Jump to content

Trimmeris, krūmgriezis - stiga, husis..


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

Pirms 12 minūtēm , Didzis teica:

Jā, vispār interesanti, cik kurš notērē sezonā mājsaimniecības darbos degvielas?

Skaitīts nav, bet domāju, kādi 50 litri toč aiziet pļāvējiem, trimeriem, zāģim. Pļauts tiek bieži, jo visu laiku tiek uzturēts kā nākas.

Saimniecība neliela uz 1000 kvadrāti.

Link to comment
Share on other sites

Man uz līdzīgu platību aiziet aptuveni 25l sezonā, ar stumjamo pļāvēju+trimeri. Pļauts tiek reizi nedēļā, vasaras vidū arī biežāk.

Link to comment
Share on other sites

Husqwarna traktoriņš + stumjamais pļāvējs+ trimmeris = 150 litri sezonā uz manām platībām.

Link to comment
Share on other sites

Jā, es arī domāju, ka vienreiz, intereses pēc, būtu jāiegāmato patēriņš. 

pirms 16 stundām , Arnis2002 teica:

jāsāk būs garāžā uz sienas rakstīt no sezonas sākuma

Es uz garāžas sienas atzīmēju, cik kurmjus sezonā noķeru.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Pie noteiktas "mauriņa" vai pļavas platības un ar trimeri nokurinātās degvielas daudzuma tomēr tīri tehniski būtu jābūt tādam jautājumam - kāpēc tik daudz tieši ar trimeri un kāpēc tik maz ar kaut kādu stumjamu, pašgājēju vai braucamu agregātu.

Potenciālajam "mauriņam" nolīdzinām bedres, bedrītes un kurmja rakumus un braucam vai stumjam. 

tādu https://www.xnet.lv/lv/darza-preces-un-instrumenti/darza-tehnika/plaujmasinas/siena-plaujmasinas-un-plaujmasinas-ar-izskapti/zales-plavejs-trimmeris-hecht-5060-eu_9a473091/

vai tādu https://sils.lv/lv/kategorijas/maurina-plaveji

 

Tehniski, agrotehniski un fīinga dēļ es jau saprotu, ka ir forši pļaut pusotra un divmetrīgus lakstus, tādā stadijā pļauta zāle sanāk retāk pļaut, tāda padarīta darba sajūta rodas un arī tā kā lēnāk ataug. Tomēr tas arī nozīmē, ka nitrāti tur tajā vietā ir par daudz un varbūt tiešām to augsni vajag kaut kā pamainīt un varbūt tur ieviest kādus citus augus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Raimonds1 teica:

Potenciālajam "mauriņam" nolīdzinām bedres, bedrītes un kurmja rakumus un braucam vai stumjam. 

Tu maz stādies priekšā, cik daudz laika vajag, lai katru nedēļu nolīdzinātu simtus rakumu? Nēnu ja tev darīt nav ko, tad vari staigāt ar grābekli. Man tos rakumus pļāvējs nolīdzina.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Didzis teica:

Es uz garāžas sienas atzīmēju, cik kurmjus sezonā noķeru.

Un cik salasās? Man pagājšvasar 26 sanāca (tūlīt dzīvnieku aizstāvji brēks kā aizkauti ?). Šosezon vair nav ko ķert - 3 tikai pagaidām. Toties, ja iepriekš zālājs bija uzarts, tad tagad tīri nepierasti, ka nav neviena rakuma.

Link to comment
Share on other sites

man kaķis šad tad kādu piebeidz?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Arnis2002
Pirms 5 minūtēm , ridao teica:

Un cik salasās? Man pagājšvasar 26 sanāca (tūlīt dzīvnieku aizstāvji brēks kā aizkauti ?). Šosezon vair nav ko ķert - 3 tikai pagaidām. Toties, ja iepriekš zālājs bija uzarts, tad tagad tīri nepierasti, ka nav neviena rakuma.

 

kāpēc nepierasti- vismaz sfuki izskatās!

Link to comment
Share on other sites

Kurmi ir zarazas, kuri gan reljefu čakarē, gan uz tām čupām pļāvēja nazis ātri paliek neass.

