Jump to content

Tīkla saslēgšana mājās


ce3er
 Share

Recommended Posts

Sākšu ar to, ka ar IT tīkla lietām esmu uz Jūs, bet ar google palīdzību cenšos šo to risināt, bet ne līdz galam sanāk. Tāpēc vēršos pie jums.

Pārvācos uz jaunu dzīvokli un dzīvoklī ir jau ievilkti interneta vadi līdz rozetēm.

Šādas rozetes:
isometric-vector-network-socket-icon-vec

 

un visi vadi sanāk kopā priekštelpā, 1nam ir gals uzmaukts, pārējiem nav.

Mājai ir LTCoptiskais internets. Priekštelpā ir LTC rūteris uzlikts un izmantots šis viens gals un tālāk pieslēgts pie interaktīvā TV. Viss strādā.

Šim izmantotajam interneta vadam (priekš interaktīvās tv) gals ir t568b secībā

Image result for network cable color order t568b

 

Gribu izmantot atlikušos neizmantotos galus, nopirku standarta tīkla tūļus, tos plastmasa galus, sakniebēju un tīkla vada testētāju.

Vienu vadu saliku ar T568B secībā un ieliku tīkla testētāju un man visu laiku deg tikai 5. lampiņa, nekas nemirgo, bet konstanti deg un protams internets kā nav tā tā nav.

Īsti internetā neatradu, ko tas nozīmē un kas ir izdarīts nepareizi. Vai kāds man varētu palīdzēt? Vai arī, ja kāds ir no Saulkrastiem zinošāks, varētu atnākt apskatīties?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Nu ja pareizi saliki vadus iekš rj45 konektora tad nu vajadzēja strādāt!

Vai zini kurš vads uz kuru rozeti aiziet?

Izjauc sienas rozeti un apskaties vai vispār vadi ir tur pievienoti.

Link to comment
Share on other sites

Kuuminsh

Ja testeris (kāds)  rāda savienojumu vienai dzīslai, moš tad nav īsti pareizi uzkniebts tas vads?

Vroģi uzkniebt konektoru ir īzī, bet jāpiešaujas biku :)

Nu kaučvai, tās dzīslas jāiestumj konektorā līdz galam.  Stāstīt cilvēkam visu to no 0, bik lauž. Aizej un nopērc gatavu tīkla kabeli. Tas ir lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 19 minūtēm , Kuuminsh teica:

Aizej un nopērc gatavu tīkla kabeli

Pag! Autoram takš vadi jau pa sienām savilkti! Kādi gatavi kabeļi????

Link to comment
Share on other sites

Kuuminsh
Pirms 36 minūtēm , ce3er teica:

Gribu izmantot atlikušos neizmantotos galus, nopirku standarta tīkla tūļus, tos plastmasa galus, sakniebēju un tīkla vada testētāju.

 

Link to comment
Share on other sites

Nu tā ir, uz pirmo reizi iesācējam nekas nesanāks - tā kā teica ir jāpiešaujās. Es pat esmu daudz kniebis konektorus, bet ja kādu laiku to nedara, tad arī uz 1. reizi var nolažot!

Link to comment
Share on other sites

Dārgi būs, varu aizbraukt vadus izvanit saslegt pareizi, bet lētak tev būs pasaukt tehniķi no tapaša LTC neka man apmaksāt darbu un ceļu no liepajas :D

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Nu ja pareizi saliki vadus iekš rj45 konektora tad nu vajadzēja strādāt!

Vai zini kurš vads uz kuru rozeti aiziet?

Izjauc sienas rozeti un apskaties vai vispār vadi ir tur pievienoti.

Par vadu - izskatās, ka katrai istabai ir savā krāsā vadi, līdz ar to jā, zinu kurš vads kurā rozetē, bet es tāpat pārbaudīju visas rozetes un bez panākumiem.

Pamēģināšu atskrūvēt rozetes.

Un nē, vadus nevar pārvilkt, jo tie iet pa sienām. Man vienkārši bail, ka nav brāķis ar vadiem un celtnieki nav kaut ko sačakarējuši. 

