Jump to content

Trimmeris, krūmgriezis - stiga, husis..


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

Piekrītu Didzim.

Pirms 43 minūtēm , jazzman^ teica:

Tāpat interesants izskatās šis aparāts - https://sils.lv/lv/produkts/stiga-daudzfunkcionals-darbariks-smt-226-5-in-1 

ir kādas atsauksmes? Varbūt jāpieliek nedaudz klāt, noderēs saimniecībā un nebūs jāuztraucas par atsevišķu instrumentu neesamību. 

nu ja saimniecībā kādi 300m2 zemes :) , tad varbūt ok. bet tā ar skepsi uz to skatos. Un tas cilpas rokturis ar plecu siksnu, ja tik ap puķu dobi  vai ābeli kaut ko apļaut.

Link to comment
Share on other sites

Viņš labs, ja jābraukā apkārt pļaut zāli (medniekiem pie medību namiņa, uz kapiem, babulim dārzā apļaut grāvmalu)

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Murlo teica:

Viņš (Stiga smt 226) labs, ja jābraukā apkārt pļaut zāli (medniekiem pie medību namiņa, uz kapiem, babulim dārzā apļaut grāvmalu)

Labs ar to, ka tādu ar mazo rokturi ērtāk iebāzt bagāžniekā?

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

tie (ss.lv un ksenukai) ir dažādi trimmeri, dažādas konstrukcijas

Ksenukai ir īstie un eseskā ir feiki, vai kā?

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Tak atzīsties ka tev nemaz nevajag to trimmeri. Nav ko to priekšspēli vilkt garumā, beidzot jātiek līdz Vācijas autobūves gigantam, Iterai un kazai!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , 138 teica:

Labs ar to, ka tādu ar mazo rokturi ērtāk iebāzt bagāžniekā?

tas, ka viņš pa vidu ir savienots. Galvu var atdalīt no motora un ielien sedanā

Link to comment
Share on other sites

MTD BC52 maksā 130 un tā šķiet sakarīga cena par 50nieku ar puslīdz brendu, bet vai ir vērts, ja tur, kā @ridao raksta, esot tas pats ķīniešu motors kā viņa ķīnietim, kurš maksā 75? Ja tas pats motors, tātad viņš tieši tāpat kā tas ķīnietis ar novēlošanos reaģē uz gāzes spaidīšanu, un vispār ne ar ko viņš nav labāks par to ķīnieti, vai kā?

 

Pirms 25 minūtēm , Murlo teica:

tas, ka viņš pa vidu ir savienots. Galvu var atdalīt no motora un ielien sedanā

Kruta fīča, bet manā gadījumā nav tik aktuāli, lai par to būtu vērts piemaksāt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:

Ksenukai ir īstie un eseskā ir feiki, vai kā?

Nav ne jausmas, kas tur ir "īsts" un kas - "feiks". Es par to, ka tie divi konkrētie trimmeri ir dažādi, nevis ka ss.lv esošais trimmeris ksenukai tirgojas kā MTD.

 

Link to comment
Share on other sites

Noliec tos motorus blakus un atrodi atšķirību ? Var jau būt, ka atšķiras metāla kvalitāte, bet stipri šaubos. Es kad pirku Erman, tas arī maksāja 120 eur un tā bija labākā pieejamā cena tobrīd. Tagad nokritusi gandrīz uz pusi, jo piegrūsti Latvijā kā malka un tirgojas uz katra stūra. Iekš Depo arī grēdām stāv. Domāju, ka vienkārši MTD uzskata zem sava goda tirgot lētāk, jo atpazīstams zīmols taču :sarkasms:

Ak jā- bija jautājums vai uzkabe ir komplektā. Ermanim mēdz būt divi varianti- vai nu kastē ir daudzmaz normāla uzkabe ar divām plecu siksnām, vai arī (ja nepaveiksies) vienkārši siksna ar aizsargu un āķi (man nepaveicās). Tāpēc pērkot ir vērts pievērst uzmanību, kas ir iepakojumā, jo cena no tā nemainās.

 

Var jau arī Erman joprojām iegādāties par MTD cenu :crazy:https://www.salidzini.lv/cena?q=trimmeris+bc520

Labots - ridao
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , ridao teica:

Noliec tos motorus blakus un atrodi atšķirību ?

Oh, nu tad jau es padsmit gadus jau braukāju ar Lamborghini, jo maniem auto daža laba detaļa ir identiska tai, kas Lamborghini.

