Jump to content

Trimmeris, krūmgriezis - stiga, husis..


mastersblasters
 Share

Recommended Posts

androidz
pirms 15 stundām , Daiļais teica:

Družbu labi var izteikties tikai tas, kurš nekad ar to nav strādājis

Drīzāk, tas kas nav strādājis ar normālu mororzāģi. Nū, ir vēl arī mazohisti...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tas kurš redzējis Husi, Družbu vairs negribēs ņemt rokā... :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

androidz
Pirms 37 minūtēm , Didzis teica:

Tehnikas attīstība nestāv uz vietas un savulaik, pēc parastā zāģa, Družba bija milzīgs tehnisks lēciens.

Kādreiz cilvēkī arī alās dzīvoja.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kam jāpievērš uzmanība, pērkot lietotu benzīna trimmeri?

Makita EM2600U par EUR125 būtu labs dīls vai ne pārāk?

Viņš ir ar kaut ko labāks par, piemēram, tādas pašas kubatūras (25cm^3) Oleo-Mac BCH250, kādu jaunu veikalā var nopirkt par EUR170?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , 138 teica:

Makita EM2600U par EUR125 būtu labs dīls vai ne pārāk?

Ļauj minēt, kārtējā akcija lombardā?

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , 138 teica:

Kam jāpievērš uzmanība, pērkot lietotu benzīna trimmeri?

Makita EM2600U par EUR125 būtu labs dīls vai ne pārāk?

Viņš ir ar kaut ko labāks par, piemēram, tādas pašas kubatūras (25cm^3) Oleo-Mac BCH250, kādu jaunu veikalā var nopirkt par EUR170?

A kas kaiš ole makam? Man ir kaut kāds ap 50kubiem, pļauju jau kādus 13-14gadus. Vienīgais kas ir sliktāks par husi ir uzkabe - nav tik ērta un noplīsa.

Link to comment
Share on other sites

psc, nu baigi ērti ar tādu močīt. Domāju pēc 10 m2 pļaušanas aizlidināsi  to verķi.

Vienīgais jēdzīgais trimeris uz riteņiem ir šis. Zvers a ne aparāts, padārgs maita tik.

image.png.40ba7b079e36675755cf95439193e195.png

Link to comment
Share on other sites

Agdievz, @Raimonds1, kur tu tādas šausmas atrodi? Pamanīju tos hromētos riteņus kā no vintāž bērnu ratiem un padomāju ka tas ir diy, bet nē, tas ir rūpnieciski ražots :shok:

 

Ja nopietni, es neko nejēdzu par trimeriem, bet gribu saprast, ko es max lēti varu nopirkt tādu, kas neizjuks nākamajā dienā. Uz ķīniešiem, nēpaldies, man ir alerģija jebkādu gadžetu gadījumā (izņemot varbūt vienīgi elektrovelo motorus).

 

pirms 3 stundām , energys teica:

A kas kaiš ole makam?

Gan jau nekas, par oleo mak motorzāģiem arī labi izsakās, neatceros vai šeit vai kur citur lasīju (bet motorzāģi man nevajag).

Tik tā lietotā makita ir pusotru reizi lētāka par jaunu oleo maku pie identiskas kubatūras, bet jauna - pusotru reizi dārgāka par oleo maku, kas liek domāt, ka, nu, varbūt viņa ir ar kaut ko labāka? Labāki gultņi vai kas tāds?

Tas nav kaut kā tā kā lietots zilaisBosch/Makita/DeWalt elektroinstruments pret jaunu Black&Decker/Skil/zaļaisBosch?

 

Vēl gribētos zināt no lietotāju pieredzes - kādas ir 50cm^3 trimmeru priekšrocības pret 25cm^3? Kas ir tāds, ko ar vieniem var izdarīt, ko ar otriem nevar?

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , 138 teica:

Vēl gribētos zināt no lietotāju pieredzes - kādas ir 50cm^3 trimmeru priekšrocības pret 25cm^3? Kas ir tāds, ko ar vieniem var izdarīt, ko ar otriem nevar?

Ar vieniem var kārtīgi gāzt visu pēc kārtas, ar otriem tik piemājas mauriņu pielīdzināt..

Link to comment
Share on other sites

Pēc specifikācijām spriežot, vieni sver ap 5kg, otri tuvāk 10kg.

Man savulaik bija aizdots kaut kāds, bet tas laikam skaitījās krūmgriezis - varēja nogāzt arī pa kādam jaunam kokam/krūmam (2-3 cm diametrā, varbūt arī resnākus).

