Jump to content

Trimmeris, krūmgriezis - stiga, husis..


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

mastersblasters

Sveiki. Situācija man tāda, pagaidām ir 1400m2 pļaujams gabals, ar laiku tiks apbūvēts. Šogad aizauga, izsaucu pļāvēju, samaksāju 40 eur. Doma iegādāties savu trimmeri, tikai nevaru saprast, vai jēga ņemt ko dārgu. Stiga itkā esot laba kompānija, bet 290 eur par 52cm2 monstru liekas maz. Husītim 600 eur jādod par ~34 cm2. Varbūt ir kādas atsauksmes par stigu? Vibrācijas uz rokām? 290 eur modelis ir SBC 252 D. Husītim skatos 535 rx... vai varbūt ir vērts paņemt mūžam kaut kādu 545 versiju. Tērēties negribas, bet varbūt "ja pērk, tad pērk"?

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Stiga, liekas SB52, jau kādus piecpadsmit gadus. Lietots tiek daudz gan krūmus cērtot, gan zāli pļaujot. |Varu teikt tikai visu to labāko. Tikai vienu reizi salauzu plastmasu, kura tur kloķus, bet pats biju tīri vainīgs. |Izvēlējos Stigu, jo tas bija kompromiss starp kvalitāti, jaudu un cenu. Kārtīgai pļaušanai vajag 50 kubu motoru. Nu tas tāpat kā autiņam, lai var apdzīt, kad savajagas. Iekoptai zemei un angļu mauriņam der arī mazjaudīgāki pļerdaki. Man stāvi krasti jāpļaij un katru gadu krūmi, tā kā ar mazu jaudu nav ko iesākt. Jā, nekad nepļauju zāli ar striķi. Tikai ar četrzaru ripu, bet šogad sakaltušu zāli vislabāk ņem zāģa pabedīta ripa. Ar to var pļaut praktiski tukšgaitā un taupās gan degviela, gan laiks.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu par Stigu, bet pazīstams stāsta, ka pats iegrābies ar husqvarna trimmeri un vēl zinot citus, kas arī sūdzoties par jaunajiem husqvarn trimeriem/zāģiem (nodarbojas ar mežizstrādi, un atjaunošanu), ka neesot vairs izturīgi. Tādēļ varbūt par to naudu paskatīties uz citiem ražotājiem.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Vai nav tā, ka tie vecie stigas - 10 gadīgie ir kas pa visam cits...

Didzi, iečekosi konkrēti kāds tev modelis ir?

Link to comment
Share on other sites

Man ir Stiga SB 52 bet pirms tam bija  Komatsu. Japānis gan bija vieglāks, bet garā zālē gura un man to vienkārši nozaga. Tapēc tagad nekad neatstāju krūmgriezi bez pieskatīšanas.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Da vispār mūsdienās vairs grūti atrast brendu, kas nav iemācījies taupības politiku. Tie 10-15 gadus vecie instrumenti jāsargā kā acuraugs - bija taisīti reāli ilgam laikam. Lielākā daļa to, kas jaunāki sāk irt pa šuvēm uzreiz pēc nopirkšanas. Vairs nez ko pirkt - nav tāda brenda, kas ar garantiju būs kalpotājs.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Diez ar ko atšķiras Stiga D un HD sērija. D sērija ar 52cm2 - 260 eur atradās, HD sērija ar 25cm2 - 400 eur..

Link to comment
Share on other sites

 Jā, jaunajiem Hūsiem daudz plastmasas detaļu motoram un karstumā netur.

Lietoju Partneri jau gadus 7.  

   Grāvi pļauju ar trīsstūri. Bija četrstūris, bet ar to maza ražība sanāk. Žilku lietoju tikai kanādiešu, tādu pelēku ar zobiņiem. Tā ņem jebkad un jebko, tikai cietas nezāles un kalmes rauj nost.

Labots - Tārps
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 7 minūtēm , mastersblasters teica:

ar ko atšķiras Stiga D un HD sērija

Dzinēja ražotāju un taktu skaitu , HD ir ar Hondas 4-taktu dzinēju.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

Jā, nekad nepļauju zāli ar striķi. Tikai ar četrzaru ripu, bet šogad sakaltušu zāli vislabāk ņem zāģa pabedīta ripa. Ar to var pļaut praktiski tukšgaitā un taupās gan degviela, gan laiks.

it kā normāls , bet šo es nesaprotu ....., kas tev tur balandas pirksta resnumā aug?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Es arī pļauju ar ripu. Man tā iet ārtāk kā ar auklu. Moš kā piešaujās..... 

 

Bet nu es labāk pirktu kādu mazu zāles pļāvēju. Trimeris rij vairāk degvielas, darbs iet krietni lēnāk, grūtāk un neglītāk sanāk.