Būtu jau nu tā kā jāsaprot, ka trimmeris ir kas vairāk par pliku motoru - gan ergonomikas, gan svara, gan build quality ziņā.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Es par to, ka tie divi konkrētie trimmeri ir dažādi, nevis ka ss.lv esošais trimmeris ksenukai tirgojas kā MTD.

Ā, tu par to Erman eseskā. Es iepriekš sapratu, ka tu runā par kaut kādiem MTD eseskā, kas ir citādāki nekā MTD ksenukajā.


@ridao, kā no tavas pieredzes ir ermanim ar to gāzes aizturi? Tev ir gadījies papļaut ar citiem un nav radies iespaids, ka ermanis salīdzinoši tāds bremzīgs, kā @Stasss raksta?

Link to comment
Share on other sites

Es jau teicu- neesmu ar citiem strādājis un nevaru salīdzināt. Lai kā arī nebūtu, tak savu cenu viņš atstrādā trīskārtīgi. Kad pirku, nospriedu- ja divas sezonas izturēs, mierīgu sirdi varēs izmest. Tak nekā- i netaisās izjukt. Komplektā esošais nazis gan tikai tāds bleķa gabals, tāpēc uzreiz nopirku normālu trīszaru nazi. Spole gan strādā labi, nekādu problēmu/

 

 

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Būtu jau nu tā kā jāsaprot, ka trimmeris ir kas vairāk par pliku motoru

Nu neredzu es kā vecs inženieris atšķirību starp viņiem, ja neskaita krāsu, bet ja nav kur naudu likt, var iet uz Senukai.

Labots - ridao
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , 138 teica:

Bet kā ar to gāzes aizturi? Netraucē?

Tak jobtvai, saka tev, ka nav ar citiem paralēli strādājis. Ja nav, tad to aizturi nemaz tā nevar piefiksēt.

Link to comment
Share on other sites

A no tavas pieredzes, tā aizture ir tāda ka ja mēģina spiest un laist vaļā pie katra vēziena tad sanāk tā ka vēziena sākumā nospiežot tikai vēziena galā iegriežas, vai ne gluži tik slikti?

Link to comment
Share on other sites

Kaut kas tamlīdzīgs, kā saki..

Es maucu ar savu, liekas viss ok..gāžu ka nemetas. Paņēmu to, liekas ka vairs pļaut nemāku.. pirms vēziena sekundi iepriekš jau jāgāzē, lai ieskrietos.

Link to comment
Share on other sites

Nosacīt nefirmas ne katru reizi ir draza. Kādreiz savajadzējās lentas slīpmašīnu. Aizgāju uz nomas punktu, a tur Boch 10 lati diennaktī. Nu pakasiju pakausi, jo darbs bija uz nedēļu un nopirku kaut kādu noname pa , laikam 18latiem. Izrādījās ellīgi izturīga manta . Tā arī varbūt ar tiem trimeriem. Ja nepļauj niedru laukus karstā laikā bez pārtraukumiem, tad noname arī var būt pat ļoti labs. Parasti piebeidz kad ar mazjaudīgu sāk skarbus darbus, tipa pāraugušu zāli vai niedru laukus 30grādu karstumā. Galvenais lai ir zirgspēki, jo puslodzē motors nu jutīsies daudz labāk kā nejaudīgs , kad strādā ar max ko var. Neaizmirstam ka gaisa dzesēšana, bet kad gāze nospiesta uz max, bet motors knapi griežas , tad kāda tur dzesēšana tam mazjaudīgam motoram.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
pirms 3 stundām , binary teica:

ka trimmeris ir kas vairāk par pliku motoru - gan ergonomikas, gan svara, gan build quality ziņā.

Jap, es pirms kādiem gadiem nopirku mazo stumdāmo pļaujamo, kaut kāds jasper edvard gardener and co, brigs motorīts tāds pats kā Stigai. 

 

Māte sūta mani ratā, nevarot pastumt to mēslu. Sākumā nodomāju nu ko var murgot, pieradums gan jau un tā, kaut kad pieķēros.. bļin, točna mēsls. Pārliku to motoru vecajai Stigas vannītei un ir atkal gar pojenēm, kur ar traktorīti nevar tikt klāt, ko stumdīt.

 

Veikalā viss izskatījās skaisti. Bet visādas mazas nenostrādātas nianses visu izšķir. Tur trosīte dumi pielikta - grūtāk nospiest gāzes/bremzes stieni, kloķis prastāks un tievs, spiežas plaukstās, ratiņi tievi un ar asu kanti, grūtāk pagriest aparātu, prastākas rumbas, lielāka stumšanas pretestība. Utt utjpr, un beigās visas mazās klapatas kopā uztaisa aparātu nelietojamu.

