Jump to content

Trimmeris, krūmgriezis - stiga, husis..


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

pirms 3 stundām , jacobs teica:

Tā filozofiski padomājot: 

Ja tu nedēļā kādam tur zālājam veltī jūtami vairāk kā divas trīs stundas...

Tad vai nu tas zālājs ir bezjēdzīgs, vai tava dzīve...??

Nu ja visu dienu ir jāpļauj zāle, tad vajag domāt par dārza traktora iegādi, nevis trimmeri. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Stasss teica:

Ar krūmgriezi puis, ar krūmgriezi.

Nezinu, man mājās 2 pļāvēji , kas atrodas, dara visu - pljauju zāli ar žilku un kopju jaunaudzes ar ripu. Hz kas tad viņi tagad ir ?

Ka viņus tagad atšķirt? ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Zin... teica:

Ka viņus tagad atšķirt? ?

0.7 no 0.2 takš māki atšķirt?? Ar šiem arī darīt var vienu un to pašu, tikai mazuma sajūta no viena, un beigās no otra arī..?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu OK, nezinu, viens ir oleo mac otrs stihl, cik kubatūra vai jauda ar Hz, ar uzdevumu tiek galā lieliski ? kokus gan gāzt nevar, jā

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Ridao ieteiktā trīszaru ripa der nelielai zālītei. Man labāk patīk trīszaru, vai vēl labāk četrzaru ripa, kura pļauj ar visu zara plakni. Es regulāri tādas ripas asināju kā iskapti un pat kaldināju ar āmuru, lai izvilktu plānāku metālu. Parastajai izkaptij to plocesu laikam sauca par izkapts klapēšanu. Jo asāks asmenis, jo motoram vieglālk, pļaujas ātrāk un iziet uz pusi mazāk benzīna. Pļaujot ar zāģa ripu, kurai cietkausējuma zobi, atkrīt čakars ar  asināšanu. Skaidrs, katram darbam vajag savu asmeni un pie mājas sienas , vai ap kociņiem, labāk ar žilku pļaut. Jā, tiko dēls no vāczemes atveda  lētā gala 50 kubu trimmeri. https://www.real.de/product/336385887/ Maitas, interneta veikals nesūtija uz Latviju. Itkā vācu ražojums, bet es šaubos. Sieva gribēja savu instrumentu. Tiko izmēģināju. Nav Stiga SB52 līmenis, bet ievērojami labāks par lētā gala trimmeriem bez amortizācijas. Šodiena gan nav īstais brīdis, kad taisīt salīdzinošo aprakstu. Jāiet malka ugunskuram vākt. Priecīgus visiem Līgo svētkus un Jāņus!

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

tādu neesmu redzējis, bet ka žilkas vietā liek metāla trosīti redzēts gan.


pirms 6 stundām , Didzis teica:

Maitas, interneta veikals nesūtija uz Latviju. Itkā vācu ražojums, bet es šaubos.

var jau caur perc.eu vai citiem servisiem pasūtīt, ar piegādi pie mums.

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , jacobs teica:

Nedomāju gan tā, staigājot pa muzejiem...

Bet var jau, kā bērnībā, ņemt podiņu un smērēt uz sienas..?:D

Nu lab, piekrītu, ja tas kļūst par fetišu un pedantisku perfekcionismu, tad  var būt dažādi viedokļi, bet daudziem tā ir dzīves jēga pensijā.Man tur vēl bik jāpgaida, bet īpaši neiespringstu un pļauju, kad tiešām jau zāle gara. Papildus - pļaušana bik atslogo, jo redzi ātri sava darba rezultātu - arī psiholoģiski palīdz... ;) 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 13 stundām , Didzis teica:

trīszaru ripa der nelielai zālītei. Man labāk patīk trīszaru, vai vēl labāk četrzaru ripa, kura pļauj ar visu zara plakni.

bļin, @Didzis,tu tiešām tuparila, īsai,  vai līdz 20cm garai zālei ideāli der žilka, ar tavām ieteiktajām ripām var pļaut tikai 1m garu zāli, vai tu aizlaiž savu sētu ar tik garu?

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Racer teica:

var būt dažādi viedokļi, bet daudziem tā ir dzīves jēga pensijā.

Zini, dzīves jēga ''pļaut'', grauzt zāli var būt tikai aitai, kazai vai govij... ?

Un man ļoti žēl, ka monotona, vienveidīgi, trula nodarbe arī cilvēkiem pēc gara darba mūža, ar visu tajā iemācīto gudrību un prasmju bagāžu, kļūst par atlikušās dzīves saturu...

Lai gan, droši vien, labāka par ''skriešanu pa apli''...

Man ir pietekoši daudz paziņu vienaudžu un visi tie, kuri savā darba bija meistari un ko radīja, to tādā vai šādā dara arī pensijā...

Vēl vairāk, esmu iedevis citu jēgu dzīvei, vairākiem cilvēkiem, kuri tādi ''meistari'' nemaz agrāk nebija...

