Jump to content

Trimmeris, krūmgriezis - stiga, husis..


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

pirms 8 stundām , raivix95 teica:

Kaut kādu būtisku atšķirību arī sajuti?

Ērtāka apmaksa, bet čakarīgāka naudas sagatavošana.

Man lielākas atšķirības auto uzvedībā rada noskaņojums vai kaut kādi tml apstākļi.

 

pirms 8 stundām , Arnis2002 teica:

vienīgi vieglos ogļūdenražus nav ieteicams ilgi glabāt.

Neesmu manījis, ka tas radītu kaut kādas problēmas. Es gan to benzīnu lietoju ne tikai zāles pļāvējam (tam, kam virsū sēž), bet arī auto, līdz ar to nerodas situācija, ka benzīns pa pusgadam stāvētu bez pielietojuma.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Vispār jau es pacēlu tēmu par pašiem trimmeriem, bet jūs izklaidējaties par eļļām un degvielām, kas jau iepriekšējās lapās ir izrunāts (labi ka līdz audi 80 ar G-punktu neaizrunājāties... :D) Tā saprotu, ka jaunas pieredzes nav un jāskatās uz tiem ko pagājušgad apspriedām.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu es domāju salīdzinot ar Ērmanīti vai Demonu, kas ir 2x lētāki, jaudīgāki un ķīniskāki.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 9 minūtēm , Racer teica:

kas ir 2x lētāki, jaudīgāki un ķīniskāki.

es ar papētīju, neņem tos ķīniskos, tev taču pirkums uz vairākām sezonām

Link to comment
Share on other sites

Nu ok, lai cilvēks domā pats. Man pagaidām 1 sezonu Demons nogājis, kaut ko pateikt varēšu rudenī.

Link to comment
Share on other sites

2020.06.25. , 19:25, Racer teica:

Tas Ermans nebij uz vietas, bij kaut kāds 48. Modelis, švakāks pa 68 eiro, paņēmu Demon RQ 580 pa 80 eirām. Saliku, pamēğināju - iet kā vells ar auklu, komplektā nāca 3 auklas spoles - 2 vienādas biezas un viena plāna, kā arī trjstūris. Ripu rīt piepirkšu paniekoties, bet nu izskatās, ka jaudas ir gana. Skaidrs, ka tāds poliski ķīnisks ir, bet pa to naudu ir ok. Ā, normālas lences nāca līdz. Mazie prieciņi. :)

 20200625_183614_copy_1000x750_copy_400x300.jpg

@alusbundza, jau rakstīju tepat.

Link to comment
Share on other sites

Pēc bildes nevar Stigai saprast, ir uz ričkām amortizators vai nav. Ja ručkas pa tiešo pie stangas, tad ir vibrācija un nav sevišķi veselīgi rokām.

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 22 minūtēm , Racer teica:

jau rakstīju tepat.

nu tam Demonam tā jauda ahujena uzskrūvēta, tik pat liela, kā manam prof, Jonsered  krūmzāģim, kas maksā pāri 700 eirām, bet manējam svars mazāks, un degvielu tas ķīnietis rij daudz, ja bāciņa 1 l

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Par to Stigu SB242, ir vecākais modelis, varu teikt, ka tās plastmasas diezgan ātri jūk ārā, ar laiku pat gaisa filtra vāks sāk krist nost, tecēja bāciņa, ir mainīts startera vāks, bet motors un reduktors tur ļoti labi, ir zāģēti krūmi samērā lielās platībās gar māju laukos. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , alusbundza teica:

ķīnietis ir monstrs, salīdzināju ar husvarnu

Nu zirgi ir ~0,7-0,8 no uzdotā, viss ir jāpārskrūvē pirms palaišanas, bet nu cik krievos palasījos, tad lielu bēdu nav. Rezerves daļas pa kapeikām Latgalītē var pasūtīt. Motors bij dārgākais - laikam ap 45 eiro. Tad jau manīs - šogad vēl neesmu šķīlis.

Link to comment
Share on other sites

Šodien nopļāvu nelielo zāli ar pļāvēju un joka pēc izvilku Dēmonisko trimmeri no šķūņa malas appļaut. Biju piemirsis pagājušgad speciālo degvielu uz ziemu ieliet, bākā bij 95. ar eļļu palicies. Ar čoku uz otro troses rāvienu piešķīlās un iet kā dulls - visu appļāvu. :)

Link to comment
Share on other sites

Servisnieki saka, ka pagājšgada mix prieks 2T nav labi. Eļļa mēdz seperēties no bendžas.

Link to comment
Share on other sites

Tas tiesa, man abiem saimniecībā esošajiem 2T motoriem tāda šaize bija. Krustpuikam mocis ir 4T, tas aizgāja rūkdams, bez probz.