 

Labā ziņa ir tā, ka pēc tam nopirksi labāku trimmeri un šito paturi kā aizlienējamo mantu.

 

(Man viens čoms bija kaut ko noplēsis pa ceļam ciskudrillim un izmisumā nopircis Staķikā atslēgu komplektiņu, pēc tam esot domājis, bāc priekš kam šitos draņķus kāds ražo un kurš nejēga tādus vispār pērk.)

Labots - ImissimI
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ImissimI teica:

bāc priekš kam šitos draņķus kāds ražo un kurš nejēga tādus vispār pērk

Pieļauju, ka Staķika gadījumā tas ir rūpīgi pārdomāts plāns, kā ieriebt tiem nīstajiem benzīna nepatērētājiem, vienlaicīgi izskatoties pret viņiem šausmīgi laipniem - "lūk, pie mums var nopirkt atslēgas un kameras, par velti piepumpēt riepu un lūk jums pat velo apkopes "stends"'! " :shiftyninja:

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 11 stundām , Didzis teica:

Ja nav kaŗtīgas ručkas aiz kā trimmeri vadīt, tad tas nav nopietni.

Didzi, tu jau arī jēdzīgu trimeri rokās neesi turējis, jo ar nažiem zāli pļauj, tas jau ir apsurds

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Stasss teica:

Kaut kas tamlīdzīgs, kā saki..

Es maucu ar savu, liekas viss ok..gāžu ka nemetas. Paņēmu to, liekas ka vairs pļaut nemāku.. pirms vēziena sekundi iepriekš jau jāgāzē, lai ieskrietos.

Nu nez...

Baidos, ka tur karburatoram regulēšana prasās. Nu nav man ne tuvu kā stāsti. Man ir Stihl zāģis jau entos gadus. Trimmerim reakcija gāzējot aptuveni tāda pati kā tam.

Nu neizjūtu es nekādas īpašās neērtības ar viņu pļaujot. Nē stop... viena nianse ir gan, kas man nepatīk- diezgan jūtama pretestība gāzes mēlei. Droši, ka to varētu labot piemeklējot mīkstākas atsperītes, bet tā arī neesmu pagaidām iesprindzis.

Labots - ridao
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , alusbundza teica:

jā, šis ir labs, lai puķupodā nezāles nopļautu

Hmmm ne gluži ?

isio-100034887-hires-png-rgb-oneux-13612

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , alusbundza teica:

Didzi, tu jau arī jēdzīgu trimeri rokās neesi turējis, jo ar nažiem zāli pļauj

Vispār aktīvi ar krūngriežiem strādāju divdesmit gadus un ir nācies ar dažādiem padarboties un visādus striķus un ripas esmu izmantojis.Esmu pats taisījis ripu ar kustošiem nažiem, kā profesionāliem ceļmalu pļāvējiem. Jā, es esmu spoles ar striķiem nīdējs un pat stāv pilnīgi jauna Stiga SB52 spole iepakojumā. Nereizi neesmu lietojis. Viss jau atkarīgs no pļaušanas apstākļiem. Man pie mājas ir upes palieņu pļava un tajā ar spoli nav ko darīt. Nu neņem tas sūda striķītis ne kārtīgu usni, ne kārkla atvasi. Uz trijstūra ripas tinas virsū gara zāle, bet četrstūra ripa ātri dilst. Nu jā, es to regulāri asinu, lai zāli griež kā izkapts, nevis sit nost ar spēkum pilnā gāzē. Tā, nu vislabākais rezultāts, manos apstaķļos, izrādijās zāģa ripa ar pabedīta zobiem. Nav ne jāasina, ne zāle tinās virsū un ņem visu, pat mazu mīkstu pagalma zālīti. Skaidrs, ja jākopj sešu sotku mazdārziņš pie pilsētas mājas, tad var niekoties ar spoli, bet laukos, kur zāli nepļauj katru nedēļu, zāģa ripa ir ļoti efektīva.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

matrixxxx

Soreiz piekritīšu Didzim.

Man gan nebija ripa ar cietsakausējuma zobiem, tādēļ nācās bieži asināt (vairākas reizes dienā).

Toties "dažus" hektārus jaunaudzes, ar ripu nokopu.

.

Jāpljauj sākot no plānas zāles, beidzot ar alkšņiem (no vienas puses ripa līdz pus stumbram).

Griezu ar kkādu husi, protams ar normālu uzkabi un ragiem.