1 stundu atpakaļ, ridao teica:

Un cik salasās? Man pagājšvasar 26 sanāca

Man pirmajā gadā pie mājas sanāca 36 kurmji. Faktiski katru dienu pa kādam līķim slazdā. iztīrīju teritoriju no tiem mošķiem un faktiski miers. Šogad tikai viens. Apstaigāju perimetru un ja kāds lien, tā uzreiz slazdu alā. Vismaz zāli var normāli pļaut. Šausmīgi nepatīk ar pļāvēju tās čupas līdzināt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Didzis teica:

Faktiski katru dienu pa kādam līķim slazdā

kādus slazdu izmanto? man pa laikam šie parādās..

Link to comment
Share on other sites

Man stārķis piepalīdz ar kurmjiem cīnīties. Vienreiz nenosmējāmies kā šis 1/2 stundu meta kurmi gaisā un mēģināja norīt. Pārāk liels bija uzbarojies, bet finālā pieveica un pat palidot varēja.

Link to comment
Share on other sites

Minu, ka @Didzis varētu izmantot šāda tipa slazdu pāri:

КРОТОЛОВКА 2ШТ. GARDA - bauhof.ee

Es visādus izmēģinājos, tai skaitā šādus. Dažus savulaik noķēru, bet biežāk man tie slazdi nostrādā "pa tukšo". Kaut kādā brīdī atmetu ar roku tai kurmju izķeršanai, ar kurmjiem vismaz par zemes vēžiem nav jāraizējas :D 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

iebrauc auto dārzā, uzmauc trubu uz izpūtēja, otro galu kurmju caurumā, un kādu pusstundu padarbini, un pats vēro, redzēs ka šie sāks brist ārā pa citiem caurumiem, tad jābūt gatavam ar kādu lāpstu rokās

Link to comment
Share on other sites

Man senos laikos bija auto ar gāzi. Es tā darīju un neviens padla neizlīda. Tā ka A80 standarts nederēs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , binary teica:

Minu, ka @Didzis varētu izmantot šāda tipa slazdu pāri:

Jā, es izmantoju tieši tādus kurmju slazdus un ļoti efektīvi. Depiņā pārdodas liekas par diviem eirikiem pārītis. Es cīņu ar kurmjiem sāku ar te jau pieminētajām tautas metodēm. Lēju ūdeni alās, izpūtēja gāzes laidu, karbīdu bāzu alās, ar dīzeļdegvielu samitrinātas lupatas liku alās, u.t.t. Pat nopirku, par bargu naudu,  speciālu vibrējošu kurmju atbaidītāju. Trešajā dienā kurmis to sēnīti izstūma no alas un tikai pasmējās par zemē nomesto naudu. Jūs tak ar vilcienu esat braukuši, bet vai tad pie dzelzceļa nav kurmju rakumi? A tur tāda vibrācija, ka maz neliekas, bet kurmim poh**. Vistrakāk bija, kad sieva sabāza alās zivis, lai puvušu zivju smaka atbaida kurmjus. Bļin, kā pagalms smirdēja kādas divas nedēļas, bet kurmji atkal poh**, rok alu blakus. Ja kurmim ir ko ēst jūsu zemītē, tad ne ar ko to atbaidīt nav iespējams. Ja naidnieks nepadodas, tad to iznīcina un kurmis nav aizsargājamais dzīvnieks.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nekas, kad no kosmosa atlidos ''kurmjcilvēki'', tad jūs visi ''slepkavnieki'' velnu redzēsiet...

Paši uz traktora izpūtēja sēdēsiet...?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Nekas, kad no kosmosa atlidos ''kurmjcilvēki'', tad jūs visi ''slepkavnieki'' velnu redzēsiet...

Paši uz traktora izpūtēja sēdēsiet...?

 

Palasiet Šeklija "Šis tas par velti", tur vienā stāstā uz citas planētas bij milzu kurmji... :D 

Link to comment
Share on other sites

Ja gribat jaunus/svaigus kurmja rakumus, tad nav nekā labāka kā ielaist esošajās alās ko smirdīgu. Nu lopiņs jau nav dumjš-pieķezītas vecās alas, steidzami jārok jaunas. Vismaz man bija tāda pieredze ar to speciālo atbaidīšanas šķidrumu. Ka salēju alās, tā pēc nedēļas nepazinu platību, jo bija vienos pauguros. Nu laikam nav cita varianta, ka noslaktēt. Ir arī otrs- likt mierā. Man , fazendā laikam ir sadzinis tik daudz alu, ka vairāk šim nav kur rakt. Vasarā labi ja viens-divi jauni kalniņi. Toties, izskatās ka ir paplašinājis teritoriju uz kaimiņiem-tiem agrāk nebija, toties tagad ne pa jokam rodas jauni ''vulkāni''. Pie tam , manā platībā tie kurmji ''ir slinki'' cīņā ar zemes vēžiem. To bija pa krietnam, līdz nopirku kaut kādas granulas, ko iemest viņu aliņas. Rezultātā redzēju daudzus ar ''pedāļiem pret sauli'' kas mētājās virszemē. Nu tā ir gan baigā sērga...

