Jump to content

Novērošanas kamera


Guest
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ne jau mpix ir kvalitātes etalons - vai arī cilvēki domā, jo vairāk mpix, jo būs krutāk. Tā ne būt nav.

Ir vēl daudzi parametri, kas ir kamerai jāskatās.

Kaut vai tā pati gaismas jutība

Salīdzinājumas Hikam ir darkfighter sērija, arī 2Mpix, bet nesalīdzināmi visos parametros krutāka par Jūsu nosauktām kamerām, protams, maksā arī labi

https://www.hikvision.com/en/Products/Network-Camera/4-line/Darkfighter-Ultra-Low-light-Camera/DS-2CD4626FWD-IZ(H)(S)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , xp teica:

Ne jau mpix ir kvalitātes etalons - vai arī cilvēki domā, jo vairāk mpix, jo būs krutāk. Tā ne būt nav.

Ir vēl daudzi parametri, kas ir kamerai jāskatās.

Kaut vai tā pati gaismas jutība

Salīdzinājumas Hikam ir darkfighter sērija, arī 2Mpix, bet nesalīdzināmi visos parametros krutāka par Jūsu nosauktām kamerām, protams, maksā arī labi

https://www.hikvision.com/en/Products/Network-Camera/4-line/Darkfighter-Ultra-Low-light-Camera/DS-2CD4626FWD-IZ(H)(S)

 

Izklausās pēc ļoti skaļa apgalvojuma... Kuros kvalitāti ietekmējošos rādītājos šī kamera ir nesalīdzināmi krutāka par minēto Uniview IPC2222ER5-DUPF40-C? Redzu, ka konkrētā Hikvision kamera nemāk Ultra 265, ko māk Uniview un kas ir ļoti progresīva papildus fīča, jo krietni samazina trafiku un glabājamo datu blāķi.

Link to comment
Share on other sites

Esmu diezgan ar Geovision ņēmies, tiesa - pirms kādiem gadiem 6.

Perosnīgi nekādas siltās jūtas neizraisīja. Vienkārši bija pieejamākās cenās kā axis, piemēram. 

Var jau būt, ka arī viņiem progress ir bijis, bet.. Nepārliecināja tai laikā.


Hikvision tag vairs laikam neatbalsta PC-NVR softu, nez, kā būs. Bet man patika viņu darbība, softa UI. Varbūt pieradums. Tehniskā dokumentācija OK. Uniview turpretī jāmeklē pa netu, kādus portus izmanto, lai nvram pieslēgtos bez mākoņa. Bet bilde uniview liekas labāka kā Hikvision, cena arī sanāk zemāka. Nez tik, kā pēc gadiem supports - vai būs pieejamas kameras, ptpgrammatūras atjauninājumi..

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , snukurins teica:

ja taupības nolūkos tiek izvēlēta šāda sistēma

Vienkārši man nav nekādas sajēgas no videonovērošanas sistēmām, bet par cik dzīvoju laukos, un strādāju Rīgā līdz ar to darba laikā mājās neviena nav, gribētos uzlikt salīdzinoši vienkāršu sistēmu, lai dienā periodiski no darba kompja varētu pieslēgties un palūrēt, kas ap māju notiek, vai vakarā paskatīties ierakstā, kurš ir bijis pie vārtiem. Protams, saprotu, ka profesionāla videonovērošana attiecīgi maksā, bet vismaz pagaidām man nav vēlēšanās un arī iespējas šim pasākumam tērēt vairāk par kādiem 500 eur.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , ridao teica:

Vienkārši man nav nekādas sajēgas no videonovērošanas sistēmām, bet par cik dzīvoju laukos, un strādāju Rīgā līdz ar to darba laikā mājās neviena nav, gribētos uzlikt salīdzinoši vienkāršu sistēmu, lai dienā periodiski no darba kompja varētu pieslēgties un palūrēt, kas ap māju notiek, vai vakarā paskatīties ierakstā, kurš ir bijis pie vārtiem. Protams, saprotu, ka profesionāla videonovērošana attiecīgi maksā, bet vismaz pagaidām man nav vēlēšanās un arī iespējas šim pasākumam tērēt vairāk par kādiem 500 eur.