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Man viens pļaušanas professionālis sacīja - ņem droši lēto Al-KO.

Viņi, kas pļauj normālā sezonā gandrīz katru vasaras dienu, jo ir līgums ar pašvaldību, laikam jau zin ko runā.

Ar šo lēto vienu sezonu novālē un mierīgu sirdi aizmet un ņem nākošo.

Parastam lietotājam gan jau ka tāds verķis kalpos vairākus gadus.

Cena ar 100,- EUR.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)
pirms 2 stundām , Jainit teica:

 

Dzinēja ražotāju un taktu skaitu , HD ir ar Hondas 4-taktu dzinēju.

 

Un kas ir KD sērija? Vēl kādas atsauksmes par Husqvarnas 535/545 modeļiem?

Labots - mastersblasters
Link to comment
Share on other sites

intervall

0.14ha, nav daudz, neko super jaudīgu nevajag. Var pat ņemt trimmeri nevis krūmgriezi.

Jāpērk kkas no 1.3kw nevis 50cm3, lai efektīvi pļautu.

Dažus es te apbrīnoju, pabedīta ripas, pļaušana tukšgaitā... Das ist pi*dec.

Ir gan vecais FS450, gan jaunais FS460-c, lūzt tikai vecais, jo tas iet desmito gadu bez kapitālā remonta. Mēnesī tiek nokapāti kādi 14ha.


Ir vērts arī izskatīt Oleo-Mac, cenas ziņā līdzvērtīgs ar stigu, bet krietni kvalitatīvāks(par vecajām stigām nerunājot).

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , intervall teica:

Dažus es te apbrīnoju, pabedīta ripas, pļaušana tukšgaitā... Das ist pi*dec

Tak ideāli pļauj gan vībotnes purvā, gan smalku zālīti pagalmā.Pļāvējs nepaliek no zāles līdz mutei zaļs un mirīgi var strādāt bez aizsarga, jo nekas nelido pa gaisu. Ripa tur vienu sezonu un nav ne jāasina, ne jāp*sās ar striķiem. Es to nejauši sāku, kad pēc pavasara krūmu tīrīšanas bija slinkums citu ripu likt. Tā i visu vasraru ar lielo pabedītnieci pļauju.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
pirms 2 stundām , intervall teica:

0.14ha, nav daudz, neko super jaudīgu nevajag. Var pat ņemt trimmeri nevis krūmgriezi.

Jāpērk kkas no 1.3kw nevis 50cm3, lai efektīvi pļautu.

Dažus es te apbrīnoju, pabedīta ripas, pļaušana tukšgaitā... Das ist pi*dec.

Ir gan vecais FS450, gan jaunais FS460-c, lūzt tikai vecais, jo tas iet desmito gadu bez kapitālā remonta. Mēnesī tiek nokapāti kādi 14ha.

 

 

Ir vērts arī izskatīt Oleo-Mac, cenas ziņā līdzvērtīgs ar stigu, bet krietni kvalitatīvāks(par vecajām stigām nerunājot).

 

 

Jauda arī veidojas no apgriezieniem un kubatūras. Galu galā, nebūs jaudīgs ar mazu kubatūru.

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters

Nu itkā tev taisnība, ir man lētie instrumenti attaisnojuši sevi vairāk kā dārgie, bet negribas lauka vidū attapties ar problēmām arī. hmmm

Link to comment
Share on other sites

intervall
pirms 16 stundām , mastersblasters teica:

Jauda arī veidojas no apgriezieniem un kubatūras. Galu galā, nebūs jaudīgs ar mazu kubatūru.

Iesaku pastudēt ko vairāk dzinēju uzbūvi, it sevišķi divtaktu. Laiks iet uz priekšu un viss attīstās.

Pat 40cm3 divtaktu dzinējs spēj attīstīt 2.0kw un pat vairāk kā pietiekamus apgriezienus.


Savas nezināšanas pēc nevajag citiem piļīt bulšitu par kubatūru kā jaudas noteicēju.

 

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
(labots)

Nesāksim strīdēties, bet te nu mani mācīt nevajag. Lielāks darba tilpums ir tikai pluss, skatoties no dažādām pusēm, it sevišķi, ja no tā tiek izzīsts viss. Ja arī ir tādi varianti, tad tur vienkārši resurss tam pasākumam ir mazāks. Gultņi ir tādi paši kā pirms 30 gadiem, karburatora trakts arī tāds pats un turbo pūtes neizmanto, tā teikt, materiāli nav mainījušies.