 Pa lielam, tie kurmji, kaut negrauž saknes, arī kaitē (bez uzkalniem)- izķer sliekas, kas nodrošina zemes ( rokās uz virszemi, kur velk savās aliņās nobirušās lapas un tamlīdzīgu) aerāciju . Pēc to kurmju invāzijas var pārrakt visu teritoriju un neatrast nevienu slieku. Rezultātā zeme sablīvējas, sāk augt sūna. Līdz tik regulāra zālāja apstrāde ar aeratoru vai ka sauc parikti kas ar nažiem uzšķērē zālāju.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Var izmantot kurmi - pašnāvnieku. Noķer kurmi, piestiķē sprāgstvielas ar mazu detonatoru un palaiž atpakaļ alā. Šamējs brien priecīgs pie čomiem pastāstīt par piedzīvojumiem, un tad ir liels būkšķis!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
pirms 9 stundām , Didzis teica:

Jā, es izmantoju tieši tādus kurmju slazdus un ļoti efektīvi.

Es pagājušo vasaru pazaudēju 4 gab šitos slazdus, divus atradu ar frēzi pavasarī :(. Esmu izmēģinājis visādas viltīgas pariktes - gan tādu kā @ridao linkā, gan tādu kas ar pīķiem nodur, bet vislabākās sekmes ir bijušas ar tiem pašiem alā bāžamajiem slazdiem.

 

Sen atpakaļ dārzā bija uztaisītas dzirnaviņas kārts galā, aste piestūrēja, lai propellers pret vēju. Teorija tāda, ka propellers taisa vibrāciju un kārts novada uz zemi. Nezinu par kurmjiem, bet pašiem besija diezgan iespaidīgi tā ļerkstoņa. :D

 

(nu gan perversuļi)

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

biški pa netēmu: vai kur nav redzēta zemes frēze/kultivātors neliels uz baterijām? nebūtu slikti tādu kompaktu nelielām vietām, kur elektrības nav un lielu hlamu apkārt staipīt nav jēgas....

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Ir kaut kādi trimmerim/krūmzāģim galā kabināmi - varbūt labāk tā izlīdzēties.

Reklāmas klipiņos jau izskatās baigi glauni, kā ir realitātē hvz., pats neesmu provējis katrā ziņā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ImissimI teica:

Es pagājušo vasaru pazaudēju 4 gab šitos slazdus, (..)

Kā?! :D

Es šos savā starpā ar kaut kādu auklu sasēju, lai vieglāk izvilkt.

 

 

pirms 1 stundas , ervie teica:

biški pa netēmu: vai kur nav redzēta zemes frēze/kultivātors neliels uz baterijām? nebūtu slikti tādu kompaktu nelielām vietām, kur elektrības nav un lielu hlamu apkārt staipīt nav jēgas....

Saucas "lāpsta".

"Baterijas" saturu var izviēlēties pēc savas gaumes :D

 

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

dzincha
pirms 23 stundām , alusbundza teica:

iebrauc auto dārzā, uzmauc trubu uz izpūtēja, otro galu kurmju caurumā, un kādu pusstundu padarbini, un pats vēro, redzēs ka šie sāks brist ārā pa citiem caurumiem, tad jābūt gatavam ar kādu lāpstu rokās

Kam problēmas ar kurmjiem iesaku šiem uztaisīt šādu "uzkodu": 

ņemam celtniecības ģipsi un kviešu miltus 50/50. Iemaisam cepamo eļļu. Konsistence tā lai turas kopā. Liekam tad tās kļockas alās, aizrušinam ciet un lai "draugi" barojas. Pēc laika mauriņu vairs necilās. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , dzincha teica:

Liekam tad tās kļockas alās, aizrušinam ciet un lai "draugi" barojas

Pilnīgas muļķības, esmu mēģinājis. Kurmis ir gaļēdājs un ja tam pa pilno sliekas, neko citu neēdīs.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
pirms 4 stundām , binary teica:

Kā?!