 

PS., Didzi, esi ievērojis tādu lietu, ka tas darba rīks lai cik viegls nebūtu, dienas laikā paliek 3x smagāks ? :)

Link to comment
Share on other sites

Man šāds jau otro gadu kalpo. https://www.xnet.lv/lv/darza-preces-un-instrumenti/darza-tehnika/trimmeri-un-griezeji/hpg-ctbc520-trimmeris-krumgriezis-ar-benzina-motoru-komplekta-krumu-asmens-un-zales-asmens_a78350ac/ Nesūdzos. Ir protams niances, trijstūris un ripa tādi dīvaini izskatās, kā no alus bundžas. Spoli pats sačakarēju, bet nopirku vietā ~ 10 eiro . Siksna ir daudz maz normāla. Iet kā zvērs. Pa tādu naudu nekā labāka nevar gribēt, cik līdzvērtīgs Husvarna maksātu? Ap 600 eirām? Vai ir tā vērts? (Nav man lieli ha jāpļauj, pagalms ap dārzu, pilnīgi pietiek.) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Vispār aktīvi ar krūngriežiem strādāju divdesmit gadus un ir nācies ar dažādiem padarboties un visādus striķus un ripas esmu izmantojis.Esmu pats taisījis ripu ar kustošiem nažiem, kā profesionāliem ceļmalu pļāvējiem. Jā, es esmu spoles ar striķiem nīdējs un pat stāv pilnīgi jauna Stiga SB52 spole iepakojumā. Nereizi neesmu lietojis. Viss jau atkarīgs no pļaušanas apstākļiem. Man pie mājas ir upes palieņu pļava un tajā ar spoli nav ko darīt. Nu neņem tas sūda striķītis ne kārtīgu usni, ne kārkla atvasi. Uz trijstūra ripas tinas virsū gara zāle, bet četrstūra ripa ātri dilst. Nu jā, es to regulāri asinu, lai zāli griež kā izkapts, nevis sit nost ar spēkum pilnā gāzē. Tā, nu vislabākais rezultāts, manos apstaķļos, izrādijās zāģa ripa ar pabedīta zobiem. Nav ne jāasina, ne zāle tinās virsū un ņem visu, pat mazu mīkstu pagalma zālīti. Skaidrs, ja jākopj sešu sotku mazdārziņš pie pilsētas mājas, tad var niekoties ar spoli, bet laukos, kur zāli nepļauj katru nedēļu, zāģa ripa ir ļoti efektīva.

Parā ripu. Aktuāli

Link to comment
Share on other sites

Es izmantoju šādu zāģa ripu ar cietkausējuma zobiem  https://www.ebay.com/itm/60-Teeth-Steel-Saw-Blade-For-Brush-Cutter-String-Trimmer-Parts-Accs-6/401990654940?_trkparms=ispr%3D1&hash=item5d98829bdc:g:vpoAAOSwngJd7hPZ&amdata=enc%3DAQAFAAACcBaobrjLl8XobRIiIML1V4Imu%2Fn%2BzU5L90Z278x5ickkTboA95HSvGa1O5UmCCGJLkOKnGf88jx0VkLPGTOIkgsmb91n0Ty1iwLIIA9wLONf6LjzBr1n9NzUv6FZ3DGol0YGBqYUMla2OxKyOQMX%2BDi71sHGXSQAPvCrs8c2%2FO%2FXk2DC4OWXaigiVW1lajL9fy0ioQLhQWn3Snk7TbyXyFAFuvbxDwDPSclIgBUqsic9%2FsfoQlYrVffIKazwmnUGb3uubFYdiq9fCGFLYr8vGZ4yJr%2FI33tTvAOJ1ni72qgrJAPR2TyizM0wgNwLBwAD23IraTn1QROTshMXysH9y1nW0JrGxINYO%2Bn2%2F3KJNSUsOxlgyRNYMVhsUzBWAJ3TcY9Vr5S8e8MFDARgw46yzYlZTjG%2BGdVRcvBDNaAbyiANkH%2BQ8aUjK8vWf2wl%2BZhBj2wzjJCk%2Bgtruri7e413C19xN0Z1bzhEOPIH1Ct8EmcEmEMLwTzvxxrpEs8dYrW9d%2BUJ%2Fjsaq5LwRZm5Si%2FTlMOsecoWbgGiN%2FGPDx%2BkuIetodqhFgWVPqXWVek%2Flt6jO7ASoA%2FMEm%2B9MePRjz6oUryb7%2FuCNNKCDUPdGmsOg0wfzgdb%2BqZ0XIpWSP6f93%2BDHilZMcISq%2BEuYgwvUiyMToU1rbBH%2FYKFTZmB67PYaGW3uZ82yeRGk3lFsUq6in%2BWd77gqKE23lotXrIaidpVmr7jBzjxzdJgyOw0dsAs1VVFYtHQnNRK619IfGArg9kgC3JgG1Jj0YI8ArS3Spsl7AB4BIdMXobHdDxaOZiuoR6w%2FSV5rX6PAg1x4LOU8AfB0A%3D%3D%26cksum%3D4019906549403382e4456d514d48aefbfd488bdc25e6%26ampid%3DPL_CLK%26clp%3D2334524