Link to comment
Share on other sites

Laikam labs mikslis bij Trimmerim. No Karteļa. :D

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Ir tāda lieta, ka biku sadalās eļļa un benzīns. Sakrata un mauc, nav jau arī tik traki. Nemīcam jau visu laiku ar pērno benzīnu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Gofmans

Sveiki biedri !

Kāds lieto Makitas LXT  aķīša trimmerus ? Kādas atsauksmes ? Ir vajadzība gar žogu un  grāvi izpļaut kādi 20m. patreiz lietošanā ir benzīnieks kaut kāds ķinietis, es ar viņu labi ja 2 bākas pa vasaru izpļauju, Doma ir paņemt kaut ko uz aķīti vieglāks un klusāks. Vai ir to vērts ?

Link to comment
Share on other sites

Arnis2002

nu ja nav kur naudu likt-pērc tik nost! (sevišķi tādam apjomam)

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Ryobi RLT1832. Ja atmiņa neviļ, bija pats mazākais no Ryobi ar aķiem - ņēmu, lai arī piecgadnieks varētu lietot, bet tomēr izskatījās par lielu :) Pāris nedēļas vecu zāli, nātres pļauj puslīdz normāli, vienīgi satvēriens neparocīgs - palietojot kādu laiku, sāk sāpēt roka.

 

Ak jā, man jāpļauj tik gar žogu, lielākā daļa tiek nopļauta ar traktoriņu. Nav ne jausmas, kā būtu, ja būtu jāpļauj lielāku platību (grāvi).

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Man ir kaut kāds no tiem Ryobi uz 18v un 36v Bosch. Ryobi strādā labāk un vieglāks. Puika 14 gadi pagājušogad gar ceļu grāvi izpļāva vairākas reizes. Tur metri 40 vismaz katrā pusē. 

Link to comment
Share on other sites

Ir ģimenē šādi te:

https://www.verkter.lv/akumulatora-zales-trimmeris-dewalt-dcm561pb-18-v-bez-akumulatora-un-ladetaja.html

3 gab, Rīgas mājā, laukos un vēl dēlam.

Bet nu mēs esam DeWalt-ieši, kopumā ģimenē ir padsmit DeWalt verķi.

Par trimmeri varu teikt tikai to labāko, Gar žogiem, pakšiem un puķudobēm ir ļoti OK. Krūmiem un suņuburkšķiem gan lietoju benzīnnieku.

Akumulatornieks jāpērk tās "sugas", kur visi pārējie aku verķi, jo nav prāta darbs turēt divus 5Ah aķus tikai trimmerim.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sievai vajadzēja ap savām puķītēm appļaut, tad kaut kādas malas, nopirku pa lēto šo variantu, sieva sajūsmā, uzlāde kādu 30-40 min tur

https://www.ksenukai.lv/p/akumulatora-zales-trimmeris-skil-gt1e0230aa/gdfu?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Insekc teica:

Akumulatornieks jāpērk tās "sugas", kur visi pārējie aku verķi, jo nav prāta darbs turēt divus 5Ah aķus tikai trimmerim.

Pa lielam piekrītu, tikai "20m gar žogu" gadījumā nevajag divus 5Ah, vajadzētu pietikt ar vienu 2.5Ah.

Link to comment
Share on other sites

Un droši vien tādam trimerim pietiek ar 12V akumulatoru

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ivo teica:

Un droši vien tādam trimerim pietiek ar 12V akumulatoru

Esi lietojis 12V trimmeri?

12V skrūvgriezis ir OK lai ieskrūvētu skrūvītes reģipsī, OSB jau būs par "biezu".

Trimmerim, fleksim, ripzāģim jau nu 18V prasās pilnīgi noteikti. Un vēlams brushless.

Trimmera gadījumā Ah nekad nebūs par daudz. Vecais BlackDecker 18V trimmeris bija ar 2Ah, varēja nopļaut ~15 m gar žogu pagarā zālē. Ar Dewalt 18V 5 Ah - sieva nevar iztērēt vienu bateriju (un saka, ka pagurums), man ar divām gandrīz pietiek.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Insekc teica:

12V skrūvgriezis ir OK lai ieskrūvētu skrūvītes reģipsī, OSB jau būs par "biezu".

Dremel 1120 ar saviem 7.2V tīri ok skrūvēja 4mm resnās padsmit centimetru garās skrūves kokā. Vienīgi ātrums bija tāds-nekāds 🤪 Bet nu tam skrūvgriezim ātrums arī citām skrūvēm/materiāliem ir tāds-nekāds (300 rpm).

 

Pirms 37 minūtēm , Insekc teica:

Trimmera gadījumā Ah nekad nebūs par daudz. Vecais BlackDecker 18V trimmeris bija ar 2Ah, varēja nopļaut ~15 m gar žogu pagarā zālē.

