist cauri medicīnas pārbaudēm, jo apgalvoja ka esmu lietojis arī uz to brīdi, kad gāju ātro medicīnas pārbaudi. Izrakstīja man nosūtījumu uz to pašu adresi, Aptiekas ielu, lai nodotu analīzes un apliecinātu, ka esmu "tīrs" un tad jau ar rezultātiem man izsniegtu tiesības, sieviete arī piebilda, ka tas ir jāizdara 24h laikā, bet man to nekādīgi nesanāca izdarīt, jo nākošajā dienā bija jādodas uz radinieku kāzām un aiznākamajā jālido atpakaļ uz UK.

 

Lielākais jautājums un bailes, vai nevarētu būt, ka tiesībām ir iestājies kaut kāds noilgums (par to, ka neesmu izņēmis 3 gadus), vai nevarētu būt liegums uzlikts uz nez cik gadiem, par to ka 24h laikā neiesniedzu toreiz analīzes? Ļoti ceru kādam ir bijusi līdzīga situācija un spēs rast atbildi.

 

Protams, kad augustā ieradīšos Latvijā, iešu uz to pašu csdd, lai vēlreiz nosūta uz ekspertīzēm un iešu nodot analīzes un vai tad man nevarētu būt problēmu ar tiesību saņemšanu, ja analīzes būs kārtībā?

 

Paldies jau iepriekš, par jeb kādu noderīgu informāciju.

 

Link to comment
Share on other sites

Tad jau tev vajadzētu kādā narkomānu forumā to jautāt, šeit jau tikai pieklājīgi cilvēciņi, nu ir pāris alkanautu, bet tiesības nenodzer  :biggrin:

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , mangarsocepumi teica:

 sieviete arī piebilda, ka tas ir jāizdara 24h laikā, bet man to nekādīgi nesanāca izdarīt, jo nākošajā dienā bija jādodas uz radinieku kāzām un aiznākamajā jālido atpakaļ uz UK.

 

Nu šie argumenti, ka bija kāzās jāierodas vien liecina, ka tev tās tiesības ir bijušas/nebijušas. Ja man būtu ļoti svarīgi kādu lietu izdarīt, tad arguments kāzas būtu pēdējais (pie tam radinieka).

  • Atbalstu 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jau nonarkojies staigājis pa ielu, tad kur ir garantija, ka nesēdīsies pie stūres? 

  • Patīk 2
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

THC uzrādās diezgan ilgi pēc lietošanas.
Ja būtu ieradies uz pārbaudi uzreiz un būtu tīrs, tad iespējams nekādu diskusiju vairāk nebūtu.

Tagad, jāiet vien pie narkologa un tad jau redzēs cik un kā vajadzēs pierādīt, ka esi tīrs.
Par alkonautiem runājot, no narkologa skatu punkta, ja vairāk par 2 aliem dienā izdzer, tad esi jau uz ceļa.

Labots - maize
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi
Pirms 47 minūtēm , xp teica:

Nu šie argumenti, ka bija kāzās jāierodas vien liecina, ka tev tās tiesības ir bijušas/nebijušas. Ja man būtu ļoti svarīgi kādu lietu izdarīt, tad arguments kāzas būtu pēdējais (pie tam radinieka).

Nu jā, man uz to brīdi viņas nebija svarīgas, tāpēc arī neko neatliku un neaizgāju, jo tāpat UK nevadītu mašīnu, tagad pārvācoties uz LV viņas gan būs svarīgas, tāpēc interesējos. Un tas ka analīzes būs jānodod tas ir skaidrs, zinu ka arī man tur viss kārtībā, tikai lielākais jautājums vai vispār es viņas varu dabūt atpakaļ, vai nebūs jākārto pa jaunu teorija un braukšana?

 

Zoom varēji labāk nerakstīt un nepataisīt sevi par apsmieklu :DD Tik pat labi tie, kas izdzer katru dienu pa aliņam vai katrā piektdienā vemstās kādā klubā ir tik pat lieli narkomāni. Žēl, ka tik aprobežots esi, bet nu dzīvo tālāk ar saviem uzskatiem. :)

 

Maize, jā zinu par thc, tas arī skaidrs ka būs jāiet uz analīzēm, jo norīkojums ir dots, bet aizgājis neesmu. Jau gads vai pussotrs pagājis kopš pēdējās reizes kad biju csdd un dabūju norīkojumu uz analīzēm. Jautājums vai tikai būs iespēja atgūt tiesības, pēc analīzēm. Bet paldies par komentu.

Link to comment
Share on other sites

a csdd uzrakstīt/uzzvanīt slabo vai parakāties viņu saitā vai izlasīt attiecīgos MK noteikumus? domā, te visi apnarkojušies, vadītāja apliecības nozaudētāji?