Vienreiz nebija, otreiz nebija, tad izlaidu pārbaudīšanu un pārlikšanu, tad lietus uzlija, tad slinkums bija un vienā jaukā dienā nodomāju, ka varētu kurmju slazdus salikt ja zinātu kur esmu tos pakāris.

Link to comment
Share on other sites

pirms 14 stundām , binary teica:

Saucas "lāpsta".

nē, saucas "kaplis".

loģiski ka pāris zāles kušķu dēļ izkapti līdz nevalkāju, bet ir elektriskā šķēre gana parocīga.

bija doma, ka ko tādu var arī nelielai ravēšanai rušināšanai nopirkt.

Link to comment
Share on other sites

dzincha
pirms 12 stundām , Didzis teica:

Pilnīgas muļķības, esmu mēģinājis. Kurmis ir gaļēdājs un ja tam pa pilno sliekas, neko citu neēdīs.

Hmmm...varbūt uz kurmjiem šis neder. Bet manā gadijumā kaudzes vairs netiek izstumtas no zemes. Moš tās ūdensžurkas...

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2020 at 8:06 PM, ridao said:

 

Es arī apstājos pie šīm lamatām, ļoti efektīva ķeršana. Es iesaku noķerto kurmi 'apglabāt' turpat alā, jo tad citi kurmji sajūtot beigtā smaku un nenākot dažus gadus. Es tā darīju ar padsmit noķertajiem kurmjiem un man jau trešo gadu neviens kurmis nav rādījies.

Link to comment
Share on other sites

Man tas neder- suņi izraks jau pēc piecām minūtēm :sarkasms:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , ridao teica:

Man tas neder- suņi izraks jau pēc piecām minūtēm :sarkasms:

Same shit.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ridao said:

Man tas neder- suņi izraks jau pēc piecām minūtēm :sarkasms:

 

Es virs lamatas uzlieku spaini. Kaut kas ir jāuzliek jebkurā gadījumā, lai kurmis nesajūt gaismu.

Link to comment
Share on other sites

Virs lamatas jā- es arī spaini lieku. Bet līķus atstāt ieraktus nevar. Ar tiem jau pēc brīža suņi basīti uzraus.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tā vot iet, nesen palielīju, ka jau cik n gadus mans Partner (ar Hondas dzinēju) pašgājējs zāles pļāvējs super kalpo, kā uzreiz sāka gļukot. Pļaut varēja, bet kaut kā neturēja apgriezienus tabili, visu laiku tā ar nelieliem iekritieniem. Sāku ar to, ka nomainīju sveicu, filtru, pie reizes arī eļļu, bet nekas nemainījās, Tad vedu uz servisu. Iztīrīja karbuli par 21 EUR un tagad atkal viss ok. Serviā teica, ka pēdējā laikā ļoti daudz tehniskas vedot, kuriem karburatori jātīra, tas laikam dēļ tā ka vairāk bio maisa klāt... Prasīju, kādu degvielu iesaka, jo parasti visur teikts, ka 95, šis teica 98. Es teicu, ka leju jau to, viņš saka, ka varbūt tādēļ arī tikai pēc n gadiem esmu vedis uz servisu :) Tā kā laikam būs pie 98tās jāpaliek.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir zāles pļāvējs ar Briggs & Stratton motorīti. Tiem tipiskā problēma ir gumijas blīve starp karburatoru un bāku un citas gumijiņas. Tās mūsu benzīna ietekmes rezultātā pārvēršas par plastilīnu. Kad nesen, kārtējo reizi pirku remkomplektu, man ieteica pie viena pie viņiem nopirkt speciālu benzīnu. Pirms tam, kad pļāvēju noliek mierā uz ilgāku laiku, ieliet to speciālo benzīnu un izdarbināt kādu pusbāciņu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es pirms 2 nedēļām iedevu Husquarnas zāles pļāvēju uz apkopi, jo sāka rīstīties mazliet. Iztīrīja karburatoru un teica lai leju 98. Nekas slikts nebūšot - arī ir piedevas, bet mazāk. Daudziem pēkšņi šāda problēma esot. Ja maz jāpļauj, ieteica ņemt Aspen, vai Husquarnas degvielu gan 2, gan 4 taktu motoriem, vai vismaz rudenī pirms likšanas uz ziemas guļu, ieliet kādu litru un mazliet izstrādāt. Bet nu vispār būšot jautri...

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...