Tik pat labi var pateikt, ka šķīvis nekad nevar būt par lielu. Nēnu ja dzīvsvars ir 300kg, tad jā…

Ja zāle ir pagara, tad vaina nav aķu kapacitātē un/vai skaitā.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Insekc teica:

12V skrūvgriezis ir OK lai ieskrūvētu skrūvītes reģipsī

Man ir zilais Bosch 10,8V. Es skrūvēju visur kur vajag un urbju caurumus arī metālā un betonā ar to. Nekādu problēmu. Vēl ne reizi nav prasījies kas jaudīgāks.

Link to comment
Share on other sites

Ar skrūvgriezni (skrūvmašīnu) betonā urbt... nu gan tu esi pacietīgs

Link to comment
Share on other sites

Viņiem mēdz būt pārnesumi, arī fiksais - urbšanai. Bet tad tā laikam skaitās jau bormašīna.

Link to comment
Share on other sites

Nu kā piemērs - https://www.bmv.lv/index.php?zoomid=20505 - "triecienurbjmašīna / skrūvgriezis".

Ir gan trieciena režīms urbšanai kokā, gan arī "sajūgs" (vai kā nu to sauc) skrūvēšanai, gan arī režīms "parastai urbšanai".

Grūti gan iedomāties, kā viņu izmantot kā trimmeri (atbilstoši tēmai). Šķiet, apgriezienu pārāk maz priekš tādiem mērķiem.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , ivo teica:

Man ir zilais Bosch 10,8V. Es skrūvēju visur kur vajag un urbju caurumus arī metālā un betonā ar to. Nekādu problēmu. Vēl ne reizi nav prasījies kas jaudīgāks.

Tak neiet runa par to ka nebūtu jauda pie mazāka sprieguma. Mani jau te apsaukā par Oma likumu, bet jebkurš verķis patērē kaut kādu jaudu. Jaudu mēs iegūstam no strāvas un sprieguma reizinājuma (P=U x I). Pavisam vienkārši: Ja Tev būs trimmeris, kuram ir 200W jauda, tad pie 10V sprieguma vajadzēs 20A, pie 20V sprieguma vajadzēs 10A. ņemot vērā to, ka izmantojas akumulatori, tas ir būtiski - pie lielākām jaudām vajadzēs lielāku strāvu. Palielinot spriegumu, samazinās strāva. Ir kaut kāda robeža, kur ir vērts celt spriegumu, lai samazinātu strāvu un iegūtu to pašu jaudu. Protams, tehnoloģijas attīstās (arī akumulatoru atdeves), bet ir tur sava loģika pie kādas strāvas ir vērts ielikt papildus elementus ar lielāku spriegumu... ;)  

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Racer teica:

Ja Tev būs trimmeris, kuram ir 200W jauda, tad pie 10V sprieguma vajadzēs 20A, pie 20V sprieguma vajadzēs 10A.

Starp citu, šā iemesla dēļ rijīgiem verķiem ir vērts izmantot 5Ah aķus, pat ja plauktā stāv krietni parocīgāks 2.5Ah un vajag tikai uz 5min… Arī tad, ja spriegums abiem identisks.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ko tas dos? Ja aparātam vajadzēs 5A, tad viens aķis ies stundu, otrs pusstundu.

Link to comment
Share on other sites

Nu ir atšķirība, vai, teiksim, 30A tiek vilkti no 5S1P (30A no katras "šūnas") vai no 5S2P (15A no katras "šūnas"). Ne velti 5Ah aķi ir masīvāki nekā 2.5Ah ;)

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tas ja sāk jau sasniegt maksimālos rādītājus. Makita ka jau vienmēr slēpj detalizētu info, bet nu Reditā (ja var ticēt) raksta ka:

Mazajām pakām ir 20A (30A max) un lielākām 40A.

Be ja pieņem ka 20A = 360W, tad pat tie trimmeri laikam tik daudz neprasa.

Domājams ka neviens no viņu verķiem neņem vairāk kā tos 360W, jo savādāk jūzers piespraudīs mazo paku un nokaus aķi.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja būtu offiss vaļā, tad varētu jau tīri intereses pēc pamērīt, cik tad var izvilkt no tiem aķiem, bet visdrīzāk jau tur tāpat ir ierobežotājs un iespējams, ka arī lielās pakas vairāk par 20A nedos, lai vai kāda tur konfigurācija iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , binary teica:

Starp citu, šā iemesla dēļ rijīgiem verķiem ir vērts izmantot 5Ah aķus, pat ja plauktā stāv krietni parocīgāks 2.5Ah un vajag tikai uz 5min… Arī tad, ja spriegums abiem identisks.

Ne gluži. Tu runā par ietilpību, bet ja tev būs 2,5Ah aķis pie 20V sprieguma, tad tad jamais rupji ņemot ies tikpat ilgu laiku kā 5Ah aķis pie 10V sprieguma (pie vienādas jaudas verķa). Ar nosacījumu, ka abi ir adekvāti paredzēti patērējamai strāvai. Kā jau pieminēju - ir dažādi aķi ar dažādiem pielietojumiem un paredzētajām nominālajām un max strāvām. ;) 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...