  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tā vis nesaki, , alusbundža, ka vienmēr īsu zāli ar auklu. Paprovē ar auklu kosas lauku.... Tā plēš auklu trakāk kā drāšu žogs.  Nezinu kas tajā ''eglītē''  ir tik abrazīvs, bet ar striķi ''nav aršana''.

 Par darbu: dažiem ir hobijs makšķerēt, citiem, meistarot, citiem audzēt puķes.... Nu nav ko kritizēt citu aizraušanos. Ir jākritizē, kad tas cits savu hobiju sāk uzspiest citiem, jo uzskata ka tas ir vienīgais pareizais dzīves veids.

Labots - oxygen
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Esmu ar krūmgriezi ar auklu pļāvis zāli līdz pusmetram. Tas ir, ja aizbrauc reizi gadā uz laukiem jūnija beigās vai jūlija sākumā uz zemesgabalu, ko neapsaimniekojām. Vajadzēja izpļaut kādu simt metru garu ceļu, lai var iebraukt. Vajag tikai resnāku auklu, izlaiž garāku atbilstoši motora jaudai. Nepatika man ar trijžuburu. To es izmantoju, tur kur auklu cirta nost. Trakāk bija izpļaut grāvi gar ceļu, kur regulāri auga kārkli. Trejžuburs īpaši nederēja. Ar zāģi pa akmeņainu granti īsts sapnis. Nu jau vairākus gadus nevajag pļaut un krūmgriezis atdāvināts radiniekiem. Esmu laimīgs, ka šī brīvdienu izklaide beigusies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Aigars teica:

Esmu laimīgs, ka šī brīvdienu izklaide beigusies.

Tur nu jāpiekrīt- ja gribi lai būtu puslīdz smuki, tad reizi nedēļā jāpļauj. Atbrauc nedēļas nogalē un veselu dienu pļauj... nu nah , jāpiekrīt jacobam, ka nav jēgas. Tāpēc turēt ''fazendu'' lai tik no darba brīvajā laika pļautu. Lētāk ir uz atvaļinājuma laiku izīrēt atputu kādā vietā, nekā cauru gadu ''plēsties'' fazendā lai reizi gadā pavadītu atvaļinājumu.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , alusbundza teica:

ar tavām ieteiktajām ripām var pļaut tikai 1m garu zāli, vai tu aizlaiž savu sētu ar tik garu?

Nu pie lauku mājas parasti angļu mauriņu neuztur. Protams, pagalmu nopļauj ar stumjamo pļāvēju, bet man pie mājas ir upes nogāze un palienu pļava, kuru nekāda tehnika neņem, jo reljefs neļauj. Pļauju ar krūmgriezi divas reizes vasarā un ar to zāles garumu dažādi sanāk. 

 

Pirms 28 minūtēm , oxygen teica:

Tāpēc turēt ''fazendu'' lai tik no darba brīvajā laika pļautu

Man nekad nav bijis saprotams pilsētnieku funktieris uz tām dāčām. Piekdienas vakarā mūk uz laukiem kā žurkas no grimstoša kuģa. Ja jau tā patīk pilsētā sust, ko tad gāžasm kā dulli prom uz laukiem? Skaidrs, pie mājas laukos vai vasarnīcas daudz darba, kaut vai ar to pašu zāli. Laikam tak daudziem patīk.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja savaigi ieklāts "angļu mauriņš", tad pirmajos gadus, tur nemaz nav ko pļaut īpaši, ar tādu gludo zāes plāvēju bez riteņiem kā ar gludekli nobrauc un perfekti pielīdzina ik pa laikam Tik vēlāk ar laiku, kad cita "nezāle" sasējas, tad sākas pļaušana.

Parasti izrullē ap maju un tad tāds foršs zālājs pa kuru var staigāt

https://www.diy.com/departments/lawn-turf-59m-pack/3663602195115_BQ.prd  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Didzis teica:

Man nekad nav bijis saprotams pilsētnieku funktieris

Tā arī paliksi neziņā - pākiem cits štuks. :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Aigars teica:

Es vairs nesaprotu, kā mēs dzīvojām senatnē.

nebija iespējas sēdēt fōrumos un bezjēdzīgi irst... :mrgreen2:

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Maris77 teica:

Ar šādu brīnumu ir kāds pļāvis? Un kas ar viņu jāpļauj? https://www.real.de/product/352121897/

Ir man arī šitāds brīnums no Aliexpress. Uzliku, pamēģināju vībotni papļaut- nepatika. Diezgan pasmagi iegriežas, domāju ka reduktors necik ilgi neizturētu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , Aigars teica:

Es vairs nesaprotu, kā mēs dzīvojām senatnē. Atceros bērnību laukos. Vecāki pa dienu strādāja kolhozā. Agri no rīta un vakarā strādāja savā saimniecība, visu laiku darbadienas, brīvdienas, svētkus, visā dzīves laikā. Pļāva zāli priekš siena. Dažreiz kaut kur papļāva, lai iemestu cūkām. Pļaut pagalmu priekš skaistuma nevienam nebija laika. Laika gaitā izveidojās mauriņš, kas pārāk garš nebija, laikam tāpēc, ka visu laiku staigāja pa virsu. Kakti un grāvji aizauguši nebija, jo noganīja ar lopiem. Atceraties, ka pļaušanai bija tikai izkaptis. Vienīgi pļavu varēja sarunāt, ka nopļaus kolhoza traktorists par polšu.

