Jump to content

Trimmeris, krūmgriezis - stiga, husis..


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

pirms 3 stundām , Racer teica:

Klau, aber parasto zāğa ripu var likt?

Protams var likt. Zāģa ripas parasti ir padārgas. Otra problēma, zāģa ripa ir salīdzinoši smagāka, kā speciāli krūmgriezim domātā ar caurumiem ripas plaknē. To ļoti jūt, jo motors ilgāk uzrau apgriezienus. Tad jāatrod ripa ar pareizo centra diametru, pārejas gredzeni zāģa ripām nu ļoti reti nāk līdzi. Virgli zarus ar krūmgriezi zāģē tikai YouTube, dzīvē tas nav nopietni, jo vergu darbs noturēt krūmgriezi vertikaāli.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

vergu darbs noturēt krūmgriezi vertikaāli.

Pamēğināju un sapratu, ka tā viš i, baigi neērti, tad labāk ar ķēdes zāği. 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
2020.06.24. , 10:25, Didzis teica:

Man nekad nav bijis saprotams pilsētnieku funktieris uz tām dāčām. Piekdienas vakarā mūk uz laukiem kā žurkas no grimstoša kuģa. Ja jau tā patīk pilsētā sust, ko tad gāžasm kā dulli prom uz laukiem? Skaidrs, pie mājas laukos vai vasarnīcas daudz darba, kaut vai ar to pašu zāli. Laikam tak daudziem patīk.

Tev jau kā dzīvesgudram, būtu jāzina atbilde uz tādu jautājumu. Pilsētā ir algots darbs, laukos tāda nav. Ja 5 dienas strādā, gribās arī atpūsties un rīdzinieki atpūsties brauc uz laukiem - tur klusums, miers un kāda nodarbe atslābumam. Loģiski taču.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Daiļais

Tikko nogāzu 0.2ha pļavu ar izkapti. Ābeļdārzā. Iet ātrāk kā krūmgriezi. Krūmgriezis man ir  Stihl kaut kāds pusnopietnais. Galvenais nenovilkt tik ilgi kamēr zāle sāk pārkoksnēties, tad gan ar izkapti vairs neko.  Papildus tam esmu pusceļā izkapts kapināšanas viltību izzināšanā. Jāiemācās pašam, nav kam paprasīt. Pareizi izkapināta izkapts ir INSTRUMENTS

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Ja 5 dienas strādā, gribās arī atpūsties un rīdzinieki atpūsties brauc uz laukiem

Nu nu...

Es dzīvoju laukos, bet strādāju Rīgā. Pirmdienās algotais darbs tiešām ir atpūta pēc divām laukos riktīgi norukātām dienām ?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 2 stundām , ridao teica:

Nu nu...

Es dzīvoju laukos, bet strādāju Rīgā. Pirmdienās algotais darbs tiešām ir atpūta pēc divām laukos riktīgi norukātām dienām ?

Piekritīšu, arī man nereti tā ir, bet tomēr strādājot priekš sevis atdeve ir cita nekā strādājot rutīnas darbu.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
pirms 4 stundām , Daiļais teica:

Jāiemācās pašam, nav kam paprasīt.

Prasi, esmu to māku apguvis kādus 20 gadus atpakaļ, riebīgākais tajā procesā ir odi un dunduri. Man vēl laktiņa kā relikvija stāv un kapināmais āmurīts ar apaļu galu ar stāv uz sadalnes skapja. Gan jau arī @Didzis un kāds cits vecais buks var pakonsultēt.

 

(Laikam vecs palieku, bet man ar trimmeri sanāk ātrāk.)

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Daiļais teica:

Jāiemācās pašam, nav kam paprasīt

Nav tā kapināšana nekāda raķešzinātne. Saku godīgi, neesmu ''divpļaviņas'' ar izkapti dzīvē nopļāvis, jo manā jaunībā lētāk bija uzsaukt polšu sovhoza traktoristam, lai nopļaij. Pašu kapināšanas procesu gan tiku redzējis.Pielietoju to preiekš četrzaru trimmera ripas. Ripai ātri dilst asie stūrīšu gali. Tad nu ņem rokā āmuru un uz laktas smuki metāls izvelkas no biezās ripas daļas , paliek plāns un atjaunojasasais ripas stūrītis. Metāls paliek daudz cietāks un ripa dilst lēnāk. Izkaptij jau tieši tāpat, biezo metāla daļu nevis asina ar galodu, bet ar āmuru saplacina. Ja runa par darba ražību, tad ar trimmeri un asu ripu pļaušana daudz vieglāka un ātrāka par izkapti. Vajag tikai pareizo pļaušanas ripu. Ar žilku gan darbs lēnāks kā ar izkapti. 