Tā kā kniebšanu daru pirmo reizi, liela iespēja, ka esmu sakniebis nepareizi, lai gan centos ļoti rūpīgi to darīt.

 

@Racer Kad tu esi Saulkrastos ? :)

 

Link to comment
Share on other sites

Paņem rokā sava izveidotā vada abus konektorus, noliec blakus vienu otram, apskaties uzmanīgi, ir vienādā secībā vadiņi pēc krāsām, varbūt vienā galā tomēr esi kļūdījies. Pirms plosīties pa rozetēm, pārbaudi savu vadu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 7 stundām , ce3er teica:

ka nav brāķis ar vadiem un celtnieki nav kaut ko sačakarēji

 

Uzknieb konektoru uz īsa vada. Notīri otrajā galā vadus. Tad savieno gaiši rozā vadu ar rozā. Iespraud rozetē. Tad sadales kastē ar testeri pārbaudi vai ir kontakts starp rozā pāra vadiem un nav nekur citur.

Atvieno rozā pāra vadus,Tad savieno nākamā pāra un procedūru atkārto! Tāds primitīvs tīkla testeris. Tu gan rakstīji ka tev ir tīkla testeris. Tomēr gan jau ka kāds ķīnas lētucis, kuram man nav uzticības.

ps. Es varu piebraukt un visu sataisīt, tik man no Ogres puses jābrauc. Kādi 20 eur par ceļu gribēšu. Plus par darbu.

Link to comment
Share on other sites

AlCohol

ja neesi pārliecināts par testeri, tad iezvani to vadu, kurš jau strādā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 8 stundām , ieleja teica:

2. ko nozīmē "dažādas krāsas", mēdz protams būt dažādi tie CAT5 kabeļi - dažādi ražotāji, dažāda kvalitāte, bet principā visi ir 8 vadi - jeb zaļš, oranžs, zils, brūns ar baltu pāris,

Ar vadiem autors domājis LAN kabeļus, savukārt ar dažādām krāsām - kabeļu izolāciju. Tā vienas mājas ietvaros pa smuko atdala loģiskos tīklus vai nu kā šajā gadījumā - katra krāsa uz savu istabu.

Vai tad patiešām autoram nav neviena paziņa, kas to spēj paveikt par 2 aliņiem, jo darba tur nekāda (ar piebildi, ka kabeļi instalācijas laikā nav sabojāti)?!

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , ce3er teica:

@Racer Kad tu esi Saulkrastos ? :)

Nu pa vakariem bieži, bet man nav testera un vispār nav gluži mans lauciņš, ja aizbraukšu, tad sanāks aklais aklajam palīdz ielu pāriet...  :D

 

pirms 8 stundām , ieleja teica:

1. esmu redzējis objektu, kur apmēram puse vadu bija "sačakarēta" celtniekiem nepacietīgi raujot cauri reģipša stiprinājumu konstrukcijām, tā ka, gadās visādi,

 

Man mājai celtnieki SHITā izdarījās - uz otru stāvu bērna istabai bij saspiesti, mēģināju pārmest  galus, bet ar brīžiem ir, brīžiem nav, finālā dabūju izmantot bezvadu AP. :( Man palīdzēja visu saprast interneta provaidera džeki ar testeri un pieredzi, attiecīgi iesaku pārbaudīt savu testeri uz normāli strādājoša vada un ja nu kas, pasaukt normālu spečuku. Vispār man viens zināms Saulkrastos ir, uzzvanīšu vai ir pieejams. Es tur vakaros izklaidējos, risinot TV un 4g problēmas, bet tas ir bik cits stāsts. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Artanis

@ce3er

Tavā gadījumā ir trīs vietas, kur var būt laža:

 

1. Sūdīgi esi uzkniebis konektorus (pamēģini uztaisīt īsu kabeli no kāda vada atgriezuma un pārbaudīt ar testeri - vismaz sapratīsi, vai pareizi māki uzkniebt).