Nu kādreiz tu vakaros varēji iziet uz lieveņa un paklausīties putņu treļļus, bet tagad var dzirdēt zāles plāvēju skaņu :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Aigars teica:

Es vairs nesaprotu, kā mēs dzīvojām senatnē.

Cūku kūti dzīvojām, aizbraucot uz Vāciju raudāt gribējas, redzot to visu skaistumu.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , base7 teica:

Nu kādreiz tu vakaros varēji iziet uz lieveņa un paklausīties putņu treļļus, bet tagad var dzirdēt zāles plāvēju skaņu :D

Ir dažādi risinājumi tikt ar zāli galā. Man laukos Bākūžkalnā (Vidzemes augstiene, netālu no Gaiziņa) ir obligāti jānopļauj - ekoloģiskās pļavas, paltībmaksājumi utt. Mocījām vietējos pļāvējus, bet nu pa tiem pauguriem un akmeņiem tehnika čakarējās. Nu jau otro gadu ir atrasts risinājums - Grasslife, govis nokopj pa tīro (bet nu trimmeri tik un tā gribu - pie mājas nopļaut ;) )

 

 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

eko...

Link to comment
Share on other sites

2020.06.24. , 13:50, jema teica:

Cūku kūti dzīvojām, aizbraucot uz Vāciju raudāt gribējas, redzot to visu skaistumu.

njah, nav ko teikt.

bet cik daudzi pēc vācijas skaistuma redzēšanas sāka savu apkārtni vākt un cūku kūti mazināt?

Link to comment
Share on other sites

Tas Ermans nebij uz vietas, bij kaut kāds 48. Modelis, švakāks pa 68 eiro, paņēmu Demon RQ 580 pa 80 eirām. Saliku, pamēğināju - iet kā vells ar auklu, komplektā nāca 3 auklas spoles - 2 vienādas biezas un viena plāna, kā arī trjstūris. Ripu rīt piepirkšu paniekoties, bet nu izskatās, ka jaudas ir gana. Skaidrs, ka tāds poliski ķīnisks ir, bet pa to naudu ir ok. Ā, normālas lences nāca līdz. Mazie prieciņi. :)

 20200625_183614_copy_1000x750_copy_400x300.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par to gāzes uzdošanu ir interesanti, sākumā kad uzdod, līdz kaut kādiem apgriezieniem piedziņas nav konstanti, dodot virsū vēl, parādās. Principā var piešauties. Palasīju atsauksmes netā, nav tik slikti un @duksis taisnība par Ērmanīša līdzinieku. Pofig, rotaļlieta pa lētu naudu. :D

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ervie teica:

sāka savu apkārtni vākt un cūku kūti mazināt?

Apskaties sev apkārt un tā arī būs pareizā atbilde!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , Arnis2002 teica:

kā reiz-baltās biksēs ir pareizi ar žilku pļaut kā bildē!

Pieņemts. Vnk testēju vai strādā, pļaujot ir mazliet cits prikids.

Link to comment
Share on other sites

@Tuubijs, kas tas par mauriņu, ko pļauj ar trimmeri?

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Nu nav jau tā, ka visur, kur nopļauts, paliek izkaltis zemes pleķis. Dikti jau nu atkarīgs no konkrētās vietas, turklāt tie "pleķi" mainās pat pa metriem.

Par ekosistēmu gan kaut kādā mērā varētu pat piekrist.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kāds mīts par tiem pleķiem, nu bk izdeg, uznāk kārtīgs gāziens un zāle ataug.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
pirms 16 stundām , Racer teica:

normālas lences

Tās gluži nav, vajadzētu ap jostas vietu vēl stiprinājumu, lai viss nebalstās uz pleciem. Bildē lāga nevar saprast, bet izskatās, ka no kāta būs zilums uz ciskas. Var jau ar šo pašu kaut ko bišķi papļaustīt, bet ja 3 bāciņas no vietas jāizpļauj, tad man mugura netur. Kad pirku kovārni priekš meža, paņēmu klāt Balance XT uzkabi (Maksā gan dārgāk kā tas pļaujamais :D )

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

@Racer, nu nav gluži mīts. Man ir vietas, kur pa 2-3 nedēļām saaug tā, ka traktoriņam jāmokās, un ir vietas, kur vasarā pa 1-2 mēnešiem nekas neizaug - pārbrauc ar traktoru un rezultāts faktiski tāds pats kā pirms tam (nepārspīlēju). Tagad arī, pastaigājoties pa gabalu, ir vietas, kur zem kājām esošais praktiski "kraukšķ" no tā, ka izdedzis.

Link to comment
Share on other sites

@Racer briest no šī aparāta pagatavot universālu uzparikti. Beigās arī gaļu kotletēm mals ar šo..?

Laicīgi atvainojos par zirgošanos..?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...