Paņem kaut vai tās pašas Uniview Super Starlight kameras, ko te ieteica + attiecīgu tā paša ražojuma NVR un kādu attiecīga izmēra disku. Ar Uniview lokālā tīklā vispār vajadzētu būt plug & play cik sapratu pēc viena viņu semināra. Vienīgi varu uzreiz pateikt, ka tās kameras tagad lokā nav uz vietas. Ceru, ka saproti, ka Tev būs vajadzīga statiska publiskā adrese.

 

 

Pirms 50 minūtēm , marizo teica:

Nez tik, kā pēc gadiem supports - vai būs pieejamas kameras, ptpgrammatūras atjauninājumi..

Ja viss strādā un sistēma nav atklāti publiskā tīklā, tad neredzu vajadzību par šo satraukties.

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Statiska publiskā IP nav obligāti  vajadzīga. Strādās viss arī caur "mākoni". Par plug un plei - jā un nē. Es parasti cctv iekārtām lieku static IP un nokonfigurēju rūtera dhcp, lai nedod šīs IP parastajām iekārtām. Iemesls - cctv var strādāt arī bez rūtera.

Par to programmatūras atjauninājumu tēmu - var piekrist un var nepiekrist. Reti kura sistēma šobrīd ir tikai lokāli skatāma. Lai skatītos attālināti, tomēr kaut kāds atbalsts ir vajadzīgs - nāk visu laiku jaunas Android versijas, nāk interneta pārlūku versijas utt. 

Univ super starlait būs labāk, bet var arī ņemt "populāro" modeli IPC2124SR3-DPF36

 

@snukurins, grūti spriest par to, vai tās ir vai nav akcijas cenas. Hikvision tāpat ienāca tirgū kā lētāka alternatīva geovision, pakritās cena, tad pazuda tāds modelis, nāk nākamā paaudze. 

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, praktiski nelietoju platlenķi. Par to jau bija reiz kaut kur diskusija :D

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, marizo teica:

Es parasti cctv iekārtām lieku static IP un nokonfigurēju rūtera dhcp, lai nedod šīs IP parastajām iekārtām. Iemesls - cctv var strādāt arī bez rūtera.

Jēzus, šis jau vien pasaka varen daudz par tavām tīkla admina spējām. Es nezinu, man būtu bail tev dot konfigurēt apsardzes sistēmu pēc šādu pērļu izlasīšanas...


pirms 1 stundas , snukurins teica:

Dahua likās sakarīgāks,bet tagad iedziļinājos vairāk tajos PC softos un Hikvision man liekas galīgi garām.Dahua viss strādā daudz labāk un sakarīgāk+PCNVR ir bez maksas.Ceru ka tā arī paliks.

Kurlais ved aklo. Kurš trakais mūsdienās vēl vispār raksta uz PC, nevis uz NVR/NAS? Jūs abi sevi dēvējat par profesinoāļiem saistībā ar video novērošanu?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, mūsdienās NVR sanāk krietni lētāk kā pc, stabilāk un mazāk čakara. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Artanis teica:

Jēzus, šis jau vien pasaka varen daudz par tavām tīkla admina spējām. Es nezinu, man būtu bail tev dot konfigurēt apsardzes sistēmu pēc šādu pērļu izlasīšanas...

 

 

Kurlais ved aklo. Kurš trakais mūsdienās vēl vispār raksta uz PC, nevis uz NVR/NAS? Jūs abi sevi dēvējat par profesinoāļiem saistībā ar video novērošanu?

 

Nu apgalvojums, ka tikai un vienīgi NVR arī ir aplams. Visdrīzāk Artainis ir privāto māju videonovērošanas sistēmu licējs. Tur varu piekrist, ka ;loti ērti ir uzlikt NVR un aizmirst.

Lielos uzņēmumos, kur ir liels kameru daudzums, kur vajag analītiku un ērtu videoieraksta skatīšanos, tomēr ir nepieciešams serveris ar softu.