 

2. Vadi rozetēs var būt nepareizi uzkniebti. Jābūt šādi - rj45-plate-wiring-diagram-copy-how-to-wi

 

3. Kā jau minēja - varbūt sienā kabelis parcirsts, ja celtniekiem rokas no pakaļas aug.

 

Parādi, kas tev par testeri.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 10 minūtēm , Artanis teica:

Vadi rozetēs var būt nepareizi uzkniebti. Jābūt šādi - 

Ne obligāti! ;) Rozetes ir daudz un dažādas! Kā jāvieno vadi parasti ir uz rozetes parādīts! 

"Vislabākās" ir tās, kurās vadu var bez speciāla tūļa pieslēgt, ar tādiem kā vāciņiem. Parasti tirgo celtniecības bodēs. Pilnīgi mēsli - viņām nevar normāli vadus pievienot! 

Iemet bildi - kādas tev rozetes! 

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 12 stundām , ieleja teica:

pamēģini izpētīt vai tiešām kabelis pareizi pa pāriem 12, 36, 45, 78 un vai pareizi abos galos

 

pirms 11 stundām , vvv teica:

Paņem rokā sava izveidotā vada abus konektorus, noliec blakus vienu otram, apskaties uzmanīgi, ir vienādā secībā vadiņi pēc krāsām, varbūt vienā galā tomēr esi kļūdījies.

Eu!! Nu nestāstat džekam herņu!! Vienā galā viņam rozete, otrā konektors rj45. Ko jūs tur iesakat salīdzināt??

 

 

pirms 4 stundām , Ronalds teica:

Uzknieb konektoru uz īsa vada. Notīri otrajā galā vadus. Tad savieno gaiši rozā vadu ar rozā. Iespraud rozetē. Tad sadales kastē ar testeri pārbaudi vai ir kontakts starp rozā pāra vadiem un nav nekur citur.

Atvieno rozā pāra vadus,Tad savieno nākamā pāra un procedūru atkārto! Tāds primitīvs tīkla testeris. Tu gan rakstīji ka tev ir tīkla testeris. Tomēr gan jau ka kāds ķīnas lētucis, kuram man nav uzticības.

Šitā var, bet liekas, ka viņam tik galvu saputrosi.

 

 

1 stundu atpakaļ, Artanis teica:

Vadi rozetēs var būt nepareizi uzkniebti. Jābūt šādi - 

Ta beidz! Tik daudz visādi varianti ir!!

 

 

 

@ce3er, Tev tak jābūt vismaz vienam gatavam patch kabelim. Paņem viņu un ar to LAN testeri notestē to vadu, tu sapratīsi, kā pareizi lapiņām jārāda, tas ir, jāmirgo vienādi pa vienai pēc kārtas abos testeru galos.

Tad paņem/noknieb kādu gabalu sava kabeļa un uzknieb abos galos konektorus, un ar testeri pārbaudi savu veikumu. Sapratīsi cik tev labi sanāk. Ja labi sanāk, tad priekštelpā visiem vadiem saliec konektorus.

Tagad vari ķerties pie rozetēm.

 

Šitas mani mulsina.

pirms 12 stundām , ce3er teica:

Par vadu - izskatās, ka katrai istabai ir savā krāsā vadi, līdz ar to jā, zinu kurš vads kurā rozetē

Pamēģināšu atskrūvēt rozetes.

Kā tu redzēji kādā krāsā ir vads, ja tu vēl nebiji rozetes atskrūvējis?!

 

Ja vadi pievienoti rozetēm, bet nezini kurai rozetei ir kurš vada gals priekštelpā, kur tu konektorus uzkniebi, tad vienu testera galu iespraud rozetē un ar otru izej cauri pa visiem vada galiem kurus sakniebi. Kādā vajadzētu parādīties, ja ne visas dzīslas testēsies, tad kādai jau vajadzētu un tad var sākt skatīties kurā galā ir kļūdas. Ja liekas ka konektorā smuki vadi sakniebti un rozetē arī smuki pievienoti, bet netestējas, tad vadiem visdrīzāk kirdik. Tā katru rozeti.

 

 

Bet vispār, varu tev visu smuki sataisīt un notestēt, un ja tev tur kaut kas neies, tad arī saprast, kur vaina un ko darīt.

Protams par samaksu. Saulkrasti no Rīgas nav tālu. Ja interese, sūti PM.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...