 

https://www.csdd.lv/apliecibas-atjaunosana/vispariga-informacija

https://www.csdd.lv/apliecibas-atjaunosana/nozagtas-vai-nozaudetas-apliecibas-atjaunosana

https://www.csdd.lv/veselibas-parbaude/karteja-parbaude

 

tas nosūtījums tev tāpat nebūs derīgs.. jo jebkurš nosūtījums ir derīgs max gadu.

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pēc manām domām jau Tu pats sevi par muļķi uztaisīji izveidojot šādu tēmu. Būtu labāk paklusējis un savas privātās lietas (ne tik glaimojošas, kaut esi anonīms) atrisinātu pats! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi
(labots)
Pirms 27 minūtēm , CAP teica:

a csdd uzrakstīt/uzzvanīt slabo vai parakāties viņu saitā vai izlasīt attiecīgos MK noteikumus? domā, te visi apnarkojušies, vadītāja apliecības nozaudētāji?

 

https://www.csdd.lv/apliecibas-atjaunosana/vispariga-informacija

https://www.csdd.lv/apliecibas-atjaunosana/nozagtas-vai-nozaudetas-apliecibas-atjaunosana

https://www.csdd.lv/veselibas-parbaude/karteja-parbaude

 

tas nosūtījums tev tāpat nebūs derīgs.. jo jebkurš nosūtījums ir derīgs max gadu.

Nu izlasīju jau kādu trešo reizi, nekas nav pilnīgi minēts par to, ja tiek nosūtīts uz analīzēm un neierodas. Tikai elementāras, pašsaprotamas lietas aprakstītas, nekā vairāk. Nemaz nedomāju ar to nosūtījumu kaut, kur iet, nemaz nezinu kur viņš ir. Protams ka iešu uz csdd un lūgšu, lai iedod atkārtotu norīkojumu uz analīzēm, jo tā jau noteikti arī būs viņu pirmā prasība, lai turpinātu atjaunošanu. 

 

Šādu tēmu neveidotu ja būtu atrodams kaut, kas internetā, bet cik meklēju tad nekas līdzīgs manai situācijai nav atrodams.

 

P.s uz csdd no Anglijas noteikti dārgi maksā zvanīt + nevaru nemaz to īsti izdarīt, jo ir savāds pieslēgums.

Labots - mangarsocepumi
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, ka uz tevi attiecas:

Citēt

7. Narkotisko vai psihotropo vielu atkarība.

Transportlīdzekli atļauts vadīt tikai pēc ārstēšanās un objektīvi pierādīta viena gada atturības perioda, ja ir veikta pārbaude pie narkologa un citas speciālās medicīniskās pārbaudes.

Kā tas izpaužas nav ne jausmas, tas jāprasa kādam ar "pieredzi" vai narkologam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi
Pirms 1 minūtes , maize teica:

Iespējams, ka uz tevi attiecas:

Kā tas izpaužas nav ne jausmas, tas jāprasa kādam ar "pieredzi" vai narkologam.

Nu jā, šo redzēju un visvairāk atbilst situācijai, tikai arī nav saprotams, jo neesmu jau pie stūres paņemts kaut ko lietojot. Tik pat labi, ja nebūtu pazaudējis tiesības un turpinātu braukt, tad arī tas būtu pārkāpums, jo narkoloģijas centrā esmu bijis, bet par to csdd jau nebija nekas zināms. Ļoti daudz neskaidrības, bet nu kā būs tā būs. Iešu uz vietas tad jau arī noskaidrošu, varat slēgt ciet. Apnika lasīt šos jēlos komentārus no pajpuisīšiem, kam nav dzīvē gadījies uzpīpēt zāli - "lielo narkotiku" :DDDD 

Link to comment
Share on other sites

Foršs džeks, tik forums nepareizais. Ej uz delfiem. :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

LV zālīte joprojām tiek klasificēta kā sevišķi bīstamā narkotiskā viela līdz ar ko no visām oficiālajām struktūrām zālītes pīpētāji tiek pieskaitīti lielākajiem narkomāniem.

Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi
Pirms 1 minūtes , maize teica:

LV zālīte joprojām tiek klasificēta kā sevišķi bīstamā narkotiskā viela līdz ar ko no visām oficiālajām struktūrām zālītes pīpētāji tiek pieskaitīti lielākajiem narkomāniem.