Link to comment
Share on other sites

Husquarnas centrā Saučos man teica, ka visi garās zāles trimmerētāji lietojot parastu nazi, maksā 9 eiro labs, nevis trijstūri vai 4stūri, esot efektīvāk. Man nebij iespēja salīdzināt, bet laukos ar aizņemtu Huša trimmeri un nazi pa kādām 20 min izpļāvu 2m platumā taku līdz pirtij, kādi 100m un zāle līdz jostasvietai. Tagad, kad aizbraukšu, paeksperimentēšu ar žilku, trijstūri, ripu un nazi. Vispār par trimmeri neko sliktu neteica, teica tik lai eļļo reduktoru un nemauc ručkā, tad ir iespēja, ka kalpos normāli manām vajadzībām. Es tur šad tad parādos apkopt Huša pļāvēju un motorzāği, tad nu papļāpāju. 

Ā, par to zāğa ripu - droši var likt, bet liela jēga nav, jo grūti vertikāli griezt, kā jau @Didzis teica, tikai videoklipiņos smuki izskatās. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Racer teica:

visi garās zāles trimmerētāji lietojot parastu nazi,

Ko nozīmē parasts nazis?

Link to comment
Share on other sites

Hm, nebija ienācis prātā par to nazi. Ja padomā, tiešam garā darbosies labāk, jo mazāk kam ''iepīties'' kad tā garā zāle gāžās . Būs jānoprovē.

Link to comment
Share on other sites

Nu bij man aizdomas ka vajag garai zālei nevis plakanu, bet kā ''ventilatoru'' (kā ir normāliem mauriņa plāvējiem) . Reku vīrs apstiprina manas aizdomas. Ar tādu, tiešam var maukt ''traktora'' ātrumā garā zālē, jo novērš to zāles pīšanos. Ko tik neuzini...

Link to comment
Share on other sites

Nu re kā - arī pieredzes bagātie kaut ko jaunu uzzina. 

Link to comment
Share on other sites

Būs jāpamēģina ar tādu parasto nazi. Rodas tikai jautājumi, cik tālu un cik spēcīgi lido akmentiņš, kad aizķer ar tādu nazi. Tad vēl, kā jūtas reduktors, kad nazis momentāli iestrēgst piemēram celmā. Zāģa ripa nemet akmeņus un šķērslī nobremzejas pakāpeniski.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tur es pilnīgi piekrītu. Atceros, ka pļaujot ar trijžuburu garu zāli, vajadzēja lielus apgriezienus. Ja trāpījās kurmju rakums, tad trieciens reduktoram bija diezgan stiprs, bet salauzts nekas netika.  Kurmju rakumi tā ir reāla problēma. Diemžēl ražotājs tajā laikā no asmeņiem neko sakarīgu piedāvāt nevarēja.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

Būs jāpamēģina ar tādu parasto nazi. Rodas tikai jautājumi, cik tālu un cik spēcīgi lido akmentiņš, kad aizķer ar tādu nazi. Tad vēl, kā jūtas reduktors, kad nazis momentāli iestrēgst piemēram celmā. Zāģa ripa nemet akmeņus un šķērslī nobremzejas pakāpeniski.

Es nezinu kā būs ar šo lēto trimmeri, ar Husi nebij problēmu, bij man laukos gan mežacūku rakumi, gan kurmju/žurku.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Kurmju rakumi, mazi akmentiņi un koka gabali nav lielākā problēma, visbriesmīgāk bija, kad ar STIGA zāģripu trāpīju vecā dzeloņdrātī - zāģripa palika vienos viļņos kā Baltijas jūra vētras laikā. Bija jāstiepj pie meistara taisnot.

Link to comment
Share on other sites

Kad pirku trīszaru nazi Husqwarna bodē, man arī pārdevējs teica, ka tagad daudzi pļaujot ar "parasto" nazi, tomēr tas esot diezgan bīstams pasākums. Man gan i neradās vēlēšanās sīkāk izprašņāt kas un kā. Nemūžam nemēģināšu pļaut kā tajā video- bez aizsarga, jo tiešām nav ne mazākās vēlēšanās dabūt pa kājām ar kādu akmentiņu. Mani īstenībā pilnīgi apmierina arī trīszarnieks.

Jāsaka, ka bodē bija pieejami dažādu garumu "parastie" naži trimmeriem ar centra diametru 25,4.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ridao teica:

tas esot diezgan bīstams pasākums.

Par šo gribētos sīkāk, jo man Husqarnas bodē kaut ko mazliet citu teica.

Link to comment
Share on other sites

Vot sīkāk neprasīju, jo nebija man tobrīd nekāda interese par tādu nazi.

Link to comment
Share on other sites

Ok, pajautāšu pats bodē kādi ir riski, jo kā jau teicu - man nav pieredzes un pašlaik vnk inženiertehniski  puiciski pētu to padarīšanu. ;)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ridao teica:

man arī pārdevējs teica, ka tagad daudzi pļaujot ar "parasto" nazi, tomēr tas esot diezgan bīstams pasākums

Nav no rūdīta metāla?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ju teica:

Nav no rūdīta metāla?