Skatos, tai pašai makitai ir mazie 4 taktu motori. Sanāk, ka viņiem benzīnu nav jājauc ar eļļu? Šķiet, ja man kādreiz vajadzēs benzīna trimmeri, šim pievērsīšu uzmanību (šogad sāku lietot ar bateriju darbināmo).

Link to comment
Share on other sites

Tā ir, ar 25 kubiem puķudobes var appļaut, bet ar 50 kubiem jau var krūmus griezt. Cita lieta, jaudīgākie krūmgrieži ir smagāki un ne vienmēr vajag ''ar lielgabalu pa zvirbuļiem šaut''. Vēl atkarīgs, kāda zāle. Man piemēram pie mājas upes palienu pļava un tā vien tik ir 50 kubu Stigu pietiek pļaujot ar pabedita zāģa ripu. Ar striķi tādā pļavā nav ko darīt. Ja runa par to, vai pirkt lietotu, tad tā ir laimes spēle. Nekad nevar zināt, cik labs sainmieks pirms tam aparātu lietojis. Varbūt reduktoru vispār nav ne reizi iesmērējis un gaisa filtru tīrijis. Es tomēr ieteiktu pirkt jaunu.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lietoju OleoMac 50 cm3 kādus 5 gadus. ir OK. Pļauju gan ar šņori, gan trīsstūri, kur no kuru reizi vajag. Ap puķu dobēm parasti lietoju DeWalt akumulatornieku (18V, 5 Ah).

Pazīstams meistars no "SILS" teica, ka OleoMac ļoti reti nāk uz remontu. Ir arī Oleomac zāģis - nav ne vainas amatierdarbiem. Ja grib profesionāli strādāt, tad gan jāizvēlas Husqvarna PRO tehnika, bet tur jau pavisam citi cipari.

Link to comment
Share on other sites

Par to svaru - varētu padomāt, ka 10kg nav daudz. Bet kurš to trimmeri lietos?

 

Iz pieredzes ne ar trimmeri, bet ar pļāvēju - stumjamais, pašgājējs, 38kg. Pats pļāvu bez bēdām, man tas svars nesagādāja problēmas (lai arī pašgājējs, vadīt viņu tomēr vajag). Vienreiz sieva pamēģināja - nu no malas izskatījās, ka dikti jau nu grūti viņai gāja. Neatminos, ka būtu mēģinājusi to pļāvēju lietot vairāk kā vienu reizi...

 

Ja par trimmeri, tad iepriekš minēju - šogad sāku lietot ar bateriju darbināmo. Speciāli ņēmu teju vieglāko, kas no Ryobi pieejams (2.3kg bez baterijas), pat ar papildus bateriju (bija mājās 5Ah, bet 2.5Ah ir par kaut kādiem 300g vieglāka), ar domu, lai to trimmeri varētu lietot puika-piecgadnieks. Izrādās, par smagu/lielu tomēr. Bet nu ja kādu reizi sieva sadomās palietot, viņai gan jau būs OK, bet kaut kādu 10kg monstru viņa diez vai ņemtu.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Pagājušajā gadā iegādājos MTD smart bc 52.

Kādas 5 bākas esmu izdedzinājis, griezis gan zāli ar striķi gan krūmus pat līdz 10cm diametrā ar zāģa ripu, jaudas pietiek. 

Ko esmu pats pamanijis ir, ka pirksts nogurst gāzi spaidot, bet kopumā zinot, ka es par viņu atstāju nedaudz virs 100 eur, pagaidām esmu apmierināts. 

Kāda citiem pieredze? 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2bc4f60de14843aa54e2cd70878d0565_reference.thumb.jpg.8b1e2779d5a9f2b7c968048d4d0a2599.jpg

Pucēju ar šo jau n-tos gadus. Jaudas pietiek, tā īsti neesmu jutis, ka vajadzētu ko jaudīgāku.

Uz 100% apmierināts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Piedziņai šitam trose iekšpusē ir, kas kalpo mazāk nekā stienis. Plus ar ''ragiem'' ērtāk pļaut un ātrāk, ja ir apjoms.

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, kaads teica:

Piedziņai šitam trose iekšpusē ir, kas kalpo mazāk nekā stienis. Plus ar ''ragiem'' ērtāk pļaut un ātrāk, ja ir apjoms.