Nu tas skaidrs, bet domāju cilvēki biški sākuši vairāk filtrēt caur smadzenēm informāciju, bet tomēr pietiekami indivīdu, kas zālīti liek vienā maisā ar pārējām smagajām narkotikām. Tik pat labi cigaretes un alkohols ir tāda pati narkotika, un nodara daudz lielāku sliktumu cilvēkam, bet ir legālās narkotikas, kas ir absurds. Kā augs ko var izzaudzēt katrs savā dārzā var būt narkotika, nekad man nebūs skaidrs. Cik cilvēki alkohola reibumā ir agresīvi, cik izraisa avārijas, cik nomirst un izposta savu dzīvi, ģimeni un visu, kas apkārt. Tai pašā laikā zālītes lietotājs nodara ļaunu tikai sev, protams tas nav labi, labāk nelietot neko un dzīvot veselīgu dzīves veidu, bet nu nevajag iet no galejības galejībā. :)

  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

Žēl gan, ka man nav gadījies uzpīpēt. Esmu palaidis garām vienu lielu dzīves notikumu. Vai Tu esi aizdomājies tādu lietu kā nelietot nevienu narkotisko vielu? ?

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi

Es nesaku ka esi kaut ko palaidis garām un ka vajag to vispār darīt vai mēģināt, bet tad nevajag tik skaļi kliegt, ka esmu nonarkojies staigājis pa ielu, nemaz nezinot situāciju. Nonarkoties ar zālīti nav iespējams, ja vien esi vāja rakstura cilvēks un interesē jaunas vielas, tad nevar noliegt, ka tas ir sākums, lai pamēģinātu kaut ko stiprāku. Un pats neko neesmu lietojis vairāk pa gadu un nav nekādu problēmu to turpināt, bet nekad nevarētu teikt, ka zālīte ir sliktāka par alkoholu. Aizverat kāds lūdzu ciet.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

To Tu pats vari izdarīt pie tēmas moderēšanas.

lock.thumb.PNG.49b04a5ba7febfb963cea1f4a1300eb0.PNG

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, mangarsocepumi teica:

nevajag tik skaļi kliegt, ka esmu nonarkojies staigājis pa ielu, nemaz nezinot situāciju

Nu, nu - kāda tad bija tā ‘situācija’, kā tas zāļuks tā mistiski nonāca tev asinsritē, un kapēc poliči tā aiz neko darīt izvēlējās tevi uz ielas savākt un uz pārbaudēm vest? :D

 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Var nomainīt arī pēc 3 gadiem, eksāmeni nav jākārto, tomēr, ja nevar noturēties zāli nepīpējot, pirms medicīnas komisijas vēlams veikt asins pārliešanu.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Mielestapa teica:

ja nevar noturēties zāli nepīpējot

...ir jāiet uz narkoloģisko dispanseru ārstēties no atkarības un mēģināt saglābt savas atlikušās smadzeņu sinapses, nevis, bļeģ, tiesības jākārto!

Labots - Artanis
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu kaut kāds bremzēts :) Tak medicīnisko var iziet (visu uzreiz) ne tikai CSDD. Kaut vai VC4 Brīvības ielā. 

P.S. No malas izskatās izskatās, ka Tev ir kāda paranoja par šo visu. Beidz tik bieži gandžu lietot :D


...Nu jā, vismaz kādu mēnesi nelieto pirms veselības pārbaudes

Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi
pirms 2 stundām , Artanis teica:

...ir jāiet uz narkoloģisko dispanseru ārstēties no atkarības un mēģināt saglābt savas atlikušās smadzeņu sinapses, nevis, Lieliski, tiesības jākārto!

Tu vari iet arī ārstēties no savas aprobežotības ;) Man ir paziņas, kas ir ārsti ar augstāko izglītību, bet pīpē zāli katru dienu, tas neietekmē nekādā veidā viņu sasniegumus, bet nu tas gan ir ļoti individuāli.

 

Atbildot uz jautājumu, kā nonāca zālīte manās asinīs, es pīpēju atrazdamies UK, kad aizbraucu uz LV, sanāca iedzert un tā arī uz ielas savāca un likos viņiem aizdomīgs. + Anglijā pietiek izziet caur centru, kad var sajust zāles smaku. (Un pārsvarā tā turās mēnesi asinīs, attiecīgi cik nopietns pīpētājs esi, var arī līdz 3 mēnešiem būt, bet nu tad jāvelk katru dienu caur kādu bongu.) :DAnglijā pīpēt zāli tas ir tas pats, kas cigaretes, te cilvēki nav tik aprobežoti un ar padomju laiku principiem, kā šeit diskusijā vērojams.

 

Un es neko nenožēloju, uzskatu ka daudz labāk vienreiz mēnesī ir uzpīpēt ar draugiem kāsi, nekā katru piektdienu pievemt kādu kluba stūri.

 

Šobrīd neesmu lietojis neko vairāk par gadu, tā kā man nav par ko uztraukties un jā, man ir neliela paranoja, jo nezinu ko man var piesiet, kad ieradīšos csdd.

  • Kādas šausmas! 8
Link to comment
Share on other sites

  • mangarsocepumi locked this tēmaa
  • mangarsocepumi unlocked un locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...