Pašlaik Hikvision ir IVMS5200.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , xp teica:

kur vajag analītiku

Analītiku videonovērošanai? Vari paskaidrot sīkāk?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , xp teica:

Visdrīzāk Artainis ir privāto māju videonovērošanas sistēmu licējs. Tur varu piekrist, ka ;loti ērti ir uzlikt NVR un aizmirst.

Lielos uzņēmumos, kur ir liels kameru daudzums

Es pēdējoreiz ar kamerām gan ņēmos pirms pieciem gadiem, bet pirms tam vēl piecus gadus tika projektētas sistēmas privātmājās un nelielos/vidējos uzņēmumos, un visur tikai un vienīgi NVR. Lielākos kantoros likām divus 16 kanālu rakstītājus (tajā skaitā ar visām cilvēku caurplūdes skaitīšanas figņām un citu analītiku), un nekāda vaina. Pēdējo reizi PC priekš video rakstīšanas liku laikos, kad tas bija Pentium4, kurā bija analogā 4 kanālu capture karte... 


Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Analītiku videonovērošanai? Vari paskaidrot sīkāk?

Apmeklētāju plūsmas skaitīšana, auto skaitīšana, numura zīmju logošana, utt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Artanis teica:

Jēzus, šis jau vien pasaka varen daudz par tavām tīkla admina spējām. Es nezinu, man būtu bail tev dot konfigurēt apsardzes sistēmu pēc šādu pērļu izlasīšanas...

 

Nu nu.. Mani klienti reizēm vispār bez interneta, reizēm maina 4G operatorus kā zeķes.. 

Cien. profesionāļa viedoklis - kā tad īsti vajag? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Artanis teica:

Kurš trakais mūsdienās vēl vispār raksta uz PC, nevis uz NVR/NAS?

Ja ir lieks kompis, kas atbilst parametriem un nesatrauc energoefektivite, tad neredzu iemeslu tā nedarīt. Vispār, ko saprot ar rakstīšanu kompī? Piemēram Luxriot, kas ir enterprise līmeņa softs, liek uz PC. Tiesa gan, ka ieraksti tālāk parasti krāmējas uz NAS vai uz tā paša paša "kompja" (serveris ar disku masīvu raidā)

Labots - Guncha
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , marizo teica:

Mani klienti reizēm vispār bez interneta, reizēm maina 4G operatorus kā zeķes.. 

Kāds vispār sakars tam, ko tu pateici, ar interneta provaideri?...

 

Pirms 5 minūtēm , marizo teica:

Cien. profesionāļa viedoklis - kā tad īsti vajag? 

Statistkais IP mapping uz MAC/interfeisu iekš rūtera, RTSP/web portu forwardings uz NVR, lai klients var lūrēt/lejupielādēt arhīvu attālināti un saņemt trauskmes paziņojumus. Kā gan vēl citādi kāds konfigurē tīklu priekš video novērošanas?... 

 

Pirms 5 minūtēm , Guncha teica:

Ja ir lieks kompis, kas atbilst parametriem un nesatrauc energoefektivite, tad neredzu iemeslu tā nedarīt.

24/7 darbināt ofisa kārbu bez specializēta hardware enkodera priekš video rakstīšanas?.. Milzīgos uzņēmumos, kur ir 100+ kameru - jā, tur saprotu iemeslu nolikt vairākus speciāli aprīkotus bleidserverus un vienu ātrgaitas NAS servertelpā, un griezt uz tiem enkodēšanu, backupus un, visticamāk, arī retranslācijas serveri. Bet ja tā ir māja/uzņēmums par padsmit kamerām, tad tikai un vienīgi NVR - gan energo efektivitātes, gan ērtības, gan drošības ziņā.

Labots - Artanis
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Kāds vispār sakars tam, ko tu pateici, ar interneta provaideri?...

 

Statistkais IP mapping uz MAC/interfeisu iekš rūtera, RTSP/web portu forwardings uz NVR, lai klients var lūrēt/lejupielādēt arhīvu attālināti un saņemt trauskmes paziņojumus. Kā gan vēl citādi kāds konfigurē tīklu priekš video novērošanas?... 