Tu domā, ka risks ir iekš tā, ka kādā brīdī nazis var sadalīties reizinātājos?

Link to comment
Share on other sites

Principa pat ar strīķi var sanākt tūdi bez aizsarga. Reku piemērs.  Principa jāstrādā riktīgi biezā apģērbā un ar sejas aizsargu. Bet... kamēr nepiedzīvo kārtīgu gadījumu, tikmēr tik smejas par drošības tehniku.

Link to comment
Share on other sites

Jā, man sieva pavisam negribēja ticēt,

kad es skaidroju, ka tas caurums loga stikla paketē radies ir no viņas ''vadītā'' mazā akumulatora trimera mestā akmeņa...?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

u domā, ka risks ir iekš tā, ka kādā brīdī nazis var sadalīties reizinātājos?

Ja rūdīts, tad jā, elementāri, vai kāda šķemba atdalīties atsitoties pret akmeni utml.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
2020.06.19. , 19:10, Didzis teica:

Pirms pāris gadiem Depo nejauši ieraudzīju un nopirku. Bija pat lētāk kā internetā. Godīgi sakot, Depo ripai ar laiku zobi nobira. Tad pagājušo gad nopirku internetā. Tā ir izturīgāka. Nē, nu ja mauks pa akmeņiem, gan jau zobus aplauzīs, bet man zemīte sakopta, akmeņi, dzeži un drātis novāktas. Vot zāle gan aug monstroza. Kautkā šogad palaidu garām starta momentu un tagad usnes man pāri galvai.

To nopļauto zāli vajag salikt biezā slānī uz zemes un, kad tur viss tīrs, iesēt kaut ko citu.

https://www.galantus.lv/lv/blogs/puku-plava/   https://www.ss.com/msg/lv/agriculture/seeds-and-seedings/bxgmbn.html

pa gabalam vien, šogad 500 , nākošgad vēl tikpat, kamēr visa pļava zied

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Raimonds1 teica:

To nopļauto zāli vajag salikt biezā slānī uz zemes un, kad tur viss tīrs

Vot šito es, kurš savus 60 gadus esmu nodzīvojis laukos, gan gribētu redzēt.:prankster: Cik metru biezumā tam slānim jābūt? Un kāpēc tieši pēc tam lai tur viss būtu tīrs??

Pats esi šito tehnoloģiju pamēģinājis ???

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 4 minūtēm , ridao teica:

 Cik metru biezumā tam slānim jābūt?

 

1 stundu atpakaļ, Raimonds1 teica:

To nopļauto zāli vajag salikt biezā slānī uz zemes un, kad tur viss tīrs, iesēt kaut ko citu

pa gabalam vien, šogad 500 , nākošgad vēl tikpat, kamēr visa pļava zied

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , ridao teica:

Pats esi šito tehnoloģiju pamēģinājis ???

Gribi padiskutēt ar šizofrēniķi? :D

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tas tikai uz mirkli- pēc neilga laiciņa tur viss aug griezdamies. Ne jau tā, ka nu tur būs tīrs no nezālēm un var droši sēt tai vietā angļu mauriņu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , oxygen teica:

Nu i padomi, Raimondam.

Nekas jauns no šamā puses.. Ja gribi padomu, kā lietu izdarīt "čerez žopu", droši jautā viņam.:grin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 4 stundām , ieleja teica:

kurš nav redzējis tos izsutušos pleķus no atstātām zāles čupām?

p.s. palaidu garām, kāda bija vajadzību tādai idiotiskai zālāja nīcināšanai?

Aizstāt to, kas tur aug ar smuku ziedu pļavu,


vai audzēt kartupeļus https://www.la.lv/kartupeli-slinkiem-var-audzet-ja-nav-laika-kopt-un-nav-ielabota-augsne

Link to comment
Share on other sites

Chocoton

Īsi un konkrēti -kādu  bendzīnu tad īsti lejat trimmerī-Piemēram Oleo mac Sparta 38??!

Te no speciālistu ieteikumiem  galva griežas  -vienā izplatītajā saka ka 95 - otrā 98 tresā  92,95 un nekādā  gadījuma 98! Tad kādu  bendžu  jalej?!

Labots - Chocoton
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Jālej 95 benzīns, turklāt trimmeri un zāles pļāvēji mēdz būt jutīgi pret benzīna kvalitāti, kādreiz regulāri vedu remontēt Briggs@Stratton motoru, kuram no sliktas kvalitātes benzīna blīves juka ārā. Motors darbojas joprojām, bet ar benzīnu uzmanos  - pērku pārbaudītos tankos.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...