Labots - mastersblasters
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Dēls nopirka lēto trimeri, jo jāpļauj maz un ko nu tērēties. Tad nu hah**, reizes piecas esmu viņam to remontējis un tāpat tad gāze ieķeras, tad kāda skrūve izbirst. Es nesaku,ka uzreiz vajag profesionālu husi pirkt, bet paši lētākie ir konkrēti sūdi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir Husqvarna 543RS.

Lietoju jau vairākus gadus (virs pieciem būs) zāles pļaušanai, platību nepateikšu, daudz jau nav, vienai pļaušanas reizei pietiek ar bāciņu.
Pļauju ar šnori.

Mainītās lietas - svece un gāzes trose (notrūka pie karburatora).

Link to comment
Share on other sites

2018.07.6. , 14:52, MasteR's teica:

Kā ir ar jaunajiem Stihl FS modeļiem? Vecie kalpo godam.

Vot pa vecajiem piekrītu!Tiešām vecie Stihli kalpo godam!.Tādi hektāri ir nopļauti,ka bail minēt.

Par jaunajiem tā kā vairs tik labu nedzirdu!Bet ieteiktu Štilu tā pat!Bet normāls aparāts maksā pie štukas!

Par Stigu un Husqvarnu labāk neizteikšos!

Link to comment
Share on other sites

mastersblasters
Pirms 25 minūtēm , goicis teica:

Vot pa vecajiem piekrītu!Tiešām vecie Stihli kalpo godam!.Tādi hektāri ir nopļauti,ka bail minēt.

Par jaunajiem tā kā vairs tik labu nedzirdu!Bet ieteiktu Štilu tā pat!Bet normāls aparāts maksā pie štukas!

Par Stigu un Husqvarnu labāk neizteikšos!

Vari droši izteikties, bet konkrēti pēc pieredzes, vai redzētā. Dzirdētais jau ar tāds mūsdienās, ne tik pārliecinošs kā senāk.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

man ir Jonsered CC2245, pirms 4 gadiem nopirku, iet ļoti labi, jauda liela, pļauju daudz ar žilku (3,5 mm) , pa šo laiku bija tikai viena šaize, karburatorā membrāna bija jānomaina

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Es tomēr uzskatu, ka brenda produktu pirkšana ir krāna staipīšana. Protams ja statuss prasa, tad ir jāpērk, bet parastam mirstīgajam izmest 700 eiras par preci kura ir 100 eiras vērta, nav prātīgi. 

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Rekomendēju OLEO-MAC. Itālis. Lietoju to jau kādus 5 gadus. Gan ar šnori gan trīsstūri. No remontiem - tikai vienreiz apmainīju karburatora membrānu (remkomplekts daži EUR).

Čoms strādā "Sils" servisā un teica, ka tie nāk ļoti reti uz remontiem (apmēram tāpat kā Husqvarna, bet ir krietni lētāki).

Tas attiecas gan uz zāģiem, gan trimeriem.

 

Labots - Insekc
...
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Didzis teica:

Dēls nopirka lēto trimeri, jo jāpļauj maz un ko nu tērēties. Tad nu hah**, reizes piecas esmu viņam to remontējis un tāpat tad gāze ieķeras, tad kāda skrūve izbirst. Es nesaku,ka uzreiz vajag profesionālu husi pirkt, bet paši lētākie ir konkrēti sūdi.

Nopirku lēto ķīnieti. Slāpa visu laiku nost. Izrādījās dzinēja defekts. Pārdevējs piedāvāja naudu atpakaļ, paņēmu mccoulch vai kā tur viņu. Cena divreiz lielāka, bet soft start, nevibrē un iegriež mierīgi krūma ripu

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

2018.07.7. , 20:51, Maris77 teica:
2018.07.7. , 20:51, Maris77 teica:

Es tomēr uzskatu, ka brenda produktu pirkšana ir krāna staipīšana. Protams ja statuss prasa, tad ir jāpērk, bet parastam mirstīgajam izmest 700 eiras par preci kura ir 100 eiras vērta, nav prātīgi

 Tas ko Jūs uzrakstījāt ir pilnīgi garam!Dumāk vairs nevar būt!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Artanis
2018.07.7. , 20:51, Maris77 teica:

 

Es tomēr uzskatu, ka brenda produktu pirkšana ir krāna staipīšana.