 

24/7 darbināt ofisa kārbu bez specializēta hardware enkodera priekš video rakstīšanas?.. Milzīgos uzņēmumos, kur ir 100+ kameru - jā, tur saprotu iemeslu nolikt vairākus speciāli aprīkotus bleidserverus un vienu ātrgaitas NAS servertelpā, un griezt uz tiem enkodēšanu, backupus un, visticamāk, arī retranslācijas serveri. Bet ja tā ir māja/uzņēmums par padsmit kamerām, tad tikai un vienīgi NVR - gan energo efektivitātes, gan ērtības, gan drošības ziņā.

 RTSP/web portu forwardings uz NVR?

Šis jau daudz ko izsaka par profesionalitāti....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Artanis teica:

24/7 darbināt ofisa kārbu bez specializēta hardware enkodera priekš video rakstīšanas?

Jā! Tur točna pietiek ar parastu ofisa miskasti, vienīgi ierakstiem no sistēmas atsevišķs disks gan ir vēlams.

Link to comment
Share on other sites

@xp  Ja tavējie lielie klienti pa tiešo slēdzas pie NVR, tad par jūsu profesionalitāti man vairs komentāru nav vispār, un nav pat jēgas diskutēt. Kā jau minēju - tāds variants der budžeta instalācijai ar divām kamerām privātmājas garāžā. Ja ir kaut vai minimālas nopietnākas prasības, tad tiek organizēta normāla off-site ierakstu glabāšana un pārskatīšana, kā arī restreamošana, lai feedu var paralēli blenzt vairāki operatori no dažādām vietām.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Kā piemērs par čakarīgu instalāciju - vienā no projektiem pirms pāris gadiem mums vajadzēja uzstādīt kameras uz pārsimts pašapkalpošanās kioskiem (viena pinhole kamera kā bankomātā, tieši pret seju, un otra novietota sānā no malas rāda aparātu kopumā), un klients gribēja lai dispečeri var reālajā laikā gan piekļūt visu kameru feed'iem, gan arī uzreiz patīt atpakaļ uz pāris minūtēm, lai saprastu, kur un kas ir noticis. Turklāt pieprasīja lai to visu realizēt caur browseri un lai tas viss būtu iebūvēts vienā kiosku menedžmenta aplikācijā. Visas iekārtas bija iekš VPN. Turpat uzstādījām re-streaminga serveri, lai visi dispečeri var pēc vajadzības sekot līdzi, un vajadzības gadījumā (lai taupītu trafiku, jo daļa kiosku sēdēja uz sūdīga 4G) iespēju no jebkura lokālā NVR lejupielādēt pēdējās minūtes, vai jebkura cita izvēlētā laika sprīža, video segmentu. Lūk tā bija nevāja jebļa to visu sataisīt, lai strādātu bez pārrāvumiem, nenogruzītu tīklu, un būtu uzticami un ērti.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Lai kā klienti slēgtos klāt verķim - pa tiešo vai kā citādi, bet normālos kantoros kā port forwardings vairs vispār netiek uzskatīta kā opcija  - tikai un vienīgi vpn.

Vienkārši nevajag apgalvot, ka visi idioti, izņemot sevi. 

Katrai situācijai, klientam u.t.t. ir piemērojamas attiecīgas metodes. 

 

Link to comment
Share on other sites

Lasīt augstāk rakstīto par VPN.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau arī teicu:

Katrai situācijai, klientam u.t.t. ir piemērojamas attiecīgas metodes. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , snukurins teica:

NAS vispār ir tikai datu nesējs

Gribējās jau speciem apjautātiies, man mājās ir divi NAS, viens Synologic 216, un otrs QNAP 431, abiem ir iekšējie softi uz IP kamerām, mājām pietiek? Patiesībā sargāt nav ko, ir divi lieli suņi, māja tukša, nauda tiek nodzerta, drīzāk piekontrolēt apkārtni un kaimiņus, lai piderasiem būtu grūtāk dzīvot! Tas der?