Elektriskajam akumulatorniekam jābūt vieglam, lai pat sieviete varētu (un gribētu) ar to strādāt, bet benzīnniekam jābūt jaudīgam gana, lai arī krūmus ar ripu vai trīsstūri pļautu. Un noteikti ar ragiem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bez normālām ručkām un ar troses piedziņu, nu tas nav darbarīks.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man jau nu nemaz neizskatās ērts, tā roka, ar kuru tur to priekšējo daļu, ātri vien sāk sāpēt (tas no pieredzes ar manējo vieglo trimmeri).

Link to comment
Share on other sites

Lasu, ka te daudzi nodarbojas ar pļaušanu ar trimmeriem, tādēļ uzdošu šādu jautājumu - esmu ievērojis, ka cilvēki pļauj divos veidos:

1) Visu laiku tur gāzi un tik močī no vienas puses uz otru;

2) Katrā galā palaiž gāzi vaļā un uzsākot kustību atpakaļ, dod ručkā;

Kā Jūs pļaujat? Kā skaitās "pareizi" un kādi tad plusi un mīnusi?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Pieļauju, ka otrais variants ir pareizāks. Ar motorzāģi arī zāģē, atzarojot dod pilnu gāzi, pārejot pie nākošā zara, atlaiž gāzi, tad atkal dod gāzi. Visu laiku, arī tukšgaitā, dodot maksimālos apgriezienus, tiek nevajadzīgi tērēta degviela un slogots motors. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Galos gāzi atlaižot, jo tā katru reizi tiek iesūkta vēsāka degvielas deva un labāk dzinējs dzesējas. Vai skaidrojums līdz galam korekts, neesmu iedziļinājies, bet kaut kas tāds bija rakstīts mana vēsturiskā Husqvarna krūmgrieža manuālī.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , kaut_kaads teica:

MTD smart bc 52

Kas tas par ražotāju, ķīnietis, ka tik lēts? Viņam piedziņa ar trosi vai stieni?

 

pirms 12 stundām , Stasss teica:

Pucēju ar šo

Kāds modelis? (esmu par slinku reversi meklēt to bildi)

 

pirms 13 stundām , binary teica:

varētu padomāt, ka 10kg nav daudz. Bet kurš to trimmeri lietos?

Es, bet man švaka mugura. Pārsvarā zālei un nezālei, tāpēc sliecos uz 25cm^3, vai vaaarbūt kādu pavieglāku 50nieku.

Kā ir starp 25niekiem, viņiem lielākajai daļai piedziņa ar trosi? Kuriem ražotājiem ir ar stieni, vai tās uzreiz ir pro cenas?

 

pirms 14 stundām , Didzis teica:

Ja runa par to, vai pirkt lietotu, tad tā ir laimes spēle. Nekad nevar zināt, cik labs sainmieks pirms tam aparātu lietojis. Varbūt reduktoru vispār nav ne reizi iesmērējis un gaisa filtru tīrijis.

Kā par šo vizuāli un audiāli var pārliecināties, apskatot lietotu? Gaisa filtri ir zem kaut kāda viegli noņemama vāciņa, piekļūt tam ir ne sarežģītāk kā putekļusūcēja filtram, vai arī pusaparāts jāizjauc (ko lombardā nez vai ļaus darīt)?

Link to comment
Share on other sites

Manī rada šaubas tās embedētajā viģikā redzamās pojebeņ sakabes izturība pret lieci.


1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Al-Ko BC 4125

Iegūglēju un uzzināju vārdu motorizkapts. Tas ir kas, tikai čista latvisks sinonīms trimerim, vai konkrēts trimeru paveids?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Kas tas par ražotāju, ķīnietis, ka tik lēts? Viņam piedziņa ar trosi vai stieni?

Jau vairākus gadus tiek močīts ar šo https://www.ss.com/msg/lv/construction/garden-technics/trimmers/blooee.html

Piedziņa ar stieni,  ar krūmgrieža ripu ziemā arī pamežu tīru, vienīgi priekš krūmiem derētu lielāki apgriezieni. Daudzi paziņas arī šos iepirkuši un pagaidām nezinu nevienu, kuram būtu nokāvies. Un nevajag tur degmaisījumu 1:25, jo tad var pats dūmos nosmakt un viss tas verķis noķēzījies ar eļļu par cik nesadegušu pūš pa izpūtēju ārā. Kā servisa veči ieteica- pērku Huša vai Stihl eļļu un jaucu tāpat kā zāģim 1:50, i nekādu problēmu. Kad pirku, nospriedu, ka par to cenu ja pāris gadus izvilks, tad jau būs sevi atmaksājis, bet izskatās, ka ies stiiipri ilgāk.