 

Muļķības. Zīmols ir zīmols ne bez iemesla. Protams, nav uzreiz profesionālā gala tehnika jāņem, bet pirkt lētāko hlamu ir pašam sevis appišana, sačakarēti nervi, un tāpat jēgas nekādas, jo, kad būsi pavadījis vairāk laika jājoties ar remontiem nekā ar to rīku strādājot, tāpat nopirksi normālu brendu. Re ka vairāki biedri augstāk to pašu apstiprina.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Maris77

Viss ir atkarīgs priekškam tehnika ir vajadzīga. Man jāpļauj ir ap māju zālājs, ir kādi 0,4ha kopā ar dārzu, ēkām, nopirku DEpo Jasper zāles pļāvēju pa 140 eirām, jau trešo vasaru pļauju , pat vēl eļļu neesmu mainījis. Motoržāģi lietotu Erman pa 30 eirām dabūju (jauns ap 70 eirām maksā), esmu sazāģējis 2 gadus pa 20 kubiem, nomainīju ķēdi, jo tā ķīniešu nebija diez ko laba. Trimmeri vēl neesmu pircis, bet esmu aizņēmies lai ap'plautu ap ogulājiem , kur netieku klāt ar zāles pļāvēju. Priekškam man tādiem darbiem brends? 

Link to comment
Share on other sites

Nu par nebrendiem: a kam ir domāta 2gadu garantija? Ja būs pirkts depo vai cenu klubā , neviens pārāk neiedzilināsies ar remontiem (nav jau to nebrendu pārstāvju, kas remontētu). Ja nebūs acīm redzot parbraukts pāri ar traktoru, apmainīs vai atdos naudu. Ja pirkts tirgū vai kāda sīkksntorī, tad tā garantija ir nulles vērta.

 Lai gan tie nebrendi ir kā rullete- bija sen atpakaļ paris dienu darbam vajadzīga rokas lentes slīpmāšina. Izīrēt- īre Bosh maksāja dārgāk kā kaut kāda nebrenda aparāts bodē. Rezultātā pastrādāju ne tik divas dienas, bet , laikam  nedēļu nonstopā drāžot vienā mājā grīdu kur bija uzsisti neēvelēti dēļi un biezums atšķirās pat pa 1-2 milimetri . I neko, nenobruka.

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , Maris77 teica:

pat vēl eļļu neesmu mainījis

Eļļu gan nomaini. Tas ir viens no izpaltītiem defektiem, ka mauc tik ar vecu eļļu, kamēr motors kirdik. Man arī vairāk kā desmit gadus kalpo zāles pļāvēs pirkts par 90Ls. Eļļu nomainu regulāri, ar fleksi visu laiku uzasinu nazi un nu jau esmu tiktālu nobraucis, ka vairs nevar ''tehnisko apskati'' iziet. Bundžai  caurumi izrūsējuši, bet notors kalpo bez problēmām.

Ja par brendiem, tad es arī neesmu to piekritējs. Vajadzēja pagraba sienā citā vietā durvim caurumu izgriezt. Lielā flekša īre plus ceļa izdevumi toreiz sanāca kautkut 20Ls, tad nu pa 27Ls nopirku nezināmas firmas fleksi ar domu, ja nojuks betonu griežot, tad tūlīt nesīšu atpakaļ uz bodi. Nu jau daudzus gadus kalpo un i nedomā jukt. Taisnību sakot, sliedes gan es negriežu un strādāju ar lielo fleksi visai reti. Ja vajag izdarīt konkrētu darbu un vēl tūlīt, tad tiešām atmaksājas paņemt lēto instrumentu  un pāris dienas pēc pirkšanas par garantiju vispār nav jāuztraucas. Re, vakar nopirku, bet nedarbojas, mainam preci.

Link to comment
Share on other sites

Daiļais

no savas pieredzes var apgalvot, ka Stihl aparāti piemājas lietošanā ir nenokaujami. Vienreiz samaksā tā vairāk, bet zināsi, ka vienmēr darbosies un darbu padarīsi. Ir motorzāģis 036 27 gadus un krūmgriezis FS 100 11gadus. Lietoju tikai Nestes degvielu un oriģinālās eļļas. Konkrētais krūmgriezis gan ir pašvaks, ar žilku biezākā zālē ātri kapitulē. Tad jāliek trīsstūra nazis.

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Šķiet, nekas labāks par motorzāģi Družba nav izgudrots piemājas saimniecībā, jo var gan zāģēt lielos kokus, gan uzreiz vilkt ārā no meža. Atzarošanai gan neder, tur ņemu līdzi Taigu.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Skarbie vīri ābeļdārzus kopj ar dīzeļa motorzāģiem nevis niekojas ar plastmasas rotaļlietām!

 

image.jpeg.9bafbb7c35673559ff5cb5a285977c31.jpeg

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Didzis teica:

ar fleksi visu laiku uzasinu nazi

Asmeņa balansēšana, kloķenes gala līkums, kas arī rada lielu disbalansu? Vienk. vālē tik?

Link to comment
Share on other sites

Nazi pa brīdim noņemu un uzkaru uz tievas nagliņas. Balansu var tīri labi redzēt un pieštimmēt ar fleksi. Asi, par laimi, nekad neesmu saliecis, jo pļaujamo teritoriju cenšos turēt visu gludu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...