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , snukurins teica:

NAS vispār ir tikai datu nesējs

Ir arī pliki NAS, bet tie mēdz būt aprīkoti arī ar videonovērošanas softu un kameru atbalstu, kā jau te minēja. Tā pat vēl ļoti populārs NAS pielietojums ir lai izveidotu savu mākoni, FTP, torrentu mašīnu vai mēdiju centru ko kabināt pie saviem milzīgajiem teļukiem un vēl daudz citi pielietojumi.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

IMHO mājā NAS tāds vai citāds ir tāpat nepieciešams. Labāk nopirkt NAS ar pāris lieliem diskiem un glabāt / dublēt /arhivēt visas ģimenes datus tur, nekā katram ģimenes loceklim pirkt savu lielo n-to terabaitu disku + vēl izdalīt ārējos bekapiem. Un tam pašam Qnapam vai Synoloģijai uzkabinot virsū video novērošanu rodas tā burvīgā fīča, ka viņš Neēd Papildus Naudu caur Elektrību. Ko dara stand allone NVR.

pirms 6 stundām , jema teica:

iekšējie softi uz IP kamerām, mājām pietiek

Man domāt, ka priekš mājām pietiek ar atliektiem galiem. Es taisos kaut kad tādu iedēstīt uz savu Synology, bet vislaik nesanāk paķert to IP kameru. Gan jau rudenī kādu nogrābšu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , jema teica:

Gribējās jau speciem apjautātiies, man mājās ir divi NAS, viens Synologic 216, un otrs QNAP 431, abiem ir iekšējie softi uz IP kamerām, mājām pietiek? Patiesībā sargāt nav ko, ir divi lieli suņi, māja tukša, nauda tiek nodzerta, drīzāk piekontrolēt apkārtni un kaimiņus, lai piderasiem būtu grūtāk dzīvot! Tas der?

man majas Qnap, viņu iebuvetais diezgan pasviestains, izmantoju QNAPa virtuli ar Ubuntu un https://zoneminder.com/ griežas bez problēmam un noslodze daudz mazaka neka ja palaid qnap iebuvēto 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , SweeC teica:

izmantoju QNAPa virtuli ar Ubuntu

Qnap takš tāpat uz linuxa un x86 cpu griežas. Tiešām nevar zoneminder bez VM palaist? 


pirms 2 stundām , VebKamera teica:

IMHO mājā NAS tāds vai citāds ir tāpat nepieciešams.

Par šo var strīdēties. Man ar google drive pietiek. Fočenēm. ja glabā "high" kvalitātē, ar kompresiju, vieta neierobežota, bet ja netaisa mega mākslu un raw jāglabā, tad pietiek kvalitātes. 

Pārējam ar 16gb pietiek atliektiem galiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , Ronalds teica:

Qnap takš tāpat uz linuxa un x86 cpu griežas. Tiešām nevar zoneminder bez VM palaist? 

Vispar jau ne vienigais virtulis man tur, pie kam nah neizmantot ja 64bit qadra tur stav? 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

PC lielākā daļa tāpat ,,griežas,, 24/7

 

NU nepavisam. Mums, piem., PC griežas maksimāli 9 h diennaktī, pie tam bieži iemiegot uz 1-2 stundām. Nav visi tādi datormaniaki, kā te daži forumieši. Un VN vajag visvairāk tad, kad neviens naff mājā. Patam lāgam rūcināt PC ir marazms.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hei vīri,

lūdzu paskaidrojiet parastam user kā pieslēgt novērošanas kameru pie LMT rūtera lai var sekot līdzi objektam no mājām.

Link to comment
Share on other sites

Atkarībā kādas kameras.
Jaunajām vairs nav vajadzīga portu forwardings, noskenē QR kodu un aidā.
Ja ir vecākas, tad vajag FIX IP un tālāk jau portu forwardings, tā grūti pateikt ko tev stāstīt, bet domāju, ka te ir 101 diskusija par šo ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...