Šitie ķīniešu motori tiek likti daudziem, tajā skaitā arī tam pašam MTD.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ridao teica:

Jau vairākus gadus tiek močīts ar man patīk likt linkus uz esesku kuru varbūt jau rīt vairs nebūs bet to verķi sauc Erman BC520 un viņš maksā EUR 75

75 EUR par jaunu 50nieku ar stieni, saki? Tas jau gandrīz par velti :shok:

Ok, resurss kaut kāds viņam ir, ticu, bet kā ar ergonomiku, nav kaut kādi kasjaki vai "īpatnības" salīdzinājumā ar neķīniešiem?

Un uzkabe, kā saprotu, līdzi nenāk?

Vispār kā ir vairumam trimeru - uzkabe parasti ir komplektā, ne?

Link to comment
Share on other sites

Un cik viņš sver?

 

 

Diezgan plašs ķīniešiem cenu diapazons gan, izskatās - turpat eseskā SIA Provento tirgo kaut kādus, kam ne ražotāju ne modeli nav norādījuši, 52cm^3, 2.6Zs, "zobstienis ar šlicēm (nav četrkantis)", "ražots Vācijas tirgum"' :sarcastic:, bet - EUR149 :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , ridao teica:

Ir man kaimiņam šitāds aparāts.

Salīdzinoši ar manu AlKo, tas Erman`s man šķiet kā divplāksnis.. uz gāzes piedošanu reaģē novēloti. Mēģinot strādāt pārejot no viena uz otru, jāpiešaujas tā gāzēšana.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Stasss teica:

uz gāzes piedošanu reaģē novēloti

Nu vot, jā, kaut kas tāds ir tas no kā es vēlētos izvairīties.

Man ir bijusi maz darīšana ar trimeriem, bet ir gadījies paurbt un paskrūvēt ar ķīniešu aķeni Edward (kas viņus tirgo, Depo?), jauda ta būtu, bet atlaižot nobremzējas ar aizturi, neviena normāla brenda aķene tā nedara.

Link to comment
Share on other sites

Nevaru salīdzināt, jo nav gadījies ar citiem trimmeriem strādāt, bet par to cenu domāju ka var arī šādus tādus trūkumus piedot. Nav jau domāts profesionālai ikdienas strādāšanai. Par svaru neko nezinu- man šis parametrs kaut kā nav baigi interesējis.

Senukai tirgo zem MTD zīmola un raksta, ka sverot 7,5kg https://www.ksenukai.lv/p/ar-benzinu-darbinams-krumgriezis-mtd-smart-bc-52/462k?cat=2ui&index=9

Labots - ridao
Link to comment
Share on other sites

jazzman^

Ko spečuki ieteiktu no šī klāsta cenu kategorijā līdz 215 EUR? Vajadzīgs pļaut nelīdzenu zālienu pārsvarā un varbūt dažreiz kādu lielāku augu. Viens man pļāva ar 30cm3 trimmeri, izskatījas ok, tā kā vairāk, iespējams, nemaz nevajadzētu. 

https://sils.lv/lv/kategorijas/trimmeri-un-krumgriezi

 

Tāpat interesants izskatās šis aparāts - https://sils.lv/lv/produkts/stiga-daudzfunkcionals-darbariks-smt-226-5-in-1 

ir kādas atsauksmes? Varbūt jāpieliek nedaudz klāt, noderēs saimniecībā un nebūs jāuztraucas par atsevišķu instrumentu neesamību. 

Link to comment
Share on other sites

Ja nav kaŗtīgas ručkas aiz kā trimmeri vadīt, tad tas nav nopietni. Tas līkums virs štangas ir vienkārši smieklīgs. Otra lieta, nu ļoti patīkami ir ja rokturi ir amortizēti. Kad rokturi uz cieto pieskrūvēti, baigi jūt visas motora vibrācijas uz rokām. Bez amortizatora strādajot , jau pēc pusstundas rokas sāk trīcēt. Protams, ja vajag tikai puķudobes appļaut, tad pofig, bet nopietni bez amortizācijas nav strādāšana. Man Stigai ir amortizācija un tad vēl veklu mīkstos darba cimdus rokā. Man ļoti nepatīk just pēc darba notirpušas rokas.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...