Pirms pāris gadiem Depo nejauši ieraudzīju un nopirku. Bija pat lētāk kā internetā. Godīgi sakot, Depo ripai ar laiku zobi nobira. Tad pagājušo gad nopirku internetā. Tā ir izturīgāka. Nē, nu ja mauks pa akmeņiem, gan jau zobus aplauzīs, bet man zemīte sakopta, akmeņi, dzeži un drātis novāktas. Vot zāle gan aug monstroza. Kautkā šogad palaidu garām starta momentu un tagad usnes man pāri galvai.

Link to comment
Share on other sites

Pašam ir HPG-CTBC520 jau 3 gadus līdz šodienai, kad izbeidzās reduktors. Neko sliktu nevaru teikt par to cenu iet uz urra. Aizņēmos no kaimiņa erman, nezinu kas par modeli bet virsu bija uzlīme 5,2 hp :D Likās daudz jaudīgāks, spole labāka. Melīte uzsilstot paliek tiešām stingrāka. Nekādu aizturi nejutu. Pļāvu zāli kas šogad vēl nebija pļauta, gāja labāk par manu hpg.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , duksis teica:

Pašam ir HPG-CTBC520 jau 3 gadus līdz šodienai, kad izbeidzās reduktors

cik bieži reduktoru iesmērēji?

Link to comment
Share on other sites

2020.06.19. , 20:20, duksis teica:

Pašam ir HPG-CTBC520 jau 3 gadus līdz šodienai, kad izbeidzās reduktors. Neko sliktu nevaru teikt par to cenu iet uz urra. Aizņēmos no kaimiņa erman, nezinu kas par modeli bet virsu bija uzlīme 5,2 hp :D Likās daudz jaudīgāks, spole labāka. Melīte uzsilstot paliek tiešām stingrāka. Nekādu aizturi nejutu. Pļāvu zāli kas šogad vēl nebija pļauta, gāja labāk par manu hpg.

Trimeris ERMAN nav bijis, bet Erman motorzāģis ir labāks par HpG. 

Link to comment
Share on other sites

Es beidzot ar sabriedu uz benzīna trimmeri. Vajadzība prasta un minimāla - appļaut zāli stūros, retu reizi grāvmala, kur arī zāle un krūmi, ne resanāki par puscentimetra diametru. Pirms padsmit gadiem kaut kādā akcijā biju Boša elektrisko ar auklu nopircis - pilnīgs sū&^*, nomocījos un atdevu kaimiņam. Tātad, gribētu tādu, kam ar auklu nav jāčakarējās, lai ir vienkārši nazis apakšā. Pārlasot šeit rakstīto, saprotu, ka ok varētu būt tas Ērmanītis pa 75 eiro:

 

Erman.JPG

 

Šodien Kuršos biju iebraucis, tur bij kaut kāds Verto pa lēto, bet to laikam nav jēga skatīties, jo pārdevējs teica, ka daudz brāķa:

 

verto.jpg

 

Tad vēl bij interesanti MTD :

 

MTD.jpg

 

Un Hyundai:

 

Hyunday.jpg

 

 

Šai gadījumā nav tik būtiski 75, vai 125 eiro, īpaši vairāk par 130 maksāt negribu, jo kā jau teicu - vajadzība ir minimāla un reti, vnk sagribējās verķi, lai nav jāmokās pa stūriem un ap dobēm ar pļāvēju un elektriskajām šķērēm. Iesakiet kuru ņemt. Paldies.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 3 minūtēm , Racer teica:

ir vienkārši nazis apakšā.

un , kā tu ar nazi gar ēkām nopļausi?, ja ir daudz visādi stūri, žodziņi , un citi šķēršļi, tad ar žilku ir labākais variants, tikai, vajag tādu trimmeri, kur var izmantot 3 mm žilku

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , alusbundza teica:

un , kā tu ar nazi gar ēkām nopļausi?, ja ir daudz visādi stūri, žodziņi , un citi šķēršļi, tad ar žilku ir labākais variants, tikai, vajag tādu trimmeri, kur var izmantot 3 mm žilku

Nē, gar malām ar elektrisko mašīnīti, tipa šitādu:

5072b5807bac598290b9dc3f69afc330_